Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Па ови "креационисти" тврде да Бог није створио овај свет. Јер они тврде да је Бог створио неки свет из бајке, а овај је производ зла. 

Ali, ako je Bog stvorio svet ( iz bajke ), onda svet nije proizvod zla, .... jer, Bog je dobar i ljubav i ne stvara zlo i raspad i propadanje.

( sad, drugo je odakle zlo i propast i trulez i smrt u svetu )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Благовесник рече

а после се види да са тим народима и даље живе, сарађују, жене се, опет ратују, мире, воле итд.

 

пре 18 минута, Благовесник рече

Куд ћеш већи доказ од тога.

12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Душо драга. Срби живе с Рватима, и неки су чак комшије, пардон, сусједи, са неким отвореним неоусташама који су им, до јуче, клали бабе и нејач, палили и пљачкали куће. 

И неки се жене, сарађују, мире, воле....

Куд ћеш већи доказ од тога......да ти не знаш шта причаш.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

А без те вере, добри моји, ми смо мртви.   

amin-nas

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zoran Đurović рече

 

- Славим те, Оче, Господару неба и земље,

што си ово сакрио од мудрих и умних, а објавио маленима   (Mат. 11:25)...

Није те овде нешто Господ похвалио тебе који се надимаш својом тобожњом наученошћу и умношћу, 

која се огледа у одбацивању Божијег стварања а доказивањем слепог стварања кроз патње и муке створених бића.,

одбацивања прародитељског (источног или исконског) греха и последица,

итд... итд...  

 

Иначе, Господ Исус, наш Учитељ, је видео духовни, скривени смисао у библијском тексту, и таквом гледишту придавао значај, за разлику од тебе. На пример, ти видиш буквално, па резонујеш слично окорелим чивутима, пише и ти буквално разумеш да  се хлебом небеским (маном)  Народ Божји хранио у пустињи. И ти би кренуо да каменујеш Г. Исуса, када би те он укорио што телесно мислиш, буквално схваташ, да, да, телесно мудрујеш, а не духовно, не тражећи поруку и духовно тумачење, да си чуо како ти објашњава на пример каже да пише, али да то није био буквални хлеб са неба у пустињи, та мана, већ  духовна праслика која је указивала на истински хлеб небески који  ће доћи заиста с неба (Царства Небеског).

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Јер они тврде да је Бог створио неки свет из бајке,

Ја им тражих да ми дадну ту бајку, да је проучим, али нико не могаше. 

Ђе ли су је они читали?:stadaradim:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Branka62 рече

Jok. Jedino ako nisi ni pitao mene, već si sam zapitan/ ne možeš da se setiš ( koga si citirao )?

( jel' ovo igramo neki iks - oks, ...stvarno... :D )

Mislim, sama si citirala Zokija, ne znam cemu ovo vodi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

E, stvarno si cudna ( stvarno opet ne razumes )

мене би искрено највише зачудило да ти разумеш себе, предумао си пријатељу, ти си краљ непотребних информација и мудросерања, немој да се љутиш на мене, много си ми драг и ово ти стварно пријатељски кажем... а потребно је само једно :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ведран* рече

Ја им тражих да ми дадну ту бајку, да је проучим, али нико не могаше. 

Ђе ли су је они читали?:stadaradim:

можда су ишли у Дизниленд ? 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...