Jump to content

ЖРУ Анкета: Како доживљавате атеисте?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?  

224 члановâ је гласало

  1. 1. ЖРУ АНКЕТА: Како доживљавате атеисте?

    • Као сасвим нормалне људе који мисле својом главом
    • Несрећне и неостварене људе, жалим их
    • Одличне саговорнике на разне богословске теме
    • Људе који не знају шта хоће у животу
    • Немам никакав став према атеистима
    • Атеисти не постоје
    • Има их разних, углавном су нормални људи
    • Као непријатеље Цркве, богомрзитеље и црквомрзитеље
    • Поштујем њихов став иако се не слажем
    • Ја сам атеиста


Препоручена порука

Тиме што се отворено јавља онима који Га свим срцем траже и скрива од оних који свим срцем беже од Њега, Бог регулише  људско знање о себи.

Он даје видљиве знаке  за оне који га траже и невидљиве за оне који су равнодушни према Њему.

Онима који хоће да виде Он даје довољно светлости, а онима који неће да виде даје довољно таме.

 

 

Блез Паскал

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ali cvrstina njihove vere u to sto su videli ne povecava kredibilitet vidjenog.

И ја сам гледао те емисије, колико је лако преварити мозак, али то никакав доказ није. Ја се слажем да има и тога, али не може све то ставити у исти кош јер су људи сви различити, а то значи да , ако је неко видео не постојећу ствар, то никако не значи да су остали видели ствар која не постоји.

Друго,собзиром какав је став највећег броја људи о тим стварима (прогласили би га лудим), реално је очекивати да већина људи, који су нешто тако видели, ћути о таквом доживљају, може да се деси да   људи који су тако нешто видели, можда нису изузетно ретки.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljubi ih tako što ih satire od batina ako rade nešto se njemu ne sviđa. :D

Sti čitao 5.Mojsijevu?

Читао. Не знам на шта конкретно мислиш. Свеједно, требало је да буду послушни, и све би било у реду. Просто. :)

Свака непослушност Богу је имала зезнуте последице по околину. Нико није имао право на то. Зато Закон.

Батина је из Царства Небеског изашла. :)  Само за лоше момке. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добар хришћанин( јер поседује хришћанске врлине) треба да је добар човек. По мени, у данашње време тешко је бити добар човек, а још теже бити добар хришћанин, наравно не и немогуће. Тежак је пут од очишћења, преко просветљења, до обожења. Болеснима треба лекар, а не здравима. Неки признајемо да смо болесни, неки не. То је по мени главна разлика.

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш милијарду тих превараната. Али ако те срећа ил неко провиђење послужи, наиђеш на оног једног који не "погађа", него једноставно "зна". Такви се по правилу и не истичу, нит се облаче у црно ил у шарено да би засенили онога коме причају. Штавише, то што носе их смара и терет им је, а посебно су им терет људи који од њих очекују да им једним покретом руке среде или изокрену цео живот.   После таквог сусрета, не остајеш онакав какав си био. А ово причам као неко ко се бави истом професијом којом и ти, и као неко ко сваки дан гледа све врсте превараната.
 

 

E ovo je za mene "čudo". Po onome što si do sada pisao ni u snu nisam pretpostavljap da ćeš nešto ovako da napišeš.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читао. Не знам на шта конкретно мислиш. Свеједно, требало је да буду послушни, и све би било у реду. Просто. :)

Свака непослушност Богу је имала зезнуте последице по околину. Нико није имао право на то. Зато Закон.

Батина је из Царства Небеског изашла. :)  Само за лоше момке. 

Mislim na one strašne kletve koje Bog upućuje onima koji ne slušaju njegove zapovesti tipa ješćete sopstvenu decu.

i da te pitam el bi ti kamenova sopstveno dete ako te opsuje?Ili recimo el bi kamenovao čovek što skuplja grančice subotom samo zato što je to Bog rekao?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Pa nije. Ne postoji i jedan jedini video snimak gde se vidi osoba koja drzi blagodatni oganj negde na svom telu duze od dve- tri sekunde sto je otprilike identicno vremenu koje mozemo biti izlozeni plamenu bez posledica, bez obzira da li je izvor plamena blagodatni ili kriket sa trafike

 

cricket-lighter-small.jpg

 

PS. Stranica koju si linkovala ne postoji...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim na one strašne kletve koje Bog upućuje onima koji ne slušaju njegove zapovesti tipa ješćete sopstvenu decu.

i da te pitam el bi ti kamenova sopstveno dete ako te opsuje?Ili recimo el bi kamenovao čovek što skuplja grančice subotom samo zato što je to Bog rekao?

 

To su metafore... u bibliji je skoro sve metafora, osim delova koji se ticu homoseksualnosti... to ti se sve bukvalno uzima ;)

KOmplikovano je kako razluciti sta je metafora a sta ne, za proces razgranicavanja neophodan je licni pristup i licne preference ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја сам гледао те емисије, колико је лако преварити мозак, али то никакав доказ није. Ја се слажем да има и тога, али не може све то ставити у исти кош јер су људи сви различити, а то значи да , ако је неко видео не постојећу ствар, то никако не значи да су остали видели ствар која не постоји.

Друго,собзиром какав је став највећег броја људи о тим стварима (прогласили би га лудим), реално је очекивати да већина људи, који су нешто тако видели, ћути о таквом доживљају, може да се деси да   људи који су тако нешто видели, можда нису изузетно ретки.

 

Ne, ne... cekaj... ja uopste ne mislim na percepciju svedoka cuda, ne ja zapravo govorim o iskrivljenim percepcijama koje se svakodnevno desavaju a mi ih nismo ni najmanje svesni.

 

Npr... TI znas sigurno dve stvari.

1. Suncevi zraci koji se promaljaju kroz oblak se predivno granaju prema zemlji i sire se kako se priblizavaju horizontu. (svi smo uzivali u ovom prelepom fenomenu)

2.Mesec je ponekad duplo veci nego inace i to iskljucivo kad je blizu horizonta (kad je visoko na nebu uvek je manji)

 

E sad... kad bi seo da razgovaras sa  nekim ko nikad nije video ni jednu od ove dve pojave ti bi mu ih objasnio upravo ovako kako sam ih i ja opisao. I ako bi ti taj sagovornik rekao da to nije tacno, ti bi se osecao da  te pravi ludim i jos kategoricnije bi "branio" misljenje koje si formirao na osnovu celozivotnog iskustva posmatranja meseca  i suncevih zraka.

 

E pa... ti ne bi bio u pravu. Zraci koji se iz oblaka granaju ka zemlji se ne granaju uopste vec su savrseno paralelni.

Mesec je uvek potpuno identicne velicine... Cak i kad ga gledas kako duplo veci nego inace cuci na horizontu, on je u tom trenutku apsolutno iste velicine kao i kad je visoko na nebu...

Jel kontas moju poentu? MI smo bioloska bica koja ne poznaju stvarnost vec samo mere njen uticaj... nasa stvarnost je nista drugo do percepcija stvarnosti odnosno nasa verzija stvarnosti... I kako ja takvoj vrsti da verujem kad mi njena jedna jedinka dodje übedjena"da je upravo videla bogorodicu na tavanu svoje vikendice?

I ako je tvoja ubedjenost (hipoteticka) da je mesec ponekad veci totalno pogresna, zasto bih pretpostavio da je ubedjenost coveka koji je video bogorodicu na zidu verodostojna?

 

 

Suncevi zraci koje vidite na ovoj slici su zapravo potpuno i savrseno paralelni

ukoliko prvi put cujete za ovo a interesantno vam je, ovi zraci se zovu krepuskularni zraci i potpuno su paralelni iako ni u ludilu ne izgleda tako

https://en.wikipedia.org/wiki/Crepuscular_rays

crepuscular-rays.jpg?w=256&h=256&crop=1

 

 

PS. Pics, or it didnt happen :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добар хришћанин( јер поседује хришћанске врлине) треба да је добар човек. По мени, у данашње време тешко је бити добар човек, а још теже бити добар хришћанин, наравно не и немогуће. Тежак је пут од очишћења, преко просветљења, до обожења. Болеснима треба лекар, а не здравима. Неки признајемо да смо болесни, неки не. То је по мени главна разлика.

Teško je bilo oduvek.Naročito je bilo teško u prvih par vekova hrišćanstva kada su trpeli progone i masovna stradanja jer nisu hteli da se klanjaju lažnim rimskim bogovima.Rimljani su ih čak i smatrali ateistima.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To su metafore... u bibliji je skoro sve metafora, osim delova koji se ticu homoseksualnosti... to ti se sve bukvalno uzima ;)

KOmplikovano je kako razluciti sta je metafora a sta ne, za proces razgranicavanja neophodan je licni pristup i licne preference ;)

Kada sam pitao avu Zoranu za taj deo nije mi dao čak ni metaforičko tumačenje.

Kada sam postavio pitanje na temi gde muškarci postavljaju pitanja ženama da li bi ste verovale u Boga da nema Novoga Zaveta jedan do odgovora je bio i više bi mi se svideo Tor. :D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поштујем њихове ставове али се не слажем са њима, углавном су нормални људи и добри саговорници на разне богословске теме, али не знају шта хоће у животу па постану несрећни и неостварени људи. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам због чега?
 

 

Nekako sam stekao utisak, iz tvojih pisanja na drugim temama, da za tebe nema ni tog "jednog".

Pretpostavljam da si ti upoznao tog "jednog", pa odatle i stav.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stignosmo konačno i do toga da na glasanju ne bude najpopularniji odgovor da ateisti ne postoje...  :aplauz:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...