Jump to content

Koпти служили у Патријаршијској капели у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Дејан рече

Шта тачно подразумеваш Томо под "могуће не учествовати".

Пре неки месец сам ушао у Џамију , био је петак и сви су клањали. 

Волео бих да ми кажеш шта мислиш о томе?

Ако си ишао тамо знајући да ће се догађати "клањање", ниси требао ићи.
Ако не због самог себе онда због савести других.

А ако ишао код њих и "затекла" те њихова молитвена делатност, 
онда се окренеш и изађеш; и вратише се касније (ако си тако одлучио). 

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 262
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Дејан рече

Шта је очева брука у овој причи?

Његово напијање и следстена нагост.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Владимир Владимирович Цар1 рече

 

 

Немогуће је поштовати све каноне. Не постоји такав владика на кугли земаљској, ево ако неко зна. можда Артемије:).

On je sam hirotonisao "episkopa" što je protivno kanonima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Toma рече

Ако си ишао тамо знајући да ће се догађати "клањање", ниси требао ићи.
Ако не због самог себе онда због савести других.

А ако ишао код њих и "затекла" те њихова молитвена делатност, 
онда се окренеш и изађеш; и вратише се касније (ако си тако одлучио). 

Наишао сам кад су се скупљали на молитву, питао сам да ли могу да уђем и ако нисам муслиман. Рекли су ми да могу. Нисам се дуго задржао, гужва је била.

Због савести других?

Него, шта мислиш, јесам ли ја сада саслуживао са њима? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Toma рече

Његово напијање и следстена нагост.

Јеси сигуран да је само пука нагост у питању?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Жика рече

On je sam hirotonisao "episkopa" što je protivno kanonima.

 Зашто мислиш да тај канон о рукополагању епископа треба да буде поштован? Ако се не примењују неки други канони, зашто би тај канон морао бити поштован? Или рецимо канон о томе да се мораа служити литуригија на црвеном вину? Зашто би морао да важи данас? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Дејан рече

Јеси сигуран да је само пука нагост у питању?

Наравно да није. Радило се о томе да је Ноје био облежан, а то ови "стручњаци" не знају, јер не знају језик Писама.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Родољуб Лазић рече

А ево, ту ти је и пречасни Ђуровић, може и он да сазна.

Одговор је једноставан. Знају у Патријаршији да има мноштво дебила који ће почети да скамичу, па зато не објављују вест. Сећаш ли се када су хтели Амфилохија да разапну што је дао Англиканцима да служе? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Канони се могу мењати/укидати само на свеправославном сабору, односно нивоу

Није тачно. Демантује те Милаш, а признаћеш да је он нешто већи ауторитет у материји. Наиме, написао је текст у коме доказује да не треба васељенски сабор да би се вратило на жењено свештенство.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Toma рече

Бангави Рођа

Давно сам користио да кажем како је Роћку физичка бангавост рефлекс мождане. Бог често обележи човека. Никакве злурадости нема код мене. Живот уме да буде суров. Читај Библију. Ништа олако не говорим.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Zoran Đurović рече

Наравно да није. Радило се о томе да је Ноје био облежан, а то ови "стручњаци" не знају, јер не знају језик Писама.  

Mislim da ni ovo obeležen neće razumeti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Родољуб Лазић рече

"браћо Копти, таква и таква ствар, ви сте нам драги итд. итд. али наши канони, донети од Светих Отаца на Васељенским и Помесним Саборима, не допуштају  да било ко други служи у нашем храму." И онда је све јасно и чисто.

Ја сам ти већ навео да овај метод: Написано је - не држи воду. Јер је једнако написано да си одлучен од Цркве ако се не причестиш на литурђији, као и ако се молиш са одлученим, а сви се молимо са одлученима, као што се молимо и са јеретицима. Морао би да оснујеш неку своју Праву Праву Праву Праву Праву Праву Праву Праву Праву Праву Православну Цркву да би држао све каноне. Канони су смернице, не слепи закони. Не треба их самовољно кршити, јер би се урушила Црква, али не и примењивати по укусу. Тако је Артемије монократски рукополагао епископе. Онда су се довијали жонглерски да то оправадају на погрешном тумачењу хорорепископства.      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Zoran Đurović рече

Давно сам користио да кажем како је Роћку физичка бангавост рефлекс мождане. Бог често обележи човека.

У праву си. И свети Јован Шангајски је био бангав, баш као и ја. Наравно, и у главу је био бангав по твојој просветљеној мисли.  А тек света Матрона Московска...шта о њој рећи? Колико ли је она била мрачног ума када је имала такву спољашност?

пре 32 минута, Дејан рече

Mislim da ni ovo obeležen neće razumeti.

Браво, Дејане. Хвала и теби. Тако је дивно бити међу хришћанима који зраче љубављу.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Наравно да није. Радило се о томе да је Ноје био облежан, а то ови "стручњаци" не знају, јер не знају језик Писама.  

Тумачење углавном рабинско. Нисам видео да било који свети Отац тако тумачи. Наравно, зато што не знају Писмо.

Заборавио си да кажеш да постоји и варијанта да га је Хан кастрирао. А и варијанта да је Хан имао инцест са мајком. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

 

Браво, Дејане. Хвала и теби. Тако је дивно бити међу хришћанима који зраче љубављу.

 

Не ради се о љубави, већ из сопственог искуства знам колико је тешко разумети док се директно не напише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...