Jump to content

Председник Вучић код Трампа - Косово

Оцени ову тему


uomo del Ve.Te.

Препоручена порука

Kosovo je Srbija, i ako Bog dadne jednoga dana i Crna Gora. Albanija me ne zanima. Nisam svetac da hranim svog neprijatelja, barem ne dok sam slab i ranjiv. I nisam siguran da li je u korist Srbije ako se njezin neprijatelj ekonomski jača.

Ponavljam: Luka u Albaniji nije potrebna Srbiji. Glavni deo prometa ionako polazi i dolazi kopno, i ovde je glavna luka kod nas Solun, u istočnom Jadranu pak Split, a zatim slede Rotterdam, Hamburg itd. I ako već mnoram da finansiram jednu luku, onda ću to u Crnoj Gori koja je ipak naša, bila sa nama zajedno ili ne.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi: Albanija što je bogatija, to i više vojske i oružija može da kupi. Ili zašto Ameri bacaju sankcije na Rusiju i na Kinu..? A mi svoju Rusiju i svoju Kinu još da izdržavamo i gradimo... Logično!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Dragi рече

Kosovo je Srbija, i ako Bog dadne jednoga dana i Crna Gora. Albanija me ne zanima. Nisam svetac da hranim svog neprijatelja, barem ne dok sam slab i ranjiv. I nisam siguran da li je u korist Srbije ako se njezin neprijatelj ekonomski jača.

Ponavljam: Luka u Albaniji nije potrebna Srbiji. Glavni deo prometa ionako polazi i dolazi kopno, i ovde je glavna luka kod nas Solun, u istočnom Jadranu pak Split, a zatim slede Rotterdam, Hamburg itd. I ako već mnoram da finansiram jednu luku, onda ću to u Crnoj Gori koja je ipak naša, bila sa nama zajedno ili ne.

Emocije i prijateljstva neguj u kuci, porodici ili licno... drzava se vodi interesima.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Dragi рече

Pazi: Albanija što je bogatija, to i više vojske i oružija može da kupi. Ili zašto Ameri bacaju sankcije na Rusiju i na Kinu..? A mi svoju Rusiju i svoju Kinu još da izdržavamo... Logično!

Samo sto ako smo privredno u vezi sa albanijom to znaci da sto je albanija bogatija to smo i mi bogatiji... tako funkcionise privreda, trgovina i spoljno trgovninski sporazumi.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Dragi рече

A interes je? Da neprijatelj bude jak? Pa da...

Ako saradjujes sa drzavom i ta drzava iz te saradnje izlazi bogatija, onda i ti iz tog odnosa izlazis bogatiji...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

Samo sto ako smo privredno u vezi sa albanijom to znaci da sto je albanija bogatija to smo i mi bogatiji... tako funkcionise privreda, trgovina i spoljno trgovninski sporazumi.

Ne mora da znači. Ili po čemu bi Srbija bila bogatija ako Albanija bude bogatija? Šta bi to dobila od Albanije? Ili je to ona stara američka fora da Srbiji treba da bude u interesu da finansira nezavisno Kosovo i da pomaže da Kosovo bude stabilna nezavisna država? To kao da neko hoće da kupi tvoju kuću i zemlju a ti mu još plaćaš, jer samo je tebi u interesu ako on napreduje. Koji interes nije bitno, bitno je da je tebi u interesu. Ti plati. Tu foru smo imali pedeset godina u Jugoslaviji, i neki se još uvek pale na nju, jer sigurno će gazda da nagradi ako sam veran i poslušan :( 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Da ja mislim da je svet takav ( da su ti sporazumi bitni) kao sto ti mislis, slagao bih se. Ali mislim da to izgleda veze sa vezom nema.... i izrael ima problema sa teritorijalnim integritetom... pa eto. 

Mislim sporazum je... smesan... irelevatan...verovatno su se popeli na glavu Trampu ovi sa kosova i vucic i on kao.. ajde da uradimo nesto..

Najbolja stvar u celom sporazumu za Srbiju i Kosovo je to sto ce ove zeleznice i ovi autoputevi da se izgrade, vidis pristup lukama i to - pa ce malo trgovina da se olaksa a valjda ce i odnosi izmedju Srba i Albanaca (kao ljudi) da se normalizuju..

Итекако је битно како се државници понашају и шта уговарају, чак и код најбезначајнијих споразума, јер се ту показују какве су им способности вођења политике.

Друго, итекако је битно то што смо се сагласили да Израел призна Косово, јер је то један велики корак уназад у односу на досадашњу солидну Дачићеву политику повлачења признања. Заправо та политика ће бити потпуно анулирана, јер Србија је успјела убиједити 20-ак микронација да повуку признање, док је дозволила признање од стране једне озбиљне државе попут Израела. 

Треће, овим споразумом смо се замјерили ЕУ у односу на Палестину - што је још један негативни поен тамо који нам никако не треба.

Превише уско сагледаваш овај споразум - "само економија". Нема везе ово са економијом, него са геополитиком гдје су понашања, симболичке гесте и изјаве веома битне, јер се друге државе наспрам твојој постављају у односу на те ствари. Неће економија кренути ако немаш добру геополитику, а не можеш имати добру геополитику са овавким пајацом на власти који испаде није ни знао шта потписује.

А односи између Срба и Албанаца се неће нормализовати преко привреде. Парадоксално, говориш исто као и марксисти - да ће материјализам промијенити људе. Она Рамбова прича:"Људи са преко 3.000 евра примања не причају о нацонализму" која је чиста небулоза.

Мило Ђукановић је пао не због пара него што је ударио људима на вјеру и идентитет. И мислиш да су Албанци нешто другачији? Њима је драже да живе у својој држави, каква год сиромашна или богата била, него у туђој држави. Идентитет, нација, вјера и сви остали нематеријалистички фактори су итекако битни, а на Балкану и одлучуући, фактори политике.

Народи ће се овдје помирити када у својим душама одлуче да се помире, а не када буду пословали добро међу собом. Ми знамо и да ратујемо и да послујемо истовремено, као што смо и доказали у Крајини и у Босни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

POKRETZAODBRANUKOSOVAIMETOHIJE.RS

Није до Вучића, до нас је… Док год је довољно фукаре што се успиње и...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Dragi рече

Ne mora da znači. Ili po čemu bi Srbija bila bogatija ako Albanija bude bogatija? Šta bi to dobila od Albanije? Ili je to ona stara američka fora da Srbiji treba da bude u interesu da finansira nezavisno Kosovo i da pomaže da Kosovo bude stabilna nezavisna država? To kao da neko hoće da kupi tvoju kuću i zemlju a ti mu još plaćaš, jer samo je tebi u interesu ako on napreduje. Koji interes nije bitno, bitno je da je tebi u interesu. Ti plati. Tu foru smo imali pedeset godina u Jugoslaviji, i neki se još uvek pale na nju, jer sigurno će gazda da nagradi ako sam veran i poslušan :( 

Живиш у ЕУ која и опстаје због слободне трговине Њемачке и Француске.

Бивши ривали су се толико економски увезали међусобно да им не пада на памет да таласају.

Исто важи и за Србију и Албанију - што више међусобно размјењујемо добра, више смо међусобно везани и зависни једни од других и тиме ће нам све мање на памет падати ратне идеје, а све више дипломатија и различита довијања за рјешавање међусобних проблема.

Мини Шенген ол д веј. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Golub рече

 

,, Људи моји, па је ли ово могуће''?????????

Наш преЦедник не зна ни шта потписује...  мораћемо да пртимо амбасаду у Јерусалим да би угодили Израелу, а за узврат ће они признати Косово и Метохију!!!     па да смо послали неписменог чобанина са планине у Вашингтон не би га овако зајебали... 

Ово је већ хумористичка епизода... 

 

Koga god da smo poslali ovako bi ga zajebali. Evo, tebe na primer. Ili čobanina sa planine. Zato nije smešno, tužno je. Ne samo da je tužno  to gde smo trenutno, jer na mestu Vučića nije sedeo on nego država, ti, ja, i svako s ovog foruma svidjalo vam se to ili ne, nego je još tužnije smejanje tome jer ga kao preCednika mrziš. To ti je otprilike kao kad zla maćeha se raduje što ne ismevaju njeno dete nego pastorče.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ponavljam: Ako treba nekog da finansiramo, onda Crnu Goru, Bosnu. Jer bila sa nama ili ne bila, ono je naše, ono su naši ljudi, naša braća i naše sestre, naš narod. Bio mi brat sa mnom ili protiv mene, njemu treba da bude dobro i njegovoj familiji a ja ću već nekako da se snađem. Možda bi trebali ovako da razmišljamo, umesto platimo neprijatelju (danak Albaniji?) jer sigurno je onda neka korist i nama..? :)

Mrze me na slovenskoj plaži? Nek me mrze - ali ako nekome moram da dadnem svoj novac, onda ću da ga dadnem svojima. I Bog daje svojima pa i da ga mrze.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Dragi рече

Ponavljam: Ako treba nekog da finansiramo, onda Crnu Goru, Bosnu. Jer bila sa nama ili ne bila, ono je naše, ono su naši ljudi, naša braća i naše sestre, naš narod. Bio mi brat sa mnom ili protiv mene, njemu treba da bude dobro i njegovoj familiji a ja ću već nekako da se snađem. Možda bi trebali ovako da razmišljamo, umesto platimo neprijatelju (danak Albaniji?) jer sigurno je onda neka korist i nama..? :)

Mrze me na slovenskoj plaži? Nek me mrze - ali ako nekome moram da dadnem svoj novac, onda ću da ga dadnem svojima.

Sve ovo mogu da potpišem. Ali, bojim se da nismo u prilici da baš biramo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Dragi рече

Ponavljam: Ako treba nekog da finansiramo, onda Crnu Goru, Bosnu.

Ponavljaj kolko oces, nije tema kog ce finansiramo nego sa kim cemo da saradjujemo.

Problem je sto ti medjutrgovinsku saradnju iz nekog meni neobjasnjivog razloga tumacis kao "finansiranje"

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Dragi рече

Bio mi brat sa mnom ili protiv mene, njemu treba da bude dobro i njegovoj familiji a ja ću već nekako da se snađem.

Pa dobro, ako ti ovako posmatras trgovnske odnose i internacionalnu saradnju, onda to mnogo toga objasnjava :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...