Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 1 минут, cloudking рече

Mislis moroni? (U kolokvijalnom smislu... nisam verovao da neko tu rec moze da shvati medicinski...)

Pa ako mislis da je moron u kolokvijalnom smislu, a ne u smislu da je "glup" vec da je narcis ili egoista ili loseg morala to je onda ok. 

Ali ja sve imam utisak da ti mislis da je tramp debil koji ne ume sam sebi dupe da obrise. Takav utisak mi ostavljaju tvoji postovi o njemu. Covek to ocigledno nije a o ostalim stvarima moze da pricamo. 

Mozemo cak i o losim potezima, kada bi neko od vas adresirao njegove prave lose poteze. Kao sto je to uradio auror recimo, time sto je ukazao na licemerje u kritici obaminih poslovnih statistika, i tome sto je onda on te iste statistike primenio na sebe. 

Sa jedne strane ga razumem sto je to uradio ali mislim da je izuzetno licemerno. Prvo sto je trebao da uradi kada je seo na stolicu da napravi lepo sve statistike i proseke plata, zaposlenosti itd po dobrim kriterijumima a ne onim koji koriste vucic i obama.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Млађони рече

Tako je, trebali su da budu pametni i da glasaju za hilari. E postajes kao avokado, ovo gubi svaki smisao. On se tamo pravi lud da ne razume sinonime, ti mislis da je tramp glup i poredis njegov uspeh sa uspehom vulina i palme.

 

Nope... ti i ponti razvijate teorije o tome da je kinta merilo intelekta ja samo plivam u tim okvirima... ako je imanje para merilo inteligencije onda mora da je nemanje para indikator nemanja inylteligencije...

A posto ankete i statistike pokazuju da je za trampa glasalo najvise siromasno americko stanovnistvo zakljucak se lako izvodi ko je tu "moron" (u kolokvijalnom smislu)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

Nope... ti i ponti razvijate teorije o tome da je kinta merilo intelekta ja samo plivam u tim okvirima... ako je imanje para merilo inteligencije onda mora da je nemanje para indikator nemanja inylteligencije...

Niko nije rekao da si pametan od 0 do koliki ti je racun. Neki pametni ljudi su siromasni ali nijedan bogat nije glup. Mislio sam da je to ocigledno, da budes uspesan u bilo cemu moras da budes pametan. Sto ne implicira automatski da si glup ako nisi uspesan. 

Naprimer, glup covek tesko moze da bude dobar glumac. Ali pametan covek moze da bude los glumac. Mislim da oko toga moze da se slozimo? 
a kada kazem glup mislim na intelekt, na mogucnost da povezujes dva i dva. 



 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking Da ne duzim mnogo, da bi bio uspesan u bilo kojoj oblasti moras da ispunis dva uslova:
1. Da shvatas sta se trazi da bi bio uspesan u tome. (intelekt)
2. Da izdrzis dok uvezbas i naucis da izvodis to sto se trazi efektivno ( karakter) 

Da bi bio uspesna moras da ispunis oba uslova, ali ako si neuspesan  dovoljno je da ne ispunjavas jedan. 

I ceo taj spin, da je bogastvo merilo intelekta je samo jedno u nizu uproscavanje nasih tvrdnji. Kao sto kreacionisti uproscavaju evoluciju coveka na "Covek je nastao od majmuna". 

Prosto namerno ignorisanje cinjenica i podataka bitnih za razumevanje kompletne price. 

mislim to tvoje ignorisanje nase tvrdnje da su bogati ocigledno pametni, jer je pamet jedna od KLJUCNIH STVARI za sticanje bogastva, je objasnjenje sto ti nisi bogat. :P 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

mislim to tvoje ignorisanje nase tvrdnje da su bogati ocigledno pametni, jer je pamet jedna od KLJUCNIH STVARI za sticanje bogastva, je objasnjenje sto ti nisi bogat. :P 

Kako ja sad tebi trampovcu i kapitalistickom konervativcu da objasnim da jurenje za parama nije svima ideal srece u zivotu? Da sticanje bogatstva nije poenta svakom coveku... samo pojedinima a ti sto okazuju te abnormalne apetite ka kinti za mene svakako nisu noramlni i ispod toga leze neki duboki problemi koji se pokusavaju parama da umire...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, cloudking рече

Kako ja sad tebi trampovcu i kapitalistickom konervativcu da objasnim da jurenje za parama nije svima ideal srece u zivotu? Da sticanje bogatstva nije poenta svakom coveku... samo pojedinima a ti sto okazuju te abnormalne apetite ka kinti za mene svakako nisu noramlni i ispod toga leze neki duboki problemi koji se pokusavaju parama da umire...

Ne znam sto bi to trebao da objasnjavas meni je to ocigledno. Da ima ljudi koji jednostavno ne jure za parama pa zbog toga nisu bogati- to je svakako istinita tvrdnja.  Ja nikad nisam pravio slucaj da je Tramp pametniji od svih koji su siromasniji od njega. Siguran sam da bar od 10-20 % nije. Ali nista od toga opet ne znaci da je glup, jer je pametn jedna od osnovnih neophodnih osobina da bi pare za radio. Kljucna rec je jedna od. 

I mozemo li da se slozimo da bogati SIGURNO nisu glupu?  A siromasni su - siromasni iz jednog od tri razloga koja smo naveli (manjak intelekta, manjak karaktera za probijanje, manjak zelje).

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Pontifex Emeritus рече

не мора свако да јури за новцем, нити то треба да буде свачији разлог постојања. али! ако тај који не јури за новцем мисли да трошкове свог живота покрива новцем који се (кроз разне намете) узима од оних који јуре за новцем, онда је то невиђено лицемерје. чек неморал.

slazem se samo ne kapiram kakve veze ima ovo drugo sto si napisao sa onim o cemu smo pricali?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Млађони рече

I mozemo li da se slozimo da bogati SIGURNO nisu glupu?  A siromasni su - siromasni iz jednog od tri razloga koja smo naveli (manjak intelekta, manjak karaktera za probijanje, manjak zelje) 

Naravno da ne mozemo... postoji puno razlicitih vrsta botih ljudi... zorannahh je bogata npr... bas kao i ceca i karleusa... vulin takodje... palma... moj komsija Svedja Brdjanin...

 

Mnogo si daleko od te generalzacije- bogati SIGURNO nisu glupi... glupi su isto ko i svi ostali

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Млађони рече

Da ne duzim mnogo, da bi bio uspesan u bilo kojoj oblasti moras da ispunis dva uslova:
1. Da shvatas sta se trazi da bi bio uspesan u tome. (intelekt)
2. Da izdrzis dok uvezbas i naucis da izvodis to sto se trazi efektivno ( karakter)

Imam dobrog drugara, koji ima firmu i bavi se biznisom, i deluje mi, da je ovako nekako postavka stvari u tom biznisu.

I, mozda, pod brojem...... 3. imati i neke veze,....pomaze u biznisu ( :ani_biggrin: ).

пре 16 минута, Млађони рече

Kao sto kreacionisti uproscavaju evoluciju coveka na "Covek je nastao od majmuna". 

Pa, i, jeste, tako, kada se uprosti. :osmeh:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

. samo pojedinima a ti sto okazuju te abnormalne apetite ka kinti za mene svakako nisu noramlni i ispod toga leze neki duboki problemi koji se pokusavaju parama da umire...

Sa ovim se ne slazem. Jedini nacin da u Americi  zaradis kintu(kao biznismen) jeste da pruzis USLUGU drugim ljudima. Dakle da im das nesto sto i m treba. 
ljudi koji jure kintu se upravo bave pruzanjem usluga ljudima kojima usluge trebaju.

Znas ko recimo ne pruza usluge ljudima a ima masnu kintu? Berni sanders, hilari klinton, barak obama ljudi MNOGO MANJE MORALNI OD TRAMPA.
O kojima ti ni rec ne zboris.. ljudi zive na racun poreskih obaveznika ceo zivot, imaju milione, prodaju politicku moc. Sto ih ne prozivas? 

mislim da i ja i ti znamo da ti trampa mrzis MNOGO VISE od obame, zapitaj se zasto i zapitaj se da li je obama zapravo STVARNO bolji lik od trampa ili je moralna gnjida koja je uspela svima da nam proda pricu o dobrom liku? 

DA li mislis da je obama zaista manji egomanijak od trampa? 

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Млађони рече

Osim ako avokado nije nekako skontao da prosecan obican iranac migrira. A sa obzirom da su iranci koji migriraju velika manjina od ukupnog broja iranaca u iranu. glupost je tvrditi da su to "obicni prosecni iranci" jer "obicni prosecni iranci ne migriraju".

Kao i obično, problem je što ič ne razumeš oblasti o kojima pišeš, u ovom slučaju statistiku. Naime, "prosečni Iranci" u realnosti gotovo sigurno ne postoje, a ako slučajno postoje, onda se mere u promilima. "Prosečan Iranac" je statistička fikcija, a ne realnost. "Prosečan Iranac" je neko ko ima karakteristike koje su na preseku svih karakteristika: ima prosečnu platu, ušteđevinu, starost, visinu, težinu, inteligenciju, obrazovanje, broj krvnih zrnaca, brzinu, snagu, itd... Da se neko nađe ko ima baš sve te vredosti na proseku je malo izvesno.

Čak i kada uzmeš samo jednu vrednost, npr. platu, ako ja imam 40.000, a ti 30.000, prosečan učesnik ove konverzacije ima platu 35.000 dinara ali taj "prosečan učesnik" ne postoji. U pitanju je statistička fikcija. Na većem uzorku, kada je jedan kriterijum i kada ga zaokružuješ, dosta lakše se može desiti da određen broj ljudi ima i tu vrednost, mada ni tada ne moraju da budu u većini. Recimo prosečna starost u Srbiji je 42,2 godine, ali to ne znači da su ljudi od 40 godina u većini u odnosu na sve ostale, ne znači ni da nema veći broj ljudi sa 45... samo znači da je to srednja vrednost.

Dakle retardirano je tvrditi da "obični prosečni Iranci ne migriraju" sa argumentom da manjina migrira, a manjina nije prosek. Između ostalog, ne postoji realan prosek između "migrirao" i "nije migrirao".

Zašto to uopšte radiš kada se isto to može sasvim jednostavno i nesporno objasniti rečima da većina Iranaca ne migrira? Pa zato što pokušavaš da provučeš "No True Scotsman" logičku grešku, samo što je previše izvaljeno (poznata greška) ako kažeš da ti dobri, normalni, napredni Iranci koje Grizli i Juanito poznaju nisu "pravi" Iranci (jer su "pravi" Iranci loši)... pa si samo "pravi" preformulisao u "prosečni"... što bi bio zanimljiv pokušaj u obdaništu, ali ovde teško prolazi...

 

Цитат

Mozda sam ga ja pogresno shvatio, mozda si ti u pravu, ali nikako ne mozes da argumentujes da je jasno rekao da misli na prosecnog obicnog iranca.

Ne mogu kada on nije ni pominjao "prosečne" Irance... prosto niđe veze sa njegovom pričom.

 

Цитат

ili ja i ti imamo drugaciju definiciju "proseka" ali ja koliko znam, prosek je kad saberes sve pa ih podelis, pa ono sto dobijes, to jest najveca grupa po nekim osobinama je prosek. Obicno to kazu, kada je naprimer neko PROSECNE inteligencije, ili kada ima PROSECNU platu.

:D

Ni to nisi razumeo, tj. krenuo si dobro, ali si naslutio da se ne uklapa u dosadašnju retoriku i onda napisao "to jest" i nebulozu nakon toga. Nije "najveća grupa" po nekim osobinama prosek, nego ono prvo što si napisao - sabereš sve pa podeliš i dobiješ srednju vrednost. "Najveća grupa" i "oni koji imaju srednju vrednost" nisu sinonimi.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Kao i obično, problem je što ič ne razumeš oblasti o kojima pišeš,

Kada razumes znacenje reci sinonimi slusacu tvoje objasnjavanje statistickih termina i logike. Dotle, nazad u skolicu pa se cujemo. :)

 

"Najveća grupa" i "oni koji imaju srednju vrednost" nisu sinonimi.


 Da, u matematickoj  apstrakciji.

U realnosti je cesto distribucija vrednosti takva da jesu sinonimi: primer bellcurve i inteligencija
bell-curve.jpg

kao sto rekoh, te apstrakcija argumente mozes da prodajes  kreacionistima, ja se u statistiku dovoljno razumem da takav bs ne prolece kod mene. 



 

  • Оплаках :)) 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Млађони рече

Berni sanders, hilari klinton, barak obama ljudi MNOGO MANJE MORALNI OD TRAMPA.
O kojima ti ni rec ne zboris.. ljudi zive na racun poreskih obaveznika ceo zivot, imaju milione, prodaju politicku moc. Sto ih ne prozivas? 

Za sta da ih prozivam?

Sve je krenulo od toga sto sam rekao da je Tram moron... ako me pitas sto za njih ne kazem da su moroni, odovor je- zato sto nisu.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Млађони рече

mislim da i ja i ti znamo da ti trampa mrzis MNOGO VISE od obame

Asi ga rako ko da je to neka misterija :D

mrzim je jaka rec ali bih pre obamu odveo na pivo nego trampa... obama me bar sigurno ne bi obrukao vatajuci konobarice za dupe i slicno... ne zato sto je bolji nego zato sto ume da se ponasa... i zato je pametniji od Trampa, jedno milion puta 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...