Jump to content

Шта после Новог Завета

Оцени ову тему


Препоручена порука

По завршавању читања Новог завета, желим да почнем да читам неку књигу која га тумачи, мада ме буни, јер видим да постоји велики број књига које га тумаче, па неке тумаче само Јеванђеља, само неко Јеванђеље... па не знам да ли се та тумачења међусобно разликују или су сва иста него другачије исказана, у смислу да ли је у једној другачији закључак него у другој, па ме занима која је ,,лакша" за читање и разумевање. А након што бих прочитао тумачења - не знам куда даље јер књига о вери има на хиљаде, од различитих отаца. Видим да у књижарама има доста литературе Владике Николаја Велимировића, па не знам да ли је он добар за почетнике у вери? 

Такође ме занима и наука тј. тај неки спој науке и религије, занимају ме неке мало опскурније ствари попут погледа вере на појаву живота на другим планетама и тако неких ,,модернијих" тема и појава, па ме занимају књиге које се и тога дотичу.

Листајући сајт СПЦ, за сада ми ово делује интересантно

 

WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Illness and Healing in Orthodox Theology - John Zizioulas, 57 страница. Издаје: Сербиан пресс, 2016. година
WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Васкрсење Христово * Религија и наука - Др Јован Јоветић, 184 страница. Издаје: Лио, Горњи Милановац 2017. година

 

 

што се тумачења тиче двоумим се између ових- 

 

WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Тумачење Јеванђеља - Архимандрит Методије Муждека, 325 страница. Издаје: Сава, Београд - Лондон 2011. година
WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Knjiga Pravoslavno tumacenje Novog Zaveta - Arhiepsikop Averkije (Tausev), 710 stranica, cena je 1290 dinara...Ovo delo, kome smo dali naziv "Prirucnik za..
WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Knjiga Tumacenje Jevandjelja Firmilijan, 638 stranica, cena je 720 dinara...Jevandjelje jeste knjiga, koju su napisala cetri Jevandjelista: Matej, Marko...

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дечанци су у објавили Тумачење Јеванђеља од Марка и Матеја (две књиге) Блаженог Теофилакта Охридског. Било је у књижари на Богословском, не знам има ли још тих књига. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Вилер Текс рече

Дечанци су у објавили Тумачење Јеванђеља од Марка и Матеја (две књиге) Блаженог Теофилакта Охридског. Било је у књижари на Богословском, не знам има ли још тих књига. 

И ја сам их тамо купио пре десетак година. 

Пре пар година је Образ издао допуну те 2 књиге, тумачење Лука/Јован од Св. Теофилакта.

Јједну од најбољих књига тумачења Јеванђеља по Матеју је написао Јустин Поповић. Ослања се на више извора, а посебно на Св. Јована Златоустог, који је непревазиђен у тумачењима. Одлична књига. Треба је читати.

Видео сам да су изашли и неки силни томови књига од Св. Јована Златоустог. Црвене књиге, луксузна опрема.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Шимке рече

занимају ме неке мало опскурније ствари попут погледа вере на појаву живота на другим планетама и тако неких ,,модернијих" тема и појава, па ме занимају књиге које се и тога дотичу.

 

Da skratim. Vladika Nikolaj je rekao da će vanzemaljci, koji stvarno budu došli na zemlju, biti ništa drugo nego demoni.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Da skratim. Vladika Nikolaj je rekao da će vanzemaljci, koji stvarno budu došli na zemlju, biti ništa drugo nego demoni.

То је рекао Серафим Роуз ваљда. Не сећам се да се владика Николај бавио ванземаљцима.

 

@Шимке Шта после Новог Завета? Па Дела Апостолских Ученика (тако се зове књига). Ту су ранохришћански списи који нису ушли у Нови Завет.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mirko1929 рече

То је рекао Серафим Роуз ваљда. Не сећам се да се владика Николај бавио ванземаљцима.

 

@Шимке Шта после Новог Завета? Па Дела Апостолских Ученика (тако се зове књига). Ту су ранохришћански списи који нису ушли у Нови Завет.

Гаврило Ургебадзе из Грузије такође. Није их назвао "ванземаљцима", али је смисао реченог јасан.

Није се нико од њих бавио "ванземаљцима" већ су говорили о обманама злих духова.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Навео си једну са линком ка патријаршијској продавници: 

WWW.PATRIJARSIJA-PUO.RS

Knjiga Pravoslavno tumacenje Novog Zaveta - Arhiepsikop Averkije (Tausev), 710 stranica, cena je 1290 dinara...Ovo delo, kome smo dali naziv "Prirucnik za..

 

Има скоро 700 стр. за читање са кратким и довољним уводом у историјат настанка Јеванђеља, затим тумачење... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav @шимке

Profesor doktor Tomislav Terzić obrađuje tematiku vjere i nauke i ima lijepu seriju predavanja pod naslovom Naučna cenzurisana otkrića koju ti linkam ovdje. Ima on još nekoliko sličnih serija na naučne  teme, pa i onu nastanka života.

Živ bio i ostao u ljubavi Kristovoj :mahmah:

Kent Hovind također, kao kreacionista, ima izvrsne serije predavanja na teme evolucije i razvoja života. Možeš potražiti njegov CSE Creation seminar..

Za onaj drugi dio tvojih interesa, ima drugih koji bi ti mogli biti preporučeni. Ali neka u ovom času ovo bude dosta.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Qala Davidov рече

Pozdrav @шимке

Profesor doktor Tomislav Terzić obrađuje tematiku vjere i nauke i ima lijepu seriju predavanja pod naslovom Naučna cenzurisana otkrića koju ti linkam ovdje. Ima on još nekoliko sličnih serija na naučne  teme, pa i onu nastanka života.

Živ bio i ostao u ljubavi Kristovoj :mahmah:

Kent Hovind također, kao kreacionista, ima izvrsne serije predavanja na teme evolucije i razvoja života. Možeš potražiti njegov CSE Creation seminar..

Za onaj drugi dio tvojih interesa, ima drugih koji bi ti mogli biti preporučeni. Ali neka u ovom času ovo bude dosta.

Поштеди нас адвентистичк пропаганде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Qala Davidov рече

Pozdrav @шимке

Profesor doktor Tomislav Terzić obrađuje tematiku vjere i nauke

Mrtva trka u čemu je jači... dal u veri ili u nauci... :D

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Вилер Текс рече

Поштеди нас адвентистичк пропаганде.

Mir s tobom, brate.

Tko je u Kristu Kristov je. Tako da, svi mi koji smo u Kristu Isusu - jedno smo u Kristu.

Zar je Krist tako rasparčan pa da je netko drugi za te raspet, a netko treći za adventiste, četvrti za baptiste, peti za SPC, šesti za rusku, sedmi za grčku...?

1.Korinćanima 1:11-15

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Qala Davidov рече

Mir s tobom, brate.

Tko je u Kristu Kristov je. Tako da, svi mi koji smo u Kristu Isusu - jedno smo u Kristu.

Zar je Krist tako rasparčan pa da je netko drugi za te raspet, a netko treći za adventiste, četvrti za baptiste, peti za SPC, šesti za rusku, sedmi za grčku...?

1.Korinćanima 1:11-15

Christians and other Christians are natural enemies. Има онај виц, да Робинзон Крусо на пустом острву сазида две цркве, једну да у њу иде, а другу да у њу не иде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Qala Davidov рече

Mir s tobom, brate.

Tko je u Kristu Kristov je. Tako da, svi mi koji smo u Kristu Isusu - jedno smo u Kristu.

Zar je Krist tako rasparčan pa da je netko drugi za te raspet, a netko treći za adventiste, četvrti za baptiste, peti za SPC, šesti za rusku, sedmi za grčku...?

1.Korinćanima 1:11-15

Коме Црква није мајка ни Бог му није отац. 

Ово је православни форум а не полигон за адвентистичку пропаганду.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...