Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Šta kažete na ovo, bratijo?

Može se primetiti da su mutacije počele "skoro" da se formiraju, nakon adaptacije čoveka i životinja na različite klimatske uslove. Naime, razlike između različitih podvrsta životinja i rasa ljudi su zanemarljive kada se porede njihovi evolutivno neutralni geni. Da je neki mutageni faktor formirao različite adaptivne atribute raznih vrsta onda bi isti mutageni faktor uništio svaku bliskost različitih vrsta na neutralnim genima, jer dok čekaš da nastane odgovarajuća mutacija koja organizmu donosi evolutivnu prednost, za to isto vreme bi isti mutageni faktor neutralne geni izbombardivao sa beskonačno puno slučajnih mutacija. Ali to se ne vidi. Vidi se čudo trenutne adaptacije i da od tada do sada nije prošlo puno vremena jer su razlike izmedju neutralnih gena zanemarljive između vrlo različitih organizama koji imaju blisko zajedničko poreklo pre adaptacije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

On 14.12.2018. at 20:56, Tristatri рече

.

Mene fascinira ta spremnost ljudi da se olako odreknu. Npr. 12g ili vise uce jedno, a onda im bude dovoljno 6 tekstova ili polusatnih emisija da poljulja sve prethodno. Sve da je to prethodno bilo i totalno pogresno.. Gane ta disproporcija i lakoca odricanja. 

Npr. zavrsi osnovnu, pa potom i 4 srednje farmaceutske, a onda potom, nekim cudnim zaokretom, sve to odbaci zbog jednog ili dva kursa (ili cak I bez toga ) alternative u 'lecenju'. Ove mladje jos i razumem nekako. Njma se mozak temeljno ispira, nebrojano puta reformiranim skolstvom. Vremenski negde od doba kada je pinwheel preimenovan u nickelodeon pa nadalje. Ali ovi stariji … 

Tolika masa na koju se primila prica o ravnoj zemlji i slicne. Kad im ta prica prolazi …  pa za nju je homeopatija kao fakultet prema predskolskom. 

.

Kao prevrtljivi naucnici koji danas pricaju jednu pricu, a sutra zbog nekih novih teorija i merenja drugu.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Tumaralo. рече

Šta kažete na ovo, bratijo?

Može se primetiti da su mutacije počele "skoro" da se formiraju, nakon adaptacije čoveka i životinja na različite klimatske uslove. Naime, razlike između različitih podvrsta životinja i rasa ljudi su zanemarljive kada se porede njihovi evolutivno neutralni geni. Da je neki mutageni faktor formirao različite adaptivne atribute raznih vrsta onda bi isti mutageni faktor uništio svaku bliskost različitih vrsta na neutralnim genima, jer dok čekaš da nastane odgovarajuća mutacija koja organizmu donosi evolutivnu prednost, za to isto vreme bi isti mutageni faktor neutralne geni izbombardivao sa beskonačno puno slučajnih mutacija. Ali to se ne vidi. Vidi se čudo trenutne adaptacije i da od tada do sada nije prošlo puno vremena jer su razlike izmedju neutralnih gena zanemarljive između vrlo različitih organizama koji imaju blisko zajedničko poreklo pre adaptacije.

Sramno je uopste govoriti o zivotinjama i ljudima na ovaj nacin u istoj recenici. Takodje, ne znamo o kojim zivotinjskim vrstama govorimo, o njihovoj brojnosti i rasprostranjenosti, te da li su prolazile kroz levak i tome slicno...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Tumaralo. рече

Šta kažete na ovo, bratijo?

Može se primetiti da su mutacije počele "skoro" da se formiraju, nakon adaptacije čoveka i životinja na različite klimatske uslove. Naime, razlike između različitih podvrsta životinja i rasa ljudi su zanemarljive kada se porede njihovi evolutivno neutralni geni. Da je neki mutageni faktor formirao različite adaptivne atribute raznih vrsta onda bi isti mutageni faktor uništio svaku bliskost različitih vrsta na neutralnim genima, jer dok čekaš da nastane odgovarajuća mutacija koja organizmu donosi evolutivnu prednost, za to isto vreme bi isti mutageni faktor neutralne geni izbombardivao sa beskonačno puno slučajnih mutacija. Ali to se ne vidi. Vidi se čudo trenutne adaptacije i da od tada do sada nije prošlo puno vremena jer su razlike izmedju neutralnih gena zanemarljive između vrlo različitih organizama koji imaju blisko zajedničko poreklo pre adaptacije.

U prevodu - kada se pogledaju geni čoveka i životinja i to kad se pogledaju oni geni koji su skoro isti, primetićemo da su skoro isti... zvuči neverovatno ali oni geni koji su skoro isti su zaista skoro isti... i na osnovu toga što nisu svi geni potpuno različiti, već su neki skoro isti, a neki su različiti (što nije uopšte suprotno prognozama naučnika), zaključićemo da nije došlo do evolucije u skladu sa saznanjima biologije, genetike i ostalih nauka, već do super-giga-mega-turbo evolucije po novoj kreacionističkoj genijalnoj ideji kojoj pribegavaju kreacionisti u poslednjih 20ak godina kada su shvatili da u staru više ni deca ne mogu da poveruju jer za 5 minuta na guglu mogu da saznaju koliko vrsta postoji na Zemlji i koliko ih je u istoriji postojalo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm, ovo gore u vezi sa onim "genetskim pečatima" takoreći.. Naime genotip svake vrste ima jedinstveni set gena koji ne postoje ni kod njenih "evolutivnih predaka" ni kod njenih "evolutivnih potomaka".

Kao da je s neba doš'o,  Bog te mazo!

Ali dobro, može da se kaže da su do proizvodi određenih "pogodnih" mutacija tokom miliona godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Преподобни Варсонофије Оптинский: ''Енглески философ  Дарвин саздао је читав систем, по коме је живот — борба за опстанак, борба силних са слабима, где су побеђени осуђени на погибељ, а победници тријумфују. То је већ почетак звериње философије и вере, а људи који усвоје ту веру, без размишљања ће убити човека, увредити жену, покрасти најближег друга,  — и све то савршено мирно и спокојно, са пуном свешћу да имају право на све те злочине''.

Свети праведни Јован Кронштански: ''Недоучени и преучени не верују у личног, праведног, свемогућег и безпочетног Бога, него верују у безлични принцип и некакву еволуцију света и свих бића... и зато живе и делају тако, као да никоме никада неће давати одговор за своје речи и дела, боготворе себе саме, свој разум и своје страсти. У своме слепилу они долазе до безумља, поричу и само постојање Бога, и тврде, да се све дешава путем слепе еволуције (учење о томе да све што се рађа настаје само по себи, без учешћа силе Творца). Али онај ко има разума, тај неће поверовати у таква безумна бунцања''.

Светитељ Теофан Затворник: ''Када као основну карактеристику човека узмемо дух, тада сва Дарвинова теорија пада сама од себе. Јер у пореклу човека треба објаснити не само то, како настаје животињски део његовог живота, него много пре, како он настаје као духовна личност у животињском телу са његовим животињским животом и душом. У наше дане људи у Русији све се више удаљују од вере: један део сасвим и свестрано пада у безверје, други отпада у протестанство, трећи потајно уплиће своја веровања, и нада се да ће у то плетиво убацити и спиритизам, и геолошка булажњења са Божанским Откровењем. Зло расте: кривоверје и неверје дижу главу; вера и Православље слабе. Тачно је таква и теорија настанка света из тамних маглина са свим својим конструкцијама — теоријом спонтаног настанка, дарвиновског настанка родова и врста и са опет његовом последњом маштаријом  о пореклу човека. Све као бунцање уснулог. У нас се сада намножило јако много нихилиста и нихилисткиња, „природњака“, дарвиниста, спиритиста и уопште  западњака, — па шта ви мислите, да би Црква оћутала, да не би дигла свој глас, да их не би осудила и анатемисала, да у њиховом учењу има имало ичег новог? Напротив, сабор би неизоставно био сазван, и сви би они, заједно са својим ученицима, били предати анатеми; а у садашњем обреду Православља, била би само додата тачка: Бихнеру, Фојербаху, Дарвину, Ренану, Кардску и свим њиховим следбеницима — анатема! Али нема никаве потребе ни за посебним сабором, ни за додавањем нове тачке. Сва су њихова лажна учења већ одавно анатемисана. А у садашње време не само у губернијским градовима, него и у свим местима и црквама требало би увести и извршити чин Православља, сабрати сва учења, противна слову Божијем, и свима огласити како би сви знали, чега се треба бојати и од каквих се учења уклањати. Многи се изопачују у своме уму услед „необавештености“ и због тога би их гласна осуда погубних учења спасила од пропасти. Ко се плаши дејства анатеме, нека избегава учења, која се под њу подводе; ко се плаши дејства анатеме на друге, тај нека их врати  на прави пут и здравом учењу. А ако си ти, коме се анатемисање не свиђа, — православни, онда ти радиш против себе, а ако си већ изгубио здраво учење, шта се тебе тиче шта се ради у Цркви која га подржава? Па ти си се већ одвојио од Цркве, ти имаш своја уверења, свој начин гледања на ствари,  — па и живи с њима. Да ли се твоје име и твоје учење изриче под анатемом — сасвим је свеједно; ти си већ под анатемом, ако мудрујеш против Цркве и тврдоглав си у томе мудровању''.

Преподобни Јустин (Поповић): ''Бог их је предао срамним сладостима и они се задовољавају не небеским, него земним, и само оним, што изазива ђаволов смех и плач Анђела Христових.  Њихове су сласти у бризи о плоти... у порицању Бога, у потпуно биолошком (скотоподобном) животу, у називању мајмуна својим предком, у растварању антропологије у зоологију''.

Светитељ Николај Србски: ''Требали су да прођу милиони година, говоре бесловесни умови у наше време, да би се кичма исправила и мајмун постао човек! Говоре тако, не знајући силу и моћ Бога Живога''.

Свети Нектарије Пентапољски такође је исказивао свој праведни гнев, осуђујући оне, који желе да  ''докажу, да је човек — мајмун, од кога су, како оцрњују саме себе, они и постали''.

Свештеномученик Фадеј (Успенски) сазвучно је учио: ''Човек који не верује у Бога хоће да  на основу кружења светске прашине објасни постанак света, у коме је у свакој травчици, у устројству и животу сваког и најмањег створења толико промисли, која далеко надмашује људски ум. Ни једнога живога зрнца многовековна мудрост људска није могла да створи, а међутим сву дивну разноврсност у свету неверје покушава да објасни на основу несвесног кретања материје. Живот је, како то они говоре, огромни сложени механички процес, који је незна се кад, ни од кога, ни ради чега пуштен у погон... Али ако је живот механички процес, треба се одрећи душе, мисли, воље и слободе''.

Свештеномученик Владимир Кијевски међу новомученицима и исповедницима Руским дао је најдубљу и наоштрију оцену дарвинизма: ''Само је у наше време могла наћи себи места таква дрска философија, која унижава људско достојанство и која се труди да своје лажно учење што више рашири. Није из Божјих руку, говори то учење, настао човек; он се у бесконачном и постепеном прелазу од несавршеног ка савршенијем развио из животињског царства и, као што мало има душе животиња, исто тако мало има је и човек... Како све то неизмерно и дубоко унижава и вређа човека! Са највишег ступња у низу створења он се спушта на исти ступањ са животињама... Нема потребе да се такво учење оповргава на научној основи, мада то и не би било тешко учинити, јер је неверје далеко од тога да је доказало своје ставове... Али ако такво учење налази за себе у наше време све више и више присталица, то није због тога ... што је оно, тобоже доказано као неоспорна истина, него зато, што оно не смета развраћеном и склоном греху срцу да се предаје својим страстима. Јер ако човек није бесмртан, ако он није ништа друго ни више него животиња која је најдаље еволуирала, онда он нема ништа с Богом... Браћо, не слушајте погубно и отровно учење неверја, које вас спушта на ступањ животиња и, лишавајући вас људског достојанства, ништа вам не обећава, него само очајање и живот без утехе''!

Светитељ Лука (Војно-Јасењецки): ''Дарвинизм, који тврди, да се човек посредством еволуције развио од ниже врсте животиња, а да није продукт творачког Божијег акта, показао се само као претпоставка, хипотеза, која је већ застарела и за науку. Показало се да та хипотеза  противречи на само Библији, него и самој природи,  која љубоморно тежи да очува чистоту сваке врсте, и не зна за прелаз чак од врапца до ласте. Није познат ни један случај прелаза мајмуна у човека''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.12.2018. at 15:41, Жика рече

Чини ми се да се чак и раније позивао на оца Лазара Милина не знајући ово.

Ја поставио тај текст на нет, а "нисам знао" за исти :)).

Сваком новом поруком превазилазите себе :)).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.12.2018. at 17:14, VaSa110 рече

Da imaš stav i da intezivno pratiš temu je tačno. A što se tiče argumenata 

Да, из твојих садржајних и аргументованих постова просто извире стручност :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, о.Горан рече

Да, из твојих садржајних и аргументованих постова просто извире стручност :))

Ma pusti ga, misli da može stručno da priča na ovu temu, a nije pročitao ni jednu knjigu Haruna Jahje... ostale stručnjake da ne pominjem... :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Плаво Небо рече

Преподобни Варсонофије Оптинский: ''Енглески философ  Дарвин саздао је читав систем, по коме је живот — борба за опстанак, борба силних са слабима, где су побеђени осуђени на погибељ, а победници тријумфују. То је већ почетак звериње философије и вере, а људи који усвоје ту веру, без размишљања ће убити човека, увредити жену, покрасти најближег друга,  — и све то савршено мирно и спокојно, са пуном свешћу да имају право на све те злочине''.

Свети праведни Јован Кронштански: ''Недоучени и преучени не верују у личног, праведног, свемогућег и безпочетног Бога, него верују у безлични принцип и некакву еволуцију света и свих бића... и зато живе и делају тако, као да никоме никада неће давати одговор за своје речи и дела, боготворе себе саме, свој разум и своје страсти. У своме слепилу они долазе до безумља, поричу и само постојање Бога, и тврде, да се све дешава путем слепе еволуције (учење о томе да све што се рађа настаје само по себи, без учешћа силе Творца). Али онај ко има разума, тај неће поверовати у таква безумна бунцања''.

Светитељ Теофан Затворник: ''Када као основну карактеристику човека узмемо дух, тада сва Дарвинова теорија пада сама од себе. Јер у пореклу човека треба објаснити не само то, како настаје животињски део његовог живота, него много пре, како он настаје као духовна личност у животињском телу са његовим животињским животом и душом. У наше дане људи у Русији све се више удаљују од вере: један део сасвим и свестрано пада у безверје, други отпада у протестанство, трећи потајно уплиће своја веровања, и нада се да ће у то плетиво убацити и спиритизам, и геолошка булажњења са Божанским Откровењем. Зло расте: кривоверје и неверје дижу главу; вера и Православље слабе. Тачно је таква и теорија настанка света из тамних маглина са свим својим конструкцијама — теоријом спонтаног настанка, дарвиновског настанка родова и врста и са опет његовом последњом маштаријом  о пореклу човека. Све као бунцање уснулог. У нас се сада намножило јако много нихилиста и нихилисткиња, „природњака“, дарвиниста, спиритиста и уопште  западњака, — па шта ви мислите, да би Црква оћутала, да не би дигла свој глас, да их не би осудила и анатемисала, да у њиховом учењу има имало ичег новог? Напротив, сабор би неизоставно био сазван, и сви би они, заједно са својим ученицима, били предати анатеми; а у садашњем обреду Православља, била би само додата тачка: Бихнеру, Фојербаху, Дарвину, Ренану, Кардску и свим њиховим следбеницима — анатема! Али нема никаве потребе ни за посебним сабором, ни за додавањем нове тачке. Сва су њихова лажна учења већ одавно анатемисана. А у садашње време не само у губернијским градовима, него и у свим местима и црквама требало би увести и извршити чин Православља, сабрати сва учења, противна слову Божијем, и свима огласити како би сви знали, чега се треба бојати и од каквих се учења уклањати. Многи се изопачују у своме уму услед „необавештености“ и због тога би их гласна осуда погубних учења спасила од пропасти. Ко се плаши дејства анатеме, нека избегава учења, која се под њу подводе; ко се плаши дејства анатеме на друге, тај нека их врати  на прави пут и здравом учењу. А ако си ти, коме се анатемисање не свиђа, — православни, онда ти радиш против себе, а ако си већ изгубио здраво учење, шта се тебе тиче шта се ради у Цркви која га подржава? Па ти си се већ одвојио од Цркве, ти имаш своја уверења, свој начин гледања на ствари,  — па и живи с њима. Да ли се твоје име и твоје учење изриче под анатемом — сасвим је свеједно; ти си већ под анатемом, ако мудрујеш против Цркве и тврдоглав си у томе мудровању''.

Преподобни Јустин (Поповић): ''Бог их је предао срамним сладостима и они се задовољавају не небеским, него земним, и само оним, што изазива ђаволов смех и плач Анђела Христових.  Њихове су сласти у бризи о плоти... у порицању Бога, у потпуно биолошком (скотоподобном) животу, у називању мајмуна својим предком, у растварању антропологије у зоологију''.

Светитељ Николај Србски: ''Требали су да прођу милиони година, говоре бесловесни умови у наше време, да би се кичма исправила и мајмун постао човек! Говоре тако, не знајући силу и моћ Бога Живога''.

Свети Нектарије Пентапољски такође је исказивао свој праведни гнев, осуђујући оне, који желе да  ''докажу, да је човек — мајмун, од кога су, како оцрњују саме себе, они и постали''.

Свештеномученик Фадеј (Успенски) сазвучно је учио: ''Човек који не верује у Бога хоће да  на основу кружења светске прашине објасни постанак света, у коме је у свакој травчици, у устројству и животу сваког и најмањег створења толико промисли, која далеко надмашује људски ум. Ни једнога живога зрнца многовековна мудрост људска није могла да створи, а међутим сву дивну разноврсност у свету неверје покушава да објасни на основу несвесног кретања материје. Живот је, како то они говоре, огромни сложени механички процес, који је незна се кад, ни од кога, ни ради чега пуштен у погон... Али ако је живот механички процес, треба се одрећи душе, мисли, воље и слободе''.

Свештеномученик Владимир Кијевски међу новомученицима и исповедницима Руским дао је најдубљу и наоштрију оцену дарвинизма: ''Само је у наше време могла наћи себи места таква дрска философија, која унижава људско достојанство и која се труди да своје лажно учење што више рашири. Није из Божјих руку, говори то учење, настао човек; он се у бесконачном и постепеном прелазу од несавршеног ка савршенијем развио из животињског царства и, као што мало има душе животиња, исто тако мало има је и човек... Како све то неизмерно и дубоко унижава и вређа човека! Са највишег ступња у низу створења он се спушта на исти ступањ са животињама... Нема потребе да се такво учење оповргава на научној основи, мада то и не би било тешко учинити, јер је неверје далеко од тога да је доказало своје ставове... Али ако такво учење налази за себе у наше време све више и више присталица, то није због тога ... што је оно, тобоже доказано као неоспорна истина, него зато, што оно не смета развраћеном и склоном греху срцу да се предаје својим страстима. Јер ако човек није бесмртан, ако он није ништа друго ни више него животиња која је најдаље еволуирала, онда он нема ништа с Богом... Браћо, не слушајте погубно и отровно учење неверја, које вас спушта на ступањ животиња и, лишавајући вас људског достојанства, ништа вам не обећава, него само очајање и живот без утехе''!

Светитељ Лука (Војно-Јасењецки): ''Дарвинизм, који тврди, да се човек посредством еволуције развио од ниже врсте животиња, а да није продукт творачког Божијег акта, показао се само као претпоставка, хипотеза, која је већ застарела и за науку. Показало се да та хипотеза  противречи на само Библији, него и самој природи,  која љубоморно тежи да очува чистоту сваке врсте, и не зна за прелаз чак од врапца до ласте. Није познат ни један случај прелаза мајмуна у човека''.

Имамо ми веће теологе овде од горепоменутих, све стручњак до стручњака :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, о.Горан рече

Имамо ми веће теологе овде од горепоменутих, све стручњак до стручњака :))

Ми не верујемо да Бог постоји, ми знамо. А у шта они верују и имају сазнања? Да су постали од мајмуна? Толико доказа око нас да Бог постоји али они не желе да знају, а камоли да верују. Још се диче својом глупошћу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Плаво Небо рече

Ми не верујемо да Бог постоји, ми знамо.

Cool, "vi" ste onda napredovali u odnosu na one što napisaše Simbol Vere i one što ga se još drže... kad vaša grupa planira da napiše novi Simbol - Simbol Znanja, pa da se zna ko je ko?

 

пре 14 минута, Плаво Небо рече

А у шта они верују и имају сазнања? Да су постали од мајмуна?

Imamo saznanja o mnogo čemu... između ostalog i da imamo zajedničko poreklo sa ostalim primatima, kao i sa svim ostalim živim bićima...

 

пре 14 минута, Плаво Небо рече

Толико доказа око нас да Бог постоји али они не желе да знају, а камоли да верују.

Ja baš želim da znam... ali kad vas što "znate" i raspolažete tim "dokazim" neko pita za te dokaze, iznesete uglavnom gluposti... ili ništa...

 

пре 14 минута, Плаво Небо рече

Још се диче својом глупошћу.

:D

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ja baš želim da znam... ali kad vas što "znate" i raspolažete tim "dokazim" neko pita za te dokaze, iznesete uglavnom gluposti... ili ništa...

 

Један од доказа је и што ти постојиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Плаво Небо рече

Један од доказа је и што ти постојиш.

Ovo je hibrid između opcija koje sam očekivao... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...