Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

1 hour ago, Zoran Đurović рече

То о чему говориш је потпуно бесмислено и нема везе са хр учењем. 

Требао си да ставиш велико слово х, могао си да се потрудиш да Му напишеш пуно име како и доликује као и то у чему сам погрешио јер овако твој коментар губи смисао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 6 минута, Просечан србенда рече

Требао си да ставиш велико слово х, могао си да се потрудиш да Му напишеш пуно име како и доликује као и то у чему сам погрешио јер овако твој коментар губи смисао.

hrišćansko, ne Hristovo. То сам написао. А да лупаш, види се из Облачкових порицања твојих испразних тврдњи. Њему кад бих објаснио, преносио би хришћанско учење много боље од тебе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

hrišćansko, ne Hristovo.

Добро извињавам се због моје примедбе

 

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

А да лупаш, види се из Облачкових порицања твојих испразних тврдњи.

Ништа он не пориче него само празно слови и изврће написано.

 

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

Њему кад бих објаснио, преносио би хришћанско учење много боље од тебе.  

Ово је боље да не коментаришем

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Просечан србенда рече

Ништа он не пориче него само празно слови и изврће написано.

Чак и да празнослови (пише се заједно), твоје је да пишеш сувисло а не да те дрибла атеиста. Теологија није лака материја и мора да се деценијама студира. Многи од вас су је овде побркали са фудбалом, па мислите да се свако разуме. Није то тако. Чак ни поп не зна теологију па га зато вортају суботари. А ви наседате на те форе. Једноставно, слаби сте, што вели апостол Павле, а хоћете да се плекате, без смирења, у све. 

Ја не знам које су твоје унутрашње интенције, јер то само Бог зна, али немам неког разлога да верујем да су зле. Сасвим је могуће да имаш добре намере. Но, то није довољно да би водио духовни живот. Зато падаш као плен шарлатанима.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Ђилкошу ду'овни,

ти не знаш ни егзегетске методе, нити познајеш тумаче, односно историју егзегезе. Јефтимије (не Јефимије) је позни византијски егзегета, коме су позната отачка буквална тумачења на ово, па вели, а ти прескачеш: "Јевреји свој гнев распростиру и на незрелу децу и блаженим називају онога, који сурово и нечовечно побије вавилонску децу и одојчад. Међутим, обичаји и еванђелске заповести нас, хришћана, нису такви. Будући да смо ученици благог и кротког Христа, Који је заповедио да љубимо чак и своје непријатеље, ове речи морамо разумети у вишем а не у дословном смислу". Ово је идеолошко тумачење које нема везе са Писмом, и у супротности је са свим другим отачким тумачењима. Такође, Пс преузима мотив из Исаија 13, када говори о Вавилону. Тамо ти је јасан контекст. Ни Јефтимије не одбацује буквално тумачење, јер вели да су Јевреји и децу убијали, али смо ми хришћани па треба да требимо зле мисли. 

Ти си толико глуп да не разумеш ни текст који читаш да је против тебе. Атанасије пише: "Кћери Вавилонска, злонесрећнице. То је пророчка реч, и она изображава пропаст Вавилона. Блажен је који ти узврати освету, тј. блажен је онај ко и тебе одведе у ропство". Цело тумачење овог псалма је у Атанасија буквално. Дакле, покопа  те  Велико светило  Александријске Цркве! :))12:smeha::)) 

Узми и ради земљу, не глупирај се по форуму.

 

  

Kako su oci tumacili da isti Bog u SZ daje takve surove komande a u NZ prica potpuno drugacije? Jos jedan primer.

 

Prva Samuilova, 15:2-3
Ovako veli Gospod nad vojskama: Opomenuh se šta je učinio Amalik Izrailju, kako mu se opro na putu kad je išao iz Misira.
Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.

Peta Mojsijeva, 20:10-17
Kad dođeš pod koji grad da ga biješ, prvo ga ponudi mirom.
Ako ti odgovori mirom i otvori ti vrata, sav narod koji se nađe u njemu neka ti plaća danak i bude ti pokoran.
Ako li ne učini mira s tobom nego se stane biti s tobom tada ga bij.
I kad ga Gospod Bog tvoj preda u ruke tvoje, pobij sve muškinje u njemu mačem.
A žene i decu i stoku i šta god bude u gradu, sav plen u njemu, otmi, i jedi plen od neprijatelja svojih, koji ti da Gospod Bog tvoj.
Tako čini sa svim gradovima, koji su daleko od tebe i nisu od gradova ovih naroda.
A u gradovima ovih naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u nasledstvo, ne ostavi u životu nijednu dušu živu.
Nego ih zatri sasvim, Heteje i Amoreje i Hananeje i Ferezeje i Jeveje i Jevuseje, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.

Peta Mojsijeva, 7:1-2
Kad te Gospod Bog tvoj uvede u zemlju u koju ideš da je naslediš, i otera ispred tebe narode mnoge, Heteje i Gergeseje i Amoreje i Hananeje i Ferezeje i Jeveje i Jevuseje, sedam naroda većih i jačih od tebe,
I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vere, niti se smiluj na njih;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, grigorije22 рече

Kako su oci tumacili da isti Bog u SZ daje takve surove komande a u NZ prica potpuno drugacije? Jos jedan primer.

 

Prva Samuilova, 15:2-3
Ovako veli Gospod nad vojskama: Opomenuh se šta je učinio Amalik Izrailju, kako mu se opro na putu kad je išao iz Misira.
Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.

Peta Mojsijeva, 20:10-17
Kad dođeš pod koji grad da ga biješ, prvo ga ponudi mirom. Ako ti odgovori mirom i otvori ti vrata, sav narod koji se nađe u njemu neka ti plaća danak i bude ti pokoran. Ako li ne učini mira s tobom nego se stane biti s tobom tada ga bij. I kad ga Gospod Bog tvoj preda u ruke tvoje, pobij sve muškinje u njemu mačem. A žene i decu i stoku i šta god bude u gradu, sav plen u njemu, otmi, i jedi plen od neprijatelja svojih, koji ti da Gospod Bog tvoj. Tako čini sa svim gradovima, koji su daleko od tebe i nisu od gradova ovih naroda. A u gradovima ovih naroda, koje ti Gospod Bog tvoj daje u nasledstvo, ne ostavi u životu nijednu dušu živu. Nego ih zatri sasvim, Heteje i Amoreje i Hananeje i Ferezeje i Jeveje i Jevuseje, kao što ti je zapovedio Gospod Bog tvoj.

Peta Mojsijeva, 7:1-2
Kad te Gospod Bog tvoj uvede u zemlju u koju ideš da je naslediš, i otera ispred tebe narode mnoge, Heteje i Gergeseje i Amoreje i Hananeje i Ferezeje i Jeveje i Jevuseje, sedam naroda većih i jačih od tebe, I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vere, niti se smiluj na njih;

Тумаче да је Ава његов анђео Аваддон, који ће да затре Благовесника и све сличне њему и сво семе њихово!:)) 

Има једно симпа место из Потопа - не стигох да преведем од ових сморова, као и благочестивих који се гађају анатемама, јер овде у Италији крпим рупе и сређујем верне и попове - које Таса намерно погрешно преводи (не би он то намерно, није он таки:))); наиме Таса каже: Изгибе све живо, а оригинал: И поби Јахве све живо! 

Саће Благовесник да ти растумачи...      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепо рече св Павле Христовим ученицима из Коринта, а време је и за овог шарлатана из Рима који би овако ненаучен и тупав другима да дели лекције, а никако да мрдне од прве лекције о абиогенези:)).  За такве тикве је и речено "Где је мудрац? Где књижевник? Где препирач овога века? Зар не претвори Бог мудрост овога света у лудост?".

Досадило ми више да га газим али и даље има да га газим кад сам тражи :)). Кад воли...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Тумаче да је Ава његов анђео Аваддон, који ће да затре Благовесника и све сличне њему и сво семе њихово!:))

Al', treba i u ime Jahve... :stadaradim:.. ( da bude u kontekstu ..  :D )

 

пре 50 минута, grigorije22 рече

Zato idi i pobij Amalika, i zatri kao prokleto sve što god ima; ne žali ga, nego pobij i ljude i žene i decu i šta je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce.

I kad ga Gospod Bog tvoj preda u ruke tvoje, pobij sve muškinje u njemu mačem.

Ima ovde nesto od Ace Milojkova o tim stvarima.

https://pouke.org/forum/index.php?/blogs/entry/376-о-богу-у-старом-завету/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, grigorije22 рече

Kako su oci tumacili da isti Bog u SZ daje takve surove komande a u NZ prica potpuno drugacije?

Очекујеш одговор  од човека који телесно мудрује, види само телесно у слову Библије, а пренебрегава и скрива она дубља, духовна тумачења Светих Отаца. За такве је Апостол рекао -

Који су по телу, они телесно мисле, а који су по духу духовно мисле, јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот и мир.

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Благовесник рече

Очекујеш од човека који телесно мудрује, види само телесно у слову Библије, а пренебрегава она дубља, духовна тумачења Светих Отаца, за такве је Апостол рекао -

Који су по телу, они телесно мисле, а који су по духу духовно мисле, јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот и мир.

 

Глупандеру, теби су Јефрем Сирин, Атанасије Велики и Василије Велики телесни? Као и прослављени руски библиста Лопухин? И сви они, као и ја, ово тумачимо буквално, јер је историја.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Благовесник рече

а пренебрегава и скрива она дубља, духовна тумачења Светих Отаца

 

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Благовесник рече

 

У оригиналном житију Симеона Лудог, од Леонтија Неапољског, вели се да Симеон са Јованом, како су јахали, рекоше слугама: Пођите напред, треба да се посеремо. Јустин преводи са превода Ростовског: Пођите напред да се задржимо у духовном разговору! Тако ти сада причаш глупости, односно духовно се просераваш. 

Нема Отаца који су ово тумачили у духовном смислу а да су притом негирали букву. То чак ни Зигабен није урадио. Зигабен, као и Лопухин не спада у Оце. Копај земљу не би ли ти се душа спасила. Само се упропашћаваш.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...