Jump to content

Napustio nas je Djole Balašević...

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, obi-wan рече

"Obrati se Gospode, dokle ces?" veli David, "obraduj nas prema godinama u koje si nas mucio".
To je ljudsko ponasanje, jakovljevsko rvanje sa Logosom, u kome Logod pobedi.

I upravo ta pesma koju si naveo je bas tako davidovski ljudska, jer Boga naziva "seretom", saljivdzijom.

Ali da bi se ovo videlo, opet je potrebno oko nezatrunjeno paragrafima.

Vidiš, Bog i sam kaže npr Izraelcima da ih je mučio u pustinji a i kasnije preko proroka ali zato da bi se pokajali i promenili.  Bog nijje šaljivčina koji na strmini dodaje teret jer kada bi to bilo tačno teško da bi neko opstao. A što se tiče "paragrafa" evo ti par citata: John 7:24 Ne gledajte ko je ko kad sudite, nego pravedan sud sudite. Matt 7:15 Čuvajte se od lažnih proroka, koji dolaze k vama u odelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.
Matt 7:16 Po rodovima njihovim poznaćete ih. Eda li se bere s trnja groždje, ili s čička smokve?
Matt 7:17 Tako svako drvo dobro rodove dobre radja, a zlo drvo rodove zle radja.
Matt 7:18 Ne može drvo dobro rodova zlih radjati, ni drvo zlo rodova dobrih radjati.
Matt 7:19 Svako dakle drvo koje ne radja rod dobar, seku i u oganj bacaju.
Pošt ne videh nigde plodove pokajanja ja eto napisah ono što napisah. Znam ja da je problematično dirnuti idole ali šta da se radi!? 

  • Свиђа ми се 1

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Trifke рече

Bog nijje šaljivčina koji na strmini dodaje teret jer kada bi to bilo tačno teško da bi neko opstao.

Brate, ne verujem sta gledam - stvarno ne kapiras stilsku firugu u toj pesmi??
To je pesnicka slika, milosta, kojom hoce da kaze da mu je tesko, ali ipak ne grdeci nesto mnogo.

пре 10 минута, Trifke рече

Pošt ne videh nigde plodove pokajanja ja eto napisah ono što napisah.

Baci pogled sta je patrija rek`o u njegovom saucescu.

A sto se plodova tice - tu sad mozemo da redjamo sve one ostale pesme, koje su dirnule srca mnogih, rastopile mnoge mrznje i isprale mnogo jeda iz ljudskih srca. Ali to vec imas na drugoj temi "Djordje Balasevic - pro et contra". Tamo na pocetku mozes da vidis nekoliko sjajnih postova naseg Vasketa na ovu temu.

пре 10 минута, Trifke рече

Znam ja da je problematično dirnuti idole ali šta da se radi!? 

I na kraju - nema potrebe da pribegavas ovakvoj bedi, niko tebe ne tera da se slozis sa ostalima ovde. Daleko bilo da je Djole bilo kome idol, ali da jeste vrlo drag i blizak po dusi mnogima - e to jeste, jos kako.

...

Nego, sta bi s Trifketom, ka` cemo njega malo da vidimo i cujemo? Las` tajm kac` smo sedeli na sladoledu i picu odisao je sirinom i hvalom za slobodu u ljudima. Sad, ili ovo nije taj, ili ono onda nije bio ovaj. Uglavnom, nesto tu debelo ne stima, e`o ne znam sta je. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, obi-wan рече

Brate, ne verujem sta gledam - stvarno ne kapiras stilsku firugu u toj pesmi??
To je pesnicka slika, milosta, kojom hoce da kaze da mu je tesko, ali ipak ne grdeci nesto mnogo.

Baci pogled sta je patrija rek`o u njegovom saucescu.

A sto se plodova tice - tu sad mozemo da redjamo sve one ostale pesme, koje su dirnule srca mnogih, rastopile mnoge mrznje i isprale mnogo jeda iz ljudskih srca. Ali to vec imas na drugoj temi "Djordje Balasevic - pro et contra". Tamo na pocetku mozes da vidis nekoliko sjajnih postova naseg Vasketa na ovu temu.

I na kraju - nema potrebe da pribegavas ovakvoj bedi, niko tebe ne tera da se slozis sa ostalima ovde. Daleko bilo da je Djole bilo kome idol, ali da jeste vrlo drag i blizak po dusi mnogima - e to jeste, jos kako.

...

Nego, sta bi s Trifketom, ka` cemo njega malo da vidimo i cujemo? Las` tajm kac` smo sedeli na sladoledu i picu odisao je sirinom i hvalom za slobodu u ljudima. Sad, ili ovo nije taj, ili ono onda nije bio ovaj. Uglavnom, nesto tu debelo ne stima, e`o ne znam sta je. :smeh1:

Ni ja ne mogu da verujem šta ti pišeš. Jeste pesnička figura ali prilično loša i rekao bih ćak jako loša. 

Nisam gledao šta je patrijarh rekao u njegovom saućešću a i ne moram da se složim sa njime. 

Poznajem vrlo dobro sve njegove pesme ali nigde u njima nema plodova pokajanja a ponaročito za ono što se javno uradi. Vidiš da sam ja tako nešto uradio tj, sastavio i pevao pesmu u kojoj se Bog psuje ja bih javno pred svima osudio moj postupak i napisao nešto kontra tome. Normalno nebih pisao kasnije da se Bog igra sa nama i da je šeret i td. To bi se zvalo pokajanje. Majstore, za javni greh je potrebno javno pokajanje. Ne znam da li ti je poznato ko mu je bio deda? 

Pošto primetih da ga neki idolizuju i da se jako uzbude kada se kaže nešto kritički o njemu ja eto i to napisah. 

Ljudi su sve samo ne statisti. Ili idu u plus ili u minus. Nikada nisu na nuli niti se menjaju. I dalje poštujem tuđu slobodu ali nemogu da pristanem na to da mi neko npr psuje majku ili oca i da budem miran, a zašto bih ostao miran kada neko pljuje po onome koji mi vredi daleko više i od majke i od oca?  Ili možda da neko eto ocrnjuje moju majku i naziva je svakakvim imenima a ja da uzdižem te klevete i psovke. Izvini ali ako to nebih mogao da izdržim prema majci i ocu ne mogu još mnogo više ni prema Bogu. 

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Poznajem vrlo dobro sve njegove pesme ali nigde u njima nema plodova pokajanja

A ja bas vidim da ima, i to kako mnogo. Osim toga, kako rekoh napred, mnogo je vise onih "nevidljivih" plodova, u srcima ljudi koji su kroz te pesme oplemenili svoj zivot.

Umetnost je apstrakt, kao i filosofija, i ako se gleda racionalisticki, ne vidi se prakticno nista.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

A ja bas vidim da ima, i to kako mnogo. Osim toga, kako rekoh napred, mnogo je vise onih "nevidljivih" plodova, u srcima ljudi koji su kroz te pesme oplemenili svoj zivot.

Umetnost je apstrakt, kao i filosofija, i ako se gleda racionalisticki, ne vidi se prakticno nista.

O tom po tom! ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vanjah рече

duhovni zakoni

"Sada pak ostaje vera, nada, ljubav. Ovo troje. A ljubav je medju njima najveca".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, obi-wan рече

"Sada pak ostaje vera, nada, ljubav. Ovo troje. A ljubav je medju njima najveca".

I to se slaže sa psovanjem Boga i ruženjem njegovog karaktera? Interesantno! 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изненадио сам се кад сам прочитао да није било свештеника. 

Данас на YT гледам Бокана који каже да му је Патријарх Порфирије крстио децу. Да ли само сина, или и ћерке то нисам сигуран. Још рече да му је син хаџија...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Trifke рече

I to se slaže sa psovanjem Boga i ruženjem njegovog karaktera? Interesantno! 

Ne zavrci za goles planinu, brate. Ti odlicno znas o cemu se tu radi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Trifke рече

I to se slaže sa psovanjem Boga i ruženjem njegovog karaktera? Interesantno! 

Срби изгледа ми лако опраштају, да да Бог да му и Он опрости..

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vanjah рече

Ti si, brate, nešto baš iskvario veru.

To da kazes Pavlu apostolu, jer su ovo njegove reci iz cuvene njegove "Himne ljubavi".

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...