Jump to content

Омиљени амбијенти

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 11 часа, gavrosaurus рече

Све остало је ствар преференце, хоћеш ли полице или просте кутије али једино што је стварно важно - светлост.

Амин! 

Муж и ја смо тренутно у нешто мање од 30 квадрата. Пети спрат. Али, светлост... Непроцењиво.  

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Вукашин рече

Sub-1-Chiiori-House-Jason-Haidar-115.jpg

Sub-3-Chiiori-House-Jason-Haidar-61.jpg

Sub-6-Chiiori-House-Jason-Haidar-77.jpg

Ovaka mjeta volim kad putujem...posao ili odmor. Zastanemo negdje na poznatom mjestu, naručimo mezicu i domaću rakijicu, izdivanimo, nastavimo put... 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Justin Waters рече

Kad bih živio na Menhetnu ili negdje gdje te zgradurine okruzuju, patio bi mnogo. 

Isto. Sa tim da sam u betonu bez zelenog ne bi mog`o da se srodim nikako, taman da mi neko debelo placa da tu stanujem.

Nije mi strano stanovanje u zgradi - skoro pola zivota sam tako ziveo - nego da zgrada ima otvoren prostor oko sebe, da je stan na nekom visem spratu i da ima sirok pogled, po mogucstvu na ostatak grada, tako da uvece imas jato svetala da gledas.

Takav stan, na 5. spratu sa pogledom na veci deo grada, je bio onaj u kom sam stanovao pre prelaska u kucu. Mnogo dobro mesto bilo - komotniji jednosoban stan, nije velik, ali sa tim nenadmasnim pogledom.

:)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Isto. Sa tim da sam u betonu bez zelenog ne bi mog`o da se srodim nikako, taman da mi neko debelo placa da tu stanujem.

Nije mi strano stanovanje u zgradi - skoro pola zivota sam tako ziveo - nego da zgrada ima otvoren prostor oko sebe, da je stan na nekom visem spratu i da ima sirok pogled, po mogucstvu na ostatak grada, tako da uvece imas jato svetala da gledas.

Takav stan, na 5. spratu sa pogledom na veci deo grada, je bio onaj u kom sam stanovao pre prelaska u kucu. Mnogo dobro mesto bilo - komotniji jednosoban stan, nije velik, ali sa tim nenadmasnim pogledom.

:)

Ja sam se rodio u kući, i nastaviću sa kućom, uzeo sam plac i radim na projektu kuće i to plac koji ima pogled na šumarak, i okolina je onako naš standard komšiluk sa manje kuća, a i puno zelenog. To je ono bez čega ne mogu vidjeti mjesto koje bi nazivao svoj dom. 

U zgradi sam živio dok sam bio u Bangladešu...i tamo su zgrade na zgradu, ali nisu uništili zelenilo u gradu...na tri lokacije sam mijenjao stan, svaki put sam sa balkona ili viđao kokosove palme okolo ili banane, a u nekim navratima sam mogao brati kokos da sam imao malo dužu šipku :smeh1:. Tako da to je to, mora negdje da se vidi priroda, ili malo viši sprat pa gledaš na brdo. Kranja nužda bi bila to da vidiš svjetalca noću, ali mora biti neki balkon malo širi i duži da se posadim papričice, začine, cvijeće i zelene biljke, mora biti neke hortikulture bez toga se osjećam prazno. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Kranja nužda bi bila to da vidiš svjetalca noću

E, ali veruj mi, to je bilo najvrhinsko. Ima okolo i velikog drveca, i park, i to sve nesto, ali pogled je bio nenadmasan. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako mi je renoviranje kuće u toku, najviše me opterećuje kupatilo, jer je manjih dimenzija (1.6x3,5),  a želim komfornu tuš kabinu... tako da sam izbacila mašinu i korpu za veš, a ostaje samo neophodno (ugradni vodokotlić i konzolna školjka, kao i konzolni umivaonik koji planiram da ugradim na kerok ploči).
Interesuju me i rock paneli kombinovani sa gresom, jer želim da to izgleda ovako
321d4f2f6cae7d3701bc3a0982a12f39.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ayla рече

Kako mi je renoviranje kuće u toku, najviše me opterećuje kupatilo, jer je manjih dimenzija (1.6x3,5),  a želim komfornu tuš kabinu... tako da sam izbacila mašinu i korpu za veš, a ostaje samo neophodno (ugradni vodokotlić i konzolna školjka, kao i konzolni umivaonik koji planiram da ugradim na kerok ploči).
Interesuju me i rock paneli kombinovani sa gresom, jer želim da to izgleda ovako
321d4f2f6cae7d3701bc3a0982a12f39.jpg

Prvi put vidim ovakve tuševe s plafona, baš je dobro.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Prvi put vidim ovakve tuševe s plafona, baš je dobro.

Samo je bitna predinstalacija koja se unaprijed planira, a ostalo ide vješanjem na spušteni plafon . Cio sistem se kupi i jednostavno je za ugradnju. Više me brine rešenje uglova i gerovanje, jer na rock panele ne mogu stavljati ugaone lajsne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Ovaka mjeta volim kad putujem...posao ili odmor. Zastanemo negdje na poznatom mjestu, naručimo mezicu i domaću rakijicu, izdivanimo, nastavimo put... 

 

Sa godinama se prijatnije osecam u sto jednostavnijem prostoru. Da nemam porodicu bila bi mi dovoljna brvnara- mala kuhinja, tus kabina, krevet, sto i polica za knige. Nista vise. Mozda samo krevet gore na galeriji, da dole ostane vise prostora.

Kad omatorim, ako ne ranije, voleo bih da imam takvo mesto.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ayla рече

321d4f2f6cae7d3701bc3a0982a12f39.jpg

Ih, ovaj tus je izmisljen...

  • Радостан 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вукашин рече

Kad omatorim, ako ne ranije, voleo bih da imam takvo mesto.

Dobro je, mislila sam da sam jedina koja već neko vreme razmišlja o tom periodu - kad omatorim :) ako Bog da.

Ja tačno znam i gde je to mesto i malo mi srce zaigra kad pomislim da to može biti već za nekih 15-ak godinica... Pa se prenem, o užasa, da li je normalno da se tako razmišlja sa 39? Ali to jedruga tema..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milica Bajic рече

Dobro je, mislila sam da sam jedina koja već neko vreme razmišlja o tom periodu - kad omatorim :) ako Bog da.

Ja tačno znam i gde je to mesto i malo mi srce zaigra kad pomislim da to može biti već za nekih 15-ak godinica... Pa se prenem, o užasa, da li je normalno da se tako razmišlja sa 39? Ali to jedruga tema..

Normalno je i ja imam 39 ha-ha : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Justin Waters рече

Prvi put vidim ovakve tuševe s plafona, baš je dobro.

 

пре 6 минута, obi-wan рече

Ih, ovaj tus je izmisljen...

Izabereš sistem (više opcija imaš), i dobiješ sve sa uputstvom za ugradnju.... a to izgleda otprilike ovako

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milica Bajic рече

Dobro je, mislila sam da sam jedina koja već neko vreme razmišlja o tom periodu - kad omatorim :) ako Bog da.

Ja tačno znam i gde je to mesto i malo mi srce zaigra kad pomislim da to može biti već za nekih 15-ak godinica... Pa se prenem, o užasa, da li je normalno da se tako razmišlja sa 39? Ali to jedruga tema..

Jedan moj dragi prijatelj renovirao kupatilo prije par mjeseci, i moli me da mu pomognem da riješi problem koji ima. Ulazim u prostor predviđen za kupatilo, dimenzije 4x4, i putam ga u čemu je problem?
Kaže da hoće da uredi tako kupatilo, da sjutra (ne daj Bože) može i u invalidskim kolicima da sve obavi sam. 7896634
Napomenuću da je sportista, zdrav i prav.
Cijelo kupatilo je organizovano kako je želio, i ja sam se pitala da li je mudro ili smiješno to što je tražio... 
Nadam se da vrijeme koje dolazi neće pokazati da je mudro postupio. :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...