Jump to content

Саопштење Министарства културе и информисања у вези са изложбом у Уметничкој галерији „Стара капетанија” у Земуну

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Вилер Текс рече

Не плашим се ја ничега.

Plasis se  ove karikatiure i onoga sto predstavlja. Toliko si se uplasio da si cak spreman da opravadas nasilje prema tome.

A mene zanima sta te je uplasilo? kakvu si opasnost video od ove karikature? Nemoguce da je opasna zato sto je grozna? Sigruno da postoji nesto u njoj sto si doziveo kao veliku opasnost po sebe i svoj nacin zivota. Ja bih iskreno voleo da znam sta je to, najiskrenije, bez forica i bez "klizecih".

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 659
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 8 минута, cloudking рече

Umetnik ne sme da bude ogranicen. Umetniku treba dopustiti da stvara bu-kvalno sta god pozeli a mi koji konzumiramo tu umentost cemo dati svoj adekvatan sud.

Цитираћу део песме Кизе РХ који је можда најбољи урбани песник и репер. Сигурно најстарији мећу активнима "Слободан бити докле мисао сеже, ствар је ума без равнотеже" Стих је из песме која говори о другим стварима али је јасан сасвим. Човек мора да има здраву аутоцензуру у свакој области свог живота па и у уметности. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

Plasis se  ove karikatiure i onoga sto predstavlja. Toliko si se uplasio da si cak spreman da opravadas nasilje prema tome.

A mene zanima sta te je uplasilo? kakvu si opasnost video od ove karikature? Nemoguce da je opasna zato sto je grozna? Sigruno da postoji nesto u njoj sto si doziveo kao veliku opasnost po sebe i svoj nacin zivota. Ja bih iskreno voleo da znam sta je to, najiskrenije, bez forica i bez "klizecih".

Нисам се уплашио него просто згадио. Грозно је. 

Не правдам насиље него говорим о акцији и реакцији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вилер Текс рече

Човек мора да има здраву аутоцензуру у свакој области свог живота па и у уметности. 

Vucic likes this.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking Кад смо код акције и реакције, па не може нико очекивати да са таквим стварима добије позив за изложбу у крипти храма Светог Саве.

На шок и панк одговор буде шок и панк јако често. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Нисам се уплашио него просто згадио. Грозно је. 

Не правдам насиље него говорим о акцији и реакцији.

I tebi je u ravnotezi nasilna reakcija na zgadjenost?

Jel ok onda da bijemo beskucnike kad ih vidimo kako leze u sopstvenoj povracki i smrde na govna?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Vucic likes this.

Не. Не разумеш никако да човек има одговорност за своја дела и да уметност није искључена из тога.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

На шок и панк одговор буде шок и панк јако често. 

To je tacno ali se ne radi o tome nego jel ok tebi da bude tako?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Не. Не разумеш никако да човек има одговорност за своја дела и да уметност није искључена из тога.

A adekvatna kazna za nepostovanje autocenzure je nasilje?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

I tebi je u ravnotezi nasilna reakcija na zgadjenost?

Jel ok onda da bijemo beskucnike kad ih vidimo kako leze u sopstvenoj povracki i smrde na govna?

Ајде рекли смо без клизећих.

Поређење ти је погрешно и нон стоп ме посматраш кроз призму неког уберменш идеолога.

Ја нисам говорио нигде о томе да је насиље у реду (мада ми је преко главе те флоскуле и обично је изговарају перфидни насилиници) само ти кажем да на шок често одговор буде шок. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

To je tacno ali se ne radi o tome nego jel ok tebi da bude tako?

То је закон палог света. И ми из тога треба да се издигнемо нит такве акције нит такве реакције.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс

da li je tebi cepanje radova adekvatna i postena kazna za estetski neprihvatljive readove?

Mislis li da nije postojao drugi nacin da se izrazi nezadovoljstvo ili smatras da je nasini upad i cepanje tacno ono sto je trebalo da se desi?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

A adekvatna kazna za nepostovanje autocenzure je nasilje?

Опет ме посматраш као инквизитора. Нисам то рекао. Нити ја икоме пресуђујем. Говорим о узрочно последичним односима. А свачија је одговорност да ти односи буду свети а не шок-шок односи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

То је закон палог света. И ми из тога треба да се издигнемо нит такве акције нит такве реакције.

 

Znaci svi su jednako krivi...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

@Вилер Текс

da li je tebi cepanje radova adekvatna i postena kazna za estetski neprihvatljive readove?

Mislis li da nije postojao drugi nacin da se izrazi nezadovoljstvo ili smatras da je nasini upad i cepanje tacno ono sto je trebalo da se desi?

Нарано да није. Исто као што није адекватна акција таква изложба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...