Jump to content

Др Бранимир Несторовић...фантастични :)


Препоручена порука

пре 4 часа, Justin Waters рече

Ma kakvi ima video, taj liturgiju ni pomenuo nije...

Додуше чуо сам негде да он није био против забране литургије али му је после утеха и поука о "кркању" била катастрофа.

Ево сад слушам овај снимак где каже како је пост ауофагија...

Не верујем да се некоме случајно даје толико простора у медијима. Увек је добро имати кловна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

Nijednog ni drugog ne gotovim. Jedina je razlika što za Gejtsa znam dosta dugo, a za Nestorovića nisam ni čuo prije korone. Dapače, prvi put sam njegovo ime pročitao od kolege koji je korona - skeptik, i u tom pogledu se našao u Nestorovićevim provalama na početku o najsmješnijem virusu na svijetu koji postoji samo na fejsbuku. 

Ali zašto se boriš protiv takozvanog "stomakougađanja"? Zna se šta je stomakougađanje? To bi ti bilo ekvivalent onim navikama debelih amerikanaca u filmovima i popularnim memovima koji nikad nisu siti i žderu mekdonalds i kokakolu svaki dan. Poslije 48-dnevog posta, najesti se obilnije u slasti za najveći hrišćanski praznik nema veze sa stomakoguđanjem. Niti je grijeh uživati u ukusnoj hrani povremeno. 

Meni samo nikako ne ulazi u mozak, koji su to realni primjeri krkanluka za Vaskrs, tako da Nestorovićeve riječi imaju ikakvu težinu? Daj da se navede nešto konkretno iz realnog života. Recimo svako je od nas imao priliku bar jedne godine da mu se potrefi da ide na više slava u jedan dan, i to poslije posla..Pa tako mu dođe oko 5 sati jedan ručak, meza, supa, sarma meso kolači i pićence između, a onda u 7 opet sve isto, a neki to još dva puta ponove do duboko u noć...i normalno tad nastupi krkanluk...

Ali kad i kako i na koji način se ovo dešava za Vaskrs kod Srba? 

Муке су то. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало корисних савета (посебно за женски део поулације)по савету  доце Бакија :smeh1:

 

Уместо стика и дезодоранса са алуминијумом, можемо користити против знојења и  медицинску соду бикарбону помешану са мало ситног кукурузног брашна . Када све  ово смешамо додамо и мало неког миришљавог уља ( користила сам лавандино)и све то тако смешано утапкати испод пазуха . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Несторовић у клинчу са колегама, прети му губитак лиценце: Професори: "Јавним наступима је наносио штету", доктор одговара: "Све што сам рекао, био сам у праву"

Новости

Не могу да кажем да ме нешто одушевљава (заправо га ниједном нисам слушао, нити ишта од тих конференција) и да лик бриљира али очито није подобан. Треба ту неко другачији за јесен.

Ту, канда, треба да буде неки гробно-мрачни др.Коб да застрашује, неко без емпатије и спонтаности, и најважније — проваксер.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još davno sam rekao, da sam na mestu Kona davno bih se povukao i prepustio sve Nestoroviću, tražili ste - dobili ste.

A šta je sa pe-ge profesorkom univerziteta, jel ima prijava protiv nje?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

20 minutes ago, Дејан said:

Još davno sam rekao, da sam na mestu Kona davno bih se povukao i prepustio sve Nestoroviću, tražili ste - dobili ste.

A šta je sa pe-ge profesorkom univerziteta, jel ima prijava protiv nje?

А што је уопште битно ко је на чијем месту?

Је ли струка донела одлуку о постепеном активирању градског саобраћаја по етапама? И шта се десило 24 сата пре него да почне - председник упутио захтев да све буде као и раније, као да се ништа није десило. И тако је и било. Је л' неко из струке нешто протестовао? Не, сви су климали главама.

Да ли је струка донела одлуку о обавезном тестирању свих који улазе у Србију? Шта се десило после пар дана - одлукa промењена преко ноћи, може ко 'оће да уђе у Србију без тестирања. Је ли се бунио неко из струке? Јок, сви су климали главама.

Да ли је струка пре пар дана напрасно донела одлуку да ће од 1. јуна бити дозвољена окупљања до 1000 људи и моћи ће да долази публика на фудбалске утакмице? У ситуацији када суседне државе одбијају да отворе границе према нама јер имамо највећу стопу заражених на 100.000 становника, а и иначе сваког дана имамо умрле и двоцифрен број новозаражених.

 

Наравно, све ово су реторичка питања. Сигуран сам да ће недисциплиновани народ опет бити крив за све ако буде неког белаја  ;) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дајте само "независним" медијима и интелектуалцима времена да сазнају да је до пред епидемију био заклети анти-СНС-овац и анти-вучићевац, истог овог типа као и интелектална елита форума "Поуке".

Него се човек нашао затечен, проглашен за Вучићевог кловна и лупљена му мета на чело, па сад ни сам не зна како да се постави. :D А само да је одбио да буде део кризног штаба, сваког дана би био слављен као "независни стручњак", где ни ови ванземаљци и аутофагије не би могле то да укаљају...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
PULSE.RS

Harizmatična pojava i javni nastupi dr Branimira Nestorovića, profesora Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i člana Kriznog štaba za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti kovid-19

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.5.2020. at 8:44, Justin Waters рече

Ma kakvi ima video, taj liturgiju ni pomenuo nije...Taj da ima uopšte litrugiju na umu kao pojam, ne bi pričao kako Srbima neće ništa faliti ako preskoče krkanje.

Nije tacno bas je u jednoj skorijoj emisiji pricao o tome da je spas u liturgiji I crkvi, da nam je Sveti Sava zajedno sa svojim ocem doneo pravoslavlje, a car Lazar pokazao kako treba da ga branimo. On je car, a ostali samo mogu da se puse, mislim na ove koji ga ne vole I pisu protiv njega...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moram primetiti da u poslednje vreme često viđam kako ljudi vrte brojanice kad pričaju u nekoj emisiji. Onako, igraju se sa brojanicama. Meni deluje da samo hoće da pokupe poene kod pravoslavaca. Možda grešim. Nek mi Gospod oprosti, ako je tako. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...