Jump to content

Грађански рат у Украјини


Препоручена порука

zasto toliki bes i nervoza?

 

Dobro pitanje, zasto si toliko besan i sve vreme prozivas neistomisljenike?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Украјинац објашњава реално стање ствари:

 

"Ukrainian here. Russian-speaking Ukrainian from the Eastern Part of the country (Kharkiv). Let me make several things straight. The paramilitary groups that are patrolling the streets are the rebels who overthrew the shitty corrupt government and forced it into exile. They are in their majority not ultra-nationalists, not purely Ukrainian-speaking and come from all the parts of Ukraine. The current government (while not being completely perfect) was elected with a CONSTITUTIONAL MAJORITY (300+ votes) of the current, legitimate Parliament. Hence Russia not accepting it while everybody else is seems... questionable. There is NO ethnic conflict in Ukraine. Literally none. Most of the stuff that is shown there is lit by Russian agents. Example: yesterday at my city a group of Russians (2000+) came by buses and joined the initially peaceful protests against some movements of current governement. They made those protests not peaceful, raided the City Hall, beaten up badly the pro-government, pro-Maidan minority there (with firearms). They could come here because we have a really easy procedure of crossing the border - no visas, nothing.

Crimea. This is a toughy. First, Crimean government didn't support the change of government in Kyiv. Cause they are afraid they will lose their places. Second, Russian-speaking Crimean population is watching Russian TV with a huge propaganda campaign (which can actually be one of the sources of OPs delusions too - they are getting to Western media as well) aimed to show protesters in Kyiv as nazis and nationalists. Which is a huge bulshit. Georgians, Armenians, Belarussians and even Russians died on Maidan fighting for freedom. However, this made some part of Crimean population afraid that those "nazis" will come and destroy their lifestyle. And they turned to Russia... And there we have it.

BTW, I could do an AMA about events in Ukraine right now, but not sure, in which subreddit I should post. I could verify with my driver's license or passport, whatever you want."

 

 

Daj molim te, ovaj kao prvo mora da je doktor engleskog da bi napisao ovoliki tekst bez greskice. 

 

Nasedas brate na glupu propagandu i podmetacine. Al vazno da ti se svidja   ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daj molim te, ovaj kao prvo mora da je doktor engleskog da bi napisao ovoliki tekst bez greskice. 

 

Nasedas brate na glupu propagandu i podmetacine. Al vazno da ti se svidja   ;)

 

Написао је корисник редита, ако су ти рекли ови из руског министарства за пропаганду и обмањивање шта је то   :)

 

 

Нисте чули за Образ, Наше, ДСС, СРС?   :)

Одавно смо говорили да имамо болеснике...

 

Ту су и Двери негде, али су они више неразумни само него било шта друго, нису тотални лудаци као ови. Имају и неку културу и добре намере, али погрешне идеје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

07:12 Шкотски политичар осудио западну подршку неонацистима у Украјини

 

colin-fox-sweden2.jpg?w=610

 

Лидер шкотских социјалиста Колин Фокс сматра да је Запад у одређеном временском периоду подржавао неонацисте у Украјини, а затим са власти оборио демократски изабраног председника земље.

РИА Новости – Лидер шкотских социјалиста Колин Фокс осудио је подршку западних земаља неонацистима у Украјини. У догађајима на истоку Украјине, где украјинска војска дејствује против присталица референдума о федерализацији, Вашингтон редовно оптужује Москву, не предочавајући конкретне доказе. Москва тврди да украјинска војска заједно са неонацистима ратује против сопственог народа.

„Сматрам да је Запад у одређеном временском периоду подржавао неонацисте у Украјини, а затим оборио са власти демократски изабраног председника земље“, изјавио је у интервјуу за РИА Новости Клин Фокс, шеф Шкотске социјалистичке партије.

„У историји овог региона већ се догађало да нацисти упадају у Украјину. Тада су се нашли људи, који су им постали срадници, док су други, несумњиво, моралнији, изабрали пут отпора, рекао је политичар. Према његовим речима „Запад не зна шта ради. Он ће дићи у ваздух Украјину као динамит“. Колин Фокс је копредседник Шкотске социјалистичке партије, члан Саветодавног већа покрета „Да, Шкотска“, који се залаже за независност Шкотске од Велике Британије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисте чули за Образ, Наше, ДСС, СРС?   :)

 

Znaci ti si u stvari na strani Obraza  i podrzao bi neku njihovu eventualnu intervenciju u srpskoj skupstini pout ovih u Ukrajini?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЕУ увела нове санкције:

 

Имена 13 особа и две фирме на које се санкције односе

 

Занимљиво је да је и дојучерашњи кандидат за председника Украјине Олег Царјев стављен на листу, Разлог који је наведен гласи, Члан Врховне Раде (посланик). Јавно позивао на стварање федералне Републике Новорусије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...