Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Моји су смајлији вишезначни:)))

То је превише компликовано за ову тему. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 20 минута, Zoran Đurović рече

Кад се одлучим да идем на лекције код тебе, затражићу ти број рачуна, да уплатим за исте... Не лудуј, него читај, али са смирењем.  

Бокисде, немој само да те превари. Нема он пара да ти плати. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече

Бокисде, немој само да те превари. Нема он пара да ти плати. 

и онда долази чувени инат на ред... дај пет лекција :smeh1:

 

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада... мислим да ово тумачење за Божије незнање о Адаму од @Bokisd може, ако се изгура до краја, да се споји са духовним падом који даје @Zoran Đurović тј. да Бог стварно није знао где је Адам али не просторно него духовно јер је Адам својим преступом окренуо Богу леђа, одвојио се од Бога, није са њим, Адам више не постоји знањем Бога него (само) знањем добра и зла и тиме прешао у непостојање... "Где си?" је: "више те не видим уз себе", Бог не зна где је Адам јер више није са њим него са знањем и гордошћу. Тако и Исус може да каже онима који су чинили чуда итд.: "никада вас нисам знао" иако их тачно зна (ко су).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ведран* рече

Бокисде, немој само да те превари. Нема он пара да ти плати. 

( cemo da naplatimo u naturi,.... moze i neka ikona,... :D )

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече

Мада... мислим да ово тумачење за Божије незнање о Адаму од @Bokisd може, ако се изгура до краја, да се споји са духовним падом који даје @Zoran Đurović тј. да Бог стварно није знао где је Адам али не просторно него духовно јер је Адам својим преступом окренуо Богу леђа, одвојио се од Бога, није са њим, Адам више не постоји знањем Бога него (само) знањем добра и зла и тиме прешао у непостојање... "Где си?" је: "више те не видим уз себе", Бог не зна где је Адам јер више није са њим него са знањем и гордошћу. Тако и Исус може да каже онима који су чинили чуда итд.: "никада вас нисам знао" иако их тачно зна (ко су).

Poznanje dobra i zla je božansko znanje,to sam Bog potvrđuje kada kaže ,,Gle posta čovek kao jedan od nas razlikujući dobro od zla,,..kada bi ovo tvoje bilo tačno Bog nikad ne bi znao ,,gde,, je đavo i ostala popadala braća a to je već totalna besmislica...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

( cemo da naplatimo u naturi,.... moze i neka ikona,... :D )

Мораћеш материјал да му купиш, а закинуће те. 12:smeha: Латин је то, Петровић кад ти каже. 

Плаћао ја неке плочице да се поставе, а мајстор наручио лепка као да облаже Тадж махал. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кратосе јесу ли лавови јели пре пада? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

( Naravno da je Bog tacno znao gde je Adam, nema potrebe da ga trazi,..... pa, mu kroz ovaj poziv specificno nagovestava da se zapita,.....sta je sad problem,....)

Bog je takođe znao šta se događa u Sodomi i Gomori, ali je ipak morao da proveri... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Branislav81 рече

Bog je takođe znao šta se događa u Sodomi i Gomori, ali je ipak morao da proveri... :)

Због кога? Себе, или због Содомљана или због нас који читамо?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Кратос рече

Krucijalna tačka gde je TE nespojiva sa Biblijskim stvaranjem je u tome da smrt nije nikakva posledica bilo kakvog greha i pada već oruđe stvaranja,dva dijametralno suprotna koncepta.Za hrišćanstvo je smrt uljez za TE razvojni mehanizam prirode...

Da li hoces da kazes da ustrojstvo prirode po kojem se grabljivci hrane ubijajuci druge zivotinje NIJE kreacija boga?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ведран* рече
пре 6 минута, Branislav81 рече

Bog je takođe znao šta se događa u Sodomi i Gomori, ali je ipak morao da proveri... :)

Због кога? Себе, или због Содомљана или због нас који читамо?

( mislim ) zbog Sodomljana,...( i, mi da citamo i da se nekako poucimo,... )

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Неће ти бити смешно.

Не мислиш ваљда да имам било какав опрез или сл. од таквих будалетина као што си ти. Тема је кристално јасна, а ти пошто немаш ништа паметно ту да кажеш, упорно гледаш да скрећеш са исте и да простачким вређањем прикупиш који поен. То је неки твој ниво. Што каже један ту ниво испод нивоа.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

( mislim ) zbog Sodomljana,...( i, mi da citamo i da se nekako poucimo,... )

3ZiJ.gif

Објасни то мало. 

Иде да провери због њих. Зашто? Да му се не би омакло да их спржи невине, јер му жао? Да их обрати? Да....Зашто због њих?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...