Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

То је изјава директора бугарског института за националну историју. Човек очито нема паметнија посла. Видео је да у Македонији пролазе небулозне идеје, па помислио да и он пласира неку.

:291291291:

Од нашето МВР не сакаа да се впуштат во коментирање на обвинувањата на Димитров дека зад кражбата на моштите стојат припадници на тајната полиција. Сметаат дека се работи за несериозно и небулозно тврдење од човек, чии изјави не заслужуваат внимание.

Среќко Поповски

Ма дајте....?!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! vaistinu 0442_feel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Na "bogoslovskom" u Skoplju uče, bez imalo ustezanja da je Sv.Apostol Luka Makedonac, isto kao i Sveti Apostol Pavle... A Bogorodica da im je '' sunarodnica '' ...

Tako da ... ...

...

Опет се потврђује моје мишљење да расколници на пиједестол божанства поставише македонски народ!

Још само да чујемо да су Адам и Ева били македонцима и да је еденски врт био негде у Македонији!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет се потврђује моје мишљење да расколници на пиједестол божанства поставише македонски народ!

Још само да чујемо да су Адам и Ева били македонцима и да је еденски врт био негде у Македонији!

Pa ..polako ali sigurno idu ka tome...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него,.. чини се да су у једноме македонски нсрећни медији ипак били у праву.. а то је да о Владики Јовану у Србији ама баш нико не говори .. да није ЖРУ-а ни реч...

А били су Епископи Андреј и Јован на суђењу.. па ни ЈЕДНУ КОНФЕРЕНЦИЈУ ЗА ШТАМПУ да сазову... ни саопштење како и шта је било и виђено, затечено...

ц,ц,ц,ц,ц,ц.... да се човек чуди...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него,.. чини се да су у једноме македонски нсрећни медији ипак били у праву.. а то је да о Владики Јовану у Србији ама баш нико не говори .. да није ЖРУ-а ни реч...

А били су Епископи Андреј и Јован на суђењу.. па ни ЈЕДНУ КОНФЕРЕНЦИЈУ ЗА ШТАМПУ да сазову... ни саопштење како и шта је било и виђено, затечено...

ц,ц,ц,ц,ц,ц.... да се човек чуди...

Па биће поменуто све то у задњој реченици саборског саопштења мајског.

А чак можда и у наредној Божићној посланици, наравно, после абортуса.

Шалим се! greengrin Све је у реду!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па биће поменуто све то у задњој реченици саборског саопштења мајског.

А чак можда и у наредној Божићној посланици, наравно, после абортуса.

Шалим се! greengrin Све је у реду!

КАд смо код Исте.. ПОСЛАНИЦЕ... у ВАСКРШЊОЈ НИ РЕЧ !!! Ни помена Православне Охридске Архиепископије и њеног Првојерарха... НИ У ПРЕТХОДНОЈ БОЖИЋНОЈ...!

АКо то има неке везе са Црквом ... ма шта рећи..

Јевтина политика и то македонске државне инстанце знају.. .и зато тако и раде...

А ми им идемо на руку...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прослава празника Источни петак - ''Животопријемни извор''

у Ставропигијалном манастиру „Св. Јован Златоуст“ код Битоља

Овај празник се нарочито свечано прославља у манастиру „Св. Јован Златоусти“ зато што је управо њему посвећена црква чији су темељи Септембра 2004. године, били освећени од Архиепископа Јована уз саслужење Епископа из помесних православних Цркви Грчке, Бугарске као и осталих епископа из Православне Охридске Архиепископије; Да би само месец дана касније, на вандалски начин била срушена од стране власти Р. Македоније, а на захтев расколничке ''МПЦ''.

http://www.poa-info....4/20120420.html

nizepole2.jpg

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Суд у Велесу свесно крши право Архиепископа Јована да буде суђен у свом присуству и са бранитељем по сопственом избору

http://www.poa-info....a/20120425.html

arhiep_sudenje2.jpg

Превод у наредном посту, наравно уз одговарајуће ''прим прев''... ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај превод па да поставимо на насловној.

НОВА ТОРТУРА НАД АРХИЕПИСКОПОМ ЈОВАНОМ

arhiep_sudenje2.jpg

Ово што раде македонске власти са Архиепископом Јованом, одавно је испод сваког правно-хуманитарног дна; а ово што се последњих три дана дешава, прелази у отворену тортуру над којом нико нема никакав утицај, и коју они несметано и на правди Бога спроводе без икаквог увида у оно што се са њим дешава или може десити.

Наиме,

Суђење је требало да буде настављено прекјуче у понедељак ..није настављено јер Архиепископа једноставно нико није довео из затвора на исто!

Нико није знао разлог за то.. ! ЧАК НИ САМ СУД у Велесу на челу са судијом Тањом Милевом !!

Иста госпђица је малте не, за недолазак на суд окривила Архиепископа као да је он сам, био у могућности да другачије поступи!!

Невероватно...

После неодржавања поменутог рочишта, Скопским медијима и средствима јавног информисања, почеле су да круже спекулације у односу на здравствено стање владике Јована, притом без елементарног културног и људског односа ка Његовој личности и стању у коме се он налази.

Судија Тања Милева је следеће рочиште заказала за 26. Април, ове године, наглашујући да уколико Архиепископ Јован, па и његов адвокат Васко Георгиев, се не појаве у заказаном термину, суђење ће бити одржано по сваку цену са тиме што ће она назначити бранитеља по службеној дужности!!

Оваквим поступком судија Тања Милева свесно крши закон о кривичном поступку према коме окривљени има право да буде суђен у свом присуству и да се брани лично или уз помоћ бранитеља по сопственом избору.

У задња два дана није могла да се добије никаква информација у каквом је здравстевеном стању Архиепископ Јован и зашто се није појавио на суђењу, пре свега што нико из затвора у Скопљу није желео да даје било какве информације о томе - правдајући се да ''нису овлашћени да дају такве информације''!

То се није десило ни на позиве и инсистирање осталих епископа Охридске Архиепископије.

Чак ни на инсистирање најближе родбине пре свега Архиепископове мајке.

Ипак, Православната Охридска Архиепископија је успела да дође до проверених информација да Архиепископ Јован има више него озбиљне проблеме са кичменим стубом и да је на дам самог суђења, дакле прекјуче, 24. Априла био одведен на специјалистички преглед на некој од Скопских клиника, где му је одређен медицински третман у трајању од неколико дана после чега ће уследити и снимање кичменог стба.

Имајући у виду све што се дешавало у задњих неколико дана као и сва дешавања од раније, изгледа да суд у Велесу забрањује Архиепископу Јовану чак и ''право да се разболи''!

Притом, треба имати у виду факт да се Архиепископ Јован налази у притвору, па када се човек се разболи у истом, онј не може да се појави на судско рочиште, а сам притвор истовремено упућује, а на крају, зато се неко и налази у поритвору, да не би могао својевољно и сам да избегава суђење.

Суд би морао да има у виду здравствено стање Архиепископа Јована, а не да понавља исту грешку од раније, и да суди Архиепископу у његовом отсуству.

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НОВА ТОРТУРА НАД АРХИЕПИСКОПОМ ЈОВАНОМ

arhiep_sudenje2.jpg

Македонска расколничка црква са државом на челу, покушава да по сваку цену осуди Архиепископа Јована у што краћем временском року.. вероватно због страха од законског застаревања процеса који ће неумитно наступити овог лета.

Тако су у понедељак покушали присилом да доведу болесног Архиепископа Јована на заказано за тад рочиште у Велешком суду негирајући му право да је болестан. Медији су пренели информације да је ПРУЖАО ОТПОР??? А судкиња је запретила да ће суђење бити настављено данас - са или без Њега јер ће она наложити да се тако и деси.

Наравно да ово није поколебало Архиепископа Јована који је остао доследан и непоколебив у инсистирању на право да буде лечен и морали су да му пруже специјалистички преглед иако су то избегавали до последњег трена.

Јуче је лекар наложио терапију и мировање а суђење је на велику жалост суда, и државе као и најожалошћенијег -расколничког саборишта познатијег као ''мпц'' , јутрос одложено за 2. Мај .

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

26.04.2012

Официјална потврда за влошената здравствена состојба на Архиепископот Јован

Arhiepiskopot_vo_zatvor.jpg

Судското рочиште против Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, коешто по тужба на расколничката МПЦ беше закажано за 26-ти Април во Основниот Суд во Велес, не се одржа. Причината за одложувањето беше влошената здравствена состојба на Архиепископот Јован.

И овој пат се потврди ставот на Freedom House дека поедини журналисти во нашата татковина дејствуваат како „политички назначеници“. По којзнае кој пат ширејќи говор на омраза, клевети и невистини, дел од журналистите (Дневник 23.04.2012, Макфакс, 23.04.2012 и др.) на непрофесионален начин и без почитување на основната човечка етика пишуваа дека Архиепископот Јован „го пролонгира судењето“, „купува време“ и други изрази, недолични за спомнување.

Сосема спротивно на горепосоченото, на денешното судско рочиште судијата Тања Милева соопшти дека судот во Велес примил официјална потврда од лекар-специјалист со која се сведочи дека Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован има сериозни проблеми со здравјето и дека му е одредено повеќедневно мирување, после коешто ќе следат и дополнителни прегледи на неговата здравствената состојба.

Во контекст на претходно посоченото и самите власти во Р. Македонија признаваат дека затворите во Р. Македонија се во катастрофално лоша состојба (24 Вести, 25.01.2012). Згора на тоа, при такви околности, Судот во Велес одби ополномоштено лице на Архиепископот Јован да му доставува храна и лекови, а затворската управа и лекари одбиваат да дадат информации за неговата здравствена состојба.

Следното судско рочиште судијата Тања Милева го закажа експресно за 2-ри Мај. Васко Георгиев, адвокат на Архиепископот Јован, соопшти дека претходно сепак ќе треба да се утврди дали здравствената состојба на Архиепископот Јован ќе му дозволи од затворот во Шуто Оризари да дојде во Основниот Суд во Велес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Са сајта Православне охридске Архиепископије

Званична потврда о погоршању здравственог стања Архиепископа Јована

хехехехе готово да смо у исто време поставили...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...