Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Тема је као писмени задатак на тему "Мир у свету" где ђак пише како је бесмислено да се људи убијају и како би требало да живе у миру зарад будућности наше деце. Шта је кич, шта је шунд, шта је неукус, како то да се регулише, на који начин то опорезовати, откуд знамо да то већ није опорезовано и да ли аутор уопште зна на који се тренутно начин регулише дозвољен садржај у медијима? Уместо тога, да се уведе тарифни систем за минут кича, а бонуси за минут културе или целокупни медиј ставити на црну листу ако направи једну грешку? Или две, пет, десет... како то да функционише? Шунд се иначе односи на књижевност, а аутор текста говори о шунду у медијима... joooj

Za****no vreme!

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. komunisti su hriscane zatvarali u dusevne bolnice, a evo imamo sad ovde i temu o tome kako neko veru u Boga opet proglasava za bolest.

 

Da, mnogo je takvih i u Srbiji koijima je i Biblija i Jevandjelje, Kuran i svaka druga vjerska knjiga u kojoj se spominje Bog već šund i besmislica i da mogu zabranili bi odmah njihovo preštampavanje i publikovanje, ukusi su stvarno različiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда би се могло закључити да је свака активност "против" узалудна. Уместо тога би можда било корисније да се бавимо унапређивањем оног до чега нам је стало... 

:shuntavilo:

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда би се могло закључити да је свака активност "против" узалудна. Уместо тога би можда било корисније да се бавимо унапређивањем оног до чега нам је стало... 

:shuntavilo:

 

Treba izaći iz zakona, zakon već sam to reguliše što se tiče državnih javnih medija plaćenih pretplatom, to je nešto drugo i može se regulisat. Što se tiče privatnih medija tamo je granica dana povredjivanjem javnog morala i štetnim utjecajem na vaspitavanje maloljetnika. Takve stvari se ne bi uopšte trebale pojavljivati ni na privatnim medijima ni sa porezom ili bez njega, gdje se učesnici vulgarno ponašaju, nepristojno ophode medju sobom i služe rječnikom nedoličnim bilo kakvog javnog medija, svejedno da li privatnog ili državnog.Te stvari ne bi trebale ustvari nikako i nigdje na javnosti ni postojati.

Panaotović: Kič i šund oporezovati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето прилике да неко ко не пише као ђак каже нешто. Слушамо...

 

За почетак дати стручан и интелигентан предлог са пресеком тренутне ситуације. Овако тема не треба да се зове "Увести порез на кич, шунд и ријалити програме", него "Смета ми глуп ТВ програм и немам појма како против тога да се борим, па ми је пало на памет да се додатно опорезује јер се сви плаше пореза". Погледао сам ТВ снимак гостовања Панаотовића и, наравно, никакав конкретан предлог није изнео, осим критике неукусног садржаја са чиме се сви слажемо. Дакле, слажемо се да се слажемо, али немамо појма шта ћемо с тим. Панаотовић се определио да се против ријалити програма бори њиховим додатним популарисањем и помињањем Маце Дискреције, да за њу чују и они који никад нису чули.

 

Држава једва чека шта додатно може да опорезује. Овде се јављају људи који су против ријалити програма, а додатним порезом би они и даље постојали, тако да не видим у чему је поента... да државни буџет буде пунији или да се телевизија очисти од штетног садржаја?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не "онима" него о Панаотовићу, и не "те ово, те оно" него врло конкретно питање да ли је он за чишћење ТВ програма или за новац који би његова институција добила од тог пореза, а да ТВ садржај остане исти овакав какав јесте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е да ми је знати на основу чега си закључио да је узалудно свако противљење оваквом загађивању... Узалудно је оно што свако од нас мисли да је узалудно. Кад сами себе спотичемо и лимитирамо, онда свакако нећемо бити у стању да било шта урадимо. Постоји Ник Вујичић, човек без руку и ногу, који ради многе ствари, за које би свако од нас, да смо на његовом месту, мислио да је узалудно покушавати. А он то није хтео да прихвати као своју стварност. И изборио се за бољу.

 

Ствар је само у томе да ли хоћеш или нећеш да се помириш са ружном/неповољном/тешком... стварношћу.Ствар је у томе колико свако од нас жели да уложи енергије у неки "пројекат". Када би ми комшија убацио канализациону цев у двориште и сваког дана ме малтретирао, ја не бих мислио да је узалудно да га у томе спречим. Али загађивање етера је тако апстрактна и недовољно јасна и видљива ствар...не тиче се мене лично, могу да притиуснем даљински и решио сам ствар... Да, али нема разлике између тога и комшије који ме непосредно угрожава својом канализацијом.

 

Samo sto tvoje zabranjivanje i uvodjenje poreza nimalo nije slicno Nikovoj borbi. Kad malo razmislis, i Hitler je nekad bio bednik pa je covek resio da se izbori, da svojom voljom nesto uradi i eto uradio je. Ali poenta nije u tome jesi li ti supermen koji nesto moze bez odustajanja i borbom, nego je poenta koje posledice ostavljas po druge na putu ka tome. 

 

Ono sto je Nik imao se zove snaga, a ono sto ti promovises lici na ono sto se zove moc - sposobnost upravljanja drugim ljudima. A moc je mnogo skakljiva, em sto moze da pokvari ljude, em sto nekad izaziva lose posledice, pogotovo ako ugrozava slobodu drugih. Da bi ti to ostvario, tu zabranu sunda,  treba ti moc, pre svega moc ubedjivanja drugih, jer verujem da za nasilje nisi, iako porez podrazumeva nasilje, posto porez znaci prinudno, nasilno uzimanje para od drugih. Isto vazi za zabranu. A kao sto vidis ti ni ovde nemas takvu moc jer postoje ljudi koje ne mozes da ubedis da su tvoji stavovi oni pravi i koji su potrebni za nekakav dobrobit drugih. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СВЕ је боље од кулирања овог и сличног смрада које се кроз телевизију и друге медије шири по целом друштву.

 

I streljanje svog tog smrada?

 

Важно је да је твоје не-забрињавање врло корисно и конструктивно.

 

 

Moje ne-zbrinjavanje podrazumeva da ne ugrozavam slobodu drugog da gleda i prikazuje sta hoce. Da se nesto pitam, mnoge druge zabrane bi nestale. A pored toga podrazumeva da nastojim da zivim hriscanskim zivotom i time licnim primerom pokazem drugom sta valja, a sta ne. Ili pak da kroz razgovor sa ljudima, savetovanje pokusam nekako da ubedim da je bolje da citaju knjige nego da gledaju Parove. Svaka vrsta prinude moze biti stetna, osim ako neko fizicki ugrozava drugog i remeti njegovu slobodu datu od Boga pa covek moze da deluje da ga spase. 

 

Ako se tebi ne svidja "sund" na TV-u, lepo se organizujes sa istomisljenicima, napravis svoju TV stanicu ili ako nemas para napravis sajt, stranicu na fejsu, blog, kanal na ju tjubu, budes malo kreativan i siris ono sto nije sund. Mozda ako budes zanimljiv, privuces ljude i za neko vreme sunda vise nece biti. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кривична одговорност, али права, одлазак у затвор, је много боља санкција. Нажалост, такво кривично дело није предвиђено у законику.

 

Zato sto to nije krivicno delo ni po kojim kriterijumima. To mozes jedino naci u Iranu, Saudijskoj Arabiji i Severnoj Koreji gde jedan Kim Dzong Un kaze kakva je prava frizura, a sve one koje nisu kao one su sund i smece pa za one koji ne nose "pravu friziru" sledi krivicno gonjenje. 

 

Drzava moze da oporezuje tako nesto zarad toga da gradjane usmeri ka nekakvom boljem zivotu, ali joj to u sustini nije uloga i takvo nesto nije u redu. Najbolje je da je ona neutralna i da gradjani sami odlucuju kakvim ce zivotom da zive, sta ce da gledaju, slusaju, da li ce to biti smece, sund, kic ili nesto bolje njihova stvar. Svako ima pravo na to, opet kazem dato od samog Boga. 

 

Tvojom logikom mozemo npr. reci da drzava treba krivicno da goni vlasnike Koka Kole jer je njihov proizvod pun secera i steti zdravlju ljudima u prevelikim kolicinama. Ili pak da ga oporezujemo. Mozemo reci isto za cevape, pljeskavice (jer goje ljude), ili pak za rakiju (jer dovodi do alkoholisanog stanovnistva i izaziva saobracajne i mnoge druge nesrece). Mozemo reci da drzava treba da zabrani otvaranje prozore po kucama i stanovima jer ljude moze ubiti promaja. Postoji milijarde drugih stvari koje se mogu zabraniti zarad nekog dobrobita ljudima, bilo fizickog bilo duhovnog. 

 

Eto uzmi primer sa rakijom. Zasto ne oporezivati rakiju i krivicno goniti njene proizvodjace, a oporezivati Parove? Ajd lepo objasni, daj razumljiv razlog zasto da, zasto ne. 

Ja ne vidim razliku u tome. Ti reci ako vidis pa objasni. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јуче сам гледао "Малдиве"

Опао ми И-Ку за 7,8%

Kad smo vec kod zaglupljivanja, malo da skrenem sa teme. Vidim da sam godinama sve gluplji, a ne gledam Maldive :)

 

Npr. ovo :

 

Čak i najjednostavnije stvari kao što je čitanje mejla tokom obavljanja nekog zadatka može da smanji vaš IQ za 10 poena”

 

Sedam načina na koje sebe svakodnevno zaglupljujete

 

Skoro sve ovo iz teksta sam radio ili radim, nije ni cudo sto sam sve gluplji :) (ako su naucnici u pravu)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad smo vec kod zaglupljivanja, malo da skrenem sa teme. Vidim da sam godinama sve gluplji, a ne gledam Maldive :)

 

Npr. ovo :

 

Čak i najjednostavnije stvari kao što je čitanje mejla tokom obavljanja nekog zadatka može da smanji vaš IQ za 10 poena”

 

Sedam načina na koje sebe svakodnevno zaglupljujete

 

Skoro sve ovo iz teksta sam radio ili radim, nije ni cudo sto sam sve gluplji :) (ako su naucnici u pravu)

Зашто ово сувише воћа?

џет лег немам од чега да добијем, последњи пут сам летео пре 5 година

:)))

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad smo vec kod zaglupljivanja, malo da skrenem sa teme. Vidim da sam godinama sve gluplji, a ne gledam Maldive :)

 

Npr. ovo :

 

Čak i najjednostavnije stvari kao što je čitanje mejla tokom obavljanja nekog zadatka može da smanji vaš IQ za 10 poena”

 

Sedam načina na koje sebe svakodnevno zaglupljujete

 

Skoro sve ovo iz teksta sam radio ili radim, nije ni cudo sto sam sve gluplji :) (ako su naucnici u pravu)

 

 

Хитно увести порез на воће, авионе и летење, прасиће, интернет и жваке!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...