Jump to content

СРПСКИ ПРАВНИЧКИ КЛУБ - Верујем цењена главо да си и учио право

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

47 minutes ago, Juanito said:

Да, то хоћу да кажем. Али овај део ми је најзанимљивији:

Опет, ја нисам правник, причам као мислећи грађанин. Требало би да постоји скуп права која се никада и ни под којим условима не смеју нарушити.

Pa ima i to... eno gore Srndać citira baš tu odredbu...

"Мере одступања ни у ком случају нису дозвољене у погледу права зајемчених чл. 23, 24, 25, 26, 28, 32, 34, 37, 38, 43, 45, 47, 49, 62 , 63, 64. и 78. Устава"

Imaš u redovnom stanju i ovo:

Ograničenja ljudskih i manjinskih prava

Član 20

Ljudska i manjinska prava zajemčena Ustavom mogu zakonom biti ograničena ako ograničenje dopušta Ustav, u svrhe radi kojih ga Ustav dopušta, u obimu neophodnom da se ustavna svrha ograničenja zadovolji u demokratskom društvu i bez zadiranja u suštinu zajemčenog prava.

Dostignuti nivo ljudskih i manjinskih prava ne može se smanjivati.

Pri ograničavanju ljudskih i manjinskih prava, svi državni organi, a naročito sudovi, dužni su da vode računa o suštini prava koje se ograničava, važnosti svrhe ograničenja, prirodi i obimu ograničenja, odnosu ograničenja sa svrhom ograničenja i o tome da li postoji način da se svrha ograničenja postigne manjim ograničenjem prava.

 

Quote

Како је уопште могуће да неко може да изгласа да власт може пчелару да забрани да оде у припиздину током пандемије умерено опасног респираторног вируса и брине о кошницама?!

Pa zato što mora da postoji mehanizam da im to zabrane u slučaju veoma opasnog respiratornog virusa, a ne možeš baš Ustavom da definišeš apsolutno svaku situaciju, nivo opasnosti virusa i način utvrđivanja koji je nivo...

Ne postoji niti će postojati pravni sistem koji konkretizuje apsolutno svaku situaciju, to je nemoguće... tako da ipak građani, kao nosilac suvereniteta predstavljaju krajnju branu od zloupotreba... ali nažalost to je otišlo u k... i u razvijenijim i starijim demokratijama od Srbije...između ostalog i u Americi...

 

Quote

Управо из ових разлога готивим САД. Њихов устав, други амандман, свест људи о томе да влада не даје права, него штити она која су гарантована уставом итд.

Pa i taj amandman je odavno popišan jer skoro da nema države u SAD koja bar na neki način ne infringe-uje "the right of the people to keep and bear Arms"...

Ono sve što se dešavalo sad oko impeachment-a je takođe popišavanje Ustava kakvo ni Vučiću ne bi palo na pamet... prosto, izgleda da politička volja i lojalnost partiji gaze sva pravila pred sobom...

 

Quote

Наравно да је све несавршено, па и САД, јер су људи несавршени. Ал тамо бар већини не може да падне на памет да гласају око одређених основних права. То је сумануто европско гледање на државу. 

Pa evo baš u prethodnoj deceniji su na raznim referendumima glasali o pravu na brak što je jedno od osnovnih prava...

To što si zamislio tj. idealizovao ne postoji nigde, pa ni u SAD...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Juanito said:

Правна држава треба да служи заштити слобода и права, а не за правдање масовног нарушавања истих тражећи техничке правне пукотине које то дозвољавају. 

Да, али то прво треба да постоји. Код нас је нема ни у траговима, овде је држава један човек кога нико не може да позове на одговорност, не може да га спречи у било чему или да промени било коју његову одлуку, и који никоме не одговара за било шта.

Ја могу да се кладим да је зато ово овако и увео, да би подсетио све да је Србија = Александар Вучић. Јер могао је све да одради преко парламента, има већину и могао је да изгласа шта хоће па и ванредно стање. Као у свим другим земљама. Али не, мало да покаже ко је овде власник живота свих људи који зависе од његове милости и расположења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Avocado рече

Pa evo baš u prethodnoj deceniji su na raznim referendumima glasali o pravu na brak što je jedno od osnovnih prava...

Е па видиш, ово није баш тако.

Државни брак није никакво основно право, него бирократска измишљотина настала копирањем религије. А у пракси не да није право, него је обавеза (ил то ил ванбрачна заједница) јер без тих папира не можеш да оствариш гомилу других права. Основно право је да одрасли људи могу одлуче с ким ће да живе и с ким ће да се трпају, како ће и пред ким то да озваниче, да то све слободно практикују и да им од заједнице у којој живе не зависи ниједно друго право. Држава заправо не треба да ”дозволи геј бракове”, него да се повуче из тог циркуса потпуно. Сам државни брак је задирање државе у интиму.

Е сад, оно за шта се тамо гласало је да појединачне државе прихвате или не да озваниче заједнице које нису традиционално мушко-женске. И о томе можемо разговарати да ли је ОК кад се узме у обзир да су за брак везана и друга права, али тамо постоји конкуренција између држава. Ја свакако не бих живео с лудацима који ограничавају права других због својих религијских уверења и побего бих из неке Алабаме у неку нормалнију средину која ми више одговара. То не можеш у психовој Србији јер је Балкан једна изолована рупетина. Можеш за сада у ЕУ, али и то је питање докле. Када постоји конкуренција између држава ислобода кретања, онда је донекле прихватљиво и нека права ставити на гласање (наравно, не она најосновнија, то би било сумануто). А и тад би то требало чинити локално, а не на федералном нивоу.

Наравно да је ово све несавршено, то нико не спори. Оно што ја спорим је да је ваше правничко пребирање по тим техникалијама губљење времена кад имаш посла са тоталним лудацима, као што ми више него очигледно имамо. Њима мора да се каже: ”Ово што ви радите је болест над болестима!”, а не ”ово што ви радите је супротно закону, а ако се сутра испостави да није, онда извините, ником ништа”. Никада вам ми обични људи нећем схватити и прихватити та права јер на сваком кораку видимо да се користе против нас а никад и дословно никад у нашу корист. Систем је потпуно неуспешан и неефикасан, Служи једино за тиранију. Зато ја нећу ни да причам о томе. Ништа мање нисте салонски од ових из текста, само је ваш салон судница, а у тим судницама је увек тиранија против нас осталих. Све зависи од тога како ће судија који је можда устао на леву ногу или се плаши Психа да протумачи. Право би имало смисла кад би га спроводио јасно дефинисан алгоритам. Овако је фарса. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, GeniusAtWork рече

Да, али то прво треба да постоји. Код нас је нема ни у траговима, овде је држава један човек кога нико не може да позове на одговорност, не може да га спречи у било чему или да промени било коју његову одлуку, и који никоме не одговара за било шта.

Ја могу да се кладим да је зато ово овако и увео, да би подсетио све да је Србија = Александар Вучић. Јер могао је све да одради преко парламента, има већину и могао је да изгласа шта хоће па и ванредно стање. Као у свим другим земљама. Али не, мало да покаже ко је овде власник живота свих људи који зависе од његове милости и расположења.

Па управо зато и причам да нема сврхе ићи у те техникалије кад се ради о чистој тиранији, гашењу државе и присвајању апсолутне власти. Можда се може наћи нека рупа по којој је то било могуће, ал боли ме уво да л је могуће. И даље је тиранија, државни удар, психопатија и малтретирање грађања које је, сад сасвим сигурно могу да кажем, превазишло и режим из деведесетих. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Juanito рече

Па управо зато и причам да нема сврхе ићи у те техникалије кад се ради о чистој тиранији, гашењу државе и присвајању апсолутне власти. Можда се може наћи нека рупа по којој је то било могуће, ал боли ме уво да л је могуће. И даље је тиранија, државни удар, психопатија и малтретирање грађања које је, сад сасвим сигурно могу да кажем, превазишло и режим из деведесетих. 

Ипак немамо политичка убиства, немамо масовно премлаћивање на демонстрацијама, поливање воденим топовима, немамо још штошта што је било 90-их, треба ипак бити реалан... 

На крају, имаш изборе на којима можеш да изабереш нешто друго. Нису идеални услови, пуно је медијског мрака, пуно је притисака на одређени део бирачког тела (запослени преко партије, разних веза итд.) за кога да гласа, али опет то не значи да опозиција не би имала макар 20-30% да је људима стварно толико дозлогрдило. Или да мисле да ће им бити боље ако гласају за било какву алтернативу.

 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Срђан Шијакињић said:

Ипак немамо политичка убиства, немамо масовно премлаћивање на демонстрацијама, поливање воденим топовима, немамо још штошта што је било 90-их, треба ипак бити реалан... 

Али разлог за то није зато што су ови сад бољи.

Разлог је само што не смеју, пре свега због ”међународне заједнице”. Иначе би били можда још гори. Погледај Вучића из 90-тих, какав је био и са ким је био.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Срђан Шијакињић said:

Ипак немамо политичка убиства

Оливер Ивановић? ОК, није разјашњено, али би било невероватно да екипа нема нешто са тим.

6 minutes ago, Срђан Шијакињић said:

немамо масовно премлаћивање на демонстрацијама,

На демострацијама не, али имамо премлаћивања. Једно од таквих је започело протест 1 од 5 милиона. Имамо уништавање имовине (Савамала, спаљивање кућа новинарима, уништавање имовина разних непожељних грађевинских фирми, напади на новинаре и уништавање опреме, итд). Имамо човека који је умро у затвору, а притворен је јер је послао СМС против Вучића неком лику. Имамо жену која месецима виси у притвору због твита против Вучићеве деце (не знам да ли су је пустили или је још тамо). Ено, на теми о вирусу сам баш малочас поставио најновији случај где је полиција пребила новинара и сада је у болници са тешким телесним повредама.

О претњама насиљем и смрћу боље и да не причамо, могли бисмо посебан подфорум да отворимо.

Сад видим да је Звонко поменуо - једино што га спречава да дивља колико пожели је запад. Од њих му зависи опстанак на власти, а ако су спремни да се праве блесави до неке мере не значи да су спремни за све што му дуне да ради овде. То је једина кочница коју он има, а и без ње је сасвим јасно о коме се ради.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Али разлог за то није зато што су ови сад бољи.

Разлог је само што не смеју, пре свега због ”међународне заједнице”. Иначе би били можда још гори. Погледај Вучића из 90-тих, какав је био и са ким је био.

Могуће, не улазим у разлоге. Али у данашњем сплету околности, мој лични утисак је да не постоји препрека да народ изађе на изборе и створи јаку опозицију, ако не и да промени власт. Ако је излазност око 50%, шта спречава народ да је подигне на 75-80%. Знам да је то доста сложеније, али није немогуће. Просто има тај повећи део народа који сматра да му не може бити суштински боље ко год био на власти.

Е сад, постоји и други део приче, а то је да ли се може очекивати промена кад имаш треш медије усмерене према широким масама, Информер, Ало, Пинк, Хепи итд, па онда потезе као 100 евра свима, или идемо сви из СНС-а да обилазимо пензонере и носимо пакете хране итд, запослимо те у ЈКП, али ти нам после набавиш 10 гласача и сл. Значи проблем је што борба за наклоност људи није фер, јер једни у тој борби имају могућност да завуку руку ако треба и у државну касу. И то је чињеница, али опет да је народу толико дозлозгрдило, ништа од побројаног не би вредело. Тј. можда би опет они побеђивали, али тешко да би имали овакву доминацију. И са друге стране, једном делу народа ово суштински одговара - тај који се запослио у ЈКП, тај који иде на излете пензионера и добије дружење плус ужину, тај који добије пакет намирница... Нама делује претужно да толико вреди глас и да је толико сужена перспектива, али је то реалност. Ти људи су задовољни. А нема их 1.000 или 2.000 него много више, а и они су народ, исто као и ми...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Срђан Шијакињић рече

Ипак немамо политичка убиства, немамо масовно премлаћивање на демонстрацијама, поливање воденим топовима, немамо још штошта што је било 90-их, треба ипак бити реалан... 

На крају, имаш изборе на којима можеш да изабереш нешто друго. Нису идеални услови, пуно је медијског мрака, пуно је притисака на одређени део бирачког тела (запослени преко партије, разних веза итд.) за кога да гласа, али опет то не значи да опозиција не би имала макар 20-30% да је људима стварно толико дозлогрдило. Или да мисле да ће им бити боље ако гласају за било какву алтернативу.

 

Нема политичких убистава (мада нисам сигуран шта је убиство Оливера Ивановића), али има политичких премлаћивања и разних других малтретирања. Има отворене претње лекарима и њиховим породицама ако се усуде кажу било шта што одудара од дозвољеног (читај ”струке”, читај ових пар лудака који се све питају) и ту боље да не знате детаље... Има отимања фирми од стране председниковог брата лично. Има тога да свака иоле већа фирма мора да им плаћа рекет да би могла да ради. И на концу, малтретирање обичних људи далеко превазилази практично све из деведесетих. Деведесете су биле горе због ратова, санкција и осталог чега сад нема, али нису било оволико суреално психопатолошке са изузетком Јул секте последњих пар година њихове власти. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWorkЗа Оливера не знам, и не могу ништа да кажем. Све остало што кажеш су мање више чињенице, само је просто мој утисак да када се упореди са Слобиним режимом, ови су ипак скроз друга зверка. То је просто мој утисак, без обзира на разлоге - једноставно ни Србија и свет нису исти тада и сада, то је чињеница.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još jedna paralela sa 90tima (možda manje bitna). Mislim da SNS eru obeležava i povratak "Zona sumraka/Treće oko" ludaka u mejnstrim.

Čini mi se da toga nije bilo dok su dosovci držali nacionalne frekvencije.

Nekada na TV Palma danas na TV Hepi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Срђан Шијакињић рече

Али у данашњем сплету околности, мој лични утисак је да не постоји препрека да народ изађе на изборе и створи јаку опозицију, ако не и да промени власт. Ако је излазност око 50%, шта спречава народ да је подигне на 75-80%.

Опет он о процедурама...

Човече, председник је присвојио власт, суспендовао државу, ради шта хоће. Избори имају смисла у нормалним условима где неко једноставно није био довољно ефикасан, па хајде да га сменимо, као што бисмо сменили извршног директора компаније или цео управни одбор. Али избори не би требало да буду захтев за смену психопате који се овако понаша и који је прекршио све што се може прекршити. Требало би да постоји механизам да се он и екипа моментално ухапсе због свега што су урадили, па тек онда да се распишу избори. На пример, не може извршни директор да опљачка фирму и да се онда чега гласање управног одбора и акционара да би га сменили. То је буквално оно што ти овде говориш, само пресликано на државу. Управни дбор и акционари гласају само ако извшни директор није испунио очекивање око зараде и слично, а не ако се понаша као суманути психопата и чини злочине. Тад иде у затвор.

Сама чињеница да су они слободни после свих ових злочина и да их и даље чине потпуно обесмишљава изборе и демократију. Не могу избори ником да дају легитимитет за ово. То што је добар део популације поптуно ретардиран и гласа за њих не може да се користи као оправдање да се већина популације (да, већина, јер је за СНС реално 25% укупног броја гласача) држе као таоци. Ми морамо бити заштићени од лудака независно од избора и демократије. Уставна република (ил монархија, реално ме баш брига) је ту битна, а не демократија, то је секундарно. Ја бих се радије одрекао права гласа него уставно загарантованих слобода. На концу, САД нису демократске, демократизација је појава новијех датума.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Нема политичких убистава (мада нисам сигуран шта је убиство Оливера Ивановића), али има политичких премлаћивања и разних других малтретирања. Има отворене претње лекарима и њиховим породицама ако се усуде кажу било шта што одудара од дозвољеног (читај ”струке”, читај ових пар лудака који се све питају) и ту боље да не знате детаље... Има отимања фирми од стране председниковог брата лично. Има тога да свака иоле већа фирма мора да им плаћа рекет да би могла да ради. И на концу, малтретирање обичних људи далеко превазилази практично све из деведесетих. Деведесете су биле горе због ратова, санкција и осталог чега сад нема, али нису било оволико суреално психопатолошке са изузетком Јул секте последњих пар година њихове власти. 

За све сам то чуо (осим за лекаре), али ни за шта нисам видео доказе. Можда ћемо видети доказе кад једном сиђу са власти, па ће се показати да нисам у праву. Опет, за све сам то слушао и за време жутих, с тим што је било у мањој мери, јер су им ови садашњи све време дисали за вратом. 

Оно што се мени чини да смо и за време Слобе и за време жутих имали доста више незадовољних људи него данас. Против Слобе је пола државе било огорчено из очигледних разлога, а против жутих је исто тако пола државе било огорчено због лоповлука + што су били виђени као некакви издајници у суштини. А данас, код тзв. обичног света, мање је огорчених људи. Или барем ти огорчени не мисле да ће им бити боље ако гласају за опозицију. Не знам, можда грешим, али ми се чини да је то ипак главни разлог што опстају на власти, а не што су увели неку досад невиђену диктатуру.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Опет он о процедурама...

Човече, председник је присвојио власт, суспендовао државу, ради шта хоће. Избори имају смисла у нормалним условима где неко једноставно није био довољно ефикасан, па хајде да га сменимо, као што бисмо сменили извршног директора компаније или цео управни одбор. Али избори не би требало да буду захтев за смену психопате који се овако понаша и који је прекршио све што се може прекршити. Требало би да постоји механизам да се он и екипа моментално ухапсе због свега што је урадио, па тек онда да се распишу избори. На пример, не може извршни директор да опљачка фирму и да се онда чега гласање управног одбора и акционара да би га сменили. То је буквално оно што ти овде говориш, само пресликано на државу. Управни дбор и акционари гласају само ако извшни директор није испунио очекивање око зараде и слично, а не ако се понаша као суманути психопата и чини злочине. Тад иде у затвор.

 

Сама чињеница да су они слободни после свих ових злочина и да их и даље чине потпуно обесмишљава изборе и демократију. Не могу избори ником да дају легитимитет за ово. То што је добар део популације поптуно ретардиран и гласа за њих не може да се користи као оправдање да се већина поопулације (да, већина, јер је за СНС реално 25% укупног броја гласача) држе као таоци. Ми морамо бити заштићени од лудака независно од избора и демократије. Уставна република (ил монархија, реално ме баш брига) је ту битна, а не демократија, то је секундарно. Ја бих се радије одрекао права гласа него уставно загарантованих слобода. На концу, САД нису демократске, демократизација је појава новијех датума.

Шта је твоја поента, да не фукционишу институције? Слажем се, и шта нам онда остаје? Па избори. Ако тог директора из примера не би сменили пре скупштине акционара, јер полуге контроле не раде, онда би било добро да га макар скупштина акционара смени зар не... А ако имаш 75% акционара који су нормалци, све док гласање на скупштини није забрањено или намештено, ипак постоји неки излаз.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Срђан Шијакињић said:

Могуће, не улазим у разлоге. Али у данашњем сплету околности, мој лични утисак је да не постоји препрека да народ изађе на изборе и створи јаку опозицију, ако не и да промени власт. Ако је излазност око 50%, шта спречава народ да је подигне на 75-80%. Знам да је то доста сложеније, али није немогуће. Просто има тај повећи део народа који сматра да му не може бити суштински боље ко год био на власти.

Е сад, постоји и други део приче, а то је да ли се може очекивати промена кад имаш треш медије усмерене према широким масама, Информер, Ало, Пинк, Хепи итд, па онда потезе као 100 евра свима, или идемо сви из СНС-а да обилазимо пензонере и носимо пакете хране итд, запослимо те у ЈКП, али ти нам после набавиш 10 гласача и сл. Значи проблем је што борба за наклоност људи није фер, јер једни у тој борби имају могућност да завуку руку ако треба и у државну касу. И то је чињеница, али опет да је народу толико дозлозгрдило, ништа од побројаног не би вредело. Тј. можда би опет они побеђивали, али тешко да би имали овакву доминацију. И са друге стране, једном делу народа ово суштински одговара - тај који се запослио у ЈКП, тај који иде на излете пензионера и добије дружење плус ужину, тај који добије пакет намирница... Нама делује претужно да толико вреди глас и да је толико сужена перспектива, али је то реалност. Ти људи су задовољни. А нема их 1.000 или 2.000 него много више, а и они су народ, исто као и ми...

Ма нема ту леба... Имамо мафијашку државу, измрцварен и слуђен народ.

Овај систем направили су комунисти да би се шатро ”играли демократије”, а у ствари њихова екипа задржала власт во вјеки вјеков. Обична спрдња.

И после Тита, Тито.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...