Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 958
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Pogledaj poslednju sto je napravljena, to je taj raspored. Stvarno se ne snalazim u Excell-u .

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 15.6.2016. at 17:34, Дијана. рече

Svaka cast, Bog zna da li je  grupa uopste na okupu.

Inace, ja sam pocela da citam na mjestu Djordja R, pa nek neko/ako/kad bude pravio tabelu zamijeni nasa imena  

 

On 15.6.2016. at 17:37, Драгана Милошевић рече

Ne znam stvarno da li nas ima 20.

:mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да пренесем поруку:

 Саша од Москве редовно чита, иако није активна на форуму.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

САБОРНО ЧИТАЊЕ ПСАЛТИРА

 

РАСПОРЕД ЗА АВГУСТ

avgust.JPG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

РАСПОРЕД ЗА ПРВУ ПОЛОВИНУ

СЕПТЕМБРА 

С Р Е Ћ Н О !

sep.prvi deo.JPG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

МОЛИТВА СВЕТОЈ ТРОЈИЦИ ПРЕ ЧИТАЊА ПСАЛТИРА

Пресвета Тројице, Боже наш и Створитељу свега света, похитај и управи срце моје, да почнем с разумом а довршим добрим делима читање ове надахнуте књиге, коју Свети Дух кроз уста Давидова прогласи, а коју ја недостојни хоћу сада да читам. Познајући своје незнање, припадам к Теби, и молим Ти се, и твоје помоћи просим: Господе, управи ум мој и укрепи срце моје, да ми не буде устима тешко читати, но да ми се разум весели речима ове књиге. Помози ми, Господе, да оно што научим применим на добра дела, како би ме моја добра дела ставила с десне стране на Страшном Суду Христовом, са изабраним твојим. А сада, благослови Господе, да с уздисајем, читам овако: 
- Приђите поклонимо се Цару нашем Богу! 
- Приђите поклонимо се Христу Цару нашему Богу! 
- Приђите поклонимо се самоме Христу, Цару Богу нашему!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobila sam poruku od sestre Nane, odjavljuje se iz grupe stalnih citaca pocevsi od nedelje, tj.sutra. Gago, znaci, treba je prebaciti u rezervnu.. Javice se kasnije ako mogne da nastavi.

A ko ce u stalnu? ne_shvataMozda da pitamo Dacu, ona sigurno i inace cita... :scratch_head:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ДРУГИ ДЕО ЗА СЕПТЕМБАР

 

 

 

septembar.JPG

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

24 minutes ago, kopitar рече

da li si to rasporediti kroz dan ..npr. jutarnja dnevna , večernja ili sve molite odjednom ?

od pocetka postoji neki dogovor da se cela katizma procita odjednom u vreme vecernje molitve...

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...