Jump to content

Разговарајте са теологом Александром Милојковим о догматским темама

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван Цветковић

Препоручена порука

A kako se tumace ove stvari u Bibliji

1. Bog koji zvizdi?(Izaija 5:26,7:18,Zaharija 10:8)

2. Bog koji rice (Izaija 42:13,Jeremija 25:30)

3. Bog brijac(Izaija7:20)

4. Bog pokajnik(Jeremija15:6 Knjiga postanka 6:6)

5. Bog jase kerubina(andjela)?(Druga knjiga o Samuelu 22:11)

6. Bog koji ubija 50.070 ljudi zato sto su zavrsili u kovceg?(Druga

knjiga o Samuelu 6:19)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.9k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ili ove

1.Magarac koji govori(Knjiga brojeva 22:27-28)

2.Kukci koji hodaju cetveronoske(Levitski zakonik 11:20)

3.Dvostruko duze trajanje stanja necistoce zena(postporodjajnog

perijoda krvarenja)kod zenskog djeteta (Levitski zakonik 12:1,2i5)

4.Jedenje izmeta i pijenje mokrace(Druga knjiga o kraljevima 18:28 i

Izalija 36:12)

5.Bacanje izmeta u lice (Malahaja 2:3)

6.JEDENJE POGACE OD JECMA ISPECENE NA LJUDSKIM IZMETIMA(Ezekiel4:12-15)

7.Samson ima intimno odnos sa kurvom u Gazi (Suci 16:1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Григорије, Библија, као и свака друга књига, има нешт што се зове књижевна врста и стилске фигуре. Питати ме о магарцу који говори је исто као питати ме о вили која руши Скадар на Бојани. Капираш?

А те муслиманске подметачине нећу да коментаришем. За њих су "посланици" морално савршени, безгрешни и зато им је невероватно да је цар Давид сагрешио са Уријом Хетејином, па мисле да су "зли Јевреји" то дописали, а да је сам Давид био безгрешан. Њихов проблем, нека верују у бајке. Ја стварно немам времена да се бавим са тим. Боблија, Стари Завет, описује реалност, али пази - РЕАЛНОСТ, односа човека и Бога. У тој реалности постоји нешто што зе зове ГРЕХ, на који НИКО од људи није имун. Тај грех се испољава кроз БЛУД, КУРВАЊЕ, ЛАГАЊЕ, КРАЂУ, УБИСТВО, ИНЦЕСТ.... Зато свега тога има у Библији -ЗАТО ШТО БИБЛИЈА ГОВОРИ О РЕАЛНОСТИ. Библија не шминка реалност и не прави бајковите " безгрешне пророке" као Куран.

Оно горе што си питао у вези Бога, назива се антропоморфизам - давање Богу људских особина. И то је једна, да је тако назовем, стилска фигура. Ништа више.

Што се тиче "научних тврдњи", оне су у складу са временом када је Библија писана. Нећу више да понављам, заиста: БОГ НИЈЕ ДИКТИРАО ТЕКСТ!!!!!!! НАДАХНУТИ ЧОВЕК ПИШЕ СВОЈИМ ТАЛЕНТИМА, СВОЈИМ ЈЕЗИКОМ, СВОЈОМ КУЛТУРОМ И СВОЈИМ "НАУЧНИМ САЗНАЊИМА". ИСТИНЕ КОЈЕ БОГ ОТКРИВА НИСУ ИСТИНЕ БИОЛОГИЈЕ И ХЕМИЈЕ, ВЕЋ ИСТИНЕ О СМИСЛУ, ЦИЉУ ЧОВЕКА И СВЕТА! Откачи се више тих празноглавих мамлаза!

Прекини више са тим ГЛУПИМ и БЕСМИСЛЕНИМ препуцавањима са муслиманима. То ти је мој савет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4.Jedenje izmeta i pijenje mokrace(Druga knjiga o kraljevima 18:28 i

Izalija 36:12)

Е мој Григорије, погледај цео контекст и не дозволи да те мангупи возају. За све оне цитате - погледај КОНТЕКСТ. Кидају и подмећу, мој Григорије, не би ли ти памет помутили.

3.Dvostruko duze trajanje stanja necistoce zena(postporodjajnog

perijoda krvarenja)kod zenskog djeteta (Levitski zakonik 12:1,2i5)

Кажи "куранлијма" да се ту ради о тзв. сакралној нечистоћи, а не о ономе што они, паметњаковићи, мисле. Да би ово разумели, треба мало књиге и школе, мало историје и археологије. Али, шта ће то њиме кад им је Алах бацио књигу са неба у којој све пише и све је истина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne daju Petre oce da me konvertuju u Islam

http://www.youtube.c.../38/t0ijuzi4HtM

Па нек те конвертују кад си, Боже ме прости, блесав и трошиш време на глупости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видиш, у овом клипу који си линковао, говоре о обрезању (у Библији) и како га хришћани не врше. Па видиш ли да они везе немају у каквом су односу Стари и Нови Завет? Видиш ли да везе немају шта је суштина хришћанства? Видиш да само лупетају глупости у свом незнању?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морао бих да видим цео контекст. Овако, може се различито тумачити.

iz ove knjige http://www.scribd.com/doc/4437334/evdokimov-The-struggle-with-God

evo jednog dela... zaklano jagnje koje je zaklano za spas sveta pokazuje nam svu neiskazivost Boga koji pati...Stvarajući -drugu slobodu- Bog koristi sistem reciprociteta.Otac je otac bez nametanja svog očinstva-on nam sebe nudi kroz svog Sina i svaki čovek je sin Božiji. -Bogovi ste svi i sinovi Višnjeg- -Bogovi- u smislu da sebe prepoznamo kao sinove u Hristu i da sa Svetim Duhom kažemo-ava,oče. sloboda sinova Božijih koincidira sa darom Božijim,darom Duha Svetog.Zato Bog pristaje da bude necenjen,odbačen,izbačen iz sopstvene tvorevine. Na krstu,Bog je protiv Boga stao na stranu čoveka... (mada sad kada pogledam,precizniji prevod bi bio-Na krstu,Bog je uzeo na sebe ulogu čoveka protiv Boga....

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni mi Aleksandre ovakvim pitanjima samo pomazu da se ucvrstim u svojoj veri. Hvala im na tome.

Брате, батали. Своју веру учвршћуј молитвом и читаем богоугодних књига. Окани се ђавољег посла да памет не изгубиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

iz ove knjige http://www.scribd.co...ruggle-with-God

evo jednog dela... zaklano jagnje koje je zaklano za spas sveta pokazuje nam svu neiskazivost Boga koji pati...Stvarajući -drugu slobodu- Bog koristi sistem reciprociteta.Otac je otac bez nametanja svog očinstva-on nam sebe nudi kroz svog Sina i svaki čovek je sin Božiji. -Bogovi ste svi i sinovi Višnjeg- -Bogovi- u smislu da sebe prepoznamo kao sinove u Hristu i da sa Svetim Duhom kažemo-ava,oče. sloboda sinova Božijih koincidira sa darom Božijim,darom Duha Svetog.Zato Bog pristaje da bude necenjen,odbačen,izbačen iz sopstvene tvorevine. Na krstu,Bog je protiv Boga stao na stranu čoveka... (mada sad kada pogledam,precizniji prevod bi bio-Na krstu,Bog je uzeo na sebe ulogu čoveka protiv Boga....

Можда мало јуридички посматра ствари. Бог је узео улогу човека против Бога - вероватно је хтео да каже против правде Божије по којој је човек требао да буде мртав јер је сагрешио. У том смислу, када кажемо да је Бог праведан, онда Он, у случају човека, иде сам против себе, против своје праведности. Мени, лично, то свођење Бога на неке принципе праведности, не пије воду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...