Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 16 часа, Аурор рече

Pa evo, američkim Indijancima su na obale došli drugačiji od njih. Par godina kasnije su milioni i milioni njih bili mrtvi, samo zbog drugačijih patogena.

Možda je i do one evolutivne psihologije...

Како би их онда Супериорна култура цивилизовала?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Аурор рече

 

 

Ova dva predstavnika superiorne kulture ne bi izdrzali ni 5 minuta borbe prsa u prsa sa istim tim "plemenitim divljacima"...

Ne mogu bas da im ppklonim citav sat svog zivota, reci mi, koja je poenta ovog razgovora? Posto meni lici da bi zakljucak bio da porobljavani i unistavani narodi i civilizacije zapravo jesu bili apsolutni divljaci tako da nije neka frka sto smo ih istrebili i pokrali im zemlju?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, cloudking рече

Ova dva predstavnika superiorne kulture ne bi izdrzali ni 5 minuta borbe prsa u prsa sa istim tim "plemenitim divljacima"...

Ne mogu bas da im ppklonim citav sat svog zivota, reci mi, koja je poenta ovog razgovora? Posto meni lici da bi zakljucak bio da porobljavani i unistavani narodi i civilizacije zapravo jesu bili apsolutni divljaci tako da nije neka frka sto smo ih istrebili i pokrali im zemlju?

Не могу да гледам, али је ли оно у фазону кад "ми" убијамо, мучимо, освајамо и истребљујемо много смо јаки и супериорни, а кад "они" то раде дивљаци су?

А не знам ко је овде у фазону племенитог дивљака... Само управо против стереотипа по којима знаш тачно колико је појединац цивилизован или дивљак, насилан или кротак, на основу географског порекла. И то од наводних индивидуалиста.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, cloudking рече

Ova dva predstavnika superiorne kulture ne bi izdrzali ni 5 minuta borbe prsa u prsa sa istim tim "plemenitim divljacima"...

Ne mogu bas da im ppklonim citav sat svog zivota, reci mi, koja je poenta ovog razgovora? Posto meni lici da bi zakljucak bio da porobljavani i unistavani narodi i civilizacije zapravo jesu bili apsolutni divljaci tako da nije neka frka sto smo ih istrebili i pokrali im zemlju?

Tvoji rezoni, izjave i pitanja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, cloudking рече

Ova dva predstavnika superiorne kulture ne bi izdrzali ni 5 minuta borbe prsa u prsa sa istim tim "plemenitim divljacima"...

Ne mogu bas da im ppklonim citav sat svog zivota, reci mi, koja je poenta ovog razgovora? Posto meni lici da bi zakljucak bio da porobljavani i unistavani narodi i civilizacije zapravo jesu bili apsolutni divljaci tako da nije neka frka sto smo ih istrebili i pokrali im zemlju?

Ma Stevica je već u jednom klipu "objasnio" da ih uopšte nisu istrebili... ko zna šta je ovde smislio... šteta što ovi što imaju volje da ga gledaju neće da nam prepričaju... :)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Аурор рече

 

 

Јел то на питање о расизму вас суперкултураша одговараш клиповима окорелих расиста који објашњавају колико сте расисти? :))) 

Углавном, омашио си поенту и покушао да заобиђеш одговор на питање, па ћу да образложим, за случај да ниси разумео питање...

Да су Индијанци одбили да се сусретну са представницима Супериорне културе који су их геноцидисали, између осталог и намерно посејаним болестима којих до тада није било у Новом свету, како би били цивилизовани до скоро непостојања? Јер из онога што си ти написао (да је Индијанцима било боље да се клоне белаца и да је то нека врста колективног несвесног одбрамбеног механизма) стоји да је требало да их се клоне. Што даље имплицира или да Супериорна култура није за циљ имала цивилизовање него истребљење домородаца, или да та култура и није била баш толико супериорна. Или да Индијанци нису заслужили да буду цивилизовани.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, RYLAH рече

Да су Индијанци одбили да се сусретну са представницима Супериорне културе који су их геноцидисали, између осталог и намерно посејаним болестима којих до тада није било у Новом свету

Ovo čujem prvi put...

Tad se nije ni znalo za patogene uopšte.

пре 3 часа, RYLAH рече

Што даље имплицира или да Супериорна култура није за циљ имала цивилизовање него истребљење домородаца

Pa oni su tražili nove zemlje, bogatstva i slično, nisu bili na humanitarnoj misiji... Nisu imali za cilj ni jedno ni drugo.

A ovi su od civilizacije imali luk i strelu i toteme.

пре 3 часа, RYLAH рече

Јер из онога што си ти написао (да је Индијанцима било боље да се клоне белаца и да је то нека врста колективног несвесног одбрамбеног механизма) стоји да је требало да их се клоне.

Nisam napisao da je bilo bolje da se klone, nego da je to mogući razlog straha od drugačijih, neka evolutivna zaostavština.

Možda i jeste bilo bolje, ali nisam to napisao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аурор рече

Ovo čujem prvi put...

Tad se nije ni znalo za patogene uopšte.

Вероватно је мислио на ово:

https://en.wikipedia.org/wiki/Native_American_disease_and_epidemics#Disease_as_a_weapon_against_Native_Americans

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Аурор рече

A ovi su od civilizacije imali luk i strelu i toteme.

I zato je bilo ok da ih ubijamo i otimamo im zemlju?

 

Mi smo kao civilizacija presli ogroman put od tada... jel ti poznat pojam teraformiranje? Ako nije, to je proces koji od bezivotne planete pravi planetu koja bi mogla da bude kolko tolko (ili skroz) pogodna za zivot ljudi. Jedno od pravila je da ta planeta na sebi nema zivot. Ali pazi, ne da nema civilizaciju sa lukom i strelom vec ikakav zivot. Ako provalimo da ima mikroba, to je to. Nema teraformiranja. Jel znas zasto? Zato sto smo dosli do jednog sjajnog koncenzusa da necemo da se mesamo u POTENCIJAL zivota. Drugim recima ako postoje zivi mikrobi na planeti, niko ne moze da na da li ce za milijardu godina od tih mikroba da nastane civilizacija.

BIlo je dosta polemiko oko toga i kad smo slali sonde na mars i veneru jer je postojala bojazan da bi neki mikroorganizmi preziveli put i na tim planetama pronasli pogodne uslove za razmnozavanje. Na svu srecu, kako stoje stvari ni venera ni mars nemaju ni traga od zivota tako da nema opasnosti.

Evo ti link, skrolaj dole do Ethical Issues
https://en.wikipedia.org/wiki/Terraforming#Ethical_issues

 

E sad, uporedi tvoj odgovor o tome kako su indijanci imali "samo luk i strelu" sa ovime sto sam napisao i tu se negde krije odgovor zasto cu zauvek da ostanem libtard, jer je alternativa potpuna bolest mozga...

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Аурор рече

Ovo čujem prvi put...

Као и много тога до сад...

пре 19 минута, Аурор рече

Pa oni su tražili nove zemlje, bogatstva i slično, nisu bili na humanitarnoj misiji... Nisu imali za cilj ni jedno ni drugo.

A ovi su od civilizacije imali luk i strelu i toteme.

Па то, оправдано је што су их све потаманили јер им је требало више земље, богатства, и слично, а ови су били нецивилизовани. Иначе, урбани мит је да су имали "лук, стрелу и тотеме", ал нема потребе даље...

пре 21 минута, Аурор рече

Nisam napisao da je bilo bolje da se klone, nego da je to mogući razlog straha od drugačijih, neka evolutivna zaostavština. Možda i jeste bilo bolje, ali nisam to napisao.

 

Ако напишеш да су масовно побијени, онда следи да је боље да су се клонили својих цивилизатора из Супериорне културе. Једино ако их не сматраш  самоубицама који су глорификовали смрт?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...