Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 24 минута, Tumaralo. рече

@о.Горан

Šta kreacionisti kažu za neandertalce?

Ne mogu biti neka druga vrsta ljudi, zar ne?

A nisu ni majmuni brt.

Rahitični ljudi, koji su stradali u potopu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 минута, MarkoA рече

@Tumaralo. 

Tu je ono gde se oni neće složiti. Veruju da nisu nikakvi dlakavi crnci koji pričaju "unga-čaka" kako ih predstavljaju udžbenici biologije, već ljudi kano ljudi. 

 

A da, sad sam se setio.

Veruju da su to bili obični matorci iskrivljeni od rahitisa.

E pa to može i za zvaničnu "out of Africa" teoriju da važi, kada su crnci iz Afrike tokom Ledenog doba uporno migrirali na sever iz nekog razloga.

Crna koža, natrontani skroz, malo sunčeve svetlosti, pad vitamina D, rahitis.

Al ne lezi vraže!

Neandertalci imaju potpuno drugačiju lubanju. I mnogo veću.

Druga je to vrsta ipak.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.1.2019. at 20:41, Ведран* рече

Смрт постојала у Божијем уму? :(( Ђес то научила?

Не цеди комарцА :D ,нисам ти ја дипломирани теолог, већ слободни мислилац и не морам да се строго држим догматског речника.:smeh1:

Смрт нема суштину, Бог је није створио...она ти је нешто као одсуство  живота, а наравно Бог у свом свевидећем уму већ је знао да ће јадан Адам послушати Еву и одвојити се непослушањем од Живота.

,

On 26.1.2019. at 20:41, Ведран* рече

Него, одакле Адаму (у његовом уму :D) сазнање шта значи смрт? Како Адам зна шта му Бог каже када му каже у који дан окусиш умрећеш

Пази Вако :D не знам одакле ми ове мисли , свашта и доста сам нешто читала, разне св.оце, можда ми се све помешало а и није баш свеже но мислим ипак да нису моје оригиналне мисли :smeh1: У рају су постојали разни степени духовног живота / нисам преписила од о.Емилијана :D/ Адам и Ева нису били на том степену д.живота  да могу да окусе са дрвета поз.добра и зла. ИМали су секутиће. Али, али,али  азбуку су знали.... а у тој азбуци су научили да је смрт одвајање од Бога, односно одсуство живота. Ето тако , били су радознали, а знамо да је радозналост појела мацу....:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bokisd рече

Odlicno pitanjce... 0508_music

Jednostavno, kaze se da zena gledajuci u drvo poznanja videla,....  и да га је милина гледати и да је дрво врло драго ради знања, ( i kako je plod drveta poželjan, jer daje spoznanje...), ...  Eva uzme plod od drveta i jede zajedno sa Adamom, tj. oboje su hteli da saznaju i razumeju sta tacno znaci to umiranje ili dobro i zlo ,....ali su i zaista okusili smrt i umiranje, jer nisu bili duhovno spremni na jedno takvo umno i saznajno sagledavanje stvari zbog cega je Bog i rekao da nikako ne probaju sa tog drveta jer ce umreti, nece imati nikakve koristi od plodova sa drveta.... kako kazu oci nije drvo poznanja nesto lose, nego je savrseno dobro, ali je covek napravio gresku jer je probao plodove sa drveta pre nego sto je duhovno bio spreman za tako nesto, ...kao sto bebe prvo  pocinju da jedu lako svarljivu hranu, pa kada se naviknu i malo porastu mogu da probaju i drugu hranu, kolace i torte....  sa slascu i uzivanje'.. :cheesy3: (kao sto su i Adam i Eva trebali da jedu plodove sa drveta kada duhovno porastu i da budu savrseni u blazentsvu i sreci..)

 

Невероватно како слично размишљамо....да ли читамо исту литературу:D

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Tumaralo. 

Tu im je argument da imamo malo takvih primera, da je dosta toga lažirano (zaista ima puno takvih pokušaja), kao i da i danas imamo ljudi, za čije lobanje, kada bismo ih našli, pomislili bismo da se radi o neandertalcima. Takođe, dosta tih neandertalaca koji se plasiraju, samo su ilustracija. Nađe se primera radi jedna kost, i od toga se u muzeju postavi čitav neandertalac, sa sve krznom, drvenom palicom i čitavim tim Flinstons stajlingom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Рапсоди рече

Не цеди комарцА :D ,нисам ти ја дипломирани теолог, већ слободни мислилац и не морам да се строго држим догматског речника.:smeh1:

Evo ima ovde nesto od strucnjaka  :D

(1,10) I u Bogu postoje ikone i paradigme (prauzori) onoga što je od njega nastalo, tj. njegov predvečni savet, večno istovetni. Jer ono što je Božansko po svemu je nepromenljivo i nema u njemu promene ili senke izmene. Sveti Dionisije, duboki znalac božanskih stvari, koji je razmišljao o Bogu bogonadahnut, naziva ove ikone i paradigme (prauzore)  predodređenjima. Jer u njegovom savetu je pre svoga nastanka ucrtano i naslikano sve ono što je on predodredio i što će neizostavno biti, slično čoveku koji namerava da sagradi kuću te najpre ocrtava i odslikava njen plan u svome umu.[…]  .. (sv.Jovana Damaskin, Protiv opadaca svetih ikona)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

:dobro:

(mozde je hrana u pitanju.... :D)

Наравно да је храна.... „Тон артон имон тон епиусион“ :D

  • Свиђа ми се 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Рапсоди рече

Невероватно како слично размишљамо....да ли читамо исту литературу:D

Боки чита Рапсоди и Рапсоди Бокија. 

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Bokisd рече

1.gif.c5d493b261ab42b4538dc634ab177f62.gif

:D

Како се зове Бартова жена?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...