Jump to content

Наше фотографије дана (не учитавајте туђе са нета већ своје)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Domaći snimci052.jpg

Излазак Сунца на Ртњу, Шиљак 1560 мнв, муа

@Рапсодија у црвеном

и

Domaći snimci065.jpg

Часни Крст на врху Ртња, освећен на Христовом гробу у Јерусалиму 2015.

 (  @Рапсоди ја у жутом )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Domaći snimci199.jpg

Манастир Ћириловац на планини Кључ на око 1300 мнв, позади ко тачка Таворска црква на 2033 мнв

 

Domaći snimci195.jpg

Црква иконе Јерусалимске Пресвете Богородице, м.Ћириловац, 1500 мнв. мушки манастир

Крст уз цркву

Link to comment
Подели на овим сајтовима

30navcx.jpg

BEG Approach: Whiskey Six! Say your current position!

Whiskey Six (Хуан се певајући "убацује" у везу):  Авала, леле, Авала, авлија, леле, авлија, ауспух, леле, ауспух - Абердарева један...

BEG Approach: Roger Whiskey Six! State your landing direction!

Whiskey Six: Roger :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Милан Ракић рече

30navcx.jpg

BEG Approach: Whiskey Six! Say your current position!

Whiskey Six (Хуан се певајући "убацује" у везу):  Авала, леле, Авала, авлија, леле, авлија, ауспух, леле, ауспух - Абердарева један...

BEG Approach: Roger Whiskey Six! State your landing direction!

Whiskey Six: Roger :)))

Само да не буде

Whiskey Six: Бутангас море бутангас :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DBGGN2D.jpg

Ево за  Пеђу,  а и за остале још једна са Озрена / Очно /  чувени камен .....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

eo0pzYc.jpg

Исто Озрен / надам се да се Крст види / 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SP8HkqC.jpg

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

DBGGN2D.jpg

Ево за  Пеђу,  а и за остале још једна са Озрена / Очно /  чувени камен .....

Да ли сте знали?

            Рапсоди, морам да те попнем на тај камен!!! Ту се упознали многи, многи срби и српкиње и сада хвала милом и драгом Богу имају своје породице. Симболика је у следећем: Камен љубави се налази на средини ливаде и ви се са драгим попнете горе и пољуби вас драги и сви могу да вас виде, дакле званично, ви сте виђени од меродавне публике. Дакле, све је јавно званично! Скоро као да сте верени, кажу Сокобањци!! Горе у стенама, као што Рапсоди рече налази се Часни Крст Орловац. Пре две недеље били смо са још 3 свештеника из Сокобање (о.Ивица, о.Вања и ђ.Саша, нас 10-оро) горе да освештају Часни Крст који је олуја срушила. Слабо проходна стаза креће од каменолома десно, једно 50-ак метара, онда код високе експониране стене завија у лево, и нешто мало мање од 1 км идете уз подножије гребена. Стаза је катастрофа! Дрвеће, огромне букве, пообарао је мраз и сво време га морате прескакати што најмање двоструко отежава кретање!! (п.а. Надоле сам стазу претрчао али на крају сам се тако сломио да више никад оца Вању нећу чикати!) Дакле опрез!! Предео је прелеп, дакле припремите фотоапарате и повећајте добро отвор бленде јер је цео тај део средње благо замрачен, због великих букових стабала. Али на врху поглед пуца све до Ртња па се исплати мало се помучити! Након тога стаза креће ка стенама да се пење уз планински масив Орловац!! Стаза скреће десно након неког времена уз масив, креће да прати север дакле опет у лево и, укупно за нешто мање од 1 сата ви сте код Крста! Гледаћемо да стазу са планинарима очистимо и измаркирамо да ово православно знамење буде доступно за Форумаше поуке.орг. Е па пријатно планинарење! Иначе око Сокобање постоје још 5-6 православних Крстова. Заправо цело место је ограћено крстовима од по 4-5 метара висине. И то на локацијама: 1.Оштра чука (1075 мнв), 2. Стене Орловац (800 мнв. - то су ове стене са Рапсоди слике), 3. Шиљак Врх Ртња (1560 мнв. на овој теми имате слику) Руски Часни Крст освећен 2015. на Гробу Господњем у Светој земљи, 4. Часни Крст Крстатац (1050 мнв. код села Милушинац), 5. Часни Крст Големи камен недалеко изнад манастира Јерменчић на Озрену, 6. Часни Крст у селу Врмџа, 7. Часни Крст Поповица - најлепши и најдражи, скоро у самом центру Сокобање, на Поповици, преко пута цркве на Лептерији. Код њега сваке године доводимо нашу децу из Вртића Буцко на планинарење, пошто већ пар година имају своју самосталну Планинарску секцију у оквиру вртића. Ту је прошле године, било полетиште за Светски параглајдинг куп Сокобања 2015. Учествовало је 40 земаља са многих Континената и склопили смо лепа пријатељства. Мислим да се заинтересованост за Православну веру приметно повећава па можда их буде и до 20 Крстова, како смо кренули, драги моји православци!! Па, изволите дођите!! Поставићемо у овој рублици и слике других Крстова у Сокобањи, ако Бог да. Не брините у плану је постављање смартфон чекинг табли, у природи па ће те моћи самостално мобилним телефоном да скенирате трек апликацију за дату стазу. А ако се изгубите, ту је Горска Служба Спашавања Србије, мада нико се није губио досада. И мање гледајте у екран! Па се видимо! Баш смо синоћ на састанку са планинарима о томе диванили. Изволте на кафу са нашим планинарима из  Планинарског клуба Озрен  и Планинарског друштва Оштра чука!! Наћићете нас на Фејсбуку. Па изволите чекамо вас!

П.С. Рапсоди хвала ти пуно за ову слику, одавно сам планирао да ово напишем!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Domaći snimci000.jpg

Монастириу Зоограф, Агиос Орос 2015.

 

Манастир Зоограф има само око 45 монаха Бугара. У манастиру живи схимонах отац Нектарије. Када смо долазили у визиту 2015. отац је спавао. И благослов не узесмо. Старац Нектарије је у виђењу Пресвте Богородице, добио благослов за борбу са највећим злом данашњице нашега напаћеног доба. Са црним, најцрњим. Са Канцером. На тераси Хиландарског балкона недалеко од просторија Страшнога суда, са оцем Онуфријем Хиландарцем справљали смо лек за рак. Млађани Хиландарац по благослову старца Нектарија, на Светој Гори прави лек за Канцер. У питању је корен биљке козлац који се опере, очисти, ољушти и исецка на мале комадиће. Пакује се у мед, у мале стаклене посудице по 20 ситних комадића. Биљка јако пецка док се сецка. Може доћи и до оштећења слузокоже ако се претера са коришћењем. Манастир Хиландар веома тешко излази на крај са многобројним захтевима за Леком од козлаца. Доста случајева, верника, се већ излечило, и требало би дати озбиљнији преступ овоме виду лечења (овим препаратом) макар од стране медија из ЖРУ). Срамота је да се о овоме на интернету ништа незна!! Званична медицина биљку сврстава у условно јестиве биљке и то корен, након доброг кувања. (На блоговима о преживљавању тек нешто сам нашао о условној јестивости Козлаца.) Углавном, на овогодишњем Биљоберу имао сам прилике да разговарам са нашим предавачем светогорцем др Славољубом Тасићем, (из института за проучавање Лековитог биља "Др Јосиф Панчић" из Београда) о Леку са Свете Горе. Јер наука га није признала, медицина га оспорава, на интернету само критике звече!! И запањио сам се!! Таске ми је рекао: ко сам ја да оспоравам оно што је Пресвета Богородица у својој Градини благословила!! Умало ми срце није пукло од среће од овако лепог и сочног благослова! Амин Боже дај!

Лек од Козлаца се веома лако прави а  можете га  наћи и у Великој Ремети, на Фрушкој гори, и у још неким Српским манастирима.

 

 

Domaći snimci001.jpg

 

Испосница светог Козме Зоографског, на стази од Хиландара ка манастиру Зограф, неколико километара пред

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...