Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

  • 1 month later...
  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Brak je samo refleksija Hrista i Crkve.Naravno muškarac je Hrist.Žene izvinte.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10/9/2016 at 23:04, Arsenija рече

Šta je to ? 

STARA TRADICIJA

DINAROIDI I SEKS: Tko nam je ukrao 'gonjanje'?

Dakle, što je gonjanje? Ukratko, gonjanje je seksualna igra mladića i djevojke u ruralnim dinaroidnim krajevima koja se događala za vrijeme napasanja ovaca, rada u polju, a u nekim krajevima (Lika na primjer) čak i u kući za vrijeme prela. Na primjer, djevojka bi napasala ovce u brdu i pri tome zapjevala iza svega grla. Pjesmu bi čuo mladić (ne mora biti njen momak) koji bi joj ubrzo prišao te bi pojurio za njome. Ona bi se pretvarala da "bježi" i da se "otima" (zapravo sve je bila njena igra), onda bi je mladić ubrzo povalio na ledinu. Pri tome ju je mogao mijesiti koliko ju volja, ali nije smjelo doći do eksplicitnog seksualnog čina, jer to nije dozvoljavao moral dotične sredine. Ukratko, unatoč strogom moralu Katoličke crkve u ono doba, gonjanje je bila općeprihvaćena pojava kod ruralnih Dinaroida.

Izvor:http://www.sibenik.in/zanimljivosti/dinaroidi-i-seks-tko-nam-je-ukrao-gonjanje/18924.html    :D  najjaci su komentari onih ljudi. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 hours ago, Јелена011 рече

Zanimljivo :))

da znas,bas je zanimljivo,valjam se od smijeha axxaxaxax :D     da ne zna ko,ima li gdje djevojka koja napasa stado ovaca i da voli gonjanje.   :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Kaludjerovic Sreten рече

da znas,bas je zanimljivo,valjam se od smijeha axxaxaxax :D     da ne zna ko,ima li gdje djevojka koja napasa stado ovaca i da voli gonjanje.   :D

Ja bejah ironicna :D

Odvratno sta vise, taj kvazi patrijarhalni moral, mozes da "mesis" al da te mi posmatramo, al cik uradi nesto sto mi ne smatramo pozeljnim onda na lomacu.

Sve je tako licemerno i fuj, bez slobode, bez licnosti.

Ako ti je do vatanja, onda lepo nadji sebi devojku, a ne ajde vidi ovu ima grudi ajde nju cu :(

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Posto sam ovaj forum i generalno ekipa sa pouka ima podforume posvecene braku (zbog kojih je izasao u blicu ako se ne varam) hteo bih da porazgovaram o stanju braka danas. Koristicu americke podatke, posto su podaci naseg zavoda za statistiku u najmanju ruku komfuzni, ne umem da koristim njihov sajt. 

ok ovo su podaci u Americi:
- u Americi imamo 6.9 brakova po 1000 stanvonika 

- Stanje razvoda je 3.2 razvoda po 1000 stanovnika

- Jedna polovina populacije nije u braku (dakle 50 % ljudi je u braku 50 % nije)

-  Kod mladih ljudi broj brakova je sve manji i manji. Ne mogu da iskopam brojke ali cim je samo 50 % (tu racunaju one koji su stari)

-  Broj razvoda broji od 50 - 80 %, zavisi od demografske grupe do grupe prosek je negde 50% u americi, a najvise se ravode mladi. Posle 45-te godine razvodi su retki.

Ovi podaci su slicni (ja bih rekao) svuda u zapadnom svetu pa i u Srbiji. Da li mislite da je mongami brak (gradjenje porodice) u krizi na zapadu? Ako jeste sta su uzroci i kako ga popraviti? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...