Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Војислав Билбија пред Тројеручицом.JPG

Јуче смо имали прилике да мало попричамо са Војиславом Билбијом, духовником и исповедником многих Хашких оптуженика. Данас би требао да гостује на патријаршијском радију Слово љубље а емисија са њим биће објављена на истом медију. Наш сусрет се догодио у манастиру Иконе Пресвете Богородице Тројеручице на Авали. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nase i vase cudo...bata se potpuno uziveo u ulogu a mi ne stizemo ni da se slikamo, uzivamo kod kuce. Jos uvek mama nije kako treba, zato i ne pisem, ali polako bice. Dragi svi, to je Crkva, molitvama svih vas, svih ljudi sirom sveta bukvalno ovo malo je tu, od apgara jedan za tri nedelje kod kuce sa svima nama. Vreme ce pokazati ostalo, al ni za nju ni za mene sansi nije bilo da prezivimo, a eto nas :)

Pozdravljamo vas sve i masemo, a vi nastavite da se molite za nas i Nataliju. Druzimo se :)

15235466_10154951822048296_4617314224633

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/27/2016 at 20:47, PredragVId рече

Патријарх Павле.JPG

Baš lepa ikona.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Јелена011 рече

Nase i vase cudo...bata se potpuno uziveo u ulogu a mi ne stizemo ni da se slikamo, uzivamo kod kuce. Jos uvek mama nije kako treba, zato i ne pisem, ali polako bice. Dragi svi, to je Crkva, molitvama svih vas, svih ljudi sirom sveta bukvalno ovo malo je tu, od apgara jedan za tri nedelje kod kuce sa svima nama. Vreme ce pokazati ostalo, al ni za nju ni za mene sansi nije bilo da prezivimo, a eto nas :)

Pozdravljamo vas sve i masemo, a vi nastavite da se molite za nas i Nataliju. Druzimo se :)

15235466_10154951822048296_4617314224633

 Divni su Jelo.Neka vas Gospod cuva ! :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Јелена011 рече

Nase i vase cudo...bata se potpuno uziveo u ulogu a mi ne stizemo ni da se slikamo, uzivamo kod kuce. Jos uvek mama nije kako treba, zato i ne pisem, ali polako bice. Dragi svi, to je Crkva, molitvama svih vas, svih ljudi sirom sveta bukvalno ovo malo je tu, od apgara jedan za tri nedelje kod kuce sa svima nama. Vreme ce pokazati ostalo, al ni za nju ni za mene sansi nije bilo da prezivimo, a eto nas :)

Pozdravljamo vas sve i masemo, a vi nastavite da se molite za nas i Nataliju. Druzimo se :)

15235466_10154951822048296_4617314224633

Дивно Јелена, нека су ти деца жива и здрава и нека све вас Бог сачува иподарује леп и спокојан живот.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Света Марија Гатчинска.JPG

Света Марија Гатчинска, исцелитељка од депресије

Данас, када преко 90% становништва болује од неког облика депресије, нарочито у великим градовима, у којем су скоро сви мање више отуђени од природе па и од Бога, када сви јуре неки просек, када је лудила све више а љубави све мање, када свако сваког ђоном  поздравља, а ђоном на образу се поноси и ликује над братом својим,... (и просто ме је срамота да надаље описујем) ова светитељка је све више и више прекопотребна да својим речима утеши и помилује изгубљене и напаћене људске душе.  Недавно смо добили њену књижицу са житијем и поукама коју је приредила мати Злата (Пантелић) а издао манастир Тројеручица на Авали, у коме се ће се од скора налазити и мошти ове велике светитељке. Слава Богу.

Заиста, зна ли ико већу и страшнију болест овог човечанства од депресије - праве, губе људске душе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Данче* рече

15129697_1016524678475045_7680310665833957962_o.jpg

15252660_1016524718475041_1676365288223669971_o.jpg

Uslikana u Subotu na Zemunskom keju.

Мислим да је ово шарка и отровница је: http://www.shdmr.org/8-srpski/43-zmije-otrovnice-i-prva-pomoc-u-slucaju-ujeda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A mozda je ribarica? One znaju da zalice.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја бих рекао, с обзиром да је поред воде. Имали смо раније једног великог смука иза олтара цркве на Лептерији крај Сокобање. Био је велик, дебљине руке, али је био тако кротак да мирнију змију још увек нисам срео (а фала Богу срео сам их доста). Нажалост, брзо је угинуо, већ после годину дана. Међутим, карактеристично је за ту цркву Рођења Пресвете Богородице, да смо најчешће виђали змије када пустимо на озвучењу канон Светом краљу Стефану Дечанском - ето, тада, смо их скоро увек сретали. Па чак су и тод кров улазили. Мада, смук се сматра за чуваркућу, и у народу се сматра за благословен дом који смук чува. А и једу волухарице око дома. Наш се звао Мића и дуго га нисам видео. Па ме ова змија баш подсети на њега. Баш права штета што на форуму немамо тему о змијама, давном симболу мудрости. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја имам доста смоукова у пчелињаку и то баш велики. Не убијам их, али не сматрам то неким благословом и више волим да их не видим.

Ми сви знамо како је Ева пала, па ми није јасно какве везе има змија са било каквим благословом.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Јелена011 рече

Nase i vase cudo...bata se potpuno uziveo u ulogu a mi ne stizemo ni da se slikamo, uzivamo kod kuce. Jos uvek mama nije kako treba, zato i ne pisem, ali polako bice. Dragi svi, to je Crkva, molitvama svih vas, svih ljudi sirom sveta bukvalno ovo malo je tu, od apgara jedan za tri nedelje kod kuce sa svima nama. Vreme ce pokazati ostalo, al ni za nju ni za mene sansi nije bilo da prezivimo, a eto nas :)

Pozdravljamo vas sve i masemo, a vi nastavite da se molite za nas i Nataliju. Druzimo se :)

:slavaaa::slavaaa::slavaaa::slavaaa::slavaaa:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...