Jump to content

Duhovna predavanja

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Од почетка  Васкршњег поста (а и пре) држана су духовна предавања.... и могли смо да прочитамо наслове типа предавање: у овој пархији, при храму том и том итд....

Наш Патријарх Порфирије је одржао предавања на правном факултету у Београду и Крагујевцу...Зашто викарни епископи не помогну Патријарху....чоек је не може да стигне на све стране.....

Дакле зашто многобројни викарни епископи у БГ не држе предавање на Београдским факултетима на пример: Медицински, Стоматолошки, Економски, Философски, Фармацеутски... и други факултети да не помињем...

У Свештним списима Отаца Цркве има доста материјала који би се могао користно употребити за предавања и то би било интересантно студентима да чују, да сазнају/науче многе ствари.... и уз то да се пошаље порука која треба да се каже/пошаље/саопшти овим младим људима/студентим....

Колико има викарних епископа?  пет шест...Зашто не помогну нашем Патријарху Порфирију, да наставе што је он добро започео...кажем опет не може чоек на све стране сам да стигне....

Шта раде ти људи? (викарни епископи) зашто су одабрани/изабрани? шта је сврха тога? ааааа? Да ставе деспотксу круну са драгуљи и дијамнти и одежде од свилу и кадифу....и да се прошетају у Цркви као на модној писти....ако су толико способни образовани зашто не направе распоред и оду да држе педавање по многобројним факлутетима у Београду.... да Црква изађе мало из гета што се тиче предавања....да се покуша допријети до умова/срца/душа тих мпадих људи по тим факултетима од којих од многих њих ко зна кад су последњи пут ушли у Цркву....

Пре неког времена имали смо прилику да читамо једно писаније (један владика пише): у коме се величају способности/вештине/образованост викарних епископа, сви су представљени као специјалици све и један 28 дан црног појаса: кунгфу, ђијђицу, нинђицу, самбо итдддддддд.....ако је то истина???? зашто онда не одрже (свако од викарних епискпа) по два или три предавања у току године на факултетима???? у Београду и другим градовима.... да Црква изађе мало из гета (из парохија, при храмовима) везано за предавања......?????

Можда сам ја полудио и не сагледавам/ не видим / не постављам ствари на прави начин??? ако грешим нек ме неко исправи и напише нешто боље/исправније тачније од овог што сам написао.... хвала унапред

Поздрав за све људе добре воље

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...