Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 4 минута, Juanito рече

Кад смо код чисто правних аспеката ове и сличнх прича, какво је твоје мишљење о томе?

ОК, свако је приликом креирања канала кликнуо на ”слажем се” где вероватно пише да јућуб има право да у сваком тренутку уклони било који видео, промени шта год оће и слично. Али такав уговор је мало необичан и ретко се потписује ван виртуелног света. Јер заиста, многи људи живе од јућуба и пројектују будућност и праве планове на основу јућуб прихода (што је такође нормално и уобичајено понашање ван виртуелног света). И онда само одједном нека будала (или алгоритам) из чиста мира уклони видео и поремети све. Колико сам успео да приметим, то се не дешава само овим идеолошки неподобнима, него и људима који постављају дечије песмице (Џастин Вотерс помену пре неки дан случај његове жене).

Мислим да већ постоје праксе судова у САД да не фермају те уговоре кад се ради о споровима између физичких лица и великих компанија, са образложењем да странка није добровољно ушла у те уговоре, него су им ти уговори постављени као услов за коришћење одређеног производа или услуге, на садржину уговора нису могли да утичу никако, и зато може да постоји мана слободне воље (нешто као код нас са уговорима по приступу). Нисам сигуран, али мислим да сам негде прочитао да постоји такав став код њих.

Свакако, неко ко је докон или има интереса, може и да прочита тај уговор од педесет или хиљаду страна, где ће веујем да нађе педесет рупа и да брани став да, једном кад си већ дозволио да се нешто постави, и кад човек има канал на који годинама ставља сличне садржаје, од тога зарађује паре, има легитимна очекивања да ти нећеш да мења правила у ходу без да га претходно макар обавестиш. Али не да га обавестиш опет неким I agree мучењем од петсто страна, него да му пошаљеш обавештење у форми која ће њему/њој да буде разумљива. Да сад не смарам скуп, али су легитимна очекивања нешто што постоји и у пракси ЕСЉП, и то је нашу и још неке државе већ коштало огромних пара, кад у ходу мењају правила понашања.

Ако има памети, ове ће праксе да се укидају. Довољно је да један зглајзне за пар десетина хиљада долара, сви ће остали да повуку кочницу. Јер у супротном воде у диктатурр, где свака будала која је нечим увређена може да те малтретира до бесвести.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 29 минута, RYLAH рече

Ако се понашају тако да некоме ускраћују услугу због личних својстава, руше систем који им је омогућио такав напредак.

Ali ovde nema toga... ne uskraćuju nekom uslugu zbog njegovih ličnih svojstava (zato što je crnac, Eskim, Jevrejin, hrišćanin, musliman, gej, strejt, itd.) već uređuju sadržaj svog portala zabranjujući određene teme, a ne određene ljude.

BTW to većina portala radi... čak i oni koji su skroz "svaštare", a ne tematski određeni (ili poput Pouka tematski određeni ali uz veću dozu "svaštarenja") imaju neke teme koje su legalne ali prosto na tom portalu nisu dozvoljene, bilo kroz eksplicitno pravilo, bilo kroz aktivnosti admina...

Ne znam ni kako bi to regulisao, a da ne uskratiš pravo vlasnicima portala da ih tematski uređuju... pravilo bi eventualno moglo da bude da smeš da isključiš određenu temu, ali onda moraš da isključiš sve stavove u vezi sa tom temom, a ne samo jednu ili drugu stranu mišljenja. E sad, (možda ovde grešim ali onda samo treba naći bolji primer) - pretpostavljam da je na Poukama zabranjeno promovisati Artemijevu sektu ali nije zabranjeno kritikovati je... zamisli da vam zakonodavac kaže da morate ili da isključite svaki razgovor o njoj ili da dopustite sva mišljenja? Zašto bi se zakonodavac time uopšte bavio ako ljudi koji žele da čitaju i pišu pozitivne stvari o Artemiju imaju mesto za to (i mogućnost da ga naprave) i ako posetioci ovog sajta ne žele da to čitaju?

S obzirom na veličinu i značaj YT, potpuno se slažem da je ovo što oni rade veoma loše, ali nisam siguran da možeš zakonski da ih sprečiš, a da ne napraviš još veće s....nje.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, cloudking рече

Ja kao klaud takodje placem, ja kao roditelj se radujem...

У овом тренутку имаш барем 12000 тема на јутјубу које су за децу опасније од голих сиса (ако је то уопште опасно јер у многим земљама могу да их виде на плажама, у саунама итд)...

Од свих аргумената за цензуру, тај са скривањем иза деце ми је увек био убедљиво најиритантнији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

У овом тренутку имаш барем 12000 тема на јутјубу које су за децу опасније од голих сиса (ако је то уопште опасно јер у многим земљама могу да их виде на плажама, у саунама итд)...

Од свих аргумената за цензуру, тај са скривањем иза деце ми је увек био убедљиво најиритантнији. 

Nije to argument za cenzuru, ja takodje mislim da je ovo sto je youtube uradio lose, trenutno zastupam suprotan stav zbog paralelisanja debate, da probam ako je moguce da objasnim usijanim glavama da je ovo sto im se desava skoro isto onome sto oni sami zagovaraju, pa ono, ne kontam cemu kuknjava...

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, cloudking рече

Nije to argument za cenzuru, ja takodje mislim da je ovo sto je youtube uradio lose, trenutno zastupam suprotan stav zbog paralelisanja debate, da probam ako je moguce da objasnim usijanim glavama da je ovo sto im se desava skoro isto onome sto oni sami zagovaraju, pa ono, ne kontam cemu kuknjava...

Ali ovog puta zaista nisi u pravu... jer oni ni sad ne zagovaraju to da bi trebalo zabraniti YT da se tako ponaša, samo su nezadovoljni ponašanjem i kritikuju ga... niti su ranije zagovarali to da privatan biznis može da radi šta god poželi i da niko ne sme da bude nezadovoljan time, da ne sme da ga kritikuje, bojkotuje i slično... samo da država ne treba tu da se meša... ovde stvarno nisu nedosledni...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Muramasa рече

U celom ovom postu, jedini si ti ko poziva na represiju i nasilje od strane države, a onda nekoga nazivaš nacistom.

Zato sto kapiram da drzava nije nesto sto su nam nametnuli vanzemaljci vec sistem koji smo sami izmislili i do kojeg smo dosli nakon mnogo raznoraznih pokusaja i pogresaka kroz istoriju.

Za mene je drzava dogovor tipa "ok, mi smo tu, svi smo zajedno, jel vazi da se dogovorimo oko nekih zajednickih pravila cisto da regulisemo neke osetljive stvari. Jel se slazete da se dogovorimo da verske, rasne i seksulane diskriminacije budu zabranjene, cisto kao nasa civilizacijska teznja ka srecnom drustvu u kome su svi slobodni da se razvijaju na osnovu svojih sposobnosti bez opasnosti da ih vecina diskriminise bez ociglednih razloga?"

Ok, neka vecina je nekad digla ruku  i rekla slazemo se i to je to.

Kome se ne svidja ta ideja, ima puno demokratsko pravo i slobode da se orgazniuje  i kroz demokratske procese dodje do pozicije sa koje ce taj dogov da promeni. U medjuvremenu, postujte dogovor koji vec postoji ili idite gde vam je bolje. Cujem da avganistanci nemaju nista prtiv da zabranjujete crnima pederima ili jevrejima raznorazne usluge, na primer.

пре 58 минута, Muramasa рече

Za mene je kapitalizam svetinja

I to sad opravdava nesto? Za mene je ubijanje ljudi po ulicama svetinja... 
 

пре 59 минута, Muramasa рече

što bi značilo da bilo koja strana ima pravo bilo kome da uskrati transakciju po bilo kom osnovu i da bi tržište imalo to da reši

Ah da... svemofguce trzite... iznenadna sila koja se pojavljuje  i resava stvar... nisi mi objasnio kako ce trzizte da sredi to sto tvoj prvi komsija ima u svom posedu nuklearnu napravu rucne izrade? Ne veliku... Ali dovolju da oduva dve tri kuce i otruje radijacijsku par okolnih ulica za naerdnih par vekova?

Naravno, ja znam da je to nemoguce jer su vlasnici oruzja nevervatno odogovrne individue od izuzetne pazljivosti i odgovornosti prema oruziju lojima se nesrece  ili nepaznje niakda ne desavaju tako da znam da ti ne bi imao nista protiv tog scenarija, ali onako, hipoteticki?

1 hour ago, Muramasa рече

A šta ako neće da ruše ništa, nego samo da budu suvereni u svoja četiri zida, svom malom biznisu gde neće da im se mešaju ni država, ni nepoželjne kategorije?

Lgitimno, pravo. Ali to trenutno po zakonima ne moze. Imate, kao sto rekoh, adekvatne procedure da te zakone promenite i ne kapiram zasto ne radite to? Sad jos i imate svog coveka na mestu vladara sveta?

1 hour ago, Muramasa рече

Nisu nasilni, nego samo rade svoj posao sa kim hoće

Da oprosti @Juanito sto opet povlacim kids argument, ali ja ipak vise volim drustvo u kojem mogu klincu da dam kintu za uzinu i da budem siguran da nece da ostane gladan zato sto pekar ima skroz opravdanu devizu da ne usluzuje klince sa mladezom na desnom ramenu... Ili da ga ne upuca neki drugi klinac koji je doneo caletov pistolj u skolu da se pohvali (opet kazem, znam da je to naucna fantastika s obizrom na neosporivu paznju i strucnost koju vlasnici oruzija imaju)

 

1 hour ago, Muramasa рече

i da bi tržište imalo to da reši

I jos nesto, da trziste zaista sve resava, vi bi ste odavno otisli tamo gde je bolje, (jer kad covek ne dobija to sto zeli on predje kod konkurenta, el da?)... ali kao da trziste ipak nije tolko omnipotentno kolko mu se vi klanjate u toj religiji...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Ali ovog puta zaista nisi u pravu... jer oni ni sad ne zagovaraju to da bi trebalo zabraniti YT da se tako ponaša

Ok, objasni mi onda pozivanje na diskriminaciju i povredu slobode govora? KOlko ja znam te stvari su zakonom regulisane (jos uvek valjda)...

Kao da ja kazem "avokado je ubio coveka, ali ja ne zovem drzavu da se mesa, nego eto, samo kritikujem..."

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Avocado рече

Ali ovde nema toga... ne uskraćuju nekom uslugu zbog njegovih ličnih svojstava (zato što je crnac, Eskim, Jevrejin, hrišćanin, musliman, gej, strejt, itd.) već uređuju sadržaj svog portala zabranjujući određene teme, a ne određene ljude.

BTW to većina portala radi... čak i oni koji su skroz "svaštare", a ne tematski određeni (ili poput Pouka tematski određeni ali uz veću dozu "svaštarenja") imaju neke teme koje su legalne ali prosto na tom portalu nisu dozvoljene, bilo kroz eksplicitno pravilo, bilo kroz aktivnosti admina...

Ne znam ni kako bi to regulisao, a da ne uskratiš pravo vlasnicima portala da ih tematski uređuju... pravilo bi eventualno moglo da bude da smeš da isključiš određenu temu, ali onda moraš da isključiš sve stavove u vezi sa tom temom, a ne samo jednu ili drugu stranu mišljenja. E sad, (možda ovde grešim ali onda samo treba naći bolji primer) - pretpostavljam da je na Poukama zabranjeno promovisati Artemijevu sektu ali nije zabranjeno kritikovati je... zamisli da vam zakonodavac kaže da morate ili da isključite svaki razgovor o njoj ili da dopustite sva mišljenja? Zašto bi se zakonodavac time uopšte bavio ako ljudi koji žele da čitaju i pišu pozitivne stvari o Artemiju imaju mesto za to (i mogućnost da ga naprave) i ako posetioci ovog sajta ne žele da to čitaju?

S obzirom na veličinu i značaj YT, potpuno se slažem da je ovo što oni rade veoma loše, ali nisam siguran da možeš zakonski da ih sprečiš, a da ne napraviš još veće s....nje.

Мислим да овде није проблем о самом праву неког портала да одреди дозвољене и недозвољене теме. Уосталом, порнографија је од првог дана забрањена на јутјубу и ту ретко ко прави проблем. Има гомила других места где има порнографије колко оћеш. Проблем је бахато понашање и то без икакве најаве, где је нешто данас дозвољено и има милионе пратилаца и доноси хиљаде или милионе долара, а сутра одједном више није дозвољено. У случају јутјуба (за разлику од поука) није у питању само портал за ћаскање и размену информација, него се за многе ради о пословном уговору између две стране. Некако ми се чини да си ти ту натеран да потпишеш уговор који каже ”ми имамо сва права, а ти никаква, дувај га!”. Такав уговор отприлике постоји само на интернету. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Ali ovde nema toga... ne uskraćuju nekom uslugu zbog njegovih ličnih svojstava (zato što je crnac, Eskim, Jevrejin, hrišćanin, musliman, gej, strejt, itd.) već uređuju sadržaj svog portala zabranjujući određene teme, a ne određene ljude.

Оно што си цитирао се није односило на Јутјуб него на непослуживање педера/црнаца/било кога у радњи.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Muramasa рече

Ovde se nikako ne slažemo. Tvoj etatistički pristup dovodi do nasilnog odgovora na akciju koja je nenasilna i ograničena na 4 zida privatnog biznisa.

Oduzimaš slobodu udruživanja zbog nečega što samo tržište rešava, da bi neko imao hir da natera par hrišćanskih pekara da mu ispeku tortu za nešto što oni smatraju grehom, iako imaš pun grad progresivnih pekara.

Ту се ради на првом месту о системским стварима. Друго, прихватио је правила понашања кад је отворио бизнис. Требало је неко тад да му објасни да правила држања бизниса у САД подразумевају забрану дискриминације.

Тако да то што одбија да услужи некога због његових личних својстава није његова лична ствар.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Muramasa рече

A šta sa biznisima koji su postojali pre pojave tih zakona, koji su otvoreni pre 60-tih?

Ama ne moze, razumi... sve i da ti je deda licno otvorio radnju za prodaju uzadi za vesanje crnaca pre 150 godina, ne mozes ti danas da diskriminises ljude... jbg, nije do mene, zakon ne da.
Kad sam napisao da trziste ne resava sve kao sto kazete, mislio sam na to da bi trizste dovelo do toga da se svi diskrimintori masovno isele u konkurentnsku drzavu... al, jbg, to se nesto i ne desava bas 8)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...