Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

1 hour ago, Аурор рече

FB_IMG_1503668607112.jpg.24c0901b6493e685ba4200080686e3bf.jpg

 

Ono stvarno... sta se pa u medjuvremenu promenilo sa civilizacijom... kako smo pre sto godina mogli a danas ne mozemo... jes, boli ga... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 11 минута, cloudking рече

Ono stvarno... sta se pa u medjuvremenu promenilo sa civilizacijom... kako smo pre sto godina mogli a danas ne mozemo... jes, boli ga... :D

"Income tax" je bio neustavan i nepredviđen od osnivanja, oni samo stavili amandman da to može i počeli da otimaju ljudima pare...

To se desilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Ћириличар рече

Па и не баш...

Елем, Сјеверна Кореја је итекако битна, а ево и зашто. Ако погледаш ситуацију у Азији, видјећеш да су са САД-ом Јапан, Јужна Кореја, Филипини и Тајван. Свака од тих држава пружа могућност Америци да врши војни и геостратешки притисак на Кину, те природно Кини требају против-тегови. И један од тих против-тегова је Сјеверна Кореја, која је заправо јако значајна за Кину, како симболички тако и у стварности. Елем, Кина не жели да има непосредну границу са државом која је амерички савезник ( Јужна Кореја ) и њој због тога одговара да има малог сателита у Пјонгјангу који држи Западне војске даље од Манчурије. Свако страно војно присуство на граници Кине је велика опасност за њу, њен геополтиички углед и стварну моћ. 

САД то схватају и зато до сада нису напале Сјеверну Кореју - јер не желе рат са Кином, а и овако нема потребе. Тј., није је било све док Пјонгјанг није почео развијати нуклеарно оружје. Није битно да ли Кимове ракете могу доћи до Америке - битно је што могу ударити на Сеул или на неки дио Јапана који имају велику концентрацију становништва и индустрије у малим површинама, као и велики број америчких војника. Ако би Пјонгјанг ударио и оштетио америчке савезнике ( а са нуклеарним оружјем могао би направити озбиљну штету ) - то би обавезало Вашингтон да штити своје савезнике и да војно интервенише - што заузврат увлачи Кину у причу коју једино занима да нема Западне војске на њеној граници. Сјеверна Кореја мрси рачун својим звецкањем оружја и Америци и Кини ( Кина је чак пар пута интервенисала против Пјонгјанга и покушавала га дисциплиновати - али не превише, јер би то ишло наруку Западу ). Нико од њих не жели рат, али не могу и неће да дозволе да праве уступке једни другима такође. И зато оволико натезање.

Русију свакако желе да држе у клинчу, али из геополитичких разлога, а не религијских. Не знам одакле људима идеја да центрима моћи на Западу смета православље. А ако им и смета, зашто им смета? Исто као када нацисти говоре да Јевреји хоће да униште бијелу расу, а нико да каже зашто то желе. Оно што би могло ријешити сукоб у односу Русија-Запад јесте, нпр., ступање Русије у НАТО или било какво друго војно и геостратешко интегрисање са Европом ( не нужно и са Америком ). Врх је што је Путин заправо у почетку своје владавине био отворен тој идеји, али су му илузије убрзо разбили Западни политичари који нису поштовали Русију и жељели су да је третирају као побјеђену страну и своју колонију - па је Волођа, природно, промијенио плочу.

Све то стоји, у праву си, па Косово и Метохију су нам окупирали да би одмах после неког периода фирма са седиштем у Канади "Envidity Energy Inc" коју заступа пензионисани Весли Кларк добила право да истражује рудна богатства тамо. А то је само кап у мору који је резулатат њиховог злочиначког подухвата. Исток Украјине су хтели да претворе у ''фабрику'' уљних шкриљаца и притом их баш брига што би уништили целокупан природни екосистем. Да не причам о Либији, Ираку, Сирији.. Желе да загосподаре и Руским природним богатствима. Па колико су само новца улагали у руске изборе пре неколико година само да би њихове слуге тамо дошле на власт. Али главни циљ новог светског поретка јесте да уклоне једину препреку која им стоји на путу да загосподаре и људским душама, а то је Православље. Да људе у потпуности удаље од Бога. Тако да, нови светски поредат је наднационална категорија, коју баш брига и за Американце и за Французе и Енглезе.., њему је само битно да те марионете, у овом случају Трамп, испуњавају зацртане циљеве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Џуманџи рече

Ко стоји иза тог новог светског поретка, хипотетички?

Стеван, Сејмо, Џони, баба Ренда и онај мали црнац што никако да му запамтим име, ал кад те једном погледа оним својим зеленим очима одсеку ти се ноге.

Ал мало људи само зна за њих.

Они имају уграђене чипове у Ротвајлера и још неке моћнике и неке справе што су као писаће машине којима убацују у главе моћника шта треба да се ради.

Пратите конференције за штампу америчког председника. Кад забаци главу у лево и не каже ништа једну секунду, том машином му директно учитавају преко чипа шта треба да каже и да уради. Ако ја лажем, како онда знам за ово?

Ово је проверена информација.

 

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Плаво Небо рече

Све то стоји, у праву си, па Косово и Метохију су нам окупирали да би одмах после неког периода фирма са седиштем у Канади "Envidity Energy Inc" коју заступа пензионисани Весли Кларк добила право да истражује рудна богатства тамо.

Фирма Веслија Кларка, после бројних перипетија, и дефинитивно је издувала за концесије, тако да није згорег да се и та разграната теорија преиспита ако ништа друго.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, RYLAH рече

Фирма Веслија Кларка, после бројних перипетија, и дефинитивно је издувала за концесије, тако да није згорег да се и та разграната теорија преиспита ако ништа друго.

Добро, нису добили концесију, ко ли онда сада управља Трепчом итд.. Вероватно Симо, Марко, Ђоле.. и да, онај Кинез, не знам само како се зваше. Ма дај, посвађали се шиптари међусобно па никако да реше коме ће изаћи у сусрет. У сваком случају боље тајно ''испод жита'' да рудниче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Плаво Небо рече

Добро, нису добили концесију, ко ли онда сада управља Трепчом итд.. Вероватно Симо, Марко, Ђоле.. и да, онај Кинез, не знам само како се зваше. Ма дај, посвађали се шиптари међусобно па никако да реше коме ће изаћи у сусрет. У сваком случају боље тајно ''испод жита'' да рудниче.

Трњнутно је деле Срби и Албанци, јер нико не може сам. Шта ће да буде са тим нико не зна, ал нема странаца у Трепчи тренутно.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Dogodine u Šarlotsvilu! :)

20882770_1494164083983845_82611917030378

Javite mi ako i ova krene da gazi... da se podmetnem...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Џуманџи рече

Ко стоји иза тог новог светског поретка, хипотетички?

Imaš ovde odgovor:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Tumaralo. рече

Dogodine u Šarlotsvilu! :)

20882770_1494164083983845_82611917030378

Није фер. Прво ме спопале секси мормонке, а онда ови конфедералисти бацили атомску бомбу. И ти после буди прогресиван...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...