Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 12 часа, Avocado рече

Aha... i jedna od tih vrednosti je sloboda... sloboda da pokažeš prst čemu god hoćeš... neki nikad ne skapiraju...

Мммм... не. Као и да палиш заставу САД. Једно је уважаваш слободу говора, друго је да трпиш мангупирање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ne znam gde si to video, a da nije neki "lični utisak"...

Rasistički ispad je: "Vidi kakvi su ovi ____________ ,  to sve treba pobiti" i slično.

Као и:

Ове _____________ не треба пуштати у земљу.

Ови _____________ су криминалци и силоватљи и где год да оду, силују и баве се криминалом.

Ови _____________ су инфериорни у односу на нас.

Ми ______________ смо инфериорнији у односу на ___________.

Ови _____________ су Оркови.

Ови (Јевреји) су сами криви јер их је један психопата замрзео, јер су правили много зла.

Ови (Јевреји) су направили комунизам, са имплицирањем да је комунизам јеврејска завера.

И тако даље.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, -Владимир- рече

Мммм... не. Као и да палиш заставу САД. Једно је уважаваш слободу говора, друго је да трпиш мангупирање. 

Mmmm... ne... nema tu jedno i drugo, tj. to je jedno te isto... paljenje zastave SAD je zaštićeno kao sloboda govora... presudio Vrhovni sud SAD:

https://en.wikipedia.org/wiki/Texas_v._Johnson

Dakle, paljenje zastave (kao i pokazivanje prsta planini Rašmor) je upravo mangupiranje/sloboda govora koje/koju moraš da istrpiš po Ustavu SAD (Prvi amandman). Ko je protiv toga, taj ne poštuje osnovne američke vrednosti... :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Аурор рече

Ne znam gde si to video, a da nije neki "lični utisak".

Rasistički ispad je: "Vidi kakvi su ovi ____________ ,  to sve treba pobiti" i slično, to niti sam rekao, niti mislim.

Odakle ti ideja da rasizam postoji samo ako predlažeš neko nasilje protiv grupe koju hejtuješ iz rasističkih motiva?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Avocado рече

Odakle ti ideja da rasizam postoji samo ako predlažeš neko nasilje protiv grupe koju hejtuješ iz rasističkih motiva?

Па то је она варијанта оне фикс идеје коју си приметио да је гори онај који се залаже за здравствено осигурање финансирано од пореза него онај који прижељкује да сви припадници групе X изумру природним путем без насиља...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, RYLAH рече

Ове _____________ не треба пуштати у земљу.

Pfff...  

Common sense je rasizam u tom slučaju. Ne bismo svakog pustili ni u svoju kuću, isto važi i za ovo.

пре 59 минута, RYLAH рече

Ови (Јевреји) су направили комунизам

I istorijske činjenice su rasizam. Mislim, ovo ne implicira ništa, ali jeste tačno, i mnogi (i to nenacisti) su potvrdili i pisali o tome (na primer Čerčil) itd.

To nije antisemitizam.

пре 59 минута, RYLAH рече

са имплицирањем да је комунизам јеврејска завера.

Ovo ne mislim, niti sam rekao, ovo su nacisti tvrdili... To oko te "internacionalne jevrejske zavere", i to ne samo komunističke.

Njihove reči:

Spoiler


wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==


 

 

Mislim da se u tom smeru prilično preteruje, već neko vreme, to je moja poenta... Ne može sve što nam se ne dopada ili sa čim se ne slažemo da bude "rasizam".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Avocado рече

Odakle ti ideja da rasizam postoji samo ako predlažeš neko nasilje protiv grupe koju hejtuješ

Ovo je tvoj lični utisak.

пре 41 минута, Avocado рече

iz rasističkih motiva

Tek ovo... Da ne pričam da ne postoje nikakvi dokazi.

Na mojoj listi razloga zašto ne mislim da bi bilo pametno primiti ove lažne izbeglice se rasa ne nalazi uopšte.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Avocado рече

Mmmm... ne... nema tu jedno i drugo, tj. to je jedno te isto... paljenje zastave SAD je zaštićeno kao sloboda govora... presudio Vrhovni sud SAD:

https://en.wikipedia.org/wiki/Texas_v._Johnson

Dakle, paljenje zastave (kao i pokazivanje prsta planini Rašmor) je upravo mangupiranje/sloboda govora koje/koju moraš da istrpiš po Ustavu SAD (Prvi amandman). Ko je protiv toga, taj ne poštuje osnovne američke vrednosti... :D

Да, не може да се казни законски, јасно ми је. Као што не може да се казни кад теби неко на улици покаже прст. Али и даље је безобразлук и неваспитање. Плус што можеш да очекујеш да ће кад тад неко да реагује на те твоје легалне активности нелегалним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, -Владимир- рече

Да, не може да се казни законски, јасно ми је. Као што не може да се казни кад теби неко на улици покаже прст. Али и даље је безобразлук и неваспитање. Плус што можеш да очекујеш да ће кад тад неко да реагује на те твоје легалне активности нелегалним.

Неваспитани свакако јесу. Али то не значи да се из тога "види да су илегални" и да су "материјал за депортацију". Такође не значи да нема подједнако и горе неваспитаних "белих" држављана. И да, нико не сме на такво неваспитање да реагује "нелегалним" нити за такве ствари постоји оправдање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, -Владимир- рече

Да, не може да се казни законски, јасно ми је. Као што не може да се казни кад теби неко на улици покаже прст. Али и даље је безобразлук и неваспитање. Плус што можеш да очекујеш да ће кад тад неко да реагује на те твоје легалне активности нелегалним.

Pa naravno da su nevaspitani, to uopšte nije bila tema niti je sporno...

Sporno je bilo da li ih treba deportovati jer ne poštuju američke vrednosti (pod uslovom da su uopšte imigranti, a ne državljani, ali ja ne posedujem ta aurorovska frenološka znanja da to utvrdim)... pa sam samo ukazao na to da bi bilo kakvo zakonsko kažnjavanje (uključujući i deportaciju) zbog tog pokazivanja prsta zapravo bilo suprotno američkim vrednostima izraženim u američkom Ustavu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"The first amendment is a lot like a vagina. it's beautiful and complicated and angry guys on the internet have no idea how it works."

- Jim Jefferies

;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Аурор рече

Ovo je tvoj lični utisak.

Tek ovo... Da ne pričam da ne postoje nikakvi dokazi.

 

Izvinjavam se... tako je delovalo iz one tvoje rečenice, jer si rekao da bi rasistički ispad postojao ako bi predlagao da se ovi pobiju ili nešto slično... sad, samo da ne ostanemo nedorečeni, jer iako si napisao da je ono moj lični utisak, nisi baš razjasnio šta ti misliš o tome. Dakle, da li je nesporno da neko može da iznosi rasističke tvrdnje o nekoj grupi i onda kada ne predlaže nikakvo nasilje protiv te grupe nego je samo hejtuje? (sad ne tvrdim da ti to radiš, samo da razjasnimo pojmove).

 

Цитат

Na mojoj listi razloga zašto ne mislim da bi bilo pametno primiti ove lažne izbeglice se rasa ne nalazi uopšte.

A kako si zaključio da su ljudi na slici "lažne izbeglice" ili ilegalni imigranti? Ja zaista ne vidim kako ti je to uopšte moglo pasti na pamet osim iz njihovog etniciteta? (Da se ne sprdamo dalje sa grimasama i slično, ok?)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Dakle, da li je nesporno da neko može da iznosi rasističke tvrdnje o nekoj grupi i onda kada ne predlaže nikakvo nasilje protiv te grupe nego je samo hejtuje? (sad ne tvrdim da ti to radiš, samo da razjasnimo pojmove).

Tvrdnja je rasistička ako kažeš da je neko ovakav ili onakav samo zato što je ove ili one rase, ja tako gledam...

Rasistički je reći da je neka rasa zlo.

пре 9 минута, Avocado рече

A kako si zaključio da su ljudi na slici "lažne izbeglice" ili ilegalni imigranti? Ja zaista ne vidim kako ti je to uopšte moglo pasti na pamet osim iz njihovog etniciteta? (Da se ne sprdamo dalje sa grimasama i slično, ok?)

Podsetili su me na onog lika što je deportovan, a isto pokazivao srednji prst onako.

A ako pokazuješ srednji prst na Mt. Rushmore, znači da prezireš te vrednosti, tu zemlju... Verovatno si tamo ispod radara (verovatno prezireš i zakone te zemlje), a možda i nešto muljaš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...