Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

одох са морисима на Гроб. Јављам вам касније како је било ;)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 часа, Кратос рече

Sin Božiji koji po ovaploćenju postaje Isus Hristos(Sin Božiji i Sin čovečiji,zajednica večnog i vremenskog,i stvoritelj i stvorenje,stvoritelj po Logosu kroz koga je sve stvoreno,stvorenje po duši i telu koja Logos uzima na sebe a koje nije imao pre ovaploćenja na večnom planu,nego utemeljuje i uzdiže to prolazno da bude pričasno večnom).Lepo kaže Jovan da je Logos postao telo a ne da Logos je u nekom predvečnom telu sa kojim je sišao na zemlju,jer onda ne bi bilo potrebe za bilo kakvim ovaploćenjem,šta ima da se ovaploćuje neko ko tela predvečno ima?

Ово је одговор који је Кратос дао на моје питање: Да ли је свет створио Син Божији или Исус Христос? - То питање сам поставио јер сам видео да је Кратос несторијанац. То он и потврђује: Ipostas je Logos, Sin Božiji. По Кратосу, дакле, Исус Христос настаје тек оваплоћењем Логоса (који је творац света), и говорити о њему пре тога је бесмислено.

Схема:

Кратос: Логос=Син Божији који постоји од вечности, творац света. Исус Христос је рођен у времену и не може бити творац.

Апостол Павле: Исус Христос је творац света.

Дакле, како је по Павлу Исус Христос могао да створи векове а сам се родио тек пре неких 2.000 година? Хајде, Кратосе, птицо, гукни! 

Павле у Еф 3, 9 вели: И да расвијетлим свима у чему је устројство тајне од вјечности сакривене у Богу, који је саздао све кроз Исуса Христа.

Поздрав мојом руком,

Ава Спајдермен

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

sud se već desio a mi pojma nemamo o tome.

Јован 12,31 сада је суд овоме свету,сада ће кнез овога света бити избачен напоље. Све што је имало да се збуде збило се у Христу. Нас Бог Отац познаје само и искључиво кроз Сина. Овај временски простор у коме се налазимо нам је дат као могућност прихватања или не Сина Божијега, наш сусрет са Њим и јесте наш суд. Господ на крсту рече сврши се, домострој је испуњен. И нама је суђено на Крсту јер је и због наших греха страдао и понео их, да није не бисмо могли бити спашени. Нама је преостало ово време по благодати Божијој да се потрудимо око спасења, јер када се по нашој смрти време укине срешћемо се са Сином Божијим али тада без могућности промене и судиће нам се ничим другим него управо овим судом о коме Господ и говори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

 Ipostas je Logos, Sin Božiji.

A ko je po tebi Ipostas?Ja sam rekao da je Isus Hristos otelotvoreni Logos taj isti Logos kroz koga je svet stvoren,zato Apostol Pavle i kaže da je svet stvoren kroz Isusa Hrista jer je to isti taj koji se ovaplotio, Logos koji je postao telo.Bio bih nestorijanac samo u slučaju kad bih govorio da Bogorodica nije rodila Boga Logosa nego Mesiju ali ja to nigde ni ne tvrdim.

Nego da postavim ja tebi jedno lagano pitanje.Da li je čovek stvorenje?

 

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

Nego da postavim ja tebi jedno lagano pitanje.Da li je čovek stvorenje?

Naravno da jeste ali Bogočovek nije stvorenje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

nije slučajna a po potrebi je i veći monofizita od svih kopta zajedno.

Kopti nisu monofizit, ni Jermeni ni Sirijsci ni Malabrci. Monfiziti su davno osudjeni i nestali iz istorije na 4 Vaseljenskom saboru. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Матусал рече

Све што је имало да се збуде збило се у Христу.

Zbilo se u smislu da krsna Žrtva otvara vrata spasenja,Hristos kaže Ja sam vrata.Pa što bre Crkva govori o dva dolaska prvom gde je kao umiljato Jagnje došlo da uzme grehe sveta i drugo gde dolazi u Sili i Slavi da Sudi?Kolko ja vidim ovde ama baš niko ni ne veruje u Hristov Drugi Dolazak....šta su  sveti Oci prolupali totalno i čitava Crkva koji uči već 2000 godina da Hristos ima ponovo doći pa smo čekali vrsne teologe 21.stoleća da nam otvore oči i da nam kažu da stub i tvrđava istine pojma nije imala šta priča vekovima?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Kopti nisu monofizit, ni Jermeni ni Sirijsci ni Malabrci. Monfiziti su davno osudjeni i nestali iz istorije na 4 Vaseljenskom saboru. 

Znam video sam problem oko termina Hristorodica i to su rešili sa RKC.

Inače Kratos je po potrebi monofizit veći od svih kopta zajedno, to sam namerno rekao, pošto on osuđuje između ostalog i kopte.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Naravno da jeste ali Bogočovek nije stvorenje.

Odlično.Znači jeste stvorenje.Samo polako sad.Da li je Isus bio potpuni čovek?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Kolko ja vidim ovde ama baš niko ni ne veruje u Hristov Drugi Dolazak....šta su  sveti Oci prolupali totalno i čitava Crkva koji uči već 2000

Biće ipak da ti ne veruješ u Drugi dolazak.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Da li je Isus bio potpuni čovek?

Daaaaaaaaaaaaaa ali NEDELJIVO I NESLIVENO I POTPUNI BOG.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Biće ipak da ti ne veruješ u Drugi dolazak.

:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Daaaaaaaaaaaaaa ali NEDELJIVO I NESLIVENO I POTPUNI BOG.

To ništa nije sporno,sporno je ovo oko njegovog čoveštva za šta si tvrdio da je prethodno nestvoreno jer je začeto Duhom Svetim.Dakle sad je stvoreno ili ostaješ pri prehodnoj tvrdnji o nestvorenoj prirodi ljudskoj u Hristu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Кратос рече

Ja sam rekao da je Isus Hristos otelotvoreni Logos

Ниси одговорио. Јер Исус Христос је оваплоћени Логос (Логос са телом), па те ја сада питам, да ти нацртам, како је свет мога да буде створен кроз ИСУСА ХРИСТА када он пре стварања векова није постојао као реалност? Што Логоса на земљи нису звали ИСХС? Теби је, дакле исто, Логос неоваплоћени и Логос оваплоћени. Дакле, пробај да одговориш.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Za mene i tebe još nije mi se trenutno nalazimo na strašnom Hristovom sudu.

Uuuuuu prejako :cheesy3::cheesy3::aplauz:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...