Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 27 минута, Juanito рече

Стварно ме то питаш? Границе су потпуно некомпатибилне са либертаријанизмом, нема их ни у теорији.

Sad čitam Mizesa, četrdesetih je napisao da bi otvaranje granica baš svima bilo "same as opening the gates to the vanguards of Germany, Italy or Japan".

пре 34 минута, Juanito рече

Ограничавање слободе кретања од стране државе (у пракси полуписмених психопатских бирократа јер баш такви раде у имиграционим институцијама и полицијама) нема никакве везе са либертаријанизмом. 

Ne možeš da imaš "slobodu kretanja" gde ti padne na pamet, ljudi u nekoj državi imaju pravo to da ograniče ako žele ili da biraju ko to može da ima...

Sem toga, to je veoma loša ideja, nezavisno od libertarijanizma. Ne bi pustio bilo koga ni u svoje dvorište, isto važi i za ovo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

On 6/21/2017 at 1:20, Ћириличар рече

Tito nije dovoljno represije vrsio...

Nikakvu represiju nisam vršio. 

To je sve propaganda piskarala Mike Špiljka, koji je tada kada sam ja bio živ pisao protiv zločinca Mihajlovića i njegovih četnika, a čim sam umro taj isti Drašković se okrenuo, otišao u Ameriku i od četnika i CIA uzeo pare da piše protiv mene. 

Sve je on to izmislio!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Усељеник, који је вичан и потпуно упућен у разним вештинама и занатима, и телесно способан да издржи све тешкоће напорног рада, с правом заслужује нарочиту пажњу. А што може дати онај млади усељеник, који нема ни паре, који није вичан нити каквој вештини, нити има какав занат, нити пак познаје језик земље у коју је дошао? Свакако ништа. И ја бих био враћен натраг да су и тада, пре четрдесет и осам година, постојали ови садањи законски прописи о усељивању. Међутим, има извесних ствари које млад усељеник може донети овој земљи, а које су много драгоценије него све оне ствари које данас прописује закон о усељивању.

***

Ко није прешао бурни Атлантик у месецу марту, у препуној трећој класи на исељеничком броду, тај не зна шта су муке. Ја хвалим Бога што су се тадањи исељенички закони разликовали од ових данашњих, јер иначе ја не бих био данас међу живима. Издржати оне муке на узбурканом мору, а очувати у души ону ружичасту слику о обећаној земљи, тешко је искушење за живце и тело дечије. Али пребацити преко главе све те муке као исељеник кога ће вратити, без паре у џепу, без ичега што би му отварало лепши изглед на будућност, то је и сувише много за оваког човека, осим ако он није лишен свега утанчаног осећања.

Михајло Пупин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Trump is not my president. Muslims are misunderstood; they need jobs paying $15 an hour and safe spaces free of micro-aggressions and patriarchy. It's George Bush's fault and global warming made it worse. We need a healthcare system like Venezuela. We should have open borders. Undocumented immigrants should receive welfare, driver’s licenses, and the right to vote. All white people are racist. I'm a gender-fluid vegan with a degree in Women Studies. America oppresses women, gays, and minorities and could learn tolerance from the peaceful people of the Middle East. I do Yoga 3 times a week and get there by bus because I don't believe in burning fossil fuels. Obama was the best leader in history except for maybe Che Guevara. If you disagree with me you're oppressing me you racist misogynist homophobic Hitler!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Аурор рече

Ne možeš da imaš "slobodu kretanja" gde ti padne na pamet, ljudi u nekoj državi imaju pravo to da ograniče ako žele ili da biraju ko to može da ima...

Sem toga, to je veoma loša ideja, nezavisno od libertarijanizma. Ne bi pustio bilo koga ni u svoje dvorište, isto važi i za ovo.

Da... država, političari i birokrate ama baš ništa ne umeju dobro da urade osim da dobro propišu i dobro procene koga treba pustiti u dvorište... smešni ste...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Аурор рече

Kakve ima veze libertarijanizam sa tim da li će da se dopusti baš svima da uđu u državu (što je sumanuto)?

Paradoks je da upravo globalisti, establišmentnjaci i socijal-inženjerski nastrojene levonjare to žele.

Ni meni to bas nije jasno (jasno mi je do nekle ali ne potpuno).

Ako prebacis kompletan SUDAN u nemacku to ocigledno vise nije nemacka. Ako im das pravo glasa oni nece glasati kao prosecan nemac vec ce glasati kao prosecan sudanac. Sto znaci da ce rezultati glasanja biti blizi politickom sistemu sudana. 

I meni nije bas jasno kako nasi sagovornici ovo ne razumeju. Ali dobro njihovo pravo. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Аурор рече

Der Führer.

Ozbiljno pitam.

Ti npr zivis u libertarijanskoj bezdrzavnoj zemlji blagostanja i ja takodje ocu tu da dodjem da zivim... ko je zaduzen da donese odluku o tome?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Млађони рече

Ni meni to bas nije jasno (jasno mi je do nekle ali ne potpuno).

Ako prebacis kompletan SUDAN u nemacku to ocigledno vise nije nemacka. Ako im das pravo glasa oni nece glasati kao prosecan nemac vec ce glasati kao prosecan sudanac. Sto znaci da ce rezultati glasanja biti blizi politickom sistemu sudana. 

I meni nije bas jasno kako nasi sagovornici ovo ne razumeju. Ali dobro njihovo pravo. 

 

Znaci jedini nacin da sacuvamo DRZAVU nemacku jeste da DRZAVA Nemacka uradi nesto kako bi DRZAVA opstala neukaljana Sudanskim melaninom?

Ste vi bas sigurni da ste libertarijanci? :D 

Posto sam odavno siguran da niste pravoslavci...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Ozbiljno pitam.

Ti npr zivis u libertarijanskoj bezdrzavnoj zemlji blagostanja i ja takodje ocu tu da dodjem da zivim... ko je zaduzen da donese odluku o tome?

Зна одговор, него неће да каже да се не би видело да се либертаријанац ослања на ДРЖАВУ да тера странце од малих угњетених либертаријанаца :D

Ко што призивају ДРЖАВУ сваки пут кад их неко згази на независне али осетљиве прстиће :D

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...