Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 29 минута, Avocado рече

(Ako postoji) Bog je svemoćan i premudar i na osnovu toga sve što postoji može stvoriti kako god želi, a ne samo tako kako ste ti i Goranče zamislili...

Pa,logicki i filosofski ako razmatramo stvar, ako je neko svemocan i ako stvara na odlozeno,....zbog cega je onda svemocan ?ne_shvata

Ne treba mu svemocnost, moze da bude i ogranicen i da stvara na odlozeno.

I,jos, i ako je svemocan ako' i kada stvara odlozeno,....ne stvara svemocno nego mu je potrebna pomoc drugoga da bi stvarao,..... sta ce mu onda svemocnost, moze i bez toga da stvara.

Sve u svemu kada se uzme bilo kako, svemocnost je nepotrebna ako onaj koji je poseduje ne koristi tu svemocnost,...... da stvara svemocno, koje i treba da bude funkcionalno odmah kod stvaranja je ga je i Svemocni stvorio.

Sv.Avgustin kaze :

"Svemoćan znači da on čini ono što hoće, i da ne trpi ono što neće; kad bi mu se takvo što događalo, nipošto ne bi bio svemoćan" (De civ. D., 5,10,1).

To je upravo ovo gore, ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba, ....ne bi bio svemocan, jer mozes neke stvari da odradis i bez posedovanja svemoci.

пре 29 минута, Avocado рече

Kao na primer nikad... :)

Pa, dobro, mnogi su kroz ljudsku istoriju privuceni Bogu kroz proucavanje sveta i prirode.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Један од највећих тумача Светога Писма о једноставности Божјег стварања, о стварању једноставним изговарањем своје речи, своје заповести којом заповеда стварање нама видљивог света, каже:

Свети Јован Златоуст у књизи Омилија на Књигу Постања VII, 3, нас учи:
''Данас Бог већ прелази на воде и показује нам да су Његовом речју и заповешћу настале животиње. Који ум, реци ми, може да појми то чудо? Који језик је у стању да достојно прослави Творца? Само је рекао: ''нека пусти земља из себе траву’'' и одмах је изазвао рађање… само је то рекао и појавило се мноштво разноврсног цвећа, траве и семења, и све се догодило само по речи; само је рекао ''нека врве по води живе душе'' и одједном је настало толико врста гмизаваца, толико мноштво птица, да их је немогуће пребројати''.

Даље, Свети Јован Златоуст пише: ''Свесилна десница Његова и бескрајна премудрост Његова могла је лако да створи све и за један дан. Шта рекох – за један дан? Чак и тренутно. Али пошто је Он створио све што постоји не ради Своје користи, јер му ништа не треба, будући да све има, него по човекољубљу и благости Својој, зато и ствара у деловима и преноси нам, кроз уста блаженог Пророка, јасно учење о стварању да ми, подробно се тако обавестивши о томе, не бисмо подлегали онима који се заносе људским умовањем… Зашто је, рећи ћеш, он (човек) створен после свега, ако је изнад свих тих твари? Из праведног разлога. Када цар намерава да уђе у неки град, наоружани војници и сви остали морају да иду испред њега да би цар ушао у дворац када је све већ припремљено; исто тако је и Бог, хотећи да постави цара и господара свега земаљског, прво сачинио све те украсе, а тек онда је створио господара'' (Омилије на Књигу Постања, III, 3; VIII, 2).

Свети Јован Златоуст пише:
''Једно ребро, речено је, узе (Бог): како је од тог једног ребра створио цело живо биће? Шта ја то причам: како је од тог једног ребра Бог уопште створио живо биће? Реци ми како се десило одвајање (ребра)? Како (Адам) није осетио то одвајање? Али ти то не можеш да кажеш: то зна само Онај ко је извршио стварање… (Бог) није створио неко друго створење, већ је узевши од већ створеног један мали део, од тог дела начинио цело (ново) биће. Каква је сила највећег Уметника – Бога да од тог малог дела (ребра) начини склоп толиких удова, толико чула и створи цело, савршено и потпуно биће'' (Омилије на Књигу Постања, XV, 23).

Тако да, Богу не треба еволуција да нешто настаје милијардама година, већ:

·  Нека се боји Господа сва земља,
и од њега нек се потресу сви житељи васељене.

·  Јер Он рече, и постадоше;
Он заповеди, и саздаше се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Плаво Небо рече

Тако да, Богу не треба еволуција да нешто настаје милијардама година, већ:

Bogu kao svemogućem i samodovljnom biću ne trebaju ni ljudi ni ništa stvoreno, pa eto ipak postojimo tako da je ovo besmislen argument. Naročito što protiv ovako stava "Šta će Bogu milijrade godina" stoji Pismo nasuprot gdje je "Jedan dan u Boga kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan". 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Pa,logicki i filosofski ako razmatramo stvar,

Nemoj. :)

 

Цитат

ako je neko svemocan i ako stvara na odlozeno,....zbog cega je onda svemocan ?ne_shvata

Besmisleno ti je pitanje. Nije svemocan zbog toga kako stvara.

 

Цитат

Ne treba mu svemocnost, moze da bude i ogranicen i da stvara na odlozeno.

Stvarno ne kapiraš da je svemoćno biće svemoćno kako god da stvara?

 

Цитат

Sve u svemu kada se uzme bilo kako, svemocnost je nepotrebna ako onaj koji je poseduje ne koristi tu svemocnost,......

Ne može da je ne koristi. 

(izgleda da mešaš pojmove "svemoćno" i "nadmoćno")

 

Цитат

da stvara svemocno, koje i treba da bude funkcionalno odmah kod stvaranja je ga je i Svemocni stvorio.

Sv.Avgustin kaze :

"Svemoćan znači da on čini ono što hoće, i da ne trpi ono što neće; kad bi mu se takvo što događalo, nipošto ne bi bio svemoćan" (De civ. D., 5,10,1).

To je upravo ovo gore, ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba, ....ne bi bio svemocan, jer mozes neke stvari da odradis i bez posedovanja svemoci.

Jok. To znači tačno ono što sam ti rekao.

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

???

Проваљен си, Ђуровићу, џаба се сад као чудиш ту нешто  0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Justin Waters рече

Bogu kao svemogućem i samodovljnom biću ne trebaju ni ljudi ni ništa stvoreno, pa eto ipak postojimo tako da je ovo besmislen argument. Naročito što protiv ovako stava "Šta će Bogu milijrade godina" stoji Pismo nasuprot gdje je "Jedan dan u Boga kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan". 

Бог није ограничен временом и то је у том контексту речено. За Њега као безвремног, простором неограниченог, дани и године не играју никакву улогу. То се види и у речима Исуса Христа када каже покајаном разбојнику да ће већ данас бити са Њим у Царству Небеском иако је Он васкрсао тек за три дана и тада увео у Рај и све праведнике, што значи да је тада увео и тог разбојника. Али не, Он каже ''данас'', јер, Њему време ништа не значи као нама људима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Плаво Небо рече

Бог није ограничен временом и то је у том контексту речено. За Њега као безвремног, простором неограниченог, дани и године не играју никакву улогу. То се види и у речима Исуса Христа када каже покајаном разбојнику да ће већ данас бити са Њим у Царству Небеском иако је Он васкрсао тек за три дана и тада увео у Рај и све праведнике, што значи да је тада увео и тог разбојника. Али не, Он каже ''данас'', јер, Њему време ништа не значи као нама људима.

Pa dobro, zašto se onda u pogledu starosti univerzuma i trajanja evolucije dovodi u konflikt s Bogom šta njemu treba šta ne treba?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече
Цитат

ako je neko svemocan i ako stvara na odlozeno,....zbog cega je onda svemocan ?ne_shvata

Besmisleno ti je pitanje. Nije svemocan zbog toga kako stvara.

(joj, sto ne pises odjednom u jednom tekstu, kako ce neko ko ovo prati shvatiti bar malo sta se prica...)

Pa,kako nije svemocan u tome kako i na koji nacin stvara, tj.da li neko stvara upravo onako kako i svemocnost kao pojam oznacava, da licnost i objekat koji poseduju svemocnost ne trebaju neku drugu stvar ili subjekat koji bi im pomogao oko stvaranja,.....sami od sebe stvaraju zbog toga sto su svemocni....

Avocado i Boki nisu toliko jaki :starece:(nemaju svemoc po kontekstu stvari) da prokrce malu sumu i naprave putic, moraju da koriste pomocna sredstva i razne masine, dok jedan sloncic (od pet sest tona) je toliko jak (svemocan po kontekstu) i ne treba neka pomocna sredstva .....on svojom soptsvenom snagom moze sam da pokrci sumu, je je jak (svemocan) da sam takvu stvar ucini.

Tako i kod Boga,ako ne moze da stvara svojom silom koja je svemocna bez pomoci neke druge sile,...onda i nije svemocan.

пре 25 минута, Avocado рече
Цитат

Ne treba mu svemocnost, moze da bude i ogranicen i da stvara na odlozeno.

Stvarno ne kapiraš da je svemoćno biće svemoćno kako god da stvara?

↑ - pogledati gore.... :D

(ne govorimo o bilo kom stvaranju, nego o stvaranju kada nesto nije ni postojalo, o specificnom pocetku stvaranja, kada nije bilo nicega )

пре 31 минута, Avocado рече
Цитат

Sve u svemu kada se uzme bilo kako, svemocnost je nepotrebna ako onaj koji je poseduje ne koristi tu svemocnost,......

Ne može da je ne koristi. 

(izgleda da mešaš pojmove "svemoćno" i "nadmoćno")

Pa, upravo o tome i pricam Avocado,slazemo se....ne moze da je ne koristi (svemocnost)...(kako kazes)....Bog koristi svoju svemoc kod stvaranja koja mu je i potrebna da bi stvorio bilo sta,.....ako je koristi,onda stvara sve odmah funkcionalno,....jer,sama svemocnost to omogucuje....

ne znam, meni je svemocno i nadmocno isto po kontekstu, ....da li se moze stvoriti nesto kroz nadmocnost i da bude vise i jace od stvaranja kroz svemocnost.....confused1

пре 39 минута, Avocado рече
Цитат

da stvara svemocno, koje i treba da bude funkcionalno odmah kod stvaranja je ga je i Svemocni stvorio.

Sv.Avgustin kaze :

"Svemoćan znači da on čini ono što hoće, i da ne trpi ono što neće; kad bi mu se takvo što događalo, nipošto ne bi bio svemoćan" (De civ. D., 5,10,1).

To je upravo ovo gore, ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba, ....ne bi bio svemocan, jer mozes neke stvari da odradis i bez posedovanja svemoci.

Jok. To znači tačno ono što sam ti rekao.

Pa, rekao si da ....ne moze da se ne koristi (svemoc)..... to je upravo ovo gore u mojoj poruci..... ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba....i mozes da odradis neke stvari i odlozeno kroz neke druge subjekte, bez posedovanja svemoci....onda Bog i nije svemocan, ali smo krenuli od toga da je Bog svemocan i onda na osnovu svega mozemo reci da Bog sve stvara odmah funkcionalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Tako i kod Boga,ako ne moze da stvara svojom silom koja je svemocna bez pomoci neke druge sile,...onda i nije svemocan.

Kakve druge sile?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

(joj, sto ne pises odjednom u jednom tekstu, kako ce neko ko ovo prati shvatiti bar malo sta se prica...)

Kako god okreneš ti ne umeš da ispratiš...

 

Цитат

Pa,kako nije svemocan u tome kako i na koji nacin stvara,

Piše ti:

"Besmisleno ti je pitanje. Nije svemocan zbog toga kako stvara. "

Pročitaj ponovo... razmisli... pa probaj ponovo da prokomentarišeš... probaj da prokomentarišeš ono što sam ja napisao, a ne da vodiš dijalog sam sa svojim fantazijama...

 

Цитат

tj.da li neko stvara upravo onako kako i svemocnost kao pojam oznacava, da licnost i objekat koji poseduju svemocnost ne trebaju neku drugu stvar ili subjekat koji bi im pomogao oko stvaranja,.

Svemoćnost kao pojam označava da može da stvori i uz pomoć neke druge stvari i bez neke druge stvari... može SVE...

Da li je moguće da ovo ne uspevaš da skapiraš? Kako zapertlaš cipele ujutru?

 

Цитат

.Tako i kod Boga,ako ne moze da stvara svojom silom koja je svemocna bez pomoci neke druge sile,...onda i nije svemocan.

Tako i kod Boga ako ne može da stvara osim onako kako je Boki zamislio, onda nije svemoćan... nego je Bokimoćan...

 

Цитат

Pa, upravo o tome i pricam Avocado,slazemo se....

:D

 

Цитат

ne znam, meni je svemocno i nadmocno isto po kontekstu,

:D

 

Цитат

Pa, rekao si da ....ne moze da se ne koristi (svemoc)..... to je upravo ovo gore u mojoj poruci.....

Nije.

 

Цитат

ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba....

Ne možeš da ne koristiš svemoćnost... ako si svemoćan, onda sve što uradiš, radiš koristeći svemoćnost..

 

Цитат

i mozes da odradis neke stvari i odlozeno kroz neke druge subjekte, bez posedovanja svemoci....onda Bog i nije svemocan, ali smo krenuli od toga da je Bog svemocan i onda na osnovu svega mozemo reci da Bog sve stvara odmah funkcionalno.

Gde si ti krenuo i gde si završio i šta sve ti možeš da kažeš, to je smešnije od crtanog filma...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Justin Waters рече
пре 11 минута, Bokisd рече

Tako i kod Boga,ako ne moze da stvara svojom silom koja je svemocna bez pomoci neke druge sile,...onda i nije svemocan.

Kakve druge sile?

Pa,prirodnih sila

(koliko se secam, postoje i neke jeresi koje govore o andjelima kao pomagacima Bogu u stvaranju..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Pa,prirodnih sila

(koliko se secam, postoje i neke jeresi koje govore o andjelima kao pomagacima Bogu u stvaranju..)

A svašta. Pa nema toga. Bog nije trebao nikakve prirodne sile. Stvorio je sve sto postoji odjednom, sve subatomske  cestice do najtanijih struna iz cega je evoluirao svemir i sve sto je u njemu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Avocado рече
пре 55 минута, Bokisd рече

(joj, sto ne pises odjednom u jednom tekstu, kako ce neko ko ovo prati shvatiti bar malo sta se prica...)

Kako god okreneš ti ne umeš da ispratiš...

mislim da pratim stvar.....

(uf, opet moram da odgovaram na nekoliko komentara )

пре 41 минута, Avocado рече
Цитат

Pa,kako nije svemocan u tome kako i na koji nacin stvara,

Piše ti:

"Besmisleno ti je pitanje. Nije svemocan zbog toga kako stvara. "

Pročitaj ponovo... razmisli... pa probaj ponovo da prokomentarišeš... probaj da prokomentarišeš ono što sam ja napisao, a ne da vodiš dijalog sam sa svojim fantazijama...

Onda se slazes, da je bitno kako Bog i na koji nacin stvara kroz svoju svemoc i svesilu ?

Da li stvara sve odmah funkcionalno ili ne ?

пре 41 минута, Avocado рече
Цитат

tj.da li neko stvara upravo onako kako i svemocnost kao pojam oznacava, da licnost i objekat koji poseduju svemocnost ne trebaju neku drugu stvar ili subjekat koji bi im pomogao oko stvaranja,.

Svemoćnost kao pojam označava da može da stvori i uz pomoć neke druge stvari i bez neke druge stvari... može SVE...

Da li je moguće da ovo ne uspevaš da skapiraš? Kako zapertlaš cipele ujutru?

U pravu si, moze sve,.....ali, kada koristimo svoju svemoc, da li nam je potrebno nesto drugo, neki drugi subjekt da bi stvorili nesto ?

Sta, koja stvar odslikava necije svemoc i svesilu, da sam od sebe stvara (bez pomoci drugog) ili da stvara uz pomoc drugoga ili neke druge stvari ili nekog drugog subjekta ?

Svemoc, ne da mozes sve (naravno da mozes) nego da stvaras sam od sebe samo svojom licnom siliom ,....jer si svemocan i svesilan, ne treba ti pomoc ( jer si svemocan ).... Logicno. :laie_14:

пре 41 минута, Avocado рече
Цитат

.Tako i kod Boga,ako ne moze da stvara svojom silom koja je svemocna bez pomoci neke druge sile,...onda i nije svemocan.

Tako i kod Boga ako ne može da stvara osim onako kako je Boki zamislio, onda nije svemoćan...

Ali, pogledaj, u veri postoji stvar koja govori o tome da je Bog jedini stvoritelje svega i jedini svedrzitelj svega sto je stvorio,....to je moguce.....da bude jedini, bez pomoci nekog drugoga..... jedino ako je Bog svesilan i svemocan.....i ovo je logicna stvar...:D

пре 41 минута, Avocado рече
Цитат

ako ne koristis svemocnost, onda ti i ne treba....

Ne možeš da ne koristiš svemoćnost... ako si svemoćan, onda sve što uradiš, radiš koristeći svemoćnost..

Opet idemo u krug,....opet, slazemo se u osnovnoj postavci stvari,.... ako si svemocan onda i koristis svoju svemoc (to je jasno)....ne slazemo se u tome, da li koristimo tu svoju svemoc samo od sebih samih ili koristimo svemoc uz pomoc neceg drugog....

mislim, samo ovo, da koristimo svemoc uz pomoc neceg drugog ne deluje kao logicna stvar, jer, svemoce je stvar kojoj ne treba nesto drugo da bi stvorila nesto....majka mu stara, pa, vajlda je i zbog toga i svemoc, sve -moc, ...moc sama po sebi, ne potrebuje neku drugu sili i moc da bi nesto odradila....i ovo je logicno, zar ne...:D

пре 41 минута, Avocado рече
Цитат

i mozes da odradis neke stvari i odlozeno kroz neke druge subjekte, bez posedovanja svemoci....onda Bog i nije svemocan, ali smo krenuli od toga da je Bog svemocan i onda na osnovu svega mozemo reci da Bog sve stvara odmah funkcionalno.

Gde si ti krenuo i gde si završio i šta sve ti možeš da kažeš, to je smešnije od crtanog filma...

kontekst je,.....pogledati gore (gore poruke)..  ↑.... :smeh1:

bre, ne mogu da gledam na miru NFL....0703_read

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bokisd рече

mislim da pratim stvar.....

(uf, opet moram da odgovaram na nekoliko komentara )

Onda se slazes, da je bitno kako Bog i na koji nacin stvara kroz svoju svemoc i svesilu ?

Da li stvara sve odmah funkcionalno ili ne ?

Ne... to pitanje veze nikakve nema sa tim da li je svemoćan...

 

Цитат

U pravu si, moze sve,.....ali, kada koristimo svoju svemoc, da li nam je potrebno nesto drugo, neki drugi subjekt da bi stvorili nesto ?

Ne.

 

Цитат

Sta, koja stvar odslikava necije svemoc i svesilu, da sam od sebe stvara (bez pomoci drugog) ili da stvara uz pomoc drugoga ili neke druge stvari ili nekog drugog subjekta ?

Niđe veze...

 

Цитат

Svemoc, ne da mozes sve (naravno da mozes) nego da stvaras sam od sebe samo svojom licnom siliom ,....jer si svemocan i svesilan, ne treba ti pomoc ( jer si svemocan ).... Logicno. :laie_14:

Nisi ni blizu...

 

Цитат

Ali, pogledaj, u veri postoji stvar koja govori o tome da je Bog jedini stvoritelje svega i jedini svedrzitelj svega sto je stvorio,....to je moguce.....da bude jedini, bez pomoci nekog drugoga..... jedino ako je Bog svesilan i svemocan.....i ovo je logicna stvar...:D

Niđe veze...

 

Цитат

Opet idemo u krug,....opet, slazemo se u osnovnoj postavci stvari,.... ako si svemocan onda i koristis svoju svemoc (to je jasno)....ne slazemo se u tome, da li koristimo tu svoju svemoc samo od sebih samih ili koristimo svemoc uz pomoc neceg drugog....

Jok... ne slažemo se oko drugih stvari oko kojih si očigledno zabagovao...

 

Цитат

mislim, samo ovo, da koristimo svemoc uz pomoc neceg drugog ne deluje kao logicna stvar, jer, svemoce je stvar kojoj ne treba nesto drugo da bi stvorila nesto...

Svemoćan entitet ne zahteva nešto drugo da bi stvorio nešto... ali iz toga ne sledi da možeš da predvidiš kako je šta stvorio... jer može da stvori sve na koji god način poželi... može da kaže nek bude potkovica i da se potkovica stvori... a može i da uzme čekić i lupa po zagrejanom metalu da bi napravio potkovicu... može SVE...

 

Цитат

.majka mu stara, pa, vajlda je i zbog toga i svemoc, sve -moc, ...moc sama po sebi, ne potrebuje neku drugu sili i moc da bi nesto odradila....i ovo je logicno, zar ne...:D

Nije... nije svemoćan ZBOG nečega... svemoćan je bez obzira na bilo šta... zabagovao si ozbiljno... i nemam zaista nameru da ti sve objašnjavam po 5 puta jer si stisnuo pauzu na mozgu... neću odgovoriti na tvoju sledeću poruku... sve ti je već objašnjeno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече
Цитат

.majka mu stara, pa, vajlda je i zbog toga i svemoc, sve -moc, ...moc sama po sebi, ne potrebuje neku drugu sili i moc da bi nesto odradila....i ovo je logicno, zar ne...:D

Nije... nije svemoćan ZBOG nečega... svemoćan je bez obzira na bilo šta... zabagovao si ozbiljno... i nemam zaista nameru da ti sve objašnjavam po 5 puta jer si stisnuo pauzu na mozgu... neću odgovoriti na tvoju sledeću poruku... sve ti je već objašnjeno...

Pa, cekaj, ako je,.,... svemocan bez obzira na bilo sta ...(kako kazes).....onda takva svemoc koja nije uzrokovana bilo cime,.... ne treba bilo koga i drugoga da bi stvarala...to je ono sto pricam.

I,opet, da li je logicno da svemoc kao nesto sto je sve - mocno, koje je iznad svega i moze sve,....da li je logicno da ta svemoc koristi nesto drugo da bi odradila bilo sta ?

Sta ce svemoci bilo sta, ....pa, svemocna je...moze SVE bez pomoci bilo koga, moze SAMA od sebe sve da ucini.

Narocito ako govorimo o stvaranu svega od pocetka, kada nije bilo nicega,....nema nicega, i imamo svemocni objekt, da li je logicno ocekivati da ce iskoristiti svoju  svemoc (kada nista ne postoji) da sve stvori i da sve to sto je stvoreno funkcionise odmah kako treba (jer je svemocno da bas tako ucini, moze sve da ucini ....) ?

U svakom slucaju, evo, da ne teram vise mak na konac, necu da insistiram na svojem gledanja na ovu stvar oko ove price pojma svemoci, meni je logicnije da Bog svoju svemoc koristi bez potrebe nekog drugog subjekta kod stvaranja svega.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...