Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

Управо сада, Милан Ракић рече

Odlično!

Samo taj tnoviti put "otvaranja očiju" vodi na nekom drugom mestu!

Ja ću te ipak "prosvetliti" tvojim uvodnim glagolski radnjama koje ja nikada nisam niti pomenuo, što govori da imaš forumaškog staža ("banovati", "obrisati postove"), ali da si u suštini jedan bedni crv koji nema muda da izađe na agoru i kaže šta hoće!

S tim u vezi, od ovog momenta si banovan, a onog trenutka kada i ako odlučiš da sarađuješ-nije nikakav problem, bićeš vraćen na Pouke!

Pozdrav!

 

A ko je bio decko?

Da nije Dynablaster?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, cloudking рече

 

A ko je bio decko?

Da nije Dynablaster?

Ма јок!

Дина је стоички поднео санкцију и никада није ни покушао да се врне... Ово неки клинац ил` нека будала...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 minutes ago, Драган_Петровић рече

Таман сам почео да се забављам.

 

i ja :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Dominika рече

Несрећне људе. Не могу да замислим живот без Бога, без неког стварног великог циља - атеисти су таквој ситуацији, и због тога жао ми је их. 
 

Али, има и неких фанатичара, који у ствари направе од атеизма.. религију. Само да у тој религи већина "догме" је "против" нечега/некога. И тада је то још можда мало лењост и удобност (не морам да се трудим/могу да радим шта оћу.

 

За овај други тип добро каже ова сличица:

religion-flea-theist-theism-atheists-bel

Извор

Ta sličica je potpuni promašaj... jer odgovor ovih buva sa sličice je prilično jednostavan: materijalni dokazi koji ukazuju da postoji pas su svuda oko nas... upravo gledaš u dlake koje možemo da testiramo i utvrdimo da su organskog porekla, sastoje se od keratina, možemo da testiramo podlogu na kojoj sedimo i utvrdimo da je organskog porekla i sastoji se od ćelija sličnim našim ali sa različitim DNK, možemo da se popnemo na neku dlaku i da vidimo ostatak psa, kao i da vidimo druge pse... itd.

Za razliku od buva sa sličice, vernici nemaju ama baš ni jedan materijalni dokaz koji ukazuje na to da Bog postoji... tako da, ja bih izbegavao takva poređenja...

P.S. O tezi da su ateisti nesrećni ne vredi trošiti reči... prosto previše je glupa.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, friv рече

Naravno da ne provociram,zelim miran stalozen razgovor,u kome cemo zajedno svi razmeniti misljenja.Ja naravno znam odg. na to moje pitanje,samo zelim da mi odgovore vernici.Da bih video da l ii svi isto misle.

A nije mi jasno kako vernik moze da veruje Bibliji u kojoj pise da je Bog na pocetku stvorio savrsenog coveka,a sta je sa neandertalcima.Zato sada ja tebe Milane pitam zasto ja lupam po tebi. Jer ako ti meni sad kazes da ja lupam sto sam rekao da nije istina sto pise u Bibliji da je prvo stvoren savrsen covek,onda se zapitam kako tvoj mozak moze da donsese takav sud o meni.

Tj. vidi se da ne zelis da potvrdis da je pre Homo sapiensa ziveo pristorijski covek koji se evolucijom promenio u sadasnjeg coveka,tj. Homo sapiensa. Ali ja mislim da to ti znas,ali mi nije jasno zasto ne prihvatis to sto sam rekao,jer je to kljucna stvar u ovoj diskusiji.Opet cu reci da nemam nameru da omalovazim nijednog vernika,ali zasto ljudi malo ne ukljuce mozak,jer im je sve pred nosom cisto kao dan.

Dobio si ban, čini mi se malo nefer, mada su pokušali da ti objasne... da probam ja jednostavno - za razliku od pojedinih denominacija američkih protestanata, (preovlađujuća) pravoslavna teologija ne stoji na stanovištima:
- da je Biblija doslovce od reči do reči tačna,
- da doslovno čitanje Biblije ima primat nad teologijom i tradicijom,
- da se Biblija uopšte tumači i čita doslovce kao da je uputstvo za veš-mašinu,
- da je Bog stvorio savršenog čoveka,
- da pre homo sapiensa nisu postojale druge homo vrste.

Shodno tome, pitanja koja postavljaš su nalik onom kreacionističkom "ako su ljudi nastali od majmuna, zašto majmuni i dalje postoje"... kao što takvi kreacionisti samo pokazuju da ne poznaju ni najmanje teoriju evolucije, tako si i ti tvojim pitanjima samo pokazao da ne poznaješ dovoljno u šta tvoji sagovornici zapravo veruju.

Mislim da nije fer što si dobio ban... ali šta sad... ako se nekad vratiš ili odeš na neki drugi forum, probaj prvo da saznaš šta je pozicija sagovornika, pre nego što napadneš ono što ti misliš da je njegova pozicija.


 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Avocado рече

Ta sličica je potpuni promašaj... jer odgovor ovih buva sa sličice je prilično jednostavan: materijalni dokazi koji ukazuju da postoji pas su svuda oko nas... upravo gledaš u dlake koje možemo da testiramo i utvrdimo da su organskog porekla, sastoje se od keratina, možemo da testiramo podlogu na kojoj sedimo i utvrdimo da je organskog porekla i sastoji se od ćelija sličnim našim ali sa različitim DNK, možemo da se popnemo na neku dlaku i da vidimo ostatak psa, kao i da vidimo druge pse... itd.

Za razliku od buva sa sličice, vernici nemaju ama baš ni jedan materijalni dokaz koji ukazuje na to da Bog postoji... tako da, ja bih izbegavao takva poređenja...

P.S. O tezi da su ateisti nesrećni ne vredi trošiti reči... prosto previše je glupa.

 

Ouvaj, mozda je to odgovor na pitanje sa pocetka :D

-Како доживљавате атеисте?

- Kao obicne, nesrecne gnjide.

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3bc4edc8dc3ea0848b9588db3fa6d12d.jpg

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Avocado рече


- da pre homo sapiensa nisu postojale druge homo vrste

Ne znam za ostale ali ja sam nastao od strejt sapiensa. No homo

:)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 hours ago, Avocado рече

Ta sličica je potpuni promašaj... jer odgovor ovih buva sa sličice je prilično jednostavan: materijalni dokazi koji ukazuju da postoji pas su svuda oko nas... upravo gledaš u dlake koje možemo da testiramo i utvrdimo da su organskog porekla, sastoje se od keratina, možemo da testiramo podlogu na kojoj sedimo i utvrdimo da je organskog porekla i sastoji se od ćelija sličnim našim ali sa različitim DNK, možemo da se popnemo na neku dlaku i da vidimo ostatak psa, kao i da vidimo druge pse... itd.

Za razliku od buva sa sličice, vernici nemaju ama baš ni jedan materijalni dokaz koji ukazuje na to da Bog postoji... tako da, ja bih izbegavao takva poređenja...

P.S. O tezi da su ateisti nesrećni ne vredi trošiti reči... prosto previše je glupa.

 

У вези ове сличице - мислила сам више на то, да постоје неки атеисти, који морају свуда да причају, да Бог не постоји, да се боре против Цркве или генерално вере итд. И онда за неке атеизам постаје религија.

 

Наравно, поглед зависи од места седишта, како се то каже на пољском ;) Значи, за вернике све, што је око наш, је доказ, да Бог постоји (Неко је мора да то све створи/покрене) и мислим, да о томе (осим ове борбе) ради се у увој сличици. Да не причам наравно о неким чудима... Али, чудо није лек за неверу.

 

Што се тиче тога, да мени се чини, да атеисти су несрећни... Тo је моје мислење, и обсервације. Можда то је тачно само за неке - има различити врста атеиста (као и верника, пре свега су они поделени на вероисповести, али и менталитет).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Muramasa рече

Kao član "najmilitantnije" ateističke organizacije u Srbiji, mogu da ti kažem da se mi ne borimo protiv Crkve, nego protiv privilegija koje joj ova država daje, konstantno kršeći princip sekularnosti.

Немој ми рећи да стварно верујеш у то. Ако је то тако, зашто АС не нападају привилегије која држава даје верским институцијама него нападју директно Цркву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Srpska Pravoslavna crkva je najveći neprijatelj srpskog naroda. Bez konkurencije.

Ево, на пример.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...