Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Писало је у новинама. А каква је увреда старлети рећи да је проститутка?? Па него шта је?

 

То је тешка увреда за проститутке. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови што говоре да не треба "филозофирати" и "причати" једнаки су онима који позивају на одлазак у рат, а да нема ни војске ни ратне стратегије. Не иде се на вола штапом, него маљем па међу рогове. Они не само што не знају како да се боре, него не умеју да дефинишу ни против чега се боре, шта им је циљ. Поновиће петсто хиљада пута празне флоскуле о "тровању", "неукусу", "народном здрављу", али за конкретну причу су неспособни јер упадају у противречност. Зазивају право, а не познају право. Одлазити у битку као лудак наоружан метлом није храброст него лудост. Петиције нису обавезујуће, али морају имати правно утемељење и бити правно оствариве. Може неко петицијом да тражи повратак смртне казне. Може да скупи и 5 милиона потписа, не вреди, не може. А шта може петицијом да постигне неко ко нема појма ни коме да је поднесе? Неко ко не разликује петицију од остављања личних података по анонимним сајтовима? Еј, 70.000 људи је због своје жеље да укину ријалитије, оставило своје податке и мејлове сајту Петиције24.цом и повећало му саобраћај за 70.000 у 24 сата. Мислим, ајде, протестујте против ријалитија тако што ћете мојој баби да прекопате башту у јесен. confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Didim je u pravu,oni ne krse ni jedan zakon,niko ne moze da ih zabrani...Mogu da se uvedu izvesna ogranicenja,ona su uvedena...to je sve sto je moglo da se ucini. Kako je u okruzenju,ne znam,verovatno je slicna situacija...

Na nama ostaje da biramo sadrzaje koji su ponudjeni...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је вашар и училиште свих могућих страсти и неморала

 

Meni se cini da pomalo mesas etiku i estetiku, ali ajd fokusiracu se na ono zlo sto si spomenuo.

 

O zlu i nemoralu mozemo govoriti samo onda kada neko pravi stetu drugima. Tako je ubistvo cisto zlo i nemoral jer pravi stetu. Ali da li rijaliti pravi stetu? Pa ranije si spominjao kako pravi "mentalnom zdravlju naroda", necemu sto je problematicno.

 

Medjutim, ne mozemo reci da neko trpi stetu kada gleda Farmu ili da postaje zao. Jer taj neko gleda jer mu se dopada, a kad mu tu ugasis on i dalje ostaje isti. Kao takav nacice drugi izvor nemorala, mozda ce otici na gugl i listati golisave slike Stanije. Ili ce pogledati par snimaka budalastna Kristijana Golubovica. Ili ce otici na neki strani kanal i tamo gledati Velikog brata. 

 

Danas sve vise ljudi ima kablosvku, a daleko veci broj njih ima internet. Skoro sva omladina ima pristup internetu na kom moze naci daleko nemoralnije stvari. 

 

Covek se ne menja kad mu uklonis nesto spolja. To su marksisti mislili, da ce menjajuci drustvo promeniti coveka ili kako Razumihin u Zlocinu i kazni kaze kako socijalisti veruju da drustvo stvara zlocince, a kad se ono promeni promenice se (nestace) zlocinci. No, to je nemoguce. Jos je Spinoza ukazao da institucije nikada do kraja ne mogu promeniti i kontrolisati ljudsko ponasanje, a sto se vise institucija stvara to se sve vise upada u totalitarizam. Covek se sam menja iznutra, to je njegov zadatak i da biste promenili drustvo morate promeniti coveka tj. sami sebe. Zato uklanjanjem rijalitija neces nista resiti, ljudi ce i dalje ostati isti i uvek ce biti zedni nemorala trazeci ga na drugim mestima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11953014_877687605612575_728638457294532

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Medjutim, ne mozemo reci da neko trpi stetu kada gleda Farmu ili da postaje zao. Jer taj neko gleda jer mu se dopada, a kad mu tu ugasis on i dalje ostaje isti. Kao takav nacice drugi izvor nemorala, mozda ce otici na gugl i listati golisave slike Stanije. Ili ce pogledati par snimaka budalastna Kristijana Golubovica. Ili ce otici na neki strani kanal i tamo gledati Velikog brata. 

 

Овде многи греше када претпостављају ЗАШТО људи гледају ријалитије.

 

У ријалитијима не побеђују старлете, скандал мајстори, криминалци, свађалице итд. Увек побеђују они који су у ријалитију у сукобу са таквим ликовима.

 

Мноштво људи то гледа као своју личну борбу против јавних личности које их нервирају. Већ сам споменуо, у првом ВБ је победио Иван Љуба, а пре њега је фаворит био Мики из Купинова. Иван Љуба је пијаниста и дечко који се рекламирао пристојношћу и лепим васпитањем. У том првом ВБ су биле и спонзоруше и старлете и свађе, оговарања, подметачине, секс, све живо што се наводно у ријалитијима "промовише". Питање је како је онда победио Иван Љуба, ако ријалитије гледају људи који се трују уживајући у неморалу? Очигледно, већина људи која је то гледала, згражавала се над тим појавама исто као и Велимир. Само што се Велимир против неморала бори слањем личних података на опскурне сајтове за онлајн петиције, а гледаоци ВБ су се против неморала борили слањем СМС-ова да се избаце проблематични учесници, а да победи најпристојнији. ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kratos

 

А ко су ово двоје други ред,прва слика?

 

Metla bez drške,emisija za decu onomad u neka dobra stra vremena  :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino rešenje je teokratija.A urednik svih medija u Srbiji da bude Petrović Dr Miroljub.Ja drugo rešenje ne vidim. :D  :))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11953014_877687605612575_728638457294532

 

Ови први су део школског програма на државној телевизији, а ови други јунаци програма за 16+ који се емитује кад деца спавају, поређење није добро.

 

(Да не говоримо да су они који су одрасли уз Мићу Татића и Бранка Коцкицу створили ову "културу" коју уживамо од 1990-их до данас.)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kratos

 

А ко су ово двоје други ред,прва слика?

 

 

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B0_%D0%B1%D0%B5%D0%B7_%D0%B4%D1%80%D1%88%D0%BA%D0%B5

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ови први су део школског програма на државној телевизији, а ови други јунаци програма за 16+ који се емитује кад деца спавају, поређење није добро.

 

(Да не говоримо да су они који су одрасли уз Мићу Татића и Бранка Коцкицу створили ову "културу" коју уживамо од 1990-их до данас.)

 

90-ih nije bilo takvih debilizama kao što ih ima danas.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Досадни ми више ови ријалити програми... Само се натежу нешто и глуме а ништа конкретно да ураде.

"Ја би' да пробам нешто друго, нешто дивље."   :D

Могли бисмо да покренемо петицију за емитовање порнића одмах после Дневника 2. Ко ће да чека до пола ноћи? Имам и ја своја права, нећете да ме преварите!

И да се убаце у програм лајв снимци јавних егзекуција. То исто волим да гледам, ал' мало раније, око 16h кад се вратим с посла! :75:

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Досадни ми више ови ријалити програми... "Ја би' да пробам нешто друго, нешто дивље."   :D

Могли бисмо да покренемо петицију за емитовање порнића одмах после Дневника 2. Ко ће да чека до пола ноћи? Имам и ја своја права, нећете да ме преварите!

И да се убаце у програм лајв снимци јавних егзекуција. То исто волим да гледам, ал' мало раније, око 16h кад се вратим с посла! :75:

Ja sam pre da se napravi neki koloseum... :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...