Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 9 минута, uros рече

Jos jedna pobeda! Gudbaj USAID i ostali stetocinski fondovi

 

Па мора однекле да искамчи 54 милијарде које хоће да дода војсци :smeh1:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Управо сада, Ћириличар рече

Па мора однекле да искамчи 54 милијарде које хоће да дода војсци :smeh1:

Jep, i za to je najbolje da isece USAID, tesko da postoji novac koji je potrosen na vecu stetu covecanstva od toga (dobro, osim Lenjinovog blindiranog voza sa nemackim zlatom)

Velika pobeda, idemo dalje. Cekamo glavnu stvar: smanjenje poreza i rasplet Obamacare cvora.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, uros рече

Jep, i za to je najbolje da isece USAID, tesko da postoji novac koji je potrosen na vecu stetu covecanstva od toga (dobro, osim Lenjinovog blindiranog voza sa nemackim zlatom)

Velika pobeda, idemo dalje. Cekamo glavnu stvar: smanjenje poreza i rasplet Obamacare cvora.

Чек, озбиљно си рекао да је УСАИД починило више зла од америчке војске по свијету? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

LOL ! :))

US housing boss Ben Carson calls US slaves 'immigrants'

7 March 2017 Last updated at 03:13 GMT

Ben Carson, the secretary of housing and urban development, has compared slaves to immigrants, on his first day in his new job.

In a 40-minute speech to staff, he praised immigrants who worked long hours to build a better future for their children.

"That's what America is about. A land of dreams and opportunity," he told staff. "There were other immigrants who came here in the bottom of slave ships, worked even longer, even harder for less. But they, too, had a dream."

After criticism that he was being insensitive, Mr Carson later tweeted: "You can be an involuntary immigrant."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Tumaralo. рече

 

US housing boss Ben Carson calls US slaves 'immigrants'

7 March 2017 Last updated at 03:13 GMT

Ben Carson, the secretary of housing and urban development, has compared slaves to immigrants, on his first day in his new job.

In a 40-minute speech to staff, he praised immigrants who worked long hours to build a better future for their children.

"That's what America is about. A land of dreams and opportunity," he told staff. "There were other immigrants who came here in the bottom of slave ships, worked even longer, even harder for less. But they, too, had a dream."

After criticism that he was being insensitive, Mr Carson later tweeted: "You can be an involuntary immigrant."

 

Каквих идиота све има, језиво...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, uros рече

Bez foreign spendinga tesko da bi imali protiv koga da ratuju. Sve je to isti tim, ali ulaganje u vojsku je svakako bolje od sirenja korupcije i levicarske propagande po svetu i finansiranja kupaca oruzja i NVO organizacija. 

Неисправно стављаш све трошкове изван државе у једну категорију, игноришући њихове посебности. Није исто донирати НВО по свијету које се ( макар формално  баве промоцијом америчких вриједности или социјалном помоћи, и повећавати буџет војске на историјски максимум иако јој и овако нема никог равног на свијету, иако има мали милион база по читавом свијету, по једну флоту у сваком океану и иза себе историју брда ратова и интервенција у задњих 70 година.

За ове прве се може и дискутовати да ли чине добро или зло, али за ово друго је очигледно да је починило много више зла и то много више пута и да има неизмјерно већи капацитет да то исто понови кад год жели.

Друго, подстицаји за стране интервенције не долазе због финансирања НВО у страним земљама. Не видим ту било каквог интереса за војну интервенцију, а још к томе америчке НВО увијек долазе након америчке војске. Не прије. Тако ти је са бившом Југославијом, са Афганистаном, Ираком итд. Прави подстицаји за интервенисање долазе од војно-индустријског комплекса коме је у интересу да продаје што више оружја и да то оружје буде тражено, како у Америци, тако и у свијету. Што се тиче тога, између владе САД-а и војно-индустријских мега корпорација постоји она Радуловићева "буразерска економија", гдје су политичари потплаћени да прогледају кроз прсте тим корпорацијама или да им дају нешто више одријешене руке, те да потенцирају куповину њиховог оружја или државне субвенције. Очигледан примјер је авион F-35 Raptor који је већ деценију у фази развијања и још није комплетиран. Годинама није имао капацитет ни да полети! Трамп је једним својим твитом рекао да ће можда размотрити одређене војне пројекте који годинама већ не дају резултате. Као посљедица тога, акције Локхид Мартина, компаније која производи и развија Раптора, пале су енормно у једном дану - јер се знало о коме говори. А ево недавно је и он изразио продужавање подршке "пројектима за развијање војне технологије" чиме је умирио Локхид, јер су му највјероватније савјетници представили укупну слику или су на дјелу биле јаке лобистичке акције.

А какав утицај на владу САД-а онда имају НВО попут УСАИД-а? Скоро па никакве. Заправо, никакве када се упореде само са овим случајем. Дакле, гдје је нестала она антиратна еуфорија Трамповаца? Гдје је нестала она жеља за пацифизмом и дипломатијом? Гдје је критика либертаријанаца који су га подржавали око његове изјаве да жели да "замијени Обамакер", што не значи повлачење државе из посла здравственог осигурања у потпуности?

Нестали су у еуфорији побједе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3/6/2017 at 14:08, Juanito рече

Прво, ислам није исти у свим земљама. На пример, арапски и пакистански је 100% зло, турски је и тамо и вамо, индонежански и ирански су ОК.

Prvo, Indonežani i Iranci itekako imaju svojih 'momenata' sa tim. U Evropi je problem u kombinaciji islama i Arapa ili neke nacionalnosti iz severne Afrike.

Islam kao islam, učenje, jeste isti u svim zemljama. U različitim zemljama je opet različito po tome koliko kočnice se gde pritiska na stvar. 

Ali Muhamed je jednako Muhamed u Bosni i u Pakistanu.

On 3/6/2017 at 14:08, Juanito рече

Један мој другар (који није феминисткиња) је пророковао да ће арапски свет огрезао у племенској жабокречини спасти арапске жене кад једном схвате да су потпуна људска бића способна да досегну звезде. Надам се да је у праву.

I ja se nadam, ajde. :)

Žene u islamu su najveće političko pitanje na svetu, ali nemam neku nadu u dobar ishod uopšte...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ћириличар рече

Гдје је критика либертаријанаца који су га подржавали око његове изјаве да жели да "замијени Обамакер", што не значи повлачење државе из посла здравственог осигурања у потпуности?

Нестали су у еуфорији побједе.

Cekaj polako, pa nismo mi levicari, nece da moze tako :) Levicarski "pacifizam" je nestao u potpunosti, kao da nikada nije ni postojao, onog momenta kad je Obama dobio vlast. Kod nas nije ni blizu tako, sori.

Ima koliko hoces libertarijanskih kritika Trampa, a ta za Obamacare je narocito tacna. Ako to ne ukine, ne osudi Hilari i ne presece poreze izgubice jako puno podrske medj narodom i moci ce da se pozdravi sa drugim mandatom. Tu nema dileme ni najmanje. 

Svasta se tu desava, levicari pricaju o "impechment-u" predsednika, Obama pravi vladu u senci, CIA je prepuna levih izdajnika. Ako ne osigura potpunu i bezrezervnu podrsku vojske i policije Tramp je u opsasnosti, on to zna pa zato i povlaci takve poteze. Ne moze se sa levicarima koji su spremni na sve - na atentate, na ulicno nasilje, na unistavanje zivota i karijera mnogih pojedinaca i porodica kroz svoju medijsku masineriju, na trgovinu drogom i belim robljem, na zapocinjanje 3. sv. rata, na zapocinjanje mnogih drugih ratova, na neograniceno bombardovanje bliskog istoka - koji su dakle spremni na _sve_ da igras u belim rukavicama.

Isto, ne moze puno toga zavrsiti za 5 minuta, ali za 4god moze svasta.

Elem, evo jedne odlicne kritike Trampa

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...