Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 7 часа, Avocado рече

I neki su odmah izračunali da im vojska pet puta više troši na vijagru nego na sve te posebne troškove za sve transdžendere...

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/transgender-military-ban-latest-spend-viagra-transition-medical-care-donald-trump-a7862111.html

 

Као што рекох, трошкови су за њихову војску сигурно занемарљиви, али ми је разумљива потреба да се у војсци све поједностави. Док само друштво не дође на консензус око свих параметара транс особа који су релевантни за војску у било ком аспекту - што једноставније се може то је боље.

Сад, друго је што ја сматрам да транс особе не представљају никакву компликацију за војску, осим око смјештаја војника ( или чак утицаја на морал и јединство јединице - јер нису сви људи отворени према новоме и чудноватоме ) што се, ваљда, може ријешити неком мјером мањег обима од апсолутне забране транс војника. Али то рјешење би захтијевало већи микроменаџмент - па опет се долази на то да војска ако нема времена да се бакће са нечим, нека ради што једноставније може. Питања дискриминације, друштвене прихватљивости и сл. су питања за друштво. Војска је ту да оперише што компактније и што течније и да брани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Нпр., мушкарци који имају неки дефект са пенисом, или равне табане нпр. нису подобни да служе у војсци. Па какве то везе има са борбом? Има у случају да се најосновније људске функције, које у борби могу бити кључне по сопствени живот, не могу обавити шт оје брже и лакше могуће. Нема никаквог вриједносног суда ту и нигдје нема праведника који би се борили за мушкост и вирилност мушкараца са слабим видом ,равним табанима итд. Просто "што једноставније то боље", јер војска то захтијева.

Опасан је такође преседан наметати рјешења из друштвене сфере гледе невојничких или идеолошких ствари у војску. Никад не излази на добро на дуже стазе јер су такве акције знак већег мијешања политике у војску. 

Волим раздвојеност цркве и државе колико и раздвојеност војске и политике. У свим облицима. Шта да речем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Ћириличар рече

војска ако нема времена да се бакће са нечим, нека ради што једноставније може.

Војска је ту да оперише што компактније и што течније

пре 7 часа, Avocado рече

vojska pet puta više troši na vijagru

Treb'o si ti u marketing. :)))

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Ћириличар рече

Нпр., мушкарци који имају неки дефект са пенисом, или равне табане нпр. нису подобни да служе у војсци. Па какве то везе има са борбом? Има у случају да се најосновније људске функције, које у борби могу бити кључне по сопствени живот, не могу обавити шт оје брже и лакше могуће. Нема никаквог вриједносног суда ту и нигдје нема праведника који би се борили за мушкост и вирилност мушкараца са слабим видом ,равним табанима итд. Просто "што једноставније то боље", јер војска то захтијева.

ОК, и какве то везе има са целом овом причом? Је ли Трамп изнео неки доказ да су трансродни психофизички мање способни од осталих да служе у војсци и да су зато ризик? Или да се некада нешто непланирано десило у некој операцији због њих? Није, него су му изговор трошкови за које се одмах испоставило да су безначајни (а војска иначе нема разноразне глупе трошкове које нико не помиње, него само су им само транџе оптерећење за буџет). Али шта друго и очекивати од лика коме сметају муслимани, хиспаноси и све редом што се не уклапа у његов мехур...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Аурор рече

Tako... deportabilni :)

FB_IMG_1501423708196.jpg

Fridom of spič... smeta a? 12:smeha:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ћириличар рече

Као што рекох, трошкови су за њихову војску сигурно занемарљиви, али ми је разумљива потреба да се у војсци све поједностави. Док само друштво не дође на консензус око свих параметара транс особа који су релевантни за војску у било ком аспекту - што једноставније се може то је боље.

Сад, друго је што ја сматрам да транс особе не представљају никакву компликацију за војску, осим око смјештаја војника ( или чак утицаја на морал и јединство јединице - јер нису сви људи отворени према новоме и чудноватоме ) што се, ваљда, може ријешити неком мјером мањег обима од апсолутне забране транс војника. Али то рјешење би захтијевало већи микроменаџмент - па опет се долази на то да војска ако нема времена да се бакће са нечим, нека ради што једноставније може. Питања дискриминације, друштвене прихватљивости и сл. су питања за друштво. Војска је ту да оперише што компактније и што течније и да брани.

 

Ne zanosi se.

Da postoji plan pojednostavljenja vojske onda bi postojao plan pojednostavljenja vojske a ti bi mogao da nam predocis spisak od oko hiljadu planiranih koraka ka tom pojednostavljenju... jedan od tih koraka bi bio uklanjanja transrodnih osoba iz redova vojske.

To kao sto znamo nije slucaj, ovde se radi o konkretnom targetiranju odredjene grupe ljudi koje se providno farba nekakvim pojednostavljenjem vosjke... sio mi ga djura... mene dodatno nervira sto vodjine pristase gutaju takva obajsnjenja i pored njihove ocigledne providnosti... mislim, nije se ni potrudio da smisli neki jak razlog, provalio covek da vise ne mora ni da se trudi... sve radi po principu "ma radi sta oces i kazi da tako treba"

 

I stvarno... prolazi mu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Је ли Трамп изнео неки доказ

12:smeha:12:smeha: Nedostajao mi je tvoj humor :D

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Али шта друго и очекивати од лика коме сметају муслимани, хиспаноси и све редом што се не уклапа у његов мехур...

Ne zaboravi da on nikada ne bi mogao da ucini nesto nazao stampanoj Bibliji. Ljudima, on the other hand... Rscancki. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Аурор рече

Tako... deportabilni :)

FB_IMG_1501423708196.jpg

Štooo?

Zbog etniciteta? :)

Ili zato što pokazuju prst planini?

Ne znam šta je gluplje od ta dva kao "razlog" za deportaciju...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Avocado рече

Štooo?

Zbog etniciteta? :)

Пошто су црномањасти, онда су "Депортабилни".

Да су белци, било би "SJW и левичари показују своју мржњу према друштву и његовим вредностима".

А да је Трамп на слици, "Председник има пуно право и слободу, загарантованих уставом, да покаже средњи прст коме хоће! Он овим само метафорички изражава своје неслагање са корпоративним државним естаблишментом који оличава Хилари Клинтон. И баш је испао фаца <3".

:D  :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...