Jump to content

Прогон Православне Охридске Архиепископије у Р. Македонији

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

То што ми изговарамо Македонија је једно а то што мора званично да стоји је друго.
Република Србија је признала ту државу под именом Македонија док је званично име и даље БЈРМ.

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево вам и званичних реакција на овај дио посланице! Видите наслов... Такви ќе да буду и остали реакције!

 

http://republika.mk/?p=181652

 

Чудим се зашто и СПЦ и Србија улази(свесно или несвесно) у сценарио које је против ПОА. Вечерње новости су донели велике пометњи (особено са лагом коју су приписали г-ѓи Галени), назив БЈРМ је још једну провокацију коју (не)свесно користи СПЦ и која је једино на штету на ПОА. 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево вам и званичних реакција на овај дио посланице! Видите наслов... Такви ќе да буду и остали реакције!

 

http://republika.mk/?p=181652

 

Чудим се зашто и СПЦ и Србија улази(свесно или несвесно) у сценарио које је против ПОА. Вечерње новости су донели велике пометњи (особено са лагом коју су приписали г-ѓи Галени), назив БЈРМ је још једну провокацију коју (не)свесно користи СПЦ и која је једино на штету на ПОА. 

 

Шта је ту спорно .. ? Јел БЈРМ? .. Па то је званично међународно име Р. Македоније... а Посланица је ипак званични документ кога не саставља једна човек и она(посланица), има одговорност према свима.. како према Верницима у Србији тако и према онима којис  ене осећају тако .. како према вернима у Србији тако и према вернима у Грчкој рецимо.. Ничег спорног ту нема.. него теби се стално мешају ствари, појмови и реалност са илузијом..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је ту спорно .. ? Јел БЈРМ? .. Па то је званично међународно име Р. Македоније... а Посланица је ипак званични документ кога не саставља једна човек и она(посланица), има одговорност према свима.. како према Верницима у Србији тако и према онима којис  ене осећају тако .. како према вернима у Србији тако и према вернима у Грчкој рецимо.. Ничег спорног ту нема.. него теби се стално мешају ствари, појмови и реалност са илузијом..

Сакаш да кажеш дека сум схизофрен? Нека ти служи на чест и нека ти се најде овој збор кога Бог ќе и` суди на вселената!

Ама бидејќи ти си паметен, а јас сум схизофрен, те молам да ми објасниш каква корист добиваат и ПОА и владиката Јован од оваа луда употреба на БЈРМ? Или тоа што го нарекуваат српски шпиун и што гние в затвор е корист за тебе и за твојот здрав ум? Целта ти е да гнија владиката Јован в затвор, за ти да можеш да ме нарекуваш схизофрен?

  • Волим 1

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О томе колико је ткз Мпц спремна на разговор са СПЦ довољно говори став у тексту о Архиепископу Јовану. Ем га је лажно осудио ем је толико мржње према њему изнео да је лепо ставио до знања да нема ту никаквих разговора.
Може ли неко објашњење о формирању ткз мпц на територији Грчке,нисам баш добро разумео текст.
Пс. Ортофиле јел си ти припадник ПОА или мпц? (ништа злонамерно,не мораш да одговориш ако не желиш)

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Пс. Ортофиле јел си ти припадник ПОА или мпц? (ништа злонамерно,не мораш да одговориш ако не желиш)

 

 

и да припада МПЦ овде је свако добро дошао, а за Ортофила ми баш драго што је доста активан и што се занима око свега овога

 

и да припада МПЦ, са њим се јако лепо разумемо, фино збори, тако и треба...знам да има још чланова МПЦ али на жалост мислим да се безпотребно боје и зато нису активни.

 

лепо је чути свачије мишљење и ако се тај разговор води у нормалном духу - нема потребе за бојазност!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пс. Ортофиле јел си ти припадник ПОА или мпц? (ништа злонамерно,не мораш да одговориш ако не желиш)

 

МПЦ, мислам дека веќе имам напишано. 

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сакаш да кажеш дека сум схизофрен? Нека ти служи на чест и нека ти се најде овој збор кога Бог ќе и` суди на вселената!

Ама бидејќи ти си паметен, а јас сум схизофрен, те молам да ми објасниш каква корист добиваат и ПОА и владиката Јован од оваа луда употреба на БЈРМ? Или тоа што го нарекуваат српски шпиун и што гние в затвор е корист за тебе и за твојот здрав ум? Целта ти е да гнија владиката Јован в затвор, за ти да можеш да ме нарекуваш схизофрен?

 

Ne ne sakam.. a kako si ti došao do takvog..."zaključka" .. to je poseban fenomen ..koji je svakom ko je pratio tvoje pisanje pažljivije, potpuno jasan. Moram da ti opet kažem da prestaneš da govoriš gluposti, ali naravno odluka će opet biti samo tvoja. Pogotovu izbegavaj da stavljaš sagovorniku u usta ono što nije ni pomislio a kamo li reko, a to previše često radiš. Jer to mnogo govori samo po sebi o onome ko se time služi.

I bez ovoga je tvoja reputacija ozbiljnog sagovornika na staklenim nogama, pravo dati kažem, da kojim slučajem nisi iz Makedonije, ovim što si napisao, zaslužio si da ti se čovek više ni na koji način ne obrati jer ne deluješ kao iole ozbiljan sagovornik.

Koristi se argumentima a ne konstruiši iz sagovornikovih reči zaključke po svom nahodjenju da bi kasnije sam sa sobom odgovarao na te sopstvene konstrukcije. To u mnogome nalikuje na ''dijalog'' koji ''mpc'' vodi i sa SPC i sa Vaseljenom.. Dakle nema nikakvog dijaloga a oni uporno istrajavaju da su spremni na isti, bez da ispune minimum uslova za taj dijalog. U tome i jeste tvoj problem, ne želiš da vidiš očigledno od sporednog koje sam stavljaš na prvo mesto. Upravo onako kako to radi i ''gospoda'' iz ''mpc''. A posle za njihova dela optužuješ NOVINARE(???), medije, nacionaliyam.. grke, ekumeniste.. i bla, bla..

Na kraju, ''S-C-H'' si pomenuo sam(!), pa ti sad vidi koliko ovo što sam sada napisao time biva potvrdjeno ili ne ... 

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Još kad bi kojim slučajem mogli da uhapse nekog Episkopa sa teritorije centralne Srbije, ili da ga bar drže kao taoca.. Ili Patrijarh kad bi im dopaš šaka, na bilo koji način..... Uuuff .. kako bi tek tad bili spremni za ''pregovore'' .. c,c,c.. E to bi bile pozicije..       Ovako .., nije loše ..ali.. može mnooogo bolje..

 

Ko sa kime ..i na koji način i pod kojim uslovima.. Shvatamo li koji je ovo nivo ''pregovora'' koji zagovaraju ''mpc'' raskolnici.. Tu nema pregovora.. oni su sve učinili da uslove razgovore i da ih svedu na nivo cenkanja i trgovine najgore vrste ..zelenaški i podmuklo, na način dostojan otmičarima, kartelima najgore vrste, trgovcima ljudi

U suštini to i jesu ...samo što oni pokušavaju da trguju (''pregovaraju'') i ljudskim dušama po čemu su, moramo priznati, ipak unikat svoje vrste

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne ne sakam.. a kako si ti došao do takvog..."zaključka" .. to je poseban fenomen ..koji je svakom ko je pratio tvoje pisanje pažljivije, potpuno jasan. Moram da ti opet kažem da prestaneš da govoriš gluposti, ali naravno odluka će opet biti samo tvoja. Pogotovu izbegavaj da stavljaš sagovorniku u usta ono što nije ni pomislio a kamo li reko, a to previše često radiš. Jer to mnogo govori samo po sebi o onome ko se time služi.

I bez ovoga je tvoja reputacija ozbiljnog sagovornika na staklenim nogama, pravo dati kažem, da kojim slučajem nisi iz Makedonije, ovim što si napisao, zaslužio si da ti se čovek više ni na koji način ne obrati jer ne deluješ kao iole ozbiljan sagovornik.

Koristi se argumentima a ne konstruiši iz sagovornikovih reči zaključke po svom nahodjenju da bi kasnije sam sa sobom odgovarao na te sopstvene konstrukcije. To u mnogome nalikuje na ''dijalog'' koji ''mpc'' vodi i sa SPC i sa Vaseljenom.. Dakle nema nikakvog dijaloga a oni uporno istrajavaju da su spremni na isti, bez da ispune minimum uslova za taj dijalog. U tome i jeste tvoj problem, ne želiš da vidiš očigledno od sporednog koje sam stavljaš na prvo mesto. Upravo onako kako to radi i ''gospoda'' iz ''mpc''. A posle za njihova dela optužuješ NOVINARE(???), medije, nacionaliyam.. grke, ekumeniste.. i bla, bla..

Na kraju, ''S-C-H'' si pomenuo sam(!), pa ti sad vidi koliko ovo što sam sada napisao time biva potvrdjeno ili ne ... 

 

Ако ти не знаш дефиницију за схизофренију, ево ти да прочиташ! А баш то си написао!

Буди поздравен видимо се на суд! Ми из МПЦ имамо искуство кад су судови у питање, особено кад је реч о клевети. ;)

На овај форум више не долазим! 

С Богом! 

 

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%85%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта би се десило рецимо да мпц уђе у канонско јединство са СПЦ ? Шта би онда било са Владиком Јованом и садашњим епископима ПОА ? Сигурно се епископи мпц не би одрекли својих позиција у корист епископа ПОА и какав би био однос верника и свештенства према садашњем свештенству ПОА? Много питања и чини ми се зачарани круг.
 

Равно,нигде брда све је равно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако ти не знаш дефиницију за схизофренију, ево ти да прочиташ! А баш то си написао!

Буди поздравен видимо се на суд! Ми из МПЦ имамо искуство кад су судови у питање, особено кад је реч о клевети. ;)

На овај форум више не долазим! 

С Богом! 

 

 

 Како год било да било, ја те не доживљавам као припадника ''мпц'' .. без озира на твоје ''кочоперење'' .. Мани се дефиниција о шизофренији и не мешај се у професије које ти нису блиске.. Добра дефиниција шизофреније не постоји .. из простог разлога што то и није јединствена болест .. пре би могла да се назове синдромом у јако уском смислу значења ..   А то што си одлучио да одеш са форума.. то је велика грешка и ти то знаш да је тако .. Не дозволи тренутном лошем расположењу, управо пред Божић, када нам је свима потребан МИР БОЖИЈИ, да те један налет лошег мисаоног тока избаци са пута на који си ИПАК пошао .. :) Имаш доле (у Македонији) тако добре и прекаљене духовнике, после свег овог времена проона, .. обрати им се... Знам да ће имати разумевања.. а знам да ћеш и ти бити задовољан.  :) 

 

 

П.С.

Сети се  како је почело у Македонији деведесетих ..

Надам се да се сећаш да је ишло је дотле да се пуцало на родну кућу данашњег (расколничког) митрополита Наума  ... И то је радила служба ДБ- Македоније... Јер им није одговарало то што млади македонци иду у Монахе... :) Тад још није било ''случаја Јован'' .. ајде молим те размисли о свему, на прави начин.. без ''наочара национа'' 

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Како год било да било, ја те не доживљавам као припадника ''мпц'' .. без озира на твоје ''кочоперење'' .. Мани се дефиниција о шизофренији и не мешај се у професије које ти нису блиске.. Добра дефиниција шизофреније не постоји .. из простог разлога што то и није јединствена болест .. пре би могла да се назове синдромом у јако уском смислу значења ..   А то што си одлучио да одеш са форума.. то је велика грешка и ти то знаш да је тако .. Не дозволи тренутном лошем расположењу, управо пред Божић, када нам је свима потребан МИР БОЖИЈИ, да те један налет лошег мисаоног тока избаци са пута на који си ИПАК пошао .. :) Имаш доле (у Македонији) тако добре и прекаљене духовнике, после свег овог времена проона, .. обрати им се... Знам да ће имати разумевања.. а знам да ћеш и ти бити задовољан.   :)

 

 

П.С.

Сети се  како је почело у Македонији деведесетих ..

Надам се да се сећаш да је ишло је дотле да се пуцало на родну кућу данашњег (расколничког) митрополита Наума  ... И то је радила служба ДБ- Македоније... Јер им није одговарало то што млади македонци иду у Монахе... :) Тад још није било ''случаја Јован'' .. ајде молим те размисли о свему, на прави начин.. без ''наочара национа'' 

Г-дине/г-ѓо/г-ѓице Валтер, 

разговарав и со мојот духовник и со мојот владика (од МПЦ). Иако не ми се извинивте, тужба нема да Ви поднесам (иако истата ќе биде спремена), само поради Христа Богомладенецот. Ако по некој случај повторно пишам на овој форум и повторно лично ме навредите истата ќе биде доставена до надлежен суд. 

Бидете поздравен/а и Христос се роди!

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...