Jump to content

Pravoslavne besede i predavanja - audio/video

Оцени ову тему


Препоручена порука

људи, свака част! пуно дивних предавања и беседа....милина слушати и гледати...тема је одлична...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црквена општина Лазаревац је на Сретење, 15. фебруара 2011. године, организовала Духовну трибину на тему „Уметност у служби Цркве“, о којој је говорио фронтмен наше познате рок групе Партибрејкерси, Зоран Костић – Цане.

Уметност у служби Цркве - Зоран Костић – Цане

cane-partibrejkers-003.jpg

ИЗВОР

Link to comment
Подели на овим сајтовима



Тема Православље - вера радости и радост вере је неопходно подсећање на радост као извор Православне духовности. Tу радост не смемо поистоветити са раскалашном опуштеношћу, нити пак са количином усиљено насмејаних лица око нас, а поготово не са еуфемизмом (срећом), речју која има звук без садржаја! Христос је извор радости и ми од Христа друге радости немамо. Суштинско је - Христос васкрсе, радости моја. Тамо где је радост, тамо је и љубав, а где су и радост и љубав, ту је онда и слобода - акценти су из излагања проф. др Милоша Весина. Предавање је одржано у Новом Саду, 6. новембра 2011. године.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Помаже Бог браћо и сестре! Нов сам на форуму и желео бих да Вас питам: да ли постоји тема на овом форуму где бих могао да објавим линк личне беседе са такмичења из духовног беседништва, у жељи да поделим са другима и да би чуо Ваша мишљења? У овој теми сам писао јер мислим да је најприкладнија за ово питање, хвала унапред. :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Video snimak predavanja odzanog u Požegi na kome govore vladika Grigorije, vladika Ignjatije i otac Milić Dragović, na temu Zapadna demokratija i Pravoslavna Crkva

Video snimak nije do sada objavljivan pa preporučujem da pogledate.

Predavanje ne znam kad je tačno održano ali otprilike 2000-2002. godine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Радован Биговић - Религиозност, религија и човек - емисија Спознаја

Стара емисија Спознаја коју је радио Александар Гајшек пре емисије Агапе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...