Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, Ivan Marković рече

Свакако морају бити просторно ограничени (или релативистички речено простирати се). Дакле неко тело имају.

Da, kazu oci, kada su andjeli na nebu, nisu na zemlji, kada dolaze ka nama na zemlju radi neke pomoci, onda nisu na nebu, ne mogu da budu na dva mesta u isto vreme, .znaci imaju neko telo i nekako su prostorno ograniceni, sam sveti Bog zna kako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 11 минута, Ivan Marković рече

Свакако морају бити просторно ограничени (или релативистички речено простирати се). Дакле неко тело имају.

“Anđeli su svjetla zapaljena na Svjetlu što nema početka” – piše o njima sv. Ivan Damašćanin. “Svjetlo bez početka” sam je beskonačni Bog. A svaki anđeo, pa tako i anđeo čuvar, svjetlo je duhovno, nebesko biće koje stalno gleda Božje lice uživajući u praiskonskoj Božjoj blizini i prisutnosti. I nije to samo neko pobožno razmišljanje o anđelima, već ozbiljan nauk koji se temelji na ugledu Svetoga pisma. Isus, govoreći o navođenju na grijeh, kaže: “Pazite da ne prezrete ni jednoga od ovih malenih, jer anđeli njihovi, kažem vam, na nebesima neprestano gledaju lice Oca moga nebeskog” (Mt 18,10).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

Samo ste konstatovali da su duhovno raslabljene, da time ne grade karakter, a kontemplira se i da se možda ne raduju svojoj deci kao druge majke..

Преувеличаваш јер по свим овим ставкама могу да буду у питању само разлике у нијансама и нико није рекао да које жене приме лек против болова не изграђују свој карактер. Моја теза је била усмерена на раслабљеност духа жене која се не порађа у складу са речима Божјим упућеним Еви а које се преносно односе на све Евине потомице.

Наравно размишљајући о овој теми, схватио сам да се самим порођајем ове заповести Божије не завршавају, него се настављају кроз бол и труд око одгајања и васпитања детета јер и то спада у рађање човека односно изградње његове личности. Тако и  да је себи олакшала порођајне муке и уштедела снагу, она то може да искористи у даљем труду око одгајања деце и тако духовно и карактерно напредује.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече

Преувеличаваш јер по свим овим ставкама могу да буду у питању само разлике у нијансама и нико није рекао да које жене приме лек против болова не изграђују свој карактер. Моја теза је била усмерена на раслабљеност духа жене која се не порађа у складу са речима Божјим упућеним Еви а које се преносно односе на све Евине потомице.

Наравно размишљајући о овој теми, схватио сам да се самим порођајем ове заповести Божије не завршавају, него се настављају кроз бол и труд око одгајања и васпитања детета јер и то спада у рађање човека односно изградње његове личности. Тако и  да је себи олакшала порођајне муке и уштедела снагу, она то може да искористи у даљем труду око одгајања деце и тако духовно и карактерно напредује.

Naravno (Avocado malo patetise i udara na osecanja sire forumske publike.. :D) ceo dogadjaj od dolaska deteta na svet pa do uzrastanja u mladica i ozbiljnog coveka praceno je medjusobnim prozimanjima muke i tuge sa radostima i srecom i blagostanjem, takav je ovaj nas zivot, nekad ruzan, nekad lep,..... trnje i korov, kako po muci i trudu, tako i duhovno i dusevno, tako i radost duhovna i nekad i nekome i misticna i uzvisena, ne od ovog sveta.

Ali, covek se celici kroz nevolje i probleme i muku, pa mu je i radost i mir i blagostanje vise prijaju, jer zna kako je tesko dosao do toga. A, na kraju svega i svih ovih nevolja i stradanja, imamo nadu na utehu u onom novom zivotu u kome nema nikakve muke i uzdisaja, nego cista sreca u beskraj.

Pozdrav svima, odo da sanjam nesto lepo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Просечан србенда рече

Преувеличаваш јер по свим овим ставкама могу да буду у питању само разлике у нијансама

Mnogo ti je glupa misao jer ovo posle tvog "jer" ne ukazuje ni najmanje da sam u bilo cemu preterao. :)

 

1 hour ago, Просечан србенда рече

и нико није рекао да које жене приме лек против болова не изграђују свој карактер.

Citirao sam posle sta je covek rekao.

 

1 hour ago, Просечан србенда рече

Моја теза је била усмерена на раслабљеност духа жене која се не порађа у складу са речима Божјим упућеним Еви а које се преносно односе на све Евине потомице.

Da i ta teza je retardirana. Objasnih vec zasto.

 

1 hour ago, Просечан србенда рече

Наравно размишљајући о овој теми, схватио сам да се самим порођајем ове заповести Божије не завршавају, него се настављају кроз бол и труд око одгајања и васпитања детета јер и то спада у рађање човека односно изградње његове личности. Тако и  да је себи олакшала порођајне муке и уштедела снагу, она то може да искористи у даљем труду око одгајања деце и тако духовно и карактерно напредује.

Ne moze jer te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom. Oporavi se zena od porodjaja relativno brzo primila ili ne epidural. Nemoj vise  da razmisljas, ne ide ti... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Naravno (Avocado malo patetise 

Kad bi ti jos i znao sta znace reci koje upotrebljavas i kada bi uspeo nekad da procitas sta sagovornik pise a ne da fantaziras o tome, imalo bi smisla da te pitam gde sam to tacno patetisao...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Ivan Marković рече

Керуби (или херуфи) множина херувим, су бића прекривена очима и са мноштвом крила. Један од њих је био и сатана.

 

пре 11 часа, Ivan Marković рече

Ако немају тело, онда су:

1) Апстракције

2) Бог

Нису Бог. Нису ни апстракције. У питању су тродимензионални ентитети. Ограничени просторно и временски. Дакле, морају имати тело. Јер"заузимају" одређени сектор просторвремена...

 

пре 10 часа, Ivan Marković рече

Па шта? Мислиш да вечност која нам је намењена неће потребовати простора? Где ћемо сместити наша васкрсла тела? При томе, они могу и то и раде да ступају у овај просторвременски континуум.

Где пише у Писму да анђели немају тела? А кад оци говоре о анђелима они праве разлику између људске и анђелске материје и чак говоре о "силама бестелесним" мислећи на анђеле, али не у смислу да ови нису просторно ограничени, већ у смислу да им је ткање неупоредиво финије од људског, али је и даље ткање...

Ако ја добро схватам тебе, анђели имају тела  али другачијег ткања од нашег, па онда они ступају у овај наш просторвременски континум. Е сад мене интересује ако имају тела (сасвим другачијег састава од нашег) како се онда улазећи у наш простор не сударимо 12:smeha: Шалим се наравно....али, да ли то значи да ми немамо микроскопске очи  те да их не можемо видети и ако су често пред нама или око нас. Као и то да имају тела не знам како бих рекла....таква да  при додиру са нама ми их физички не осећамо али на духовном плану и те како да. И да резимирам....имају тела сасвим другачија од наших, ми их не можемо видети јер немамо  очи за тако нешто , могу да прођу  кроз нас (због специфичног телесног саства ) а да их физички не осетимо. МОгу и да остану у нама ( мислим на оне отпале ) ...и тада ступа на дело наш Ава Зоран. :smeh1:

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Avocado рече

Ne moze jer te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom. Oporavi se zena od porodjaja relativno brzo primila ili ne epidural. Nemoj vise  da razmisljas, ne ide ti... 

Не може? Ти ћеш да кажеш шта може а шта не може :) Ајде полечи мало своје расуђивање :) Овако ми делујеш као неки фарисеј који се ухвати за написану реч па тера своје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Ivan Marković рече

Ти магарчић нис гледала ђаваовог одвјетника са Ал Паћином?:D

Шалу на страну, сва бића су материјална, тј. тварна. Па и она која скупно зовемо анђели...нема те подјеле на духовно и материјално у кршћанству, но на створено и нестворено. Ваша теологија јест оптерећена Декартовим дуализмом. С једне стране су Бог, анђели, духови...са друге камење, пси, људи...није так...но је овак...с једне стране јест сам Бог, а са друге све друго. Од бројева преко мајмуна до планета, камења и  серафа и керуба. Све је то материјално, но је питање на којој фреквенцији таласа/честица...

Doktore jel' se onda Đavao seksa ili ne seksa??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Просечан србенда рече

Не може? Ти ћеш да кажеш шта може а шта не може :) Ајде полечи мало своје расуђивање :)

Da, rekoh svoje misljenje da ne moze i u sledecoj  recenici dadoh obrazlozenje/razlog zasto tako mislim. Ne vidim da si pokusao da ga osporis.

 

1 hour ago, Просечан србенда рече

Овако ми делујеш као неки фарисеј који се ухвати за написану реч па тера своје.

Da, u ovoj raspravi ja delujem kao pripadnik grupe koja je na osnovu svog tumacenja Starog Zaveta osudjivala ljude maseci sustinu, a ne ti. Projekcija je cudo.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Avocado рече

Ne vidim da si pokusao da ga osporis.

Ти причаш своју причу а ја своју, овде завршавам јер је бесмислено. Када поверујеш у Бога онда можемо да причамо о духовном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Avocado рече

Da, u ovoj raspravi ja delujem kao pripadnik grupe

Никаквој групи ја не припадам и немој молим те о суштини у коју не верујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Avocado рече

Niko osim budale ne bi smatrao da su atletičar u patikama, poljoprivrednik sa traktorom i naučnik sa kompjuterom nekako "duhovno slabiji" od onih koji to ne iskoriste, samo zato što su iskoristili moderna sredstva da lakše ostvare svoje ciljeve...

Otežavati sebi ostvarivanje nekog cilja bez ikakve potrebe, iz pukog odbijanja novijih tehnologija koje olakšavaju stvari u odnosu na to kako je nekad bilo, nije pokazatelj nekakvog sjajnog karaktera, nego gluposti i/ili zatucanosti...

Значи не да си одлутао од оног што сам рекао.

Брате мили, ја сам у патикама и спортској опреми икс пута био на ивици одустајања, са упалом сваког мишића, питајући се шта ми ово треба.

Ујак се враћао сломљен из тракторисања, јер ту није само да седиш и возиш, то је најлакши део...

Школски је заглавио на клиници у Белгији због очију седећи испред компа, психичка исцрпљеност од прекомерног рада (да, рада) за компом.

НИЈЕ ПОЕНТА У ПАТИКАМА, ТРАКТОРУ, КОМПЈУТЕРУ, ВЕЋ НАПОРУ.

Ај се фокусирате о чему причам...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Avocado рече

Nije sporno da telesne muke i razne životne nedaće mogu da ojačaju karakter (mogu i da ga unište)... sporno je da je biranje potpuno nepotrebnih muka na neki način znak dobrog karaktera i duhovne jačine (nije... samo je glupo)... kao i da su žene* koje ne izaberu tako nešto duhovno slabe...

Tom logikom smo apsolutno svi duhovno slabi i nekarakterni jer osim izuzetno retkih pustinjaka, svi uživamo u komforu koji je našim precima bio nezamisliv... nego se ovde targetiraju žene koje se porađaju, samo zato što bi neko voleo da njegova očigledno pogrešna interpretacija jedne knjige na neki magičan način postane tačna.

Имам довољно пријатеља лекара који се неће сложити да је тај бол непотребан. Напротив, код природног порађања он је водич шта је добро а шта није при порођају. Наравно да, ако нећеш да те боли,  имаш пуну слободу да узмеш епидурал. Резултат тог "избегавања" бола се,међутим, преноси кроз цело савремено друштво. Осврни се и види колико је избегавање бола директно пропорционално нетрпељивошћу (не-трпљењем) другога, одатле разводи, слабија везаност мајке са дететом, хедонизам сваке врсте (Господе помилуј, причам атеисти о негативности хедонизма а њему то циљ! Ово није због тебе, него због оних који читају а верујући су. Знам да се ти и Бранка не слажете).

Уосталом, искуство моје жене и Магарета су нам довољни да видимо бенефите. Ви слободно уживајте у свом комфору. Нико вам га не може и не сме ускратити. Само ме не прави неискусним незналицом. Одлично знам из искуства шта причам. 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...