Jump to content

СРПСКИ ПРАВНИЧКИ КЛУБ - Верујем цењена главо да си и учио право

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

1 minute ago, Срђан Шијакињић said:

Шта је твоја поента, да не фукционишу институције? Слажем се, и шта нам онда остаје? Па избори. Ако тог директора из примера не би сменили пре скупштине акционара, јер полуге контроле не раде, онда би било добро да га макар скупштина акционара смени зар не... А ако имаш 75% акционара који су нормалци, све док гласање на скупштини није забрањено или намештено, ипак постоји неки излаз.

Нема ништа од избора. Све партије у Србији контролише ”служба”. Кога год да изаберете иста екипа вуче конце.

Ако се случајно деси да се неко отме контроли, ту је снајпер.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Срђан Шијакињић рече

Шта је твоја поента, да не фукционишу институције? Слажем се, и шта нам онда остаје? Па избори. Ако тог директора из примера не би сменили пре скупштине акционара, јер полуге контроле не раде, онда би било добро да га макар скупштина акционара смени зар не... А ако имаш 75% акционара који су нормалци, све док гласање на скупштини није забрањено или намештено, ипак постоји неки излаз.

Шта нам остаје? Да државни тужилац или бем ли га ко, ви то боље знате, поднесе пријаву против криминалне групе на власти и да се они осуде. Не брини се ти за доказе, има их колко хоћеш. Довољно је само убиство невиних људи из хеликоптера, а то је далеко, далеко, од јединог злочина.А ако неће државни тужилац, онда да сви ми који смо оштећени да можемо то да учинимо. Али то је све немогуће. Ебали вас избори и демократија, ја хоћу такав систем. А ако то не може, онда хоћу други амандман, па да видиш како може много више него што људи мисле да може.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Нема ништа од избора. Све партије у Србији контролише ”служба”. Кога год да изаберете иста екипа вуче конце.

Ако се случајно деси да се неко отме контроли, ту је снајпер.

Нажалост, колико ја знам, ми никад нисмо имали институције, од Карађорђа наовамо. Некад смо били близу томе да их имамо, била је нека равнотежа као моћи, али смо се опет враћали на старо. Не видим да ће се ту ишта променити ускоро, али се надам да ће се мењати постепено, па за 50ак година можда буде нешто суштински боље. Ако нека криза не врати цео свет, па и нас, опет назад.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е да, ја ево предлажем још једну ствар. Да се доведе конзилијум психијарата из иностранства (јер наши сигурно не смеју ништа да кажу под претњом за безбедност породица), постави дијагнозу председнику и каже да ли је он способан да води државу. Ако ти треба потврда да можеш да радиш у обданишту или школи, како онда човек који очигледно има барем једну озбиљну дијагнозу може да води државу и да то правда изборима? Он не би смео да буде кандидат јер за то није психијатријски способан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Нема ништа од избора. Све партије у Србији контролише ”служба”. Кога год да изаберете иста екипа вуче конце.

Ако се случајно деси да се неко отме контроли, ту је снајпер.

Slažem se ali mislim da se i mistifikuje ta "Služba".

Eto Sloba završio u Hagu, Radomir Marković u tvorza, i još razni udbaši završili u tvorza...

Jedino ako postoje neki udbaši iznad njih koje niko nikada nije video o kojima niko nikada nije pričao i koji ne ostavljaju nikakav trag... neki udba dusi..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Е да, ја ево предлажем још једну ствар. Да се доведе конзилијум психијарата из иностранства (јер наши сигурно не смеју ништа да кажу под претњом за безбедност породица), постави дијагнозу председнику и каже да ли је он способан да води државу. Ако ти треба потврда да можеш да радиш у обданишту или школи, како онда човек који очигледно има барем једну озбиљну дијагнозу може да води државу и да то правда изборима? Он не би смео да буде кандидат јер за то није психијатријски способан.

еее, али опет правници ту имају последњу реч у одузимању пословне способности, не вреди, пропадосмо како год окренеш :D

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срђан Шијакињић рече

еее, али опет правници ту имају последњу реч у одузимању пословне способности, не вреди, пропадосмо како год окренеш :D

Ма нисам ја против правника, да ме не схватиш погрешно. То је озбиљна и неопходна вештина кад служи љдима. Само мислим да не сме да пређе у неку догму, те да ми сви постанемо таоци права где ће онда да се расправља да ли је очигледан злочин учињен по закону. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Just now, Tumaralo. said:

Slažem se ali mislim da se i mistifikuje ta "Služba".

Eto Sloba završio u Hagu, Radomir Marković u tvorza, i još razni udbaši u završili u tvorza...

Jedino ako postoje neki udbaši iznad njih koje niko nikada nije video o kojima niko nikada nije pričao i koji ne ostavljaju nikakav trag... neki udba dusi..

Па њима је и циљ да се мистификује. Ал ту нема ништа мистично. У питању је група криминалаца, мафијаша, који сарађују са политичарима и у комбинацији користе претње, подмићивање, контролу медија, држање народа у беди, незнању и сл.

Није то нека ”велика завера” него обична банда.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Срђан Шијакињић said:

Не знам, можда грешим, али ми се чини да је то ипак главни разлог што опстају на власти, а не што су увели неку досад невиђену диктатуру.

Главни разлог што опстају на власти је што су врло паметни и лукави.

Искористили су немоћ и тешку компромитованост опозиције.

Присвојили су све значајне медије и направили паралелни свет у коме смо ми највећи, најјачи, најуспешнији и најбољи. А далеко највећи део људи прати ове медије, мало ко се информише на нету. И тиме су решили два проблема: имају гомилу испраних мозгова и блокирали су опозицији приступ медијима да неко може да каже нешто другачије од званичне приче. А оно што највише шире на тим медијима је страх да би се одласком Вучића небо срушило, завладала беда, тајкуни, избили ратови. Тако да и они који се премишљају да ли да га подрже, то на крају ураде из страха и оног "па немамо никог бољег".

И кад на то додаш да се западу представљају као опција која ће да испуни њихову агенду овде - читај да признају Косово и продају све странцима - ето магичне формуле опстанка на власти.

И што је најгоре ја овоме не видим крај уопште.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Još jedna paralela sa 90tima (možda manje bitna). Mislim da SNS eru obeležava i povratak "Zona sumraka/Treće oko" ludaka u mejnstrim.

Čini mi se da toga nije bilo dok su dosovci držali nacionalne frekvencije.

Nekada na TV Palma danas na TV Hepi.

danas je "lepeza" medijske ponude mnogo bogatija!

Od podrigivanja fantom protiv korone (kako duhovito od strane .... doticnog) do 24/7 smrdenja po sobama velikih parova ili bratova ili hu nouz vise cega!

Ajd sto glavni sef dostavlja hranu, pice, pizze i respiratore, pokriva celu Srbiju.

"Pozovi V radi dostave!"

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, GeniusAtWork рече

И што је најгоре ја овоме не видим крај уопште.

Ako se EU zaljulja žeće, i ako Tramp stane nogom za vrat globalistima Vučić okreće Srbiju ka Kini. Tek tad nema kraja.

Ljudi ne razumeju jedno, tu paralelnu stvarnost koju spominješ (kada sam video da b92 biva glavno glasilo SNS-a sve je jasno) - pa to je stara fora i tom forom se manipulše od zapadnog mejnstirma mnogim narodima - Vučič to primenjuje samo na polju Srbije.

Stvore lažnu stvarnost, kao: jebote, kako Srbija napreduje, super..ma ok, ja sam malo nesposoban, ali videću nešto da promenim. I tako, krivicu ćovek svali sam na sebe, a ustvari ga vuku za nos kao magarca. Baraju ga, a on sebe krivi...još mu žena drobi da nepto uradi, jer, eto, svi su se snašli.

Problem je što nem alternative jer ponuda sa druge strane je užasna. To su budalaštine o nekom napretku. Mislim jaka fora posuditi pare i graditi puteve i deliti subvencije. Mi imamo rast, ali po kojem modelu? Mi imamo pad duga ali kakav? Pa udnosu na BDP, ali dug raste vrtoglavo....stara liberal-priča. Imamo, sa druge strane, pljačku građana. Poenta je što ovim tempom "razvoja" cela jedna generacija popunira nikada dobra ne videvši. Koji bre razvoj za 8 godina Vučića plata prosečna porasal 200 evra a i tu se manipuliše. Pa koliko se cene porasle, pa troškovi enegrenata i dr....koliko je on brutalan vide se po benzinu...nije kriv NIS (iako nisu Rusi "braća" kad je lova u pitanju, recimo viza za Rusiu je 2-3-4 puta skuplja nego što je nakada bila za EU, 100 dolara te roknu Rusi za brzu vizu, za običnu malo manje)...benzin je najkuplji skoro u Evropi, sa našim standardom - akcize!

Ja ne poštujem Vučića jer laže da ne trepne, sada je slagao Crkvu...politika jeste kurva, ali manipulisati svima to je...ne volim ja taj soj. Nema ništa gore nego nadripatriotizam koji nije crkven. To je užas, ni tamo ni 'vamo, ni slano ni slatko. Videlo se i to da je bio spreman, bez da trepne, da odfiari (=odreže) KiM južni deo (a to jeste KiM)...

Ima drugi problem, što kažu Buks of knjige za Mila, sad je on zajašio, ispraks'o se, u'vatio se dobro za grivu - tek sad će da jaše. Vučič je spreman da pravi sve vrste zaokreta, osim suverenističkog. U naboljem slučaju, da se sad oslobodimo kolonijalnog uticaja, da sad budemo brutani suverenisti, da sad krene SRPSKA privrde (šat, bre ima Srbija od Jure pobogu i jura) - treba nam 10 godina da umanjimo dugove, da sredimo institucije, da malo bolje podignemo standard - ko da čeka 10 godina? Nakon što čeka 30, prođe ceo život.

I stvoren je kult ličnosti - bre na presu kad se kaže "predsednik", kad neki SNS-ovac kaže "predsednik" to je više ulizivanja i strahopoštovanja nego prema Titu. Vučić jeste sposoban, jeste inteligentan, ima kapacitete, ali ako takvi vode Srbiju u pogrešnom pravcu - tek je to zlo. Problem je Vučićev način i Vučićev SMER kuda vodi Srbiju. Kuda je vodi? Kako? Pa da za 10 godina ima platu 900 evre. Pa šta ćeš sa njima jadan, iko? Da bi živeo normalno sada treba 1500 evra minimlno. To više nema ni u EU, a zakoni o radu omogućavaju da si nomar, radiš 10 dana, 3 meseca, iznajmljuju te, ovamo-onamo. Srbi će da budu sa Vučićem dok ovaj ne ode sam, a do tada...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Juanito said:

Ма нисам ја против правника, да ме не схватиш погрешно. То је озбиљна и неопходна вештина кад служи љдима. Само мислим да не сме да пређе у неку догму, те да ми сви постанемо таоци права где ће онда да се расправља да ли је очигледан злочин учињен по закону. 

Право и правда нису исто. То је прва лекција на првом предавању Увода у право. Зато је нервирање што ми, правници, причамо да ли је нешто по праву а не да ли је праведно - беспредметно. Поготово стога што је тема покренута поводом текста правника који износе правничку критику проглашења ванредног стања. То је као да неко упада на предавање о причама Библије о стварању свијета са теолошког аспекта и почне да критикује све што се не говори о еволуцији и Дарвину :tongue:

Правда, нормалност, морал и сл. је ванправна ствар, нормална људска ствар. Да ли је нешто по праву урађено је строго правно-стручна ствар. И те двије сфере, ако желимо имати развијено и нормално друштво и државу, морају бити раздвојене. Ако ће се повући питање да ли је нешто по Уставу, онда се мора препустити правничким лешинарима и хијенама да све могуће трикове, рупе у прописима и развлачења значења и контекста употријебе ако имају смисла према важећим правилима - јер се тако ради када се закони поштују. Када бисмо законе мијењали тако лако ( као што их и мијењамо ) само да бисмо избјегли ова "сувисла" правничка препуцавања, онда има да се поздравимо са било каквом надом о правној држави. Право и тумачење права ће се мијењати и прилагођавати, али то мора ићи правничким путем како би систем остао колико-толико дослиједан.

Ја схватам да ово што ти пишем је за тебе потпуна небулоза, али мени лично нема другачијег рјешења на видику. Нека се народ политички избори за правду и скине овог садисту са власти, изборима или револуцијом или како већ - па ћемо онда да све то правно уподобимо. Али, прије било каквих радикалнијих мјера, мора се покушавати и поступати по праву, онако како се тумачи у датом тренутку, како би се избјегла произвољност. Оног тренутка када се правно домунђавање сведе на пуку форму без икакве суштине - онда тек може да се радикално раскида са бескорисним правилима.

Римљани су били мајстори у томе. Званично, њима су исти закони важили вијековима, иако су се суштински стално мијењали. Просто - то су радили поштовањем форме и маштовитим заобилажењем застарјелих забрана а да се притом формално не крши закон. Оног тренутка када се све то толико обесмислило, дошао је цар Јустинијан и наредио да се све то лијепо среди и уједначи, па након тога Јово наново, али по закону. Римљанима је закон био не само свјетовна, него и религијска ствар. Држава им је била прожета религијским значајем да се због тога све њено морало поштовати. А видим да је такво схватање прешло и на мене.

Што каже слоган на новчићима из Скајрима - "The Empire is the Law. The Law is Sacred" :)))

a02f6354e2bd7b475e2ce982c4c35516.jpg.da435467ba4d141d26c2ff4a5f2cc4ce.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Срндаћ рече

Ја схватам да ово што ти пишем је за тебе потпуна небулоза, али мени лично нема другачијег рјешења на видику. Нека се народ политички избори за правду и скине овог садисту са власти, изборима или револуцијом или како већ - па ћемо онда да све то правно уподобимо.

Али ти и даље не разумеш шта хоћу да кажем. Сасвим је могуће да сам нејасан, па ћу поновити. 

Лудак на власти је криминалац и злочинац, баш као и екипа око њега. То је тако по законима који већ постоје и важе код нас, не мораш ништа ново да пишеш. Ако бих ја радио један проценат онога што они раде, био бих одавно у затвору. Што обични људи иду у затвор ако се баве криминалом, а за ове су избори (или револуција) једини начин да се склоне? Одакле та идеја да закон не важи за председника? Ако је председник криминалац, треба да иде у затвор, а не на нове изборе, чак и ако га ретардирана гомила подржава. Баш као што судбина свих осталих криминалаца не зависи од подршке у народу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Juanito said:

Али ти и даље не разумеш шта хоћу да кажем. Сасвим је могуће да сам нејасан, па ћу поновити. 

Лудак на власти је криминалац и злочинац, баш као и екипа око њега. То је тако по законима који већ постоје и важе код нас, не мораш ништа ново да пишеш. Ако бих ја радио један проценат онога што они раде, био бих одавно у затвору. Што обични људи иду у затвор ако се баве криминалом, а за ове су избори (или револуција) једини начин да се склоне? Одакле та идеја да закон не важи за председника? Ако је председник криминалац, треба да иде у затвор, а не на нове изборе, чак и ако га ретардирана гомила подржава. Баш као што судбина свих осталих криминалаца не зависи од подршке у народу. 

Зато што Србија није уставна република него мафијашка аутократија.

  • Свиђа ми се 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

57 minutes ago, Juanito said:

Одакле та идеја да закон не важи за председника?

Iz Amerike. :)

Vazi zakon ali ima imunitet koji moze samo da skine skupstina.

 

57 minutes ago, Juanito said:

Ако је председник криминалац, треба да иде у затвор, а не на нове изборе, чак и ако га ретардирана гомила подржава. 

Kad predsednik ne bi imao imunitet, premijer tj. ministar policije bi mogao da ga uhapsi.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...