Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 13 минута, Аурор рече

E pa to je poenta, tzv. "radikalni islamisti" su zapravo pravi muslimani.

Znam šta pišem, ne pravim "No true Scotsman" logičku grešku.

Praviš tu logičku grešku sasvim očigledno i nedvosmisleno... svi koji je prave smatraju da su ti X koje oni pominju baš "pravi X"...

Kao što rekoh, veoma zanimljiva je ta upornost, koja bi bila prilično čudna da si iskren... jer ako zaista smatraš da nisu svi muslimani takvi i da su "radikalni islamisti"="pravi muslimani"... čudno je da uporno koristiš izraz koji je sporan, umesto izraza koji bi bio sasvim nesporan i ne bi privlačio primedbe i izazivao rasprave... ako je A=B, onda je i B=A (osnovi logike)...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, Ћириличар рече

I kod oba je nastalo brdo pravaca koji se cak i mrze medjusobno jer ne smatraju jedni druge istinskim Skotima kolike su razlike u pitanju. A sve iz tumacenja istih izvora.

Jel to znači da ne postoji najčistija varijanta islama i pravi musliman?

I oko onih tekstova nema nikakvih "tumačenja", valjda si shvatio do sada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Јанко рече

Предлажем.
Да ми познајемо своју веру и живимо њоме, и познајемо њихово учење, мирно бисмо живели са њима. Земљу им не бисмо продавали, у њихову веру нико (илити слабо ко) би прелазио, ми не би ратовали већ би нас било као и многих других народа који су били истобројни или приближно бројни са нама пре 1. Св. рата.
Обзиром да је ово неоствариво у савременом, секуларном и атеизираном друштву, остаје ми да са занимањем пратим како пацифистичка левица временом облачи милитантно одело јер нема адекватно решење. Личе ми на веселу докторку из филма " Кад јагањци утихну".
Биће занимљива вечера... ;)

Nisam baš razumeo u čemu se sastoji tvoj predlog rešenja... više mi liči na neko lamentiranje, nego na predlog rešenja, ali možda nisam dobro razumeo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

čudno je da uporno koristiš izraz koji je sporan, umesto izraza koji bi bio sasvim nesporan i ne bi privlačio primedbe i izazivao rasprave...

To je zato što želim da ljudi shvate šta je zapravo islam i da je u tome stvar.

Da govorim "radikalni ekstremisti", rekli bi "a pa dobro, oni su budale, njih ima svuda"...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Znaš kako, mislim da je nevolja u tome što mi imamo folklorni odnos prem Hrišćanstvu. Rođeni smo tu, pa, ko veli, red je da i mi budemo pravoslavni. Ali, potrebno je, valjda, da i u praksi sprovodimo hrišćanska načela, i to ona "teška" i ovom svetu "bezumna". I Hristova ljubav je "luda", inače niko od nas ne bi bio spasen.

Kad bismo bazirali stvari i odnose u društvu na "ludoj Hristovoj ljubavi", raspalo bi se vrlo brzo...

Ne može tako da se razmišlja uopšte kada su ove stvari u pitanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Аурор рече

To je zato što želim da ljudi shvate šta je zapravo islam i da je u tome stvar.

Šta očekuješ da će da se desi sa svim muslimanima kada/ako ljudi "shvate šta je zapravo islam" tj. usvoje tvoje viđenje islama?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Šta očekuješ da će da se desi sa svim muslimanima kada/ako ljudi "shvate šta je zapravo islam" tj. usvoje tvoje viđenje islama?

Шта се десило свим нацистима (=свим Немцима који су следили Хитлера, веровали у те идеје у овом или оном облику итд.) након другог светског рата? Ако нису чинили злочине, тј. ако су били ”нормални нацисти”, једноставно им је забрањено да јавно исповедају и практикују своју идеологију.

Строго гледано, ислам би требало да буде забрањен као што је нацизам. У пракси је то наравно немогуће и било би контрапродуктивно. Али то није због тога што је ислам нешто суштински другачији, већ зато што су историјске околности потпуно другачије. Нормални муслимани су нешто као хиптетички нацисти који су су потпуно заборавили Хитлерове злочине након 15 векова и следе само идеје о јакој Немачкој или нешто слично, небитно.

Шта можемо? Па најмање што можемо је да будемо свесни да је у питању једна изразито опасна идеологија у својој суштини. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Šta očekuješ da će da se desi sa svim muslimanima kada/ako ljudi "shvate šta je zapravo islam" tj. usvoje tvoje viđenje islama?

Ne znam, nadam se da bi se zaustavila npr. masovna islamska imigracija.

Islam bi bio zabranjen da se ne krije iza štita religije inače, 1/1... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Строго гледано, ислам би требало да буде забрањен као што је нацизам.

Jos uvijek ne mogu da shvatim sta te je navelo da imas ovakve stavove? Tebe sa juznjackom dusom koji volis sevdalinke i kafu. Ajde ove kvazi-libertarijance kauboje koji bi divlji zapad i revolvere oko struka potpuno razumjem to im i prilici. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Jos uvijek ne mogu da shvatim sta te je navelo da imas ovakve stavove? Tebe sa juznjackom dusom koji volis sevdalinke i kafu. Ajde ove kvazi-libertarijance kauboje koji bi divlji zapad i revolvere oko struka potpuno razumjem to im i prilici. 

Sila zvana istina, prijatelju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Аурор рече

Sila zvana istina, prijatelju.

Nece biti da je istina. Ziv covjek gresi pa tako i Juanito. :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Justin Waters рече

Nece biti da je istina. Ziv covjek gresi pa tako i Juanito. :)

Ali nisi ni proverio... :)

Znaš li npr. da je Muhamed ubio stotine zarobljenika jednog plemena (iz brutalnih osvajačkih pohoda koje je imao)? Ovo je muslimanska istorija, oni ovo i ne kriju.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Banu_Qurayza

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Justin Waters рече

Jos uvijek ne mogu da shvatim sta te je navelo da imas ovakve stavove? Tebe sa juznjackom dusom koji volis sevdalinke i kafu. Ajde ove kvazi-libertarijance kauboje koji bi divlji zapad i revolvere oko struka potpuno razumjem to im i prilici. 

Севдах би у доследно спроведеном исламу био забрањен,  а ја бих био погубљен пре него што трепнем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...