Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода поводом ревизионистичке кампање о броју жртава концентрационог логора смрти Јасеновац

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, Milan Nikolic рече

Немој да мешаш народ са Титовом прљавом игром. Масовна погубљења Срба су била и након рата.

Тито умро ја се нисам ни родио био....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 часа, Дејан рече

Поштовани Родољубе,

Ниси му ти дао апостолско прејемство, немаш права да га одузимаш, колико год да је теби то тешко. Јасна су ти правила на овом сајту.

Владика Јован је о броју жртава врло транспарентан, причао је о томе и у Бјељини и где год да је гостовао.

Такође је рекао да су Пољаци дали податак о 4 милиона убијених у Аушвицу, Израел је након неколико деценија прикупљања података изашао са бројем од милион имена и проценом да је убијено од 1 200 000 до 1 500 000. 

Ништа мање поштовани Дејане,

Врло ми је "симпатично" твоје (као и већине админа) селективно администрирање. Па тако мени, откривајући топлу воду, држиш предавања о Јовановом апостолском прејемству,  а не сећам се да си на такав начин реаговао и штитио епископски интегритет када су били у питању неки епископи СПЦ из "другог крила", да не кажем "табора" (чије ми деловање није ништа драже од  деловања е. Јована Ћулибрка) који су овде на Поукана својевремено били помињани не само без "титула" него су били "чашћавани" и разним погрдним и омаловажавајућим изразима (Максим, Григорије, Иринеј источноамерички, Василије Качавенда...). А не треба заборавити ни  оптужбе и харангу на рачун митр. Амфилохија и тадашњег епископа Јоаникија за наводну издају, расколништво и слично. Све је то писано не само од стране члана форума који је живео у иностранству, него и неколицине других, па је пролазило без твојих (и других админа) примедби и доцирања. Али добро, админи су админи и  "тако су у могућности" да раде.

Било како било, чињеница је да е. Ћулибрк недвосмислено негира број од 700.000 србских жртава у Јасеновцу и прихвата тезу "најновијих истраживања" о 100 до 250.000 убијених Срба, уз прихватање потребе да се поименично попишу жртве. И ту се врло не слаже са е. Иренејем баччким.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Родољуб Лазић рече

Ништа мање поштовани Дејане,

Врло ми је "симпатично" твоје (као и већине админа) селективно администрирање. Па тако мени, откривајући топлу воду, држиш предавања о Јовановом апостолском прејемству,  а не сећам се да си на такав начин реаговао и штитио епископски интегритет када су били у питању неки епископи СПЦ из "другог крила", да не кажем "табора" (чије ми деловање није ништа драже од  деловања е. Јована Ћулибрка) који су овде помињани не само без "титула" него су били "чашћавани" и разним погрдним и омаловажавајућим изразима (Максим, Григорије, Иринеј источноамерички, Василије Качавенда...). А не треба заборавити и оптужбе и харангу на рачун митр. Амфилохија и тадашњег епископа Јоаникија за наводну издају, расколништво и слично. Све је то писано не само од стране члана форума који је живео у иностранству, него и неколицине других, па је пролазило без твојих и других админа примедби и доцирања. 

Било како било, чињеница је да е. Ћулибрк недвосмислено негира број од 700.000 србских жртава у Јасеновцу и прихвата тезу "најновијих истраживања" о 100 до 250.000 убијених Срба, уз прихватање потребе да се поименично попишу жртве. И ту се врло не слаже са е. Иренејем баччким.

Можда кратко памћење Деки човек у годинама ..... :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Родољуб Лазић рече

Ништа мање поштовани Дејане,

Врло ми је "симпатично" твоје (као и већине админа) селективно администрирање. Па тако мени, откривајући топлу воду, држиш предавања о Јовановом апостолском прејемству,  а не сећам се да си на такав начин реаговао и штитио епископски интегритет када су били у питању неки епископи СПЦ из "другог крила", да не кажем "табора" (чије ми деловање није ништа драже од  деловања е. Јована Ћулибрка) који су овде на Поукана својевремено били помињани не само без "титула" него су били "чашћавани" и разним погрдним и омаловажавајућим изразима (Максим, Григорије, Иринеј источноамерички, Василије Качавенда...). А не треба заборавити ни  оптужбе и харангу на рачун митр. Амфилохија и тадашњег епископа Јоаникија за наводну издају, расколништво и слично. Све је то писано не само од стране члана форума који је живео у иностранству, него и неколицине других, па је пролазило без твојих (и других админа) примедби и доцирања. Али добро, админи су админи и  "тако су у могућности" да раде.

Било како било, чињеница је да е. Ћулибрк недвосмислено негира број од 700.000 србских жртава у Јасеновцу и прихвата тезу "најновијих истраживања" о 100 до 250.000 убијених Срба, уз прихватање потребе да се поименично попишу жртве. И ту се врло не слаже са е. Иренејем баччким.

Рођо, претерао си.

Увек смо водили рачуна о таквим стварима. Шта год ко мислио, епископску титулу смо поштовали. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Bokisd рече

Можда кратко памћење Деки човек у годинама ..... :)))

У најбољим годинама 🙂

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Дејан рече

Рођо, претерао си.

Увек смо водили рачуна о таквим стварима. Шта год ко мислио, епископску титулу смо поштовали. 

 

Водили сте рачуна за оне за које сте хтели. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Родољуб Лазић рече

Водили сте рачуна за оне за које сте хтели. 

Немој Рођо тако, пакао смо прошли овде.

Ти само туђим глогиње млатиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Иринеј кад нешто каже, обично нема шта додавати.

Чуди ме вл. Јован, да је жестоко напао Графа, да је користио доста оштре речи на људе који заступају тезу о 700 000 и сл. Његова позиција је разумљива, столује где столује и ваља се и састајати са црквом у Орвата и сл.  Човек је имао наступа на ХРТ-у, и образован, и рокенрол, и сл., све је то разбијало ону слику у крезавим, глупим Србима - општу слику. И у реду су његови наступи...ипак мислим да је претерао. И у начину како је говорио а и о броју жртава.

Није лако разбијати наративе...а ако је бројка од око 700 000 и наратив....сувише је он болан да то не сме да се ломи преко колена као што је вл. Јован у пар наврата то (у)радио.

Осим тога нема он никаве аргументе да није био толики број жртава, исто су му аргументи климави као и ових који следе тај наратив (не волим ову реч, али ајде). Много самоуверено, рекао бих препотентно владика понекад наступа. Све ово му није требало - њему можда јесте, али нама сигурно не.

И...ове изјаве вл. Иринеја - наравно да не помиње вл. Јована по новинама - али несумњиво говоре о ставу Цркве. Упркос последњем саопштењу, те крокодилиским сузама Пилесела који - гле чуда - брани вл. Јована од Синода (имали смо то и кад Н1 брани владике од Синода)....дакле упркос саопштењу и забрани да говори о броју жртава, владиа је поново износио своје БРОЈЧАНЕ ставове.

Ристић је СНС-овац, али свести то на на неког Ристића па и НЕКОГ Јована, макар он био и владика - сувише је то озбиљна ствар. ОСИМ тига - владика има епархију, има паству, попове, поадије, калуђере - или Црква треба да оснује ИНСТИТУТ или ДРЖАВА треба д аоснује ИНСТИТУТ где ће седети бар 10 доктора наука, 10-так магистара који раде дисертације и копају по светским архивама на те теме...не да неки владика о томе води бригу. Владик НЕМА ШТА да се петља у бројке, него да у име Цркве литургијски просалавља, са народом Свете Мученике, и све што око тога иде - симопзиуми, понеке конференције, где ће се СВИ саслушавати а не говорити некоме да нема појма и сл.

Остали ОЗБИЉАН рад о томе се препушта људима којима ће то бити ПРОФЕСИЈА! Имаће стално радно време, плату и звање. И Институт ће имати свој неки наратив који ће му одређивати правац кретања.

Какав музеј и какав озбиљан рад у музеју? Музеј нека излаже експонате, владике нека служе Службе - таквим стварима се МОРАЈУ бавити људи који ће се тиме бавити 100%, САМО тиме - Институт за жртве НДХ, или зови га како оћеш.

И на крају: Скупштина НИЈЕ НЕКОЛИКО пута усвојила резолуцију о геноциду у НДХ - то је захваљујући ВЛАСТИ! ОВОЈ власти...даље нема шта да се прича! Како ће онда власт основати Институт за Новомученике, плаћати 10 доктора наука до пензије и пензије после, и нових 10? И дати им простор, опрему Шта рад еони ђедови у САНУ? "Харам науке"? Костић храм науке?

Како год...јасно је да вл. Јован заступајући своје тезе, нема ама никавих аргумената и у том случају када би бирао између речи в. Иринеја и дотичног, не бих имао дилеме...посебно ако је Иринејева реч у сагласју са Синодом. Једноставно, НИМАЛО мудро понашања вл. Јована. Код нас се говорило да домаће свађе треба крити од комшија "да се не чује срамота". Ко је дао право (?) вл. Јовану да о овим темама сам доноси судове и да их јавно износи по васењени? Колико знам Синод му је забранио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Дејан рече

 

Ти само туђим глогиње млатиш.

Пристојност је врлина која се може релативно брзо стећи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Ćiriličar рече

Владика Иринеј кад нешто каже, обично нема шта додавати.

Чуди ме вл. Јован, да је жестоко напао Графа, да је користио доста оштре речи на људе који заступају тезу о 700 000 и сл. Његова позиција је разумљива, столује где столује и ваља се и састајати са црквом у Орвата и сл.  Човек је имао наступа на ХРТ-у, и образован, и рокенрол, и сл., све је то разбијало ону слику у крезавим, глупим Србима - општу слику. И у реду су његови наступи...ипак мислим да је претерао. И у начину како је говорио а и о броју жртава.

Није лако разбијати наративе...а ако је бројка од око 700 000 и наратив....сувише је он болан да то не сме да се ломи преко колена као што је вл. Јован у пар наврата то (у)радио.

Осим тога нема он никаве аргументе да није био толики број жртава, исто су му аргументи климави као и ових који следе тај наратив (не волим ову реч, али ајде). Много самоуверено, рекао бих препотентно владика понекад наступа. Све ово му није требало - њему можда јесте, али нама сигурно не.

И...ове изјаве вл. Иринеја - наравно да не помиње вл. Јована по новинама - али несумњиво говоре о ставу Цркве. Упркос последњем саопштењу, те крокодилиским сузама Пилесела који - гле чуда - брани вл. Јована од Синода (имали смо то и кад Н1 брани владике од Синода)....дакле упркос саопштењу и забрани да говори о броју жртава, владиа је поново износио своје БРОЈЧАНЕ ставове.

Ристић је СНС-овац, али свести то на на неког Ристића па и НЕКОГ Јована, макар он био и владика - сувише је то озбиљна ствар. ОСИМ тига - владика има епархију, има паству, попове, поадије, калуђере - или Црква треба да оснује ИНСТИТУТ или ДРЖАВА треба д аоснује ИНСТИТУТ где ће седети бар 10 доктора наука, 10-так магистара који раде дисертације и копају по светским архивама на те теме...не да неки владика о томе води бригу. Владик НЕМА ШТА да се петља у бројке, него да у име Цркве литургијски просалавља, са народом Свете Мученике, и све што око тога иде - симопзиуми, понеке конференције, где ће се СВИ саслушавати а не говорити некоме да нема појма и сл.

Остали ОЗБИЉАН рад о томе се препушта људима којима ће то бити ПРОФЕСИЈА! Имаће стално радно време, плату и звање. И Институт ће имати свој неки наратив који ће му одређивати правац кретања.

Какав музеј и какав озбиљан рад у музеју? Музеј нека излаже експонате, владике нека служе Службе - таквим стварима се МОРАЈУ бавити људи који ће се тиме бавити 100%, САМО тиме - Институт за жртве НДХ, или зови га како оћеш.

И на крају: Скупштина НИЈЕ НЕКОЛИКО пута усвојила резолуцију о геноциду у НДХ - то је захваљујући ВЛАСТИ! ОВОЈ власти...даље нема шта да се прича! Како ће онда власт основати Институт за Новомученике, плаћати 10 доктора наука до пензије и пензије после, и нових 10? И дати им простор, опрему Шта рад еони ђедови у САНУ? "Харам науке"? Костић храм науке?

Како год...јасно је да вл. Јован заступајући своје тезе, нема ама никавих аргумената и у том случају када би бирао између речи в. Иринеја и дотичног, не бих имао дилеме...посебно ако је Иринејева реч у сагласју са Синодом. Једноставно, НИМАЛО мудро понашања вл. Јована. Код нас се говорило да домаће свађе треба крити од комшија "да се не чује срамота". Ко је дао право (?) вл. Јовану да о овим темама сам доноси судове и да их јавно износи по васењени? Колико знам Синод му је забранио?

Да скратимо причу, нађите ми једног члана од оволиког укупног броја чланова на овом сајти да више воли и поштује епископа Бачког Иринеја од мене. Само једног ми нађите а нећете га наћи.

Дакле, епископ Иринеј се разуме у број жртава током 2 светског исто колико се разуме у корону.

Не разуме се. 

Уколико има добру вољу да се овим питањем бавимо озбиљније него сада, након оволико деценија, нек помогне. 

Институције постоје, владима Јован је ту, нек нађе још сто сарадника па да видимо где смо и шта смо.

Најлакше је давати интервјуе за новине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Родољуб Лазић рече

Пристојност је врлина која се може релативно брзо стећи. 

Мани ме малограђанштине Рођо, најлакше је глумити интелектуалну елиту лепим изражавањем и облачењем. А шта ћемо са народном мудрошћу израженом у предходној поруци?

Из угла члана дајеш субјективне оцене на рад сајта у претходној деценији, лако је тако. 

Док смо се ми по улици освртали иза леђа да ли нам прети нека опасност, ти си из угла своје удобности тражио нама мане .

Рекао бих ти да треба да те буде срамота, ал нисам сигуран да ти знаш шта емоционално срамота значи .

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...