Jump to content

У одбрану истине и јединства СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ (цео текст)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 сат, Bokisd рече

Mozda je Patrijarh trebao da povede i nekog pravnog experta kako bi se sprecila bilo kakva pravnicka zavrzlama,..... nisam procitao ovaj tekst, ali nadam se da je Patrijarh koliko toliko upoznat sa tom pricom promena ustava crkve u Americi, ....  i na ovome se mora instistirati u razgovorima, kako pise na pocetku teksta :

I. ЕПАРХИЈЕ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ У СЈЕДИЊЕНИМ АМЕРИЧКИМ ДРЖАВАМА И ЊЕНИ ЕПИСКОПИ СУ НЕПОКОЛЕБИВО И НЕРАЗДЕЉИВО СЈЕДИЊЕНИ И САСТАВНИ СУ ДЕО СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ (ПАТРИЈАРШИЈЕ).

1. Оптужбе за наводни „тајни план“ или „скривени покушај“ Епископâ Епархијâ Српске Православне Цркве у Сједињеним Државама да поменуте Епархије одвоје од Српске Православне Цркве (Патријаршија) (надаље: „СПЦ“) и да Епархије предају под јурисдикцију Цариградске Патријаршије, Америчке Православне Цркве или неке друге структуре, немају основ у чињеницама и потпуно су неистините.

Ako je tako, onda treba i poslusati sta Patrijarh i vladike imaju da kazu i da se sve to resi kako treba.

Patrijarh i vladike sinodalci su vec rekli sta su imali. Da si ti ziv i zdrav postoji odluka sinoda po ovom pitanju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 34
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 9 часа, Вукашин рече

Patrijarh i vladike sinodalci su vec rekli sta su imali. Da si ti ziv i zdrav postoji odluka sinoda po ovom pitanju. 

Pa, znam za to,..... al nije bas dobro, ono, odes i kazes ima odluka i vratis se i kao oni moraju sve da prihvate bez nekog obrazlozenja,  nego mozda da se bude malo informacion pripremljen za ono sto tamo ceka i slicno. Just_Cuz_19 ....kako bi se mogle predruprediti sve moguce nezgodne situacije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

kako bi se mogle predruprediti sve moguce nezgodne situacije.

Tamo ima i ce biti malo tvrdoglavejšn....nismo mi to, mi smo hteli ovo-ono, a i imamo mi i fridom to edit konstitušn, malo slobodu i sl.... ali bice sve ockej...nemam nikavih sumnji...sad to treba malo naci neke dostojanstvene exite iz situejšn...soriJ za ingliškizejšn, ali vidim da spikaš opasno, pa reko da bolje razumeš šta ja spikam.

Na saboru ce biti malo dip-filnig konversejšena, i malo dobardeckoali će posle biti neki stejtment sa šlagom i jagodom i :pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Pa, znam za to,..... al nije bas dobro, ono, odes i kazes ima odluka i vratis se i kao oni moraju sve da prihvate bez nekog obrazlozenja,  nego mozda da se bude malo informacion pripremljen za ono sto tamo ceka i slicno. Just_Cuz_19 ....kako bi se mogle predruprediti sve moguce nezgodne situacije.

Banalizujes svaku temu.

Ovde se radi o poretku. Sto se kaze sve u svoje vreme. 

Sada patrijarh i vladike idu da vide gde je zapelo i zasto se odluke ne sprovode u delo. 

Ne mislis valjda da ce za taj vikend koliko traje sabor moci da se diskutuje o svakoj spornoj tacki ustava, o registracijama imovine i o svemu ostalom spornom...?

Neka vladike u USA prihvate sve odluke sinoda i tako na delu potvrde jedinstvo o kom pricaju, a bice vremena za strucne rasprave i promene spornih delova ustava u saradnji sa Sinodom, tj. ovlascenim strucnim timom.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вукашин рече

Neka vladike u USA prihvate sve odluke sinoda i tako na delu potvrde jedinstvo o kom pricaju

Joj Vuče, tako pametan čova a...pa znaš kako kažu: kad nepto nećeš da uradiš uvek nadješ izgovor. Sinod je dao nalog, ali nije rekao do kada, i onda je zakazan kraj februara (dakle pred post, i čim post prodje eto ga Sabor). I sad sinodalci idu, čitamo da je lojalnost SPC na delu (???), i da će se povinovati saborskim korekcijama. Dakle vreme je kupljeno. Sad, eksplenejšn čovek može da nadje za šta hoće....tako i oni, lako će da sve pojasne i objasne (što je nemoguće na narodnom saboru, jer to je  posao za ekspertni tim....znaju to naši verni nama(?))....dakle izaći dostojanstveno iz svega.

E, reće vl. Irinej, na PBFu "koga pravite B"? Malo će to da bude "guravo" u maju...ne verujem da sinodalci idu da drže bukvice, nego da saniraju podele medju na-ro-dom...a crkvenonarodne vodje....pa to će na Sabor...i, ne verujem da će tu de bude cile-mile! Sada svakome odgovara da se to nekako "provuče"...ostaje problem, zašto nije ispopštvoan nalog Sinoda? Tu će Sinod da ikonomiše bliže mira...i manje sramote za celu Crkvu. Verujem da je Sinod razočaran, ali da će to da predoči Saboru i u predsaborskim kontaktima i onda će da bude brzo, oštro i hirurški precizna odluka Sabora bez dvosmislja: to, to i to, zato, zato i zato, do tada, tada i tada! I to taj, taj i taj!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Вукашин рече

Banalizujes svaku temu.

Ovde se radi o poretku. Sto se kaze sve u svoje vreme. 

Sada patrijarh i vladike idu da vide gde je zapelo i zasto se odluke ne sprovode u delo. 

Ne mislis valjda da ce za taj vikend koliko traje sabor moci da se diskutuje o svakoj spornoj tacki ustava, o registracijama imovine i o svemu ostalom spornom...?

Neka vladike u USA prihvate sve odluke sinoda i tako na delu potvrde jedinstvo o kom pricaju, a bice vremena za strucne rasprave i promene spornih delova ustava u saradnji sa Sinodom, tj. ovlascenim strucnim timom.

 

Pa ne bas,.... banalizacija je bila kada se pisalo o nekom raskolu i u CG i Americi i to je postalo toliko neukusno da je morao da dodje Ivan (nije onaj Grozni...:D) da sredi malo stvari....0703_read

Ipak, verujem da Patrijarh i vladike ne idu nepripremljeni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

Tamo ima i ce biti malo tvrdoglavejšn....nismo mi to, mi smo hteli ovo-ono, a i imamo mi i fridom to edit konstitušn, malo slobodu i sl.... ali bice sve ockej...nemam nikavih sumnji...sad to treba malo naci neke dostojanstvene exite iz situejšn...soriJ za ingliškizejšn, ali vidim da spikaš opasno, pa reko da bolje razumeš šta ja spikam.

Na saboru ce biti malo dip-filnig konversejšena, i malo dobardeckoali će posle biti neki stejtment sa šlagom i jagodom i :pivo:

"нисмо ми то ми смо хтели ово оно" .... баш то што кажеш има овде у овом интервјууууу

WWW.KURIR.RS

Nije bilo oglušivanja o odluku Sinoda, nego sinergije, ostavljamo...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bokisd рече

Pa ne bas,.... banalizacija je bila kada se pisalo o nekom raskolu i u CG i Americi i to je postalo toliko neukusno da je morao da dodje Ivan (nije onaj Grozni...:D) da sredi malo stvari....0703_read

Ipak, verujem da Patrijarh i vladike ne idu nepripremljeni.

Ma da, palo im na pamet da suspenduju ustav i to naloze vladikama u SAD dok su pili kafu i rakiju i caskali o vremenu.

Naravno da svaka odluka sinoda ima svoje obrazlozenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Вукашин рече

@Bokisd Hajde nam protumaci ovaj tekst.

sledi profi analiza,.... 0512_music

Salim se malo,.... ali, pa o tome pricam, da Patrijarh i vladike koje idu tamo treba da budu obavesteni o svemu sto se dogadja tamo, pa tako i ovom tekstu , i dobro je sto se neko zvanicno tj. dobro je sto su se dvojica episkopa obratili svetom Sinodu da ih obaveste kako stoje stvari, kako bi imali uvide sta moze da ih ceka kada odu za Ameriku.

O tome sam pisao, da se nadam da ce Patrijarh imati dovoljno informacija sta se desava konkretno na terenu, kako bi bili pripremljeni za svaku mogucu situaciju i da mogu na odgovarajuci nacin da odbrane odluku Sinoda o tom Ustavu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Bokisd рече

O tome sam pisao, da se nadam da ce Patrijarh imati dovoljno informacija sta se desava konkretno na terenu, kako bi bili pripremljeni za svaku mogucu situaciju i da mogu na odgovarajuci nacin da odbrane odluku Sinoda o tom Ustavu.

Што реко Петар Господу након издаје: па знаш да Те волим....јеси Боки, оба смо писали....али зна Синод већину тога....него рек'о сам ти, а сад је и вл. Митрофан потврдио....никаве тамо расправе велике неће бити, то решавају експерти, бре ради се о сложеним САД правним заврзламама....знају то ови који су закували....видиш да каже владика да је организатор предвидео тако да све време прође на регистрацији и сендвичима :)

Патријарх иде да помири народ, затражиће неке пејперсе, мало им насамо рећи понеку критичку и Сабору припремити извештај који ће да буде усвојен већином и одлука Сабора ће бити милосрдно-немилосрдна! Дакле праведна али неће давати простора за интервјуе Куриру и завођење за Голеш. Не иде Патријарх да хода по катастрима тамо, нити да се расправља са Дивцом. Него да народ помири и народу мир донесе....а...зар мислиш да ће Синод и Сабор дозволити да се неко игра са оваквим стварима а одлуке Синода одуговлачи, омаловажава и  неиспуњава? Још у време бруталних напада на цркву да неко овако манипулише и троши енергију епископату у празно ради својих неких шема? Па наравно да неће...јер није то ствар сада и овде, то је ствар опстанка Цркве, на тим приципима и парвилим Црква опстаје.

После овога, мислим да вл. Максим упркос верности мало даље у будућност је себе помало дискредитовао....што ми је, искрено, жао еади њега...а вл. Иринеј....чудан чова...шкаљиво ако је истина све што се писало....а 100тињак милиона у игри доларчића се спмиње....ту ми је нешто чудно. Ако они што имају и граде небодере заиста треба да плате СПЦ 88 милиона долара због положаја нашег храма у центру Менхетна....па неће Црква пустити неким неоговорним људима да се играју са тиме?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Okej, neka bude tako da ako se moze resi jednostavnim nacinom.

(ali, moram, ne bio ja boksit :D .... posto su episkopi ti koji vode crkvu, mislim, ono, ako se moze,treba se nekako prici i porazgovarati i sa Maksimom i Irinejem, pokusati na lep nacin i mislim da je taj sabor dobra prilika da se pokusa jos jednom lepo i mirno resiti problemi..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

prici i porazgovarati i sa Maksimom i Irinejem, pokusati na lep nacin i mislim da je taj sabor dobra prilika da se pokusa jos jednom lepo i mirno resiti problemi.

"Усмено смо добили сагласност да се дневни ред може променити јер је додељено веома кратко време за сам рад ванредног Сабора, док ће већи део Сабора бити посвећен регистрацији, и оброцима, а не времену за дискусију".

:0426_feel:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ćiriličar рече

"Усмено смо добили сагласност да се дневни ред може променити јер је додељено веома кратко време за сам рад ванредног Сабора, док ће већи део Сабора бити посвећен регистрацији, и оброцима, а не времену за дискусију".

:0426_feel:

Recimo, ako se vec ima ovakva neka informacija, onda lepo prvo da se utvrdi dnevni red i pravila rada i onda moze Sabor, i tu je bitno da Patrijarh i vladike sve to odrade ..... mislim, ono, pricam ko da sam ja personalno patrijarh i ko da sam najjpametniji na svet,.... ali, dobro, pricam onako ko lud na glas, kao samom sebi,..... :vrtiglavu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...