Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

Читајући Ничеовог "Антихриста", стално ми на уму беху они исфрустрирани "хејтери" што по Фејсбуку коментаришу шта стигну, и то са онако прилично безвезним фразама, нпр: шта поп вози, боље да су саградили вртић него цркву, црква је мрачњаштво, црква је опијум за народ, итд... Ниче је наводно био јако интелигентан, али овај рад му је жива слика фрустрације, погрешних схватања Апостола Павла (кога је изгрдио најстрашније), а прије свега појма "свет" што је надам се јасно шта значи. Но да ипак цитирам св. Исака Сирина:

"Свет је општи назив за све страсти. Страсти су следеће: љубав према богатству, жеља за поседовањем, телесна задовољства, завист, похлепа за моћ, гордост, облачење у скупу одећу. Види за коју од ових страсти ти живиш. Тада ћеш познати колико си жив за овај свет и колико си мртав за њега." 

Нисам остала дјела читао изузев "О фолозофу" (тако нешто) које ме није заинтересовало (можда због горе поменутог дјела) па сам прелетио.

Тако некако гледам и на атеисте - као исфрустриране и неупућене људе, са "другачијим" менталним склопом. Али их углавном више поштујем него млаке, турбо фолк србо-православце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Lady Godiva рече

@Broken, ово је анкета коју сам ти спомињала. Види шта је гласова. А после Лејди Џи лаже.. ццц

Da, vidim. To su glasali ljudi sa više profila. Očigledno je. :D

LG, nisam valjda napisao d alažeš ? To ne liči na mene. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2/3/2018 at 20:16, Трива рече

Тако некако гледам и на атеисте - као исфрустриране и неупућене људе, са "другачијим" менталним склопом.

Неупућене у шта?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 29.1.2018. at 17:42, NinaSavic рече

Лично сам четовала с једним ликом који се изјашњава као атеиста (није са овог форума), а овамо каже да слави св. Николу и то увек мрсно

Takvih ima koliko hoćeš, to su ti tradicionalni ljudi, drže običaje, suština ih ne zanima što nikako ne znači da nemaju Boga u sebi. 

Kao što ni bezuslovno ne znači da mi koji znamo imamo Boga u sebi. 

On 29.1.2018. at 18:16, Ana B. рече

to je kod nas normalno slave slavu ne znaju ni sta slave 

Pa šta. To ne znači da su odbačeni.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Phoebe рече

Takvih ima koliko hoćeš, to su ti tradicionalni ljudi, drže običaje, suština ih ne zanima što nikako ne znači da nemaju Boga u sebi. 

Kao što ni bezuslovno ne znači da mi koji znamo imamo Boga u sebi. 

Pa šta. To ne znači da su odbačeni.

 

Moguce iako su povrsni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oве наше овде,  одавно као бивше :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...