Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 2 минута, kopitar рече
  • Član 202.
Ako neko napadne čovjeka višeg po statusu od svog, treba da javno primi 60 udaraca bičem za volove.
:))

ау бре латини ал сте ви у садо мазо фазону :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, kopitar рече
  • Član 202.
Ako neko napadne čovjeka višeg po statusu od svog, treba da javno primi 60 udaraca bičem za volove.
:))

Е, а ови ревнитељи-новотарци се још жале што не могу да буду у нашем рангу!? У стара добра времена се знало како се то регулише. Ваши протестанти се декларисаше пре 5 векова, ови наши сада узели да дижу главу. 

И то једнако пљују по католицима и православнима, а протестанте не дирају. Смета им хијерархија.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Смета им хијерархија.  

Мачков утицај? :tongue:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

nisam ni rekao da se ...... na neki nacin po nauci ili TE ucestvuje u stvaranju

Nisam ti ovo ni pripisala. Ne znam što si to ubacio al ajde.

Ali si napisao

пре 14 минута, Branka62 рече

da su svi koji ne veruju u Bozije stvaranje

Kakve veze nečije/svačije (ne)verovanje u Božje stvaranje ima sa onim što nauka i TE tvrde?

Mada, ako ćemo pravo, tvoj post, za koji sam kazala da ga ne razumem, se odnosio na Djurovićev u kome piše

".... јер тврде да Бог није створио овај свет."

a ti na to pišeš

" Pa, to tvdi i sadasnja nauka i TE .."

Dakle: Koje to nauke tvrede da Bog nije stvorio ovaj svet? A da bi ovako nešto tvrdile, valjda prvo moraju da se uopšte bave Božijim stvaranjem. Ili ne moraju? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Снежана рече

ау бре латини ал сте ви у садо мазо фазону :smeh1:

  • Član 142.
Ako se žena posvađa sa mužem i kaže: ”Ti nisi dobar (ponižavaš me) prema meni”, razlog za ženinu presudu mora biti opravdan. Ako je nevina i nema greške na njenoj strani, onda krivica ne smije napasti ovu ženu i smije uzeti miraz i vratiti se u kuću roditelja.
  • Član 143.
Ako nije nevina, ali ostavi muža i upropasti kuću, ponižavajući muža, treba da se baci u rijeku.
:))
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ведран* рече

А то ти знаш само 'нако. Ил си имао виђење?

Значи ти за ово што сам написао први пут чујеш? А па да, гуру ти није причао? Слушаш ли ти још нека друга предавања осим попа Зорана?  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Благовесник рече

а после се види да са тим народима и даље живе, сарађују, жене се, опет ратују, мире, воле итд.

Куд ћеш већи доказ од тога.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Branka62 рече
пре 42 минута, Bokisd рече

nisam ni rekao da se ...... na neki nacin po nauci ili TE ucestvuje u stvaranju

Nisam ti ovo ni pripisala. Ne znam što si to ubacio al ajde.

Ali si napisao

пре 47 минута, Branka62 рече

da su svi koji ne veruju u Bozije stvaranje

Kakve veze nečije/svačije (ne)verovanje u Božje stvaranje ima sa onim što nauka i TE tvrde?

Mada, ako ćemo pravo, tvoj post, za koji sam kazala da ga ne razumem, se odnosio na Djurovićev u kome piše

".... јер тврде да Бог није створио овај свет."

a ti na to pišeš

" Pa, to tvdi i sadasnja nauka i TE .."

Dakle: Koje to nauke tvrede da Bog nije stvorio ovaj svet? A da bi ovako nešto tvrdile, valjda prvo moraju da se uopšte bave Božijim stvaranjem. Ili ne moraju? 

( bas si uporna )

пре 16 минута, Branka62 рече

Kakve veze nečije/svačije (ne)verovanje u Božje stvaranje ima sa onim što nauka i TE tvrde?

Ovo je kontekst i analogija koja spaja ( i Zokijevu poruku i moju )......ako kreacionisti vernici i evolucionisti ne veruju u Bozije stvaranje, ....onda smo svi,....i ti i ja ( :D ).... neki kripto manihejci... svi smo na temi neki ludjaci... :smeh1:

I, onda , opet, po drugoj analogiji ( koja se nadovezuje na ovu prvu analogiju :D ).... TE i teologija su dva puta, koji idu, svako u svom zeljenom pravcu i prema svom projektovanom cilju i nemaju dodirnih tacaka.

Sto je i okey, ovamo Bog, tamo nesto drugo i slucajnost, pa, neka svako bere svoju brigu. :945729:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zoran Đurović рече

 

Зоран вређа саговорнике најгорим погрдним именима, и ту не мислим на себе, а нема опомена. Пристрасност?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, kopitar рече
  • Član 142.
Ako se žena posvađa sa mužem i kaže: ”Ti nisi dobar (ponižavaš me) prema meni”, razlog za ženinu presudu mora biti opravdan. Ako je nevina i nema greške na njenoj strani, onda krivica ne smije napasti ovu ženu i smije uzeti miraz i vratiti se u kuću roditelja.
  • Član 143.
Ako nije nevina, ali ostavi muža i upropasti kuću, ponižavajući muža, treba da se baci u rijeku.
:))

ал` се лукаве латинке досетише, па нађоше рупу у закону (да не кажем швалере), и мужеви сити и мираз на броју 12:smeha:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

bas si uporna )

Nego šta.:)))

 

пре 4 минута, Bokisd рече

ako kreacionisti vernici.... ne veruju u Bozije stvaranje

:unbelieveble:

 

пре 7 минута, Bokisd рече

ovamo Bog, tamo nesto drugo 

Ovde potok onde cvet. :whackado:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Мачков утицај? :tongue:

Не, ја сам увек био строг. 

Бивши мој најбољи пријатељ, Млаца (Александар Лазић, што има сајт Стање Ствари), после многих разговора са мном у кафани, је то схватио. Јер, ја овако јесам благ и необавезан, али је иза тога строгост вере/љубави. И ту нема пардона. На сваки начин снисходим особи, али је приводим вери, да живи ту веру. И зна се шта је Црква. 

Не треба правити грешку и поистоветити Бога са неком конфесијом, али ни негирати Цркву. Све то што излази из наших оквира оставити Богу. Односно, перспектива је обрнута, Бог је тај који нам даје да се забављамо или нас трпи у игрању бога. Зато ме сада боли овај раскол. И он би се брзо зацелио кад би помрло 10ак протагониста брзо, али они праве своје епигоне који ће га само продубљивати. Ови људи не верују да постоје ђаволи. А ђаволи гледају да искористе сваку слабост, рупу у нашем организму. Ђаво нон-стоп гони Цркву, како стоји у Откривењу. Једино што стоји до Цркве је то да говори где је Христос, јер многи лажни пророци изиђоше у свет, па веле тамо је или вамо (у пустињи - над тиме да се замисле све ове апокалиптичне секте, јер их је Ис упозорио на време, да неће га бити међу 2 бабе и жабе, нити у љутом стењу), него ће увек бити у ткз. Великој Цркви, а "мало стадо" и "хоћу ли наћи вере", на ком таласу су се сви секташи возили, не значи исповедање православне вере, како лепо тумачи св. Јероним, него веру крвоточиве. Оне која је очајнички хтела да се дотакне реса на Христовој хаљини и била убеђена да ће се исцелити! - А без те вере, добри моји, ми смо мртви.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Благовесник рече

Значи ти за ово што сам написао први пут чујеш? А па да, гуру ти није причао? Слушаш ли ти још нека друга предавања осим попа Зорана?  

12:smeha:

Ма само њега, дан и ноћ. 12:smeha:

Нисам ти ја свезнадара. 'Де ме просвијетли свијетом Истине.

Одох и ја да киселим купус. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

А без те вере, добри моји, ми смо мртви.   

:skidamkapu:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Branka62 рече

Dakle: Koje to nauke tvrede da Bog nije stvorio ovaj svet? A da bi ovako nešto tvrdile, valjda prvo moraju da se uopšte bave Božijim stvaranjem. Ili ne moraju? 

Па ови "креационисти" тврде да Бог није створио овај свет. Јер они тврде да је Бог створио неки свет из бајке, а овај је производ зла. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...