Jump to content

Šokantne misli svetih otaca koje su vam se dopale


Препоручена порука

 Свети Симеон солунски:  ''Ориген је принео жртву демонима''         ΚΑΤΑ ΑΘΕΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΕΘΝΩΝ , ΚΕΦΑΛΑΙΟΝ ς

Der Hölle Rache kocht in meinem Herzen

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 189
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Христос никада није направио ни једну примедбу на тело једног човека. Он није рекао Закхеју: како си мален! Ни Јуди: како си ружан! Нити раслабљеном: како си раслабљен! Нити губавоме: како заудараш! Он је непрекидно општио са стварношћу у људима, то јест са душама. То је душа душама говорила, и дупља душе лечила и лизала. Говорити о телима присутних људи Христос је сматрао безмало исто тако непристојно, као што озбиљни људи сматрају непристојним говорити о оделу један другог. Зато, када човек говори теби, не мисли на његово тело, не испитуј његово тело, него гледај у његову душу, уживи се у његову душу и тада ћеш га разумети. И када говориш с човеком, не мисли на своје тело и не мисли на његово тело, него мисли о својој души и његовој, понављајући у себи: "Oво душа души говори, и душа с душом општи". И тада ћеш осетити присуство Бога међу вама двојицом. И бићеш разумљив и разумећеш.

 

Владика Николај Велимировић

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Страшно је бити човек, ако човек није бесмртан и вечан. Ја и ти путујемо на гозбу црва, ако је последња станица нашега живота у гробу. Шта ти користи наука и култура и цивилизација, биоскопи, позоришта, универзитети, лабараторије, летови у васиону, шта ти то вреди? Сутра си ти кандидат за смрад, ти човек-смрдљиви леш. То си ти без Христа, то без Вечнога Живота, то без бесмртности!

 

Ава Јустин Ћелијски

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сва страхота Страшнога Суда састоји се у четири Христове речи: никада вас знао нисам.

 

Ава Јустин Ћелијски

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Блуд је " стари квасац " од кога све тесто бића људског ускисне злом, прљавштином, смртношћу, смрадом. Тело блудника, то је већ мали, али прави пакао на земљи. Блуд толико одемони, ођаволи тело, да оно постаје вечни плен ђавола: мали пакао у вечни увире. Јер ништа тако не претвара тело човечје у радионицу вечнога зла као демон блуда.

 

Ава Јустин Ћелијски

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да није Пресвете Богородице, сви би људи одавно постали ђаволи. Јер Она - Бога = Спаса родила.

 

Ава Јустин Ћелијски

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да није Пресвете Богородице, сви би људи одавно постали ђаволи. Јер Она - Бога = Спаса родила.

 

Ава Јустин Ћелијски

 

Uuuuh ova je stvarno sokantna  :0222_shocked:  :aplauz:  :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje ime ovde upravo znači ono što je smisao ove teme (paradoks + doksologija = slavljenje Boga kroz paradoks).

 

Prva stvar koja mi pada na pamet nije od svetog oca, već od jedne anglikanske teološkinje... ali se svaki put rasplačem i naježim:

 

In Hell there grew a Judas Tree
Where Judas hanged and died
Because he could not bear to see
His master crucified
Our Lord descended into Hell
And found his Judas there
For ever hanging on the tree
Grown from his own despair
So Jesus cut his Judas down
And took him in his arms
“It was for this I came” he said
“And not to do you harm
My Father gave me twelve good men
And all of them I kept
Though one betrayed and one denied
Some fled and others slept
In three days’ time
I must return
To make the others glad
But first I had to come to Hell
And share the death you had
My tree will grow in place of yours
Its roots lie here as well
There is no final victory
Without this soul from Hell”
So when we all condemn him
As of every traitor worst
Remember that of all his men
Our Lord forgave him first

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старац Јаков Цаликис је говорио о ономе што је много пута видео на часној трпези:

"Ангели и архангели, чедо моје, носе Тело Господње!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"... да бисмо имали врлину, потребно је само да је пожелимо..."

 

(Поуке светог Антонија Великог, поука 7)

A vidim ja odakle meni inspiracija na jednoj drugoj temi gde sam objasnio simboliku zlatne ribitze..

 

Omiljeni sv.Antonije, toliko prost da je pravo čudo,da tako besprekorno otvara vrata Carstva Božjeg.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje ime ovde upravo znači ono što je smisao ove teme (paradoks + doksologija = slavljenje Boga kroz paradoks).

 

Prva stvar koja mi pada na pamet nije od svetog oca, već od jedne anglikanske teološkinje... ali se svaki put rasplačem i naježim:

 

In Hell there grew a Judas Tree

Where Judas hanged and died

Because he could not bear to see

His master crucified

Our Lord descended into Hell

And found his Judas there

For ever hanging on the tree

Grown from his own despair

So Jesus cut his Judas down

And took him in his arms

“It was for this I came” he said

“And not to do you harm

My Father gave me twelve good men

And all of them I kept

Though one betrayed and one denied

Some fled and others slept

In three days’ time

I must return

To make the others glad

But first I had to come to Hell

And share the death you had

My tree will grow in place of yours

Its roots lie here as well

There is no final victory

Without this soul from Hell”

So when we all condemn him

As of every traitor worst

Remember that of all his men

Our Lord forgave him first

 

Lepo zvuči a da li je istina ili sladunjavi romantizam? :)))

 

 

Sin čovečiji ide, doduše, kao što je napisano za njega; ali teško onom čoveku koji posreduje u izdajstvu Sina čovečijeg; bolje bi mu bilo da se nije rodio taj čovek.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo zvuči a da li je istina ili sladunjavi romantizam? :)))

Po meni,cista patetika:"Sin čovečiji dakle ide kao što je pisano za Njega; ali teško onom čoveku koji izda Sina čovečijeg; bolje bi mu bilo da se nije ni rodio onaj čovek."

 

-jer onda ove Reci Gospoda uzimamo za nista.

 

jedino ako verujemo u apokatastazu,ali i u tom smislu covek je taj koji mora da se probudi iz grehovnog stanja i krene ka Gospodu.U preizobilnu Boziju ljubav niko ne sumnja,ali covek ima slobodu,i mora da krene ka Gospodu,jer to zeli.Mozda to bude omoguceno i nakon sto se zemlja Carstvom Bozijim ovenca,ali i u tom slucaju ne izvan slobode i pokajanja covekovog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма како била велика ђаволова акција, увек је већа Христова реакција!

Ђаво хоће да људи сматрају да он не постоји, јер се онда неће ни бранити од онога који не постоји, нити се борити против онога који не постоји. Тактика, стратегија - ђаволски генијална, зар не?

Велики и свети васпитачи рода људског, Свети Оци, веле да ђаво не може да примора човека на грех, он му само предлаже, а никад га не може навести на грех, не може га натерати на грех.

 

Ава Јустин Ћелијски

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моли се много; реци Богу за свог пријатеља. Реци светом Георгију, и он ће га на свом коњићу донети. Препусти Богу оне које волиш.

 

 

св. Порфирије Кавсокаливит

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог толико воли човека да нема ни потребу да му прашта - ово сам прочитао једном код садашњег митрополита Порфирија. Тада ме је ова реч потпуно поразила...и схватио сам да је то мој Бог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...