Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Манастир Подмајине, Будва

        У манастиру смо обишли брата Душана, који је већ пар година искушеник. Тренутно је на послушању у продавници. Дуго га нисмо видели. Изненадили смо се када смо на поклон добили 6 књига, издања манастира. Овим путем бих хтео да се и јавно захвалим брату Душану и пожелим му да буде добар монах. Имали смо велику жељу да узмемо благослов од чувеног беседника Рафаила Бољевића, игумана манастира, али га нисмо затекли у Подмајинама. У Србији је држао предавања. Манастир има 7 монаха и 7 искушеника.

Ево и слика.

IMG_20160718_164952.jpg

Капија на улазу у манастир

IMG_20160718_165023.jpg

Главна манастирска црква посвећена Успењу Пресвете Богородице

 

Унутрашњост главног манастирског храма Успења Пресвете Богородице

IMG_20160718_165238_1.jpg

Престона икона

IMG_20160718_165332.jpg

Часне двери

IMG_20160718_165356_1.jpg

Икона Господа Исуса Христа на иконостасу

IMG_20160718_165517_1.jpg

Схимонах Сава Коматовић (1923- +1998) натпис на поду, на самом улазу у храм

 

Фотографије манастирских зграда

IMG_20160718_170513.jpgIMG_20160718_170522.jpgIMG_20160718_170538.jpg

 

IMG_20160718_170633.jpg

Доња, мала капија

IMG_20160718_170604.jpg

Стаза испод манатира

IMG_20160718_170656.jpg

IMG_20160718_165618.jpg

 

Ако долазите овога лета у Будву, обавезно посетите овај манастир. Ево, ми смо по први пут овде ходочастили, и искрен да будем, понели смо јако пријатан благослов овога светога манастира. Манастир Подмаине има и свој сајт  0703_read  http://manastirpodmaine.org/  0703_read  на коме можете оставити ваша имена за помен, можете слушати манастирски радио, можете читати беседе које су стављене на сајт или можете наручити манастирска издања књига. Иначе манастир има јако велику издавачку делатност. Овим путем бих им пожелео срећу у даљем раду и захвалио се на предивном гостопримству. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, verum est in beer рече

Ја сам за то да треба куповати домаће и развијати домаћу привреду.

Стварно одлично пиво, него су погрешили, пошто овом орлу треба додати 4 оцила :)

 

2zi0dop.jpg

Дисово нашо? Сачувај једно барем и за мене :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13906748_1741868362735654_57239221473293

Od zlata jabuka, dar dragog cika Joce.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13886915_1741869699402187_32953133311533

 

Lara Blesavica :)

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Suncokret54 рече

... потпуно правилан, положен, крст, и сузе, и трње, и скривен мирисни цвет, као и сам Живот, скривен савршено, очигледношћу...:naklon:

јутра ткање.:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvolite na kaficu, ovo je jedan kapucino sa malo cimeta :D

13908845_10154590461923296_9034206518476

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lenja Lara

13934934_1742799569309200_49425709629593

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala :)

Imas neki predlog na koji konkurs?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...