Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 56 минута, Kratos рече

Boki Bog ne može biti objekat naučnog proučavanja a čak i da može to više za nas ne bio Bog.:)

 

пре 17 минута, Kratos рече

Onda treba odbaciti čitavu nauku pošto je ona sva ateistička i materijalistička.I Njutnova teorija gravitacije je skroz ateistička onda,uopšte u teoriji ne pominje Boga.

Yesss... feel the atheism flowing through you....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 21 минута, cloudking рече





 

>> puf <<

Bolje da nisi komentarisao. Stvarno. :)

Verujem da si rekao ovo, onako, na prvu loptu. Jer, na nastanak zivog bica i  'zivota' i evolucija nema odgovora. Cak se i iz taktickih i praktickih i teorijskih razloga povlaci sa ovog polja, i onako lakonski odgovara, ...time se evolucija ne bavi. Sto je i mali nonsens, jer, komentarise nasledjivanje zivota, a nema nikakve pretpostavke koje su glavne odlike toga zivota, sto dalje stvara mnoge nejasnoce.

Drugo, osnovne pretpostavke po kojima je stvarao Bog, mozemo na osnovu hipoteza kreacionizma, da vidimo u prirodi i karkteristikama coveka, u teorijskom i prakticnom smislu. To su metode, kojima se sluzi kreacionizam. Slicne su metode i kod evolucionizma, ali, izvalici dugacije zakljucke, i  kao sto znamo, postoji spor izmedju ovih teorija,  koja teorija  objektivno tumaci cinjenice koje vidimo u prirodi.

To je sustina problema, ne u metodologijama.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Bolje da nisi komentarisao. Stvarno. :)

Verujem da si rekao ovo, onako, na prvu loptu. Jer, na nastanak zivog bica i  'zivota' i evolucija nema odgovora. Cak se i iz taktickih i praktickih i teorijskih razloga povlaci sa ovog polja, i onako lakonski odgovara, ...time se evolucija ne bavi. Sto je i mali nonsens, jer, komentarise nasledjivanje zivota, a nema nikakve pretpostavke koje su glavne odlike toga zivota, sto dalje stvara mnoge nejasnoce.

Drugo, osnovne pretpostavke po kojima je stvarao Bog, mozemo na osnovu hipoteza kreacionizma, da vidimo u prirodi i karkteristikama coveka, u teorijskom i prakticnom smislu. To su metode, kojima se sluzi kreacionizam. Slicne su metode i kod evolucionizma, ali, izvalici dugacije zakljucke, i  kao sto znamo, postoji spor izmedju ovih teorija,  koja teorija  objektivno tumaci cinjenice koje vidimo u prirodi.

To je sustina problema, ne u metodologijama.

 

Pa koje subto metode? Pricas "postoje metode" a ne odgivaras na samo pitanje "koje su metode nastanka coveka po kreacionizmu"

 

Kolko ja znam, bog je uzeo i stvorio coveka, dakle "puf".

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nema dokaza koji bi upucivali  u Bozje stvaranje jer nema dokaza ni da Bog postoji, vec naucnom metodom je jedino moguce ustvrditi,da nemamo zasigurne dokaze ni opstu metadologiju stvaranja, te da je tako I samo stvaranje I njegov proces osudjen na verovanje. Tako je osudjeno I presudjeno poznanje samoga Boga,dakle poznanje Boga je u domenu verujem ili ne verujem. Dakle ni samo stvaranje se ne moze razlikovati od tog domena. Naucne teorije su dakl e u okvirima tog domena takodje.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, cloudking рече

 

Yesss... feel the atheism flowing through you....

Oh yes.... it's overwhelming ....FREEEEEEEEEEEEEEEDOM :smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Dobro. Ali, postoji opis i norma, da gepard ubija najsporiju antilopu. Mozemo da se igramo frazama do sutra.

Ne postoji norma da gepard ubija najsporiju antilopu, jer to nije norma, već opis. Nemoj da pišeš nebuloze... pogotovo nemoj da pišeš o tome da se "igramo frazama" kada tako nešto ti radiš...

 

Цитат

 

O tome da evoluciona biologija ne stvara norme, smo vec pricali, ako se secas. Jer, hriscanska teorija, ima u svom nauku, postavke, kako je nastala priroda i covek, zbog cega je sve to nastalo, koje su posledice toga stvaranja na danasnji svet kako ga vidimo i znamo, .....i, na kraju, imamo jasnu postavku i ideju, cemu vodi ovaj svet, tj. kako ce se zavrsiti cela ova nasa prica.

Znaci, zatvoreni krug. Pocetak, desavanje i kraj. Takve konsekvence ne mozemo izvuci iz evolucione teorije, i u tom smislu, je hriscanstvo u prednosti.

 

TE i ne pretenduje da pruži objašnjenje stvari koje navodiš... pa je malo glupo pričati o takvoj prednosti...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Џуманџи рече

- Атеизам је одбијање веровања у постојање божанства, а материјализам филозофски правац, чему ова коса црта између?

- како атеизам може бити јерес када нема никаквог учења о било каквом богу (а и како би имао када је у питању лични став)? Нпр. не могу конципирати учење о лаковима за очи јер они не постоје и једино што могу да кажем је - не постоје.

- Какве везе ова реченица има са научном теоријом?

Све што није теизам на онај начин на који га исповеда Православна Црква, а бави се метафизиком је, из Божије перспективе, некаква јерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, о.Горан рече

Све што није теизам на онај начин на који га исповеда Православна Црква, а бави се метафизиком је, из Божије перспективе, некаква јерес.

Od kad se ateizam bavi metafizikom? :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, cloudking рече

Pa koje subto metode? Pricas "postoje metode" a ne odgivaras na samo pitanje "koje su metode nastanka coveka po kreacionizmu"





 

Kolko ja znam, bog je uzeo i stvorio coveka, dakle "puf".

Dobro, nije bas bilo bas  'puf' u takvom slikovitom opisu kako si predstavio. Pre samog cina stvaranja, postoje odredjene pretpostavke, koje cine , da po spoljasnjem stanju stvari, mozemo videti trenutni cin stvaranja i svemira i coveka. Prva, pretpostavka je velika sila ili da kazemo danasnjom terminologijom, velika energija. U tom smislu, jedno od svojstava Boga je, da je  Svesilan.

Sa te strane, imamo odredjeno slaganje sa pretpostavkom o potrebi velike sile za stvaranje materije i velikog prostora u kome pocivaju stvari. Ne znam tacno koliko teorija psotoji, ali, .... zar ne postoji i u danasnjim teorijama koje se bave postankom svemira, potreba za velikom silom koja mora pokrenuti stvaranje materije. Ovakvo misljenje o potrebi velike sile i snage za prvobitno sazdavanje materije i svemira, su po meni, cak i po filosofskom  i metafizickom razmisljanju savim logicne.

Druga stvar, koja karakterise Boga je,  da je po svojoj prirodi duh, sa odlikama umnih priroda, i da usled toga poseduje  Premudrost. U cinu stvararanja, ova bozija osobina takodje ucestvuje, i usled toga, Bog stvara bica koja su po svojim karakteristikama, napravljena tako, da mogu odmah da funkcionisu kao zavrseni i konacni oblik zivota. Ne postoji potreba za nekim daljim napredovanjem, jer, su sazdana po konacnom nacrtu, koji iziskuje posedovanje mudrosti koja ce sve to posloziti, tako da sve sljaka kako treba.

Te sve pretpostavke,  postoje u kreacionizmu i na osnovu njih se izvode predikcije , koje mozemo naci u prirodi. O funkcionalnom stvararanju , o potrebi postojanja informacije koja je neophodna za stvaranje prirode i zivog bica i slicne stvari. Na osnovu ovih glavnih informacija, grade se ostale specificne teorije i naucna saznanja.

To je ono sa cim sam ja upoznat.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, о.Горан рече

Све што није теизам на онај начин на који га исповеда Православна Црква, а бави се метафизиком је, из Божије перспективе, некаква јерес.

Добро, небитно, а шта са ТЕ? Чини ми се да се не бави метафизиком. Или, хајмо о томе шта је метафизика да би коначно ( :D ) макар описали јерес. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Џуманџи рече

Добро, небитно, а шта са ТЕ? Чини ми се да се не бави метафизиком. Или, хајмо о томе шта је метафизика да би коначно ( :D ) макар описали јерес. 

Jeres je sve ono sto goši kaze da je jeres... to je usvojeno jos na petom saboru.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је јерес учење које се не слаже са ставом цркве, онда би атеизам то свакао био јер пориче постојање Бога. 

Шире посматрано, јеретици су и они који у било којој другој области живота имају супротан став од неког већинског, званичног.

Дакле, да није јеретика, не би ни постојала икаква нова сазнања у науци.

Атеисти наводе вернике да преиспитају своју веру и на тај начин их утврђују у истој. Шта би било да на свако питање о животу, вери и хришћанству људи говоре:„Тако је Бог хтео, није наше да се бавио Његовим промислом"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...