Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Кратос рече

Strada ali kao Sin čovečiji,po prirodi koju prima na sebe,njome strada,dušom i telom kao i svaki čovek ne strada svojim božanstvom.

Па то ја и кажем! Бог нас не воли јер је апатичан, бестрасан. Напокон да се сложимо! Алилуја!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Друкчије се свеци и угодници Божји и не могу приказати верујућем народу до Једино у светлости Васкрса. Без Васкрса они су за њ само празна имена у читуљи, и календар тада не представља један организам тога народа, но гробље, по коме машта може да преврће мртве, језик да мрмља имена као из мртвачке читуље, а срце да се леди као у царству смрти. А као што пролеће по зимским, пустим, испоштеним, ишибаним, измартированим пољима посипа цвеће и боју и природу, тако рећи, поново враћа у тело, поново оваплоћава, тако и Васкрс даје боју и форму свецима хришћанским, оваплоћавајући их у ново, cjajно, пролећне тело.

Кад би се онима, који славе св. Ђорђа, показало иструлело тело овога хришћанскога јунака, и кад би се они на неки начин могли несумњиво убедити, да од њиховога патрона у овој пространој васиони нигде ништа није остало, до неколико иструлелих костију, тада би се мучно нашао од хиљаде један који би продужио да слави овога свеца. Зашто слави толики свет св. Ђорђа? Да ли зато, што је он убио аждају и – што после своје смрти исто толико постоји, колико и пре свога рођења? Никада. Пре ће бити, да га свет слави зато, што је убио аждају и што због тога и сад живи и бди над онима, који му приносе жртве и молитве; и то живи не слабијим животом од живота земаљскога, но интензивнијим, моћнијим, светлијим, срећнијим, и не без тела но у телу, у телу глорификованом, тј. бољем и лепшем од нашег тела земаљског.

Владика Николај

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Па то ја и кажем! Бог нас не воли јер је апатичан, бестрасан. Напокон да се сложимо! Алилуја!

E fala Petru Dobrnjcu....:smeh1: 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Strada ali kao Sin čovečiji,po prirodi koju prima na sebe,njome strada,dušom i telom kao i svaki čovek ne strada svojim božanstvom.

Tačno ali ti nisi Bogočovek Ipostasno.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Па то ја и кажем! Бог нас не воли јер је апатичан, бестрасан. Напокон да се сложимо! Алилуја!

Откада је љубав Божија страст? Зар је неострашћеност апатија?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

Logos je uvek isti,Bogočovek je postao čoveka(sveta) radi.

Opa ispovedio si da je kroz Isusa Hrista sve postalo ili si ispovedio da je Isus Hristos Logosov hologram?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Tačno ali ti nisi Bogočovek Ipostasno.

 

Ma dal moguće?

 

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Opa ispovedio si da je kroz Isusa Hrista sve postalo ili si ispovedio da je Isus Hristos Logosov hologram?

Jeste jer je isti taj pre nego što je postao telo i pošto je postao telo bio i ostao jedan te isti Logos.:ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Zoran Đurović рече

Ти си добро прочитао шта сам написао?

El umrla Ipostas na Krstu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, елТорнеро рече
On 4/19/2017 at 12:04, Матусал рече

Ја верујем у то да је Христос одмах по смрти био са Оцем на престолу, са разбојником у рају, у аду душом као Бог.

 

пре 10 часа, елТорнеро рече

У аду душом (као човек)

..."Стога Спас и благовести Магдалини: „Не дохватај се до мене, јер се још не вратих к Оцу своме; него иди к браћи мојој, и кажи им: враћам се к Оцу свом и Оцу вашем, и Богу свом и Богу вашем“. „Још се не вратих к Оцу“ – као Богочовек, као човек, јер је за то време телом био у гробу, душом у аду, а Божанством свуда."

https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/22/

А види се и зашто из овог примјера тумачења: Христос је, као Бого -човјек, човјек, био у аду душом, и као Бого -човјек- Божанством, свуда...

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Кратос рече

Ma dal moguće?

 

Jeste jer je isti taj pre nego što je postao telo i pošto je postao telo bio i ostao jedan te isti Logos.:ani_biggrin:

Kad je stvaran svet Kroz Sina kako nije bilo Bogočoveka, to se nešto kasnije u Logosu promenilo pa odlučio da Ipostasno bude i Bogočovek?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Kad je stvaran svet Kroz Sina kako nije bilo Bogočoveka, to se nešto kasnije u Logosu promenilo pa odlučio da Ipostasno bude i Bogočovek?

To се он кобајаги сјединио са човековом природом, јер да се реално сјединио, онда би се и изменио. Разумеш?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...