Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

izbriši pitanje ako Boga znaš. :)

Кад се појаве одговори и ти жмуркај. Или гледај, али само на једно око. Ја ћу морати. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

nije ono moj citat

Јој опрости! Вероватно сам из твоје поруке копирао, нисам ни приметио да је тако изашло. Сад сам исправио. 

Али нисам ни у сну помислио да си ти оно написао. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Учећи их да држе све што сам вам заповједио; и, ево, ја сам са вама у све дане до свршетка вијека. Амин.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Кратос рече

Šetaju mošti svetog Vasilija po Ostrogu?

Ма неее! Само чарапе се шетају. 12:smeha:

:cheesy3:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vedran рече

Засигурно Крст не поштујемо због смрти Христове него због Живота. Зато што се на њему по речи Христовој све сврши, цео домострој нашег спасења. И називамо га животворни. А ако је Христос на њему само умро, како је животворни? Ми би били тешки лудаци кад би Крст толико поштовали да није животворни. Логичније би онда било да поштујемо гроб, или погребне пелене. Али видимо да није тако. 

Morah da se vratim i iscitam jos jednom, i jos jednom.

Znas kad ti jednostavno nesto klikne, posle mnogo lutanja i mnogo mog odbijanja...

Hvala ti!

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево вам још нешто на созерцање. 

Каже овако: ..."...јер ћу васкрснути1 и прославићу се, и узнећу у слави, непрестано као Бог, оне који Те вером и љубављу величају..." (Не ридај мене Мати)

Видите ли ову дијалектику између времена и вечности, измећу Бога и створења? Песмописац прича о будућем, које је непрестано.

Ако је васкрсење и прослављење и вазнесење у будућности, како онда бива НЕПРЕСТАНО? Ха? 

И по људској логичици ова реченица има више смисла без овога "непрестано", прочитајте је без тога па ћете видети. Али по Божанској премудрости ипак није без овога.

А ово је још боље:

"...и у оно што би ВРАЋАЈУЋИ се опет васкрсењем, дарова нам живот вечни..."

А за Дјеву кажемо:

"...мир уведе, и Царство отвори..."

Како то она Царство отвори? Зар га није Христос отворио разбојнику, 33 године после :))? Шта је то Царство? Ако није Син њен и Бог наш?

Почетак историје рода људског је Гаврилова благовест и оно што се тада збило. То је почетак. 

крај созерцања :naklon:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1. васкрснути - овако је у Артемијевом преводу. У црквенословенском стоји устаћу.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, елТорнеро рече

Тврдите да је Син Божији васкрсао у петак, зашто онда прослављамо Васкрсење у недељу. Мени се баш данас мрси.

Зато што имамо линеарни ток времена. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, елТорнеро рече

У Православној Цркви је данас празник, прослава, слављење. Цела Црква данас прославља Господње страдање на крсту.

Брзаш, а камен не брза када лети у вис, него када пада.

Да, да, кад пада. 

Црква данас, као и увек, ништа не "прославља" него "учествује у", ако хоћеш у вис да се бацаш.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

Кратос, ево за тебе једно битно, али лагано питање: Да ли је свет створио Син Божији или Исус Христос?

Аво! Украо си ми питање! То сам ја хтео да га питам.

Читам оно што нисам стигао, има још неколико страна да прегледам, и ако ту нема одговора на ово питање ја ћу се уцрвати док га не чујем, јер ви још сви спавате. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Zoran Đurović рече

Не, на великосуботњој литургији. То је празник васкрсења. 

Наравно. То је исти дан. Односно тада званично започиње дан празновања Васкрсења. А незванично још од самог Великог Петка се постепено, све више и више, богослужбено песмопоје о васкрсењу. Ми практично имамо две литургије на овај празник Васкрсења, једну вечерњу литургију велике Суботе и другу ујутро (Васкрс). Као што слично имамо и за Божић и Богојављење. Дан пред Богојављење, који наше црквено календарче погрешно назива "Крстовдан", је у ствари навечерје Богојављења (то јест, празник Богојављења). 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Justin Waters рече

Sin je dobio tijelo, kada i na koji nacin ne moram da znam bicu kao teorijski fizicar koji gleda na veliki prasak.

Није ти потребно да будеш ко теоријски физичар. Син је добио тјело кад се оваплотио. И то је почетак. И ето. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Аво, хтедох да питам. А што се Св Јероним иконопише са оном лобањом на столу? Морам то да сазнам јербо ми је он земљак, па кад се сретнемо да имамо о чему да причамо, док пијемо пиво ново :), ако ме Бог удостоји. 

Да ли је то оно што знамо и од Силуана "држи ум свој у аду..."?

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Vedran рече

А што се Св Јероним иконопише са оном лобањом на столу?

Подсећање да смо смртни; да превод издаје, па је ово неки суд; да су преводиоци тешки сиромаси. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vedran рече

Аво! Украо си ми питање! То сам ја хтео да га питам.

Па питање је лако, само што се Кратос предао посту и молитви!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...