Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Просечан србенда рече

Лупаш брате ко отворен прозор. Креационисти користе све методе које користе и еволуционисти.

Koje metode datiranja koristite za utvrđivanje kad je nastao univerzum i kad se desio Potop?

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, о.Горан рече

Оно што ти треба да приметиш, а ниси, је да се у Посланици наглашава здрави и прави креационизам. А креационизам одриче и разобличава еволуционизам као што знамо. Sapienti sat.

Нумете да читате попе. То ви се учило у оној основној школи коју стално помињете другима.

Пише "... аутентичне хришћанске вере у Бога Творца", а затим у загради се налази појашњење шта то значи, и стоји, "здрави и прави креационизам". 

Што значи, да је аутентична вера у Бога Творца здрави и прави креационизам. Чак не ни обрнуто, да је з п креационизам аутентична вера. А нарочито не да су Октар и Терзин и поп Горан здрави и пави креационисти.

Нема ту помена о еволуционизму ни о Терзину, ни о Октару ни о осталим талибанима, ни евуло ни креато талибанима, ни о кретардима ни другима.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, zivkov рече

Шта кад апостол Петар спомиње Потоп. Јел он то лупа или како?

Nemamo dokaza da je apostol Petar ikada išta lupio...

;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, GeniusAtWork рече

Креационисти не кажу "Бог је створио свет", него "Ми можемо да научно докажемо да је Земља стара мање од 10.000 година и да није било еволуције у развоју живог света".

Није истина. У ствари, полуистина је што је специјалност теби и теби сличних. Постоје креационисти младе и старе земље( дакле, нису сви креационисти ти који подржавају младу земљу), а врло сличан покрету креационизма је покрет интелигентног дизајна. Углавном су сва три базирана на критици еволуционе бајке. Ја лично нисам искључиво форсирао причу о младој земљи, већ о логичној нелогичности бајке, то ми је била претежна интенција.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Блебетање

Ти нити умеш да читаш нити умеш да мислиш анонимко. Очигледно да су те две реченице у идентитету, а шта то значи већ сам појаснио. А са тобом да причам о образу и части испод ми је части.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Koje metode datiranja koristite za utvrđivanje kad je nastao univerzum i kad se desio Potop?

 

 

Iste ko i svi naucnici, samo sto ovima nije nista kad ih zvecarke ujedaju dok su u zanosu.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Ведран* рече

Извињавам се, преписујеш дакле само оне текстове који се тешко могу наћи.

Да мало студиозније пратиш целу ову тематику не само на нашем локалном, него и на светском нивоу, приметио би да је литература која се бави оповргавањем еволуционих лажи систематски маргинализована. Зашто? Зато што логички и аргументовно побија исте те лажи и бајке, а не зато што не ваља. Изнео сам овде пример др Рота, баш да људи виде да ли је "смећар" као што каже један што верује у бајку.

Са друге стране, мало прође времена па видиш вест како нашли овај или онај фосил стар толико и толико милиона година, што наравно нема везе са мозгом, али пролази код неупућених и лаковерних. Исто тако продавци еволуционе магле држе и монопол над уџбеницима где продају исту ту маглу деци. 

Значи размисли пре него што ме опет гњавиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Avocado рече

Koje metode datiranja koristite za utvrđivanje kad je nastao univerzum i kad se desio Potop?

Не знам баш много о томе али логика ми говори да они то и не проверавају зато што у библији све пише:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, о.Горан рече

Ти нити умеш да читаш нити умеш да мислиш анонимко. Очигледно да су те две реченице у идентитету, а шта то значи већ сам појаснио. А са тобом да причам о образу и части испод ми је части.

Ко ти је тражио.да причаш о образу и части :)) да би то сада са са дувањем одбио?

Али мораш нечим да се издуваш и надуваш. Погодило сујетицу, ха? 

"ЈА објаснио, ти блебећеш, ЈА добар, ти не ваљаш, ЈА имам част и образ, ...ЈА,....ЈА". 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

oje metode datiranja koristite za utvrđivanje kad je nastao univerzum i kad se desio Potop?

А када оповргавају тврдње еволуциониста они се још више утврђују у својој вери.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одох да легам, сутра водим екскурзију у Туман, а обићи ћемо и дивни Горњак са великом и значајном историјом.

14-tumane-1709-2017-44.jpg

manastir-gornjak-srbija.jpg

 

Мој најискренији савет свима које занима ова тема да не заобилазе литературу коју сам препоручио, не треба наседати на трикове оних који су сами у заблуди.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Просечан србенда рече

Не знам баш много о томе али логика ми говори да они то и не проверавају зато што у библији све пише:)

Znači kreacionisti koriste iste metode kao i "evolucionisti"... a glavni metod koji koriste je "nema potrebe ovo da proveravam, jer u Bibliji sve piše"...

Pa ti si veći genije od Gorančeta...  :))

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...